Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 6 ψήφοι

iPad Air Διαθεσιμότητα Σε Καταστήματα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
818 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   madtracker

madtracker

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2013 - 16:02

με τα μπουνια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/11/2013 - 16:09

Καλησπέρα στην παρέα!σκέφτομαι να αγορασω την πρώτη μου Ταμπλέτα και θέλω την βοήθεια όσων γνωρίζουν...σκέφτομαι να αγοράσω το iPad air...με προβλημάτισε ο αδερφός μου όμως που έχει το iPad 2 αλλά και ένα Galaxy Tab και μου είπε οτι τα iPad δεν παίζουν ταινίες και σειρές κατεβασμένες απο Torrent ενώ το Galaxy έχει μέχρι και το μTorrent App και παίρνει κ υπότιτλους κανονικά...ιδού η ερώτηση λοιπόν...υπάρχει κάποια εφαρμογή ώστε να παίζω ταινίες με υπότιτλους γιατί πραγματικά 8έλω να πάρω το Air αλλά εάν δεν παίζει ταινίες θα είναι ένα μεγάλο μείον για εμένα κ θα αναγκαστώ να πάω σε Android που δεν μου αρέσει καθόλου...



#168   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/11/2013 - 16:14

Καλησπέρα στην παρέα!σκέφτομαι να αγορασω την πρώτη μου Ταμπλέτα και θέλω την βοήθεια όσων γνωρίζουν...σκέφτομαι να αγοράσω το iPad air...με προβλημάτισε ο αδερφός μου όμως που έχει το iPad 2 αλλά και ένα Galaxy Tab και μου είπε οτι τα iPad δεν παίζουν ταινίες και σειρές κατεβασμένες απο Torrent ενώ το Galaxy έχει μέχρι και το μTorrent App και παίρνει κ υπότιτλους κανονικά...ιδού η ερώτηση λοιπόν...υπάρχει κάποια εφαρμογή ώστε να παίζω ταινίες με υπότιτλους γιατί πραγματικά 8έλω να πάρω το Air αλλά εάν δεν παίζει ταινίες θα είναι ένα μεγάλο μείον για εμένα κ θα αναγκαστώ να πάω σε Android που δεν μου αρέσει καθόλου...

Βάζεις κάποιον Player όπως ο AVPlayer HD ή ο nPlayer και παίζουν τα πάντα.

 

Τorrent μόνο με JB.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#169   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/11/2013 - 16:16

Βάζεις κάποιον Player όπως ο AVPlayer HD ή ο nPlayer και παίζουν τα πάντα.

 

Τorrent μόνο με JB.

και παίζουν κανονικά με υπότιτλους?



#170   harrysfil

harrysfil

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/11/2013 - 16:18

και παίζουν κανονικά με υπότιτλους?

AV player παιζει τα παντα και με υποτιτλους

#171   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/11/2013 - 16:22

AV player παιζει τα παντα και με υποτιτλους

μια τελευταία ερώτηση και τελειώνω τις χαζές noob ερωτήσεις μου και σορρυ παίδες αλλά είμαι καινούριος με iPad...κατεβάζω κανονικά το Torrent στον υπολογιστή μου,κατεβάζω και υπότιτλους και είμαι έτοιμος...μετά που και πως το περνάω στο iPad?εννοώ απλά πετάω το φάκελο μέσα στην μνήμη του?



#172   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/11/2013 - 16:24

Θα σου πω αύριο που θα παραλάβω το δικό μου. Και εγώ από iPad 3.

Είπα φέτος είναι η χρονιά για iPad. Του χρόνου θα πάρουμε το 6 :D



#173   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/11/2013 - 16:24

και παίζουν κανονικά με υπότιτλους?

Τα πάντα παίζει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#174   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 03/11/2013 - 16:34

μια τελευταία ερώτηση και τελειώνω τις χαζές noob ερωτήσεις μου και σορρυ παίδες αλλά είμαι καινούριος με iPad...κατεβάζω κανονικά το Torrent στον υπολογιστή μου,κατεβάζω και υπότιτλους και είμαι έτοιμος...μετά που και πως το περνάω στο iPad?εννοώ απλά πετάω το φάκελο μέσα στην μνήμη του?

Από το iFunbox ή το iTools (όποιο προτιμάς) θα βάζεις την ταινία μέσα στο πρόγραμμα π.χ AVplayer (υπάρχουν πάρα πολλά) και τους υπότιτλους με το ίδιο όνομα σαν αυτό τις ταινίας και δεν χρειάζεται ούτε καν να επιλέξεις για υπότιτλους .. Μπαίνουν αυτόματα.


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#175   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/11/2013 - 16:39

μια τελευταία ερώτηση και τελειώνω τις χαζές noob ερωτήσεις μου και σορρυ παίδες αλλά είμαι καινούριος με iPad...κατεβάζω κανονικά το Torrent στον υπολογιστή μου,κατεβάζω και υπότιτλους και είμαι έτοιμος...μετά που και πως το περνάω στο iPad?εννοώ απλά πετάω το φάκελο μέσα στην μνήμη του?

Στο Tab Apps της συσκευής που επιλέγεις ποιες θες να περάσεις, κάτω χαμηλά εμφανίζεις αυτές που μπορείς να περάσεις ή να πάρεις αρχεία.

 

Εκεί θα πατήσεις Add όπου και θα επιλέξεις τη ταινία μαζί με τους υπότιτλους.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#176   marcus0

marcus0

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/11/2013 - 17:02


Εγω που εχω το ipad 3 αξιζει να παω σε ipad air?

 

με τα μπουνια

Συμφωνώ και εγώ. Είναι πολύ περίεργη αίσθηση να κρατάς το air αφού έχεις χρησιμοποιήσει το 3 / 4. Το air είναι τόσο ελαφρύ και λεπτό που μοιάζει σχεδόν σαν ψεύτικο ! Αυτό, σε συνδυασμό με το ότι είναι πιο ισχυρό από τα προηγούμενα μοντέλα και με μπαταρία η οποία κρατάει περισσότερο (= πρακτικά γύρω στις 12+ ώρες, από διάφορα τεστ που διαβάζω, ασχέτως των θεωρητικών προδιαγραφών της Apple), την καθιστά ακόμα πιο εντυπωσιακή σαν συσκευή για μένα.

 

Η αίσθηση της οθόνης όντως είναι διαφορετική, σαν πλαστική αντί γυάλινη. Αυτά όμως που είναι σημαντικά, η ανάλυση και η ευαισθησία της, δεν φαίνεται να έχουν μειωθεί στο ελάχιστο. Εχει βελτιωθεί και η ποιότητα ήχου μέσω ακουστικών σε σχέση με το iPad 4, αν και τα ηχεία της συσκευής έχουν την τάση να την κάνουν να δονείται σε μέτριες-υψηλές εντάσεις (είναι και διπλά - stereo).

 

Γενικώς, αν κάποιος έχει τα χρήματα να διαθέσει, πιστεύω πως είναι εξαιρετική επιλογή για Apple tablet. Απλά προσοχή - αν πάρετε το cellular μοντέλο, χρειάζεται να έχετε nano-sim. Τα προηγούμενα μοντέλα έπαιρναν micro-sim ( η επίσημη σελίδα της Apple για το θέμα : http://support.apple.com/kb/HT5554 ).



#177   harrysfil

harrysfil

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/11/2013 - 18:39

Γνωριζει κανεις ποτε θα ερθουν 128 αρια?

#178   harrysfil

harrysfil

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/11/2013 - 18:42

Συμφωνώ και εγώ. Είναι πολύ περίεργη αίσθηση να κρατάς το air αφού έχεις χρησιμοποιήσει το 3 / 4. Το air είναι τόσο ελαφρύ και λεπτό που μοιάζει σχεδόν σαν ψεύτικο ! Αυτό, σε συνδυασμό με το ότι είναι πιο ισχυρό από τα προηγούμενα μοντέλα και με μπαταρία η οποία κρατάει περισσότερο (= πρακτικά γύρω στις 12+ ώρες, από διάφορα τεστ που διαβάζω, ασχέτως των θεωρητικών προδιαγραφών της Apple), την καθιστά ακόμα πιο εντυπωσιακή σαν συσκευή για μένα.

Η αίσθηση της οθόνης όντως είναι διαφορετική, σαν πλαστική αντί γυάλινη. Αυτά όμως που είναι σημαντικά, η ανάλυση και η ευαισθησία της, δεν φαίνεται να έχουν μειωθεί στο ελάχιστο. Εχει βελτιωθεί και η ποιότητα ήχου μέσω ακουστικών σε σχέση με το iPad 4, αν και τα ηχεία της συσκευής έχουν την τάση να την κάνουν να δονείται σε μέτριες-υψηλές εντάσεις (είναι και διπλά - stereo).

Γενικώς, αν κάποιος έχει τα χρήματα να διαθέσει, πιστεύω πως είναι εξαιρετική επιλογή για Apple tablet. Απλά προσοχή - αν πάρετε το cellular μοντέλο, χρειάζεται να έχετε nano-sim. Τα προηγούμενα μοντέλα έπαιρναν micro-sim ( η επίσημη σελίδα της Apple για το θέμα : http://support.apple.com/kb/HT5554 ).

Θεμα υπερθεμανσης εχει οπως ειχε το 3 που εχω που με εντονη χρηση ζεσταινονταν κατω αριστερα οπως κοιταμε την οθονη?

#179   panagiwtis14

panagiwtis14

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Twitter:@panagiwt1s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:panagiwtis:-)

Δημοσίευση 03/11/2013 - 18:45

Δεν νομιζω απο χτες που το πηρα δεν ενιωσα να θερμαίνεται

#180   ginakos

ginakos

    iPH Enthousiast

  • 418 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/11/2013 - 18:56

μαυρα 16 wifi στο golden i ,σημερα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες