Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

iphone 5s Διαθεσιμότητα σε καταστήματα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
315 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   mdgeorge

mdgeorge

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2013 - 14:46

Ααα είσαι ακόμα μακρυά ! Αυτό σημαίνει ότι έχει παει στο κατάστημα που θέλεις το email ( της επιθυμίας σου για το iPhone ) και θα σου τηλεφωνήσουν ποτε κ αν θα το έχουν ! Σήμερα μοκζ το επιβεβαίωσα κ εγω απο το δικο μου κατάστημα Γερμανός ! Όπου δεν πήραν τηλέφωνο ο γιατί δεν ξέρουν ποτε θα έρθει !
Δίκιο απο ότι φενεται έχει ο φίλος σχετικά με την διαθεσημοτητα απο την μηλιά !!
Όσο για την Vodafone μπράβο της που τα κατάφερε άλλωστε δεν έχει σημασία ακριβής η Φθηνής συσκευής οι εταιρείες οφείλουν να τα έχουν !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   KeNO

KeNO

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2013 - 21:24

θεωρώ πως πρέπει να ανέβει το θέμα και απο την διαχείριση του site…δεν μπορούμε να τα εμφανίζουμε όλα ρόδινα



#18   harrysfil

harrysfil

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/11/2013 - 20:47

Αυτη την στιγμη το eshop της vodafone εχει διαθεσιμο 32 ασημι. Οποιος προλαβει

#19   mdgeorge

mdgeorge

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2013 - 21:00

Η vodafone εχει κανονικό stock στα περισσότερα μοντέλα για online αγορα η Cosmote απο οτι μου είπαν περιμένουν νεα παραγγελεια απο την εταιρεία !!!

#20   Lykos1986

Lykos1986

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2013 - 21:44

Η Vodafone εχει αρκετά iPhone πλέον και στο online καταστημά της και σε κανονικά καταστήματα σε όλες τις χωρητικότητες!

 

H Cosmote δεν νομίζω να έκανε ποτέ παραγγελία απο την Apple όχι να περιμένουν νέα!!!

Το πολύ πολύ να πήρε μερικά απο Αγγλία για να παρουσιασέι στην εκδήλωση που έκανε στην Αθήνα την ημέρα κυκλοφορίας στην Ελλάδα. Απο εκεί και πέρα δεν έχει ούτε ενα για επίδειξη (πόσο μάλλον για αγορά) ακόμα και στα πιο κεντρικά/πολυσύχναστα καταστήματα της! Απλα EPIC FAIL! 

 

Στην Vodafone βρήκα μοντέλα επίδειξης την ημέρα κυκλοφορίας ακόμα και σε καταστήματα που είναι χαμένα και στον χάρτη!


Τελευταία επεξεργασία από: Lykos1986, 02/11/2013 - 21:53


#21   mdgeorge

mdgeorge

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2013 - 20:24

Και μάλιστα απο ότι κατάλαβαινω απο τις τηλεφωνικές επικοινωνίες με Cosmo δεν ξέρουν και ποτε θα φέρουν!!!

#22   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 04/11/2013 - 20:29

Με πήραν το πρωί τηλέφωνο για το 5s μου..σε 10 μέρες (ακόμα) το λιγότερο μου είπε..

 

Φυσικά το έχω παραγγείλει και από την vodafone και λογικά θα είναι εδώ αύριο!

 

Σιγά μην περιμένω πότε θα το φέρει η cosmote!


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#23   xigo96

xigo96

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:JOCGR

Δημοσίευση 04/11/2013 - 20:41

παιδα εγω εχω παραγγειλει το 5ς μου εδω και 2 εβδομαδες και καθε φορα που παω μου λενε το ιδιο πραγμα(οτι δεν εχει αποθεμα σε 32αρια στις αποθηκες) και οτι κανενα καταστημα της vodafon δεν εχει προμηθευτη 5ς...μου φαινεται πως μας δουλευουνε επαε...



#24   Lykos1986

Lykos1986

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2013 - 20:41

Και μάλιστα απο ότι κατάλαβαινω απο τις τηλεφωνικές επικοινωνίες με Cosmo δεν ξέρουν και ποτε θα φέρουν!!!

Ισχύει στο 100% αυτό που λες!!!

 

Της είχα για πολύ καλή εταιρία και οταν ήταν για να φέρει κάποια καινούρια συσκευή στην Ελλάδα μπορώ να πω πως ήταν σχεδόν πάντα απο τις πρώτες με αρκετό απόθεμα κιόλας. 

 

Στο iPhone 5S δεν ξέρω τι έγινε αλλά είναι εκτός τόπου και χρόνου! Σχεδόν πουθενά μοντέλα επίδειξης, ελάχιστα 16GB (σε μερικά επιλεγμένα μαγαζιά και αυτό για παράδοση μέσα σε μια βδομάδα + +). Απο εκεί και πέρα τίποτα... ούτε ξέρουν αν περιμένουν καινούρια, ούτε πότε περίπου θα έχουν, ούτε καν την διαφορά απο 5C σε 5S (δεν κάνω πλάκα ο υπάλληλος ή το έπαιζε χαζός ή ήταν).

 

Πλέον πιστεύω πως αυτός που έπρεπε να κάνει την παραγγελία στην Cosmote μάλλον το ξέχασε και πριν μια βδομάδα το θυμήθηκαν και ψάχνουν να δούνε τι να κάνουν!

 

Η μόνη λύση είναι online απο Vodafone!!!

http://www.vodafone....ufacturerIds=35

 

πχ: Αμεσα διαθέσιμα:

-5S 16GB Space Gray και Silver

-5S 32GB Silver και Gold

-5S 64GB Silver και πριν καμια ώρα είχε και Gold

Για 5C δεν μιλάω καν γιατί σε όποιο κατάστημα Vodafone να πας είναι όλα τα χρώματα ετοιμοπαράδοτα!



#25   Leftr

Leftr

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 04/11/2013 - 20:43

παιδα εγω εχω παραγγειλει το 5ς μου εδω και 2 εβδομαδες και καθε φορα που παω μου λενε το ιδιο πραγμα(οτι δεν εχει αποθεμα σε 32αρια στις αποθηκες) και οτι κανενα καταστημα της vodafon δεν εχει προμηθευτη 5ς...μου φαινεται πως μας δουλευουνε επαε...

Μια απτα ιδια...anyway τελευταια χρονια που αγοραζω απο εδω.

#26   takis121970

takis121970

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 04/11/2013 - 21:19

Ισχύει στο 100% αυτό που λες!!!

 

Της είχα για πολύ καλή εταιρία και οταν ήταν για να φέρει κάποια καινούρια συσκευή στην Ελλάδα μπορώ να πω πως ήταν σχεδόν πάντα απο τις πρώτες με αρκετό απόθεμα κιόλας. 

 

Στο iPhone 5S δεν ξέρω τι έγινε αλλά είναι εκτός τόπου και χρόνου! Σχεδόν πουθενά μοντέλα επίδειξης, ελάχιστα 16GB (σε μερικά επιλεγμένα μαγαζιά και αυτό για παράδοση μέσα σε μια βδομάδα + +). Απο εκεί και πέρα τίποτα... ούτε ξέρουν αν περιμένουν καινούρια, ούτε πότε περίπου θα έχουν, ούτε καν την διαφορά απο 5C σε 5S (δεν κάνω πλάκα ο υπάλληλος ή το έπαιζε χαζός ή ήταν).

 

Πλέον πιστεύω πως αυτός που έπρεπε να κάνει την παραγγελία στην Cosmote μάλλον το ξέχασε και πριν μια βδομάδα το θυμήθηκαν και ψάχνουν να δούνε τι να κάνουν!

 

Η μόνη λύση είναι online απο Vodafone!!!

http://www.vodafone....ufacturerIds=35

 

πχ: Αμεσα διαθέσιμα:

-5S 16GB Space Gray και Silver

-5S 32GB Silver και Gold

-5S 64GB Silver και πριν καμια ώρα είχε και Gold

Για 5C δεν μιλάω καν γιατί σε όποιο κατάστημα Vodafone να πας είναι όλα τα χρώματα ετοιμοπαράδοτα!

από την περασμένη εβδομάδα παραγγειλα ηλεκτρονικά απο vodafone εκεί που έδειχνε ότι είχε διαθεσιμότητα και δεν έχω καθολου νέα ούτε ενα απαντητικό email Aυτό ειναι χειρότερη κορο'ι'δια και θα ήθελα να μάθω αν κάποιος εχει παραγγειλει και παραλαβει ηλεκτρονικα απο vodafone(τουλαχιστον η cosmote λέει δεν έχω ειναι πιο εντιμο0



#27   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 04/11/2013 - 21:24

από την περασμένη εβδομάδα παραγγειλα ηλεκτρονικά απο vodafone εκεί που έδειχνε ότι είχε διαθεσιμότητα και δεν έχω καθολου νέα ούτε ενα απαντητικό email Aυτό ειναι χειρότερη κορο'ι'δια και θα ήθελα να μάθω αν κάποιος εχει παραγγειλει και παραλαβει ηλεκτρονικα απο vodafone(τουλαχιστον η cosmote λέει δεν έχω ειναι πιο εντιμο0

Εγώ πήρα από vodafone μέσω online shop ..δεν μου έχει έρθει κάποιο e-mail αλλά μου είπαν ότι αύριο θα έρθει το κινητό!

 

Αν δεν έχει έρθει όμως δεν πρόκειται να τους ξανά επιλέξω για το τίποτα και για κανέναν λόγο.


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#28   bonito07

bonito07

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/11/2013 - 21:58

Ειλικρινά αυτό που έχω πάθει εγώ δεν έχει προηγούμενο.....Μένω στο Ρέθυμνο και στις 24 του Οκτώβρη έκανα κράτηση στο ένα και μοναδικό 5s που θα έφερνε ο Γερμανός στις  25 Οκτωβρίου...Ξυπνάω μέσα στην τρελή χαρά και πάω για δουλειά,κατά τις 12 με παίρνει η υπάλληλος και μου λέει ότι το τηλ ήρθε,της λέω να το κρατήσει και θα πάω το απόγευμα να το πάρω,δεν περνάει μισή ώρα και με παίρνει τηλ και μου λέει ότι το τηλ το πούλησε μια άλλη κοπέλα που δεν ήξερε για την κράτηση...Το πόσο την έβρισα δεν λέγεται,με τα πολλά με πείθει ν κάνω υπομονή μια βδομάδα και να πάω να το πάρω από το άλλο κατάστημα...Περνάει και αυτή η βδομάδα και πάω κουνάμενος και περιχαρής να το πάρω....Μπαίνω μέσα και βρίσκω έναν συγκεκριμένο υπάλληλο που μου είχε πει η υπάλληλος του 1ου καταστήματος να απευθυνθώ,του λέω το όνομα μου,μου λέει ήρθατε για το iphone,μάλιστα του λέω εγώ,έχει έρθει τον ρωτάω,ναι μου λέει,είναι ανανέωση ή μετρητά με ρωτάει,ανανέωση του λέω και η απάντηση του¨ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕΤΡΗΤΑ........Το τι έγινε δεν περιγράφεται...Πήρα την cosmo και έκανα αίτηση διακοπής μαζί με το κατάλληλο βρίσιμο εννοείται....Πείτε μου τι θα κάνατε στη θέση μου.....



#29   Leftr

Leftr

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 04/11/2013 - 22:21

Απλα δε ξανα βασιζομαστε σε αυτους για τις επομενες αγορες μας.. δοξα το θεο μπορουμε να παρουμε κ απο Αγγλια οπως κ θα πραξω του χρονου..
Και για διαφορα αξεσουαρ απο eBay κλπ.

#30   xigo96

xigo96

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:JOCGR

Δημοσίευση 04/11/2013 - 22:42

φιλε και εγω κρητη ειμαι στο ηρακλειο και μου πεταξαν προχθες οτι λεει ηταν αργια στης 28/10 και οτι δεν εκαναν παρλαβες ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ δηλαδη ποιον δουλευουν;;;;;; κριμα και εγω το επομενο απο αγγλια οπως παει η κατασταση εδω...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες