Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Παρουσίαση νέων iPad - Apple event “We still have a lot to cover”


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
305 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/10/2013 - 19:08

Νομίζω ότι από την στιγμή που είσαι εκτός σπιτιού και εν κινήσει έχεις την εξής επιλογή:

Έχοντας ενεργοποιημένο το Hotspot στο iPhone, ανοίγεις μόνο το WiFi από το Control Center στο iPad και συνδέεται αυτόματα. Με αυτόν τον τρόπο και το λέω με επιφύλαξη, διαμοιράζεται στο iPad και η ακριβής θέση σου. Και συνεχίζεις την πλοήγηση σε μεγαλύτερη οθόνη (του iPad), μέσω του στίγματος του iPhone. Αυτό νομίζω πως γίνεται. Αν μπορεί κάποιος, ας το επιβεβαιώσει

Δε μπορείς όμως να το χρησιμοποίησεις το iPad σαν GPS με το να δίνεις απο το iPhone..

 

Δε λειτουργεί η συγκεκριμένη μέθοδος όπως φαντάζονται οι περισσότεροι..

 

Όποιος θέλει GPS στο iPad, μονόδρομος η έκδοση Cellular.

 

Δες εδώ.

 

ειμαι j/b ;) αν εννοεις το ifile !!!

τεχνικα ομως ειναι εφικτο ;

Συνδέεις ο,τι θες λοιπόν και κάνεις διαχείριση με iFile.. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/10/2013 - 19:37

Δε μπορείς όμως να το χρησιμοποίησεις το iPad σαν GPS με το να δίνεις απο το iPhone..

 

Δε λειτουργεί η συγκεκριμένη μέθοδος όπως φαντάζονται οι περισσότεροι..

 

Όποιος θέλει GPS στο iPad, μονόδρομος η έκδοση Cellular.

 

Δες εδώ.

 

Συνδέεις ο,τι θες λοιπόν και κάνεις διαχείριση με iFile.. :)

στο iphone που το συνδεσα παντως , δεν μου εδειξε κατι ......



#258   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/10/2013 - 19:44

Όταν συνδέσεις αυτό που θες πας στο var/mnt.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#259   xpep07

xpep07

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/10/2013 - 20:14

Παιδιά όλα είναι θέμα χρήσης και. Χρημάτων
Ναι αν μπορείς τα παίρνεις όλα & cellural & 128gb & iphone5s & iPad mini & iPad air
Αλλά επειδή δυστυχώς λίγοι μπορούν 2500€ κάθε χρόνο

Σκεφτείτε πραγματικά τι θέλετε
Για μένει προσωπικά το ipad mini είναι άχρηστο έχοντας iPhone & iPad
Και για μένα τα gb είναι πολύ πιο συμαντικα απο το cellural
Άρα προτείνω 100 φορές διπλάσια χωρητικότητα αντί για cellural
Exω το iPhone 5 32gb Kai iPad 3 64gb . Δεν θα πάρω iPhone 5s φέτος αλλά θα πούλησω τοiPad 3 και θα πάρω iPad air (64gb)

#260   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/10/2013 - 20:27

Και γιατι οχι 128 αφου ειναι τοσο σημαντικη η χωρητικοτητα για σενα ;

#261   xpep07

xpep07

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/10/2013 - 20:32

Και γιατι οχι 128 αφου ειναι τοσο σημαντικη η χωρητικοτητα για σενα ;


Γιατί απλά δεν έχω παραπάνω λεφτά να δώσω ...:(

#262   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/10/2013 - 20:38

Γιατί απλά δεν έχω παραπάνω λεφτά να δώσω ...:(

Μη με παρεξηγεις δεν το ειπα ειρωνικα. Απλα νομιζω οτι για κατι τοσο σημαντικο ( χωρητικοτητα) και που δεν μπορεις να αλλαξεις στο μελλον ισως να πρεπει κανεις να κανει την υπερβαση !!!

#263   apostolos_5

apostolos_5

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Twitter:@Apoapostolidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/10/2013 - 10:54

τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου με τισ τιμες....!!!!



#264   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 24/10/2013 - 10:57

Η Apple έδωσε στη δημοσιότητα τα videos που παρακολουθήσαμε στο event παρουσίασης των νέων iPad: iPad Air και iPad mini Retina. Ανάμεσα στα βίντεο που ανέβασε η εταιρεία στο YouTube, ξεχωρίζει ένα. Όχι για το οπτικό του μέρος αλλά για το ακουστικό και συγκεκριμένα για το σχολιασμό ο οποίος πραγματοποιείται από μία γνώριμη φωνή, για όσους φυσικά παρακολουθούσαν την καταπληκτική σειρά Breaking Bad.

 

bryan-cranston.jpg

 

Ναι, ο σχολιασμός γίνεται γίνεται από τον Bryan Cranston, τον ηθοποιό που ενσάρκωσε τον Walter White aka Heisenberg:

 

Apple - iPad Air - TV AD - Pencil

 

 

Παρακολουθήστε και τα υπόλοιπα βίντεο:

 

Apple - Introducing iPad Air

 

 

Apple - Life on iPad

 

 

Bonus video: Ολόκληρη η παρουσίαση της Apple

 


Behind the Scenes...

#265   makemono

makemono

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/10/2013 - 16:49

Αυτο ακριβως, οταν χρεωνονται τα windows για τις νεες κυκλοφοριες, η Apple δινει Mavericks, free για ολα τα Mac...

Κάποτε πρέπει να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε πριν να γράψουμε. Η Apple σου έχει πουλήσει και το μηχάνημα μαζί με το λογισμικό και μάλιστα υπερτιμημένο 2 με 3 φορές. Προφανώς μπορεί να δίνει free updates οποτε της καπνίσει. Έτσι και αλλιώς δεν μπορείς να τα βάλεις κάπου αλλού. Είναι σα να σου χρέωνε το update στο ios.Και δεν είδα να σου έδωσε free και το προιγούμενο που λογικά το θεωρούσε major update. H microsoft γιατί να το κάνει αυτό εφόσον αυτό που πουλάει είναι μονο το λογισμικό ? Τα παράπονα σου στην Dell και στο πλαισιο !!

 

Και όχι μόνο αυτό, αλλά ότι μπορούν να αναβαθμίσουν από το Snow Leopard εντελώς δωρεάν. 

 

Σαν να μπορούσες να αναβαθμίσεις από τα XP στα Windows 8 Pro δωρεάν.

Μάλλον από windows 7 θέλεις να πεις γιατί το xp είχαν βγει 8-9 χρόνια πριν το Leopard και 12 πριν τα windows 8. Δηλαδή τι θέλεις να αναβαθμίζεις για πάντα τσάμπα από μια εταιρία που τα έσοδα της είναι από το software? και αυτό που σου παρέχει μπορείς να το βάλεις σε ότι μηχάνημα σου καπνίσει ?

 

Ακριβως !!

και μαλιστα, ασχετως μηχανηματος ...

Δηλαδή μπορείς να το βάλεις στα 20 συγκεκριμένα μηχανήματα που έχει βγάλει εδώ και 4 χρόνια που τα χαρακτηριστικά τους είναι κοντά και δεν θα σέρνονται άμα το βάλεις. Όπως έγραψα και πριν, λίγη παραπάνω σκέψη δεν βλάπτει.

 

Παιδιά όλα είναι θέμα χρήσης και. Χρημάτων
Ναι αν μπορείς τα παίρνεις όλα & cellural & 128gb & iphone5s & iPad mini & iPad air
Αλλά επειδή δυστυχώς λίγοι μπορούν 2500€ κάθε χρόνο

Σκεφτείτε πραγματικά τι θέλετε
Για μένει προσωπικά το ipad mini είναι άχρηστο έχοντας iPhone & iPad
Και για μένα τα gb είναι πολύ πιο συμαντικα απο το cellural
Άρα προτείνω 100 φορές διπλάσια χωρητικότητα αντί για cellural
Exω το iPhone 5 32gb Kai iPad 3 64gb . Δεν θα πάρω iPhone 5s φέτος αλλά θα πούλησω τοiPad 3 και θα πάρω iPad air (64gb)

Να σου πω την αλήθεια και εγώ το ίδιο δίλημμα είχα όταν πήρα το ipad 2 μου. Να πάω σε wifi 64 ή 3g 32αρι. Και τελικά πήγα προς την χωρητικότητα γιατί δεν είχα και τα επιπλέον 130 ευρώ να δώσω. Το μόνο που έχω μετανιώσει είναι το gps που δεν έχω και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το navigon. Κατά τα άλλα για 3g του δίνω από κινητό όταν χρειάζεται. Ετσι και αλλιώς παντού έχει wifi πλέον και τα 64gb είναι σχεδόν μόνιμα γεμάτα. Αν αγόραζα πάντως τωρα καινούριο θα έβαζα 1-2 δόσεις παραπάνω και θα έπερνα το cellular για το gps. Πάντως μ@@@α να μην έχει και το wifi gps όταν είναι standard σε όλα τα ταμπλετ.


Τελευταία επεξεργασία από: makemono, 24/10/2013 - 16:49


#266   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/10/2013 - 16:59

 

Οτι και να πεις, ηταν κινηση ματ

 

Τα υπολοιπα ειναι περιττα (εως κ προσβλητικα)

Δεν ασχολουμαι με Dell κ πλαισια (περαν των themes μου)



#267   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/10/2013 - 17:45

Όταν συνδέσεις αυτό που θες πας στο var/mnt.

δεν υπηρχε τιποτα εκει. Ηταν κενο.

Μηπως υπαρχει καποιο αλλο θεμα αλλου για να διαβασω και να μην απασχολω εδω ;

ευχαριστω.



#268   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/10/2013 - 20:24

Αυτά που συνδέεις να είναι σε FAT32.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#269   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/10/2013 - 09:24

παιδια, σκεφτειτε το λιγάκι πριν ξεκινησετε (γενικα, οχι μονο για τα αιπαντ) αγορα απο εξω.

πρεπει να το δειτε λογικα το πραγμα. απο που θα πατε να αγορασετε; θα πρεπει να δειτε αναλογια νομισματος, εθνικου εισοδηματος κτλ.

πχ. αν πατε να παρετε κινητο 'η αιπαντ απο την ιταλια 'η πορτογαλια 'η ισπανια, λιγο πολυ θα πληρωσετε τα ιδια με ελλαδα. αν πατε απο αγγλια, ισως και να πληρωσετε περισσοτερο καμια φορα, αφου η λιρα ειναι πιο ισχυρο νομισμα απο το ευρω. οσοι βρισκουν φθηνοτερα απο αγγλια, ειναι γιατι αγοραζουν απο 'σκρουτζομαγαζα' αγγλικα. σας το λεω γιατι η κουμπαρα μου και κολλητη, ζει 5-6 χρονια στο λονδινο και εχω παει κι εγω εκει. 'φαρμακειο' ειναι η αγορα προιοντων στην αγγλια - οταν μαλιστα η ανεργια εκει καλπαζει με ταχυτατους ρυθμους (και λεμε για ανεργια εδω εμεις. εκει να πατε να δειτε ποσα εκατομμυρια ανεργοι ειναι).

εαν εκανα αγορα, δειτε το και στο ιμπει, θα εκανα απο κεντροβορεια ευρωπη. η γερμανια τα εχει πολυ φθηνοτερα. η ελβετια το ιδιο.

ο αντρας μου που αγοραζει απο ιμπει, αγοραζει ειτε απο ασια και αυστραλια, ειτε απο κεντροβορεια ευρωπη - σπανια απο αγγλια, ποτε απο ηπα, ποτε απο 'μια απ τα ιδια' χωρες σαν την ελλαδα (ιταλια κτλ που ανεφερα).

 

εμεις, ο αντρας μου δηλαδη, μαλλον θα παρουμε το αιρ με 4g. αναμενουμε με υπομονη, να βρει καποιο απο γερμανια κτλ.

οταν το παρουμε, θα γραψω εντυπωσεις.


Τελευταία επεξεργασία από: 3lions, 25/10/2013 - 09:25


#270   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.905 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/10/2013 - 10:15

παιδια, σκεφτειτε το λιγάκι πριν ξεκινησετε (γενικα, οχι μονο για τα αιπαντ) αγορα απο εξω.

πρεπει να το δειτε λογικα το πραγμα. απο που θα πατε να αγορασετε; θα πρεπει να δειτε αναλογια νομισματος, εθνικου εισοδηματος κτλ.

πχ. αν πατε να παρετε κινητο 'η αιπαντ απο την ιταλια 'η πορτογαλια 'η ισπανια, λιγο πολυ θα πληρωσετε τα ιδια με ελλαδα. αν πατε απο αγγλια, ισως και να πληρωσετε περισσοτερο καμια φορα, αφου η λιρα ειναι πιο ισχυρο νομισμα απο το ευρω. οσοι βρισκουν φθηνοτερα απο αγγλια, ειναι γιατι αγοραζουν απο 'σκρουτζομαγαζα' αγγλικα. σας το λεω γιατι η κουμπαρα μου και κολλητη, ζει 5-6 χρονια στο λονδινο και εχω παει κι εγω εκει. 'φαρμακειο' ειναι η αγορα προιοντων στην αγγλια - οταν μαλιστα η ανεργια εκει καλπαζει με ταχυτατους ρυθμους (και λεμε για ανεργια εδω εμεις. εκει να πατε να δειτε ποσα εκατομμυρια ανεργοι ειναι).

εαν εκανα αγορα, δειτε το και στο ιμπει, θα εκανα απο κεντροβορεια ευρωπη. η γερμανια τα εχει πολυ φθηνοτερα. η ελβετια το ιδιο.

ο αντρας μου που αγοραζει απο ιμπει, αγοραζει ειτε απο ασια και αυστραλια, ειτε απο κεντροβορεια ευρωπη - σπανια απο αγγλια, ποτε απο ηπα, ποτε απο 'μια απ τα ιδια' χωρες σαν την ελλαδα (ιταλια κτλ που ανεφερα).

 

εμεις, ο αντρας μου δηλαδη, μαλλον θα παρουμε το αιρ με 4g. αναμενουμε με υπομονη, να βρει καποιο απο γερμανια κτλ.

οταν το παρουμε, θα γραψω εντυπωσεις.

Αυτο που βλεπω ειναι πως στην Ελλαδα ειναι πιο ακριβα απο την κεντρικη-βορεια Ευρωπη. Για παραδειγμα στην ολλανδια που βλεπω ειναι 100Ευρω το λιγοτερο φθηνοτερα ολες οι apple συσκευες. 

Στην Αγγλια μπορεις να βρεις τρελα χαμηλες τιμες απλα πρεπει να ξερεις που να πας και ποτε  ;)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες