Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 6 ψήφοι

iPad Air Διαθεσιμότητα Σε Καταστήματα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
818 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#706   sexpyr

sexpyr

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:sexpyr13

Δημοσίευση 30/11/2013 - 22:37

Μου το έκανε δώρο η γυναίκα σημερα... αλλα δε με αφήνει να το ανοιξω μέχρι τα χριστουγεννα... :(



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#707   cyclops

cyclops

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Wolv3rine88

Δημοσίευση 30/11/2013 - 22:54

Μου το έκανε δώρο η γυναίκα σημερα... αλλα δε με αφήνει να το ανοιξω μέχρι τα χριστουγεννα... :(

Καλύτερα να μη στο έλεγε καθόλου! εγω δε θα μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ!  :P



#708   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/11/2013 - 23:03

Μου το έκανε δώρο η γυναίκα σημερα... αλλα δε με αφήνει να το ανοιξω μέχρι τα χριστουγεννα... :(


Πες της πως πρέπει να το ανοίξεις για να δεις αν έχει κανένα πρόβλημα να πρόλαβες το DOA!

#709   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 30/11/2013 - 23:20

Εγώ πάντως το σκέφτηκα πολύ! Όσο κι αν ήθελα να αγοράσω το air επειδη θα ήταν το πρώτο μου tablet, ακριβώς γίαυτο λέω να επένδυσω στο επόμενο μοντέλο ! Κι αυτο γιατί όπως φαίνεται θα βγει με 2gb ram (απ´οτι έψαξα αρκετά στο νετ) για να καλύψει τις ανάγκες μου σε gaming αλλα κ μεγαλύτερη διάρκεια στο χρονο τουλαχιστον από hardware πλευρά.( σε επερχόμενες αναβαθμίσεις ios, νέες πιο βαριές εφαρμογές κτλ ). Το ξέρω ότι ο επεξεργαστής ούτως η άλλως κάθε χρόνο αναβαθμίζεται όμως η ram αλλάζει κάθε 2-3 μοντέλα.Οποτε θα ήταν πιο έξυπνο να περιμένω ενα μοντέλο να πάρω 2πλασια ram μιας και δεν έχω την δυνατότητα να δίνω 600-700 ευρώ κάθε 3-4 χρόνια ... Ίσως ειναι παράλογο αλλα νομίζω θα αντέξω μέχρι το επόμενο μοντελο αγκαλιά με το 4αρι αιφονακι μου χεχε.

Τελευταία επεξεργασία από: Vaggi, 30/11/2013 - 23:23


#710   sexpyr

sexpyr

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:sexpyr13

Δημοσίευση 01/12/2013 - 08:23

Εγώ πάντως το σκέφτηκα πολύ! Όσο κι αν ήθελα να αγοράσω το air επειδη θα ήταν το πρώτο μου tablet, ακριβώς γίαυτο λέω να επένδυσω στο επόμενο μοντέλο ! Κι αυτο γιατί όπως φαίνεται θα βγει με 2gb ram (απ´οτι έψαξα αρκετά στο νετ) για να καλύψει τις ανάγκες μου σε gaming αλλα κ μεγαλύτερη διάρκεια στο χρονο τουλαχιστον από hardware πλευρά.( σε επερχόμενες αναβαθμίσεις ios, νέες πιο βαριές εφαρμογές κτλ ). Το ξέρω ότι ο επεξεργαστής ούτως η άλλως κάθε χρόνο αναβαθμίζεται όμως η ram αλλάζει κάθε 2-3 μοντέλα.Οποτε θα ήταν πιο έξυπνο να περιμένω ενα μοντέλο να πάρω 2πλασια ram μιας και δεν έχω την δυνατότητα να δίνω 600-700 ευρώ κάθε 3-4 χρόνια ... Ίσως ειναι παράλογο αλλα νομίζω θα αντέξω μέχρι το επόμενο μοντελο αγκαλιά με το 4αρι αιφονακι μου χεχε.

Τα κοιτούσα και εγώ αυτά παλιότερα... και κάθε χρόνο έλεγα.. του χρόνου θα πάρω το καινούριο... ναι ναι.. του χρόνου.. το πιο καινουριο... αλλα είδα μερικά βιντεάκια... και ψηθηκα για τα games... δεν ειναι καθολου αχσημο... http://www.youtube.c...h?v=NpDOMLcxPl8



#711   mobilas

mobilas

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2013 - 09:01

Σε ποιο site ειδες για νεο ipad Vaggi ?

#712   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/12/2013 - 09:30

Παντως φαινεται πως σχεδον ολα υποφερουν απο κιτρινιλα αριστερα....
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#713   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/12/2013 - 10:02

Και πως το βλέπουμε αυτό;

#714   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/12/2013 - 10:12

Μαυρο φοντο και χαμηλο φωτισμο δωματιου...
Βλεπεις αν εχει αριστερη γωνια περισσοτερο φως κ κιτρινιλα...
Και μετα σε λευκο κ γκρι...
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#715   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/12/2013 - 11:27

Εγώ πάντως το σκέφτηκα πολύ!
Όσο κι αν ήθελα να αγοράσω το air επειδη θα ήταν το πρώτο μου tablet, ακριβώς γίαυτο λέω να επένδυσω στο επόμενο μοντέλο !

Το ξέρω ότι ο επεξεργαστής ούτως η άλλως κάθε χρόνο αναβαθμίζεται όμως η ram αλλάζει κάθε 2-3 μοντέλα.Οποτε θα ήταν πιο ΕΞΥΠΝΟ να περιμένω ενα μοντέλο να πάρω 2πλασια ram μιας και δεν έχω την δυνατότητα να δίνω 600-700 ευρώ κάθε 3-4 χρόνια ...

Ίσως ειναι παράλογο αλλα νομίζω θα αντέξω μέχρι το επόμενο μοντελο αγκαλιά με το 4αρι αιφονακι μου χεχε.

Ακομα πιο εξυπνο θα ειναι να περιμενεις το μεθεπομενο μοντελο :)
Τη μαχη των specs δεν προκειται ποτε να την κερδισεις φιλε, αν θελεις tablet το παιρνεις τωρα, αν δε θελεις περιμενεις.

#716   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 01/12/2013 - 11:57

Με αυτή την λογική φίλε μου δεν θα πάρεις ποτέ... Γιατι κάθε χρόνο θα βγαίνει το πιο γρήγορο το όμορφο το πιο λεπτό το το το..... Τεσπα το Air πετάει η ταχύτητα και τα γραφικά σε παιχνίδια είναι μοναδικη εμπειρία.. Τωρα αν εσυ θες να περιμένεις το "θεωρητικά" επόμενο, δικαίωμα σου!! Μην διαβάζεις μονο φήμες γιατι τελικά η Apple είναι αυτή που μιλάει πάντα τελευταία ... 7 χρονια τώρα, αυτό βλέπω, δλδ από τότε που μπήκε στο χώρο του Mobile Phone & Tablet ... :·) Φιλικά!!

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 01/12/2013 - 12:00

@CaLi@


#717   Vaggi

Vaggi

    iPH Addict

  • 734 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/12/2013 - 13:37

Δεν είπα ρε παιδιά ότι ειναι αργό ή οτιδήποτε ούτε ότι δεν αξίζει να το πάρει κανεις σήμερα... Εννοείται και ειναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτήν την στιγμή και ότι η τεχνολογία προχωράει ! Επισης δεν είμαι και κανένας χθεσινός. ασχολούμαι με θεματα τεχνολογίας λογω χομπι αλλα εχω σπουδασει και σχετικο αντικειμενο(πληροφορικη) εδώ και 12 χρόνια. Αυτό που λέω λοιπόν είναι πως προσωπικά δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να κάνω αναβάθμιση ταμπλετας ακόμη κ τηλεφώνου κάθε 3-4 χρόνια οπότε αφου όπως φαίνεται το επόμενο iPad θα έχει διπλάσια ram (κι αυτο δεν ειναι rumor ούτε ράδιο αρβύλα και θα το επεξηγησω σε λίγο) νομίζω ότι αξίζει να πάρω το επόμενο μοντέλο για μεγαλύτερη διάρκεια συσκευής στα μάτια μου.(μιας και είμαι απαιτητικός χρήστης)..κι όταν λέω μεγαλύτερη διάρκεια εννοω να μπορει να σηκώνει ios δίχως ίχνος καθυστέρησης η lagαρισματος ακόμη και 4-5+ χρόνια μετα την αγορά του.(ολα αυτα βέβαια θεωρητικά και με βάση την σημερινή εικόνα που έχω σχηματίσει για τα ios). Αν το ήθελα μονο για browsing και γενικα για light χρήση δεν το συζητώ θα το έπαιρνα ΧΘΕΣ και θα μου κρατούσε και 8χρόνια ασυζητητί! Οσο για που διάβασα αυτό για το διπλάσια ram διάβασα μια έγκυρη ανάλυση σε φόρουμ ατόμων που εξειδικεύονται σε software/hardware smartphones και λένε το λογικό. Οτι δηλαδή βάση εμπειρίας πλέον(παραθέτουν και το σχετικό διάγραμμα (χρόνου και ram κάθε μοντέλου) τα μοντέλα της apple (iPhone ,iPad) κάθε 2-3 releases διπλασιαζουν την χωριτικοτητα της ram. Όταν πάω σπιτι θα προσπαθήσω αν θέλετε να σας δώσω και το link . Αλλα αν το σκεφτείτε όντως αυτό ισχύει. Όπως και να χει ειναι προσωπική γνώμη ολο αυτο. Σεβαστές όλες οι απόψεις.Εγω παραθέτω την λογική μου για την δουλειά που το θέλω το iPad και για την οικονομική μου ευχέρεια. Ο μόνος λόγος που θα βιάζομουν να πάρω το air τώρα και οχι αργότερα θα ήταν το home button του που ευτυχώς έμεινε το ίδιο.. :P Αν μπορούσα να το χαρώ απο τώρα παντως θα το Ειχα κανει ήδη να είστε σίγουροι !

Τελευταία επεξεργασία από: Vaggi, 01/12/2013 - 13:42


#718   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/12/2013 - 14:26

Μαυρο φοντο και χαμηλο φωτισμο δωματιου...
Βλεπεις αν εχει αριστερη γωνια περισσοτερο φως κ κιτρινιλα...
Και μετα σε λευκο κ γκρι...

Δεν είδα κάτι με τέρμα φωτισμό στο iPad. Ίσως να υπάρχει κάτι αλλά εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω. Και αφού δεν το βλέπω δεν με πειράζει τότε. Σε iPad 2 ποιο παλιά πάντως το light bleeding έβγαζε μάτι. Τότε το έβλεπα καθαρά.

#719   PasxosC

PasxosC

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/12/2013 - 15:34

Δεν είδα κάτι με τέρμα φωτισμό στο iPad. Ίσως να υπάρχει κάτι αλλά εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω. Και αφού δεν το βλέπω δεν με πειράζει τότε. Σε iPad 2 ποιο παλιά πάντως το light bleeding έβγαζε μάτι. Τότε το έβλεπα καθαρά.

μια από τα ίδια και από εμένα δεν παρατήρησα κάτι το περίεργο στην οθόνη.....

#720   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 01/12/2013 - 15:52

Ούτε εγω τιποτα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες