Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 6 ψήφοι

iPad Air Διαθεσιμότητα Σε Καταστήματα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
818 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#766   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/12/2013 - 15:29

Οσον αφορα προτασεις για θηκες υπαρχει αντιστοιχο θεμα με πολλες προτασεις για να παρεις ιδεες
http://www.iphonehel...ad-mini-retina/

Σε ο,τι αφορα τη χωρητικοτητα ακομα και τα 32 αστεια ειναι εγω μονο με 128 συμβιβαζομαι!!!

ε, ενταξει, υπερβολικος εισαι. ταμπλετ ειναι, οχι λαπτοπ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#767   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/12/2013 - 15:34

ε, ενταξει, υπερβολικος εισαι. ταμπλετ ειναι, οχι λαπτοπ.


Καποιος που χρησιμοποιει το tablet μονο για ιντερνετ, διαβασμα αντε και καμια ταινιουλα θα χαρακτηριζε εσενα υπερβολικη που εκρινες τα 16 gb ως "αστεια χωρητικοτητα", ετσι δεν ειναι;

#768   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 14/12/2013 - 15:38

Καποιος που χρησιμοποιει το tablet μονο για ιντερνετ, διαβασμα αντε και καμια ταινιουλα θα χαρακτηριζε εσενα υπερβολικη που εκρινες τα 16 gb ως "αστεια χωρητικοτητα", ετσι δεν ειναι;

 

Σωστος.

 

Μου φτανουν και μου περισσευουν.  :)



#769   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/12/2013 - 17:42

Καποιος που χρησιμοποιει το tablet μονο για ιντερνετ, διαβασμα αντε και καμια ταινιουλα θα χαρακτηριζε εσενα υπερβολικη που εκρινες τα 16 gb ως "αστεια χωρητικοτητα", ετσι δεν ειναι;

συμφωνοι, αλλα αν θες ενα μηχανημα των 500 περιπου ευρω μονο γι αυτα, τοτε να μου γνωρισεις τον μπαμπα σου να χωρισω τον δικο μου και να με θρεφει, φιλε μου!

500 ευρω για 'χαβαλε' ασχολια ειναι πεταμενα απο το παραθυρο, εκτος κι αν στα αγοραζουν (οπως υπεθεσα) αλλοι και δεν σκοτιζεσαι!

 

στη σημερινη εποχη που αλλοι δεν εχουν να φανε, αν αγορασεις 500 περιπου ευρω γκατζετ, πρεπει και να το χρησιμοποιεις ουσιαστικα, οχι να σαχλαμαριζεσαι.

γνωμη μου, δεν κατηγορω ουτε την λεω σε καποιον, απλα σχολιαζω. ενα κινητο 16 γιγα ειναι υπεραρκετο, απαξ και θες να χεις ταμπλετ. αν δεν θες και ταμπλετ, τα 16 γιγα για το κινητο ειναι λιγα. αμα παρεις ταμπλετ με 16 γιγα, τοτε ειτε εχεις επενδυσει στο κινητο περισσοτερο γιατι αυτο χειριζεσαι, ειτε οπως ειπα εχεις λεφτα για πεταμα.


Τελευταία επεξεργασία από: 3lions, 14/12/2013 - 17:46


#770   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/12/2013 - 17:57

συμφωνοι, αλλα αν θες ενα μηχανημα των 500 περιπου ευρω μονο γι αυτα, τοτε να μου γνωρισεις τον μπαμπα σου να χωρισω τον δικο μου και να με θρεφει, φιλε μου!
500 ευρω για 'χαβαλε' ασχολια ειναι πεταμενα απο το παραθυρο, εκτος κι αν στα αγοραζουν (οπως υπεθεσα) αλλοι και δεν σκοτιζεσαι!

Εγω σου απάντησα σχετικά με το χαρακτηρισμό των 16gb ως "αστεία χωρητικότητα" όπως έγραψες νωρίτερα.
Και εξήγησα ότι υπάρχουν πολλοί που καλύπτονται με τα 16, οπότε ο χαρακτηρισμός σου ήταν εντελώς αστοχος.
Θα μπορούσες να πεις ότι δεν ειναι αρκετά για τις ανάγκες σου και όχι ότι ήταν αστείο..
Δεν ειναι κάτι προσωπικό,κι εγω 32 έχω, τα 16 ειναι πολύ λίγα αλλά όχι αστεία.Μιλωντας έτσι προσβάλλεις κάποιους, δεν το καταλαβαίνεις;

Αλήθεια όμως εσύ δηλαδή πως χρησιμοποιείς το iPad αν όχι για "χαβαλέ ασχολία", μήπως δουλεύεις σε καμία εταιρεία που ασχολείται με προγραμματισμό και ανάπτυξη εφαρμογών;

Τα υπόλοιπα σχόλια με το που βρήκα εγω τα λεφτά και το αγόρασα ας τα αφήσω καλύτερα ασχολίαστα, έχουν ειπωθεί εκατοντάδες φορές εδώ μέσα απο διάφορους που πρώτα μιλάνε και μετά σκέφτονται.

#771   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 15/12/2013 - 12:15

Εγώ πιστεύω πως όλοι που έχουν συσκευή 16GB θα ήθελαν να έχουν 32GB και πάνω αλλά λόγω λεφτών συμβιβάζονται στα 16GB. Πιστεύω πως όλοι με 16GB χωρητικότητα σβήνουν συνέχεια για να περάσουν καινούργια πράγματα γιατί όπως και να έχει 16GB δεν φτάνουν για φωτογραφίες/βίντεο,εφαρμογές,παιχνίδια. Εγώ π.χ που έχω 32GB iPhone έχω 18GB μουσική μέσα και δεν μου έχει μείνει σχεδόν τίποτα για παιχνίδια μιας και χρησιμοποιώ το κινητό ως την κύρια κάμερα μου και τραβάω και πολλές φωτογραφίες και βίντεο και είμαι συνέχεια με το καλώδιο στον υπολογιστή να περνάω τα αρχεία και να τα σβήνω από το κινητό. Όταν πήγα να πάρω το 32GB λέω οκ δεν θα περιμένω να μαζέψω και άλλα να πάρω το 64GB. Κάπως έτσι είναι και όσοι παίρνουν το 16άρι.



#772   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 15/12/2013 - 12:47

Εγώ έχω 16αρι , έχω κοντά στα 4GB ελεύθερα και κανω τη δουλεια μου ανετοτατα. Όχι δεν ήθελα 32αρι, όχι δεν συμβιβαστηκα , όχι δεν είπα "δεν θα περιμένω". Δεν εχω σβήσει ποτε κάτι απο τη συσκευή μου και ουτε πρόκειται οπώς παει. Καλύτερα λοιπον μα μαζεψετε τους χαρακτηρισμούς σας γιατί μονο "ανωτέρους" δεν σας κανουν κα φαινεστε. Φιλικά.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#773   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/12/2013 - 13:05

Εγώ πιστεύω πως όλοι που έχουν συσκευή 16GB θα ήθελαν να έχουν 32GB και πάνω αλλά λόγω λεφτών συμβιβάζονται στα 16GB. Πιστεύω πως όλοι με 16GB χωρητικότητα σβήνουν συνέχεια για να περάσουν καινούργια πράγματα γιατί όπως και να έχει 16GB δεν φτάνουν για φωτογραφίες/βίντεο,εφαρμογές,παιχνίδια. Εγώ π.χ που έχω 32GB iPhone έχω 18GB μουσική μέσα και δεν μου έχει μείνει σχεδόν τίποτα για παιχνίδια μιας και χρησιμοποιώ το κινητό ως την κύρια κάμερα μου και τραβάω και πολλές φωτογραφίες και βίντεο και είμαι συνέχεια με το καλώδιο στον υπολογιστή να περνάω τα αρχεία και να τα σβήνω από το κινητό. Όταν πήγα να πάρω το 32GB λέω οκ δεν θα περιμένω να μαζέψω και άλλα να πάρω το 64GB. Κάπως έτσι είναι και όσοι παίρνουν το 16άρι.


Εγώ πιστεύω πως όλοι που έχουν συσκευή 64GB θα ήθελαν να έχουν 128GB και πάνω αλλά λόγω λεφτών συμβιβάζονται στα 64GB. Πιστεύω πως όλοι με 64GB χωρητικότητα σβήνουν συνέχεια για να περάσουν καινούργια πράγματα γιατί όπως και να έχει 64GB δεν φτάνουν για φωτογραφίες/βίντεο,εφαρμογές,παιχνίδια. Εγώ π.χ που έχω 128GB iPhone έχω 120GB μουσική μέσα και δεν μου έχει μείνει σχεδόν τίποτα για παιχνίδια μιας και χρησιμοποιώ το κινητό ως την κύρια κάμερα μου και τραβάω και πολλές φωτογραφίες και βίντεο και είμαι συνέχεια με το καλώδιο στον υπολογιστή να περνάω τα αρχεία και να τα σβήνω από το κινητό. Όταν πήγα να πάρω το 64GB λέω οκ δεν θα περιμένω να μαζέψω και άλλα να πάρω το 128GB. Κάπως έτσι είναι και όσοι παίρνουν το 64άρι.

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 15/12/2013 - 13:08


#774   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 15/12/2013 - 13:56

Εγώ πιστεύω πως όλοι που έχουν συσκευή 64GB θα ήθελαν να έχουν 128GB και πάνω αλλά λόγω λεφτών συμβιβάζονται στα 64GB. Πιστεύω πως όλοι με 64GB χωρητικότητα σβήνουν συνέχεια για να περάσουν καινούργια πράγματα γιατί όπως και να έχει 64GB δεν φτάνουν για φωτογραφίες/βίντεο,εφαρμογές,παιχνίδια. Εγώ π.χ που έχω 128GB iPhone έχω 120GB μουσική μέσα και δεν μου έχει μείνει σχεδόν τίποτα για παιχνίδια μιας και χρησιμοποιώ το κινητό ως την κύρια κάμερα μου και τραβάω και πολλές φωτογραφίες και βίντεο και είμαι συνέχεια με το καλώδιο στον υπολογιστή να περνάω τα αρχεία και να τα σβήνω από το κινητό. Όταν πήγα να πάρω το 64GB λέω οκ δεν θα περιμένω να μαζέψω και άλλα να πάρω το 128GB. Κάπως έτσι είναι και όσοι παίρνουν το 64άρι.

Wow. Μπράβο. Φυσικά αυτά που είπα είναι προσωπική μου άποψη. Δεν ήξερα ότι έχετε τόσο μεγάλη "γλώσσα" εδώ πέρα. Μπαίνω που και που να πληροφορηθώ αλλά ποτέ δεν έχω συζητήσει σε Forum. Καλύτερα από ότι φάνηκε. Άμα είναι να την λέτε με το παραμικρό.


Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 15/12/2013 - 14:01


#775   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/12/2013 - 14:05

Wow. Μπράβο. Φυσικά αυτά που είπα είναι προσωπική μου άποψη. Δεν ήξερα ότι έχετε τόσο μεγάλη "γλώσσα" εδώ πέρα. Μπαίνω που και που να πληροφορηθώ αλλά ποτέ δεν έχω συζητήσει σε Forum. Καλύτερα από ότι φάνηκε. Άμα είναι να την λέτε με το παραμικρό.

Αν η προσωπικη σου αποψη ειναι οτι το 16 το παιρνουν αυτοι που δεν εχουν αρκετα χρηματα ωστε να αγορασουν το 32 τοτε τι κουβεντα μπορει να κανει καποιος μαζι σου;

#776   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 15/12/2013 - 14:10

Wow. Μπράβο. Φυσικά αυτά που είπα είναι προσωπική μου άποψη. Δεν ήξερα ότι έχετε τόσο μεγάλη "γλώσσα" εδώ πέρα. Μπαίνω που και που να πληροφορηθώ αλλά ποτέ δεν έχω συζητήσει σε Forum. Καλύτερα από ότι φάνηκε. Άμα είναι να την λέτε με το παραμικρό.

Με πρόλαβε ο απο πάνω. Το οτι ΕΣΥ συμβιβάστηκες με τα 32 επειδή δεν είχες χρήματα για τα 64 όπως λες δεν σημαίνει οτι ολος ο κόσμος σκέφτεται και λειτουργει έτσι. 

 

Απλά μην προσπαθείς να τους βάλεις όλους στο ίδιο τσουβάλι με εσένα ώστε να νιώσεις καλύτερα που αντί γ αυτό που ήθελες συμβιβάστηκες με κάτι άλλο.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#777   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 15/12/2013 - 14:11

Αν η προσωπικη σου αποψη ειναι οτι το 16 το παιρνουν αυτοι που δεν εχουν αρκετα χρηματα ωστε να αγορασουν το 32 τοτε τι κουβεντα μπορει να κανει καποιος μαζι σου;

Δεν ειπα αυτο. Αμα αφησα να εννοηθει αυτο τοτε δικο μου λαθος. Τουλάχιστον όλοι οι φίλοι μου και όποιον ξέρω με 16GB ξέρω και σβήνει συνέχεια πράγματα για να βάλει άλλα και θα ήθελε μεγαλύτερη χωρητικότητα. Τώρα παιδιά όπως ο Πάνος ναι δεν χρειάζεται παραπάνω γιατί του φτάνουν και του περισσεύουν. Δεν έβαλα κανένα σε κανένα τσουβάλι. Είπα απλά την προσωπική μου άποψη, that's it


Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 15/12/2013 - 14:12


#778   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/12/2013 - 14:11

Το οτι ΕΣΥ συμβιβάστηκες με τα 32 επειδή δεν είχες χρήματα για τα 64 όπως λες δεν σημαίνει οτι ολος ο κόσμος σκέφτεται και λειτουργει έτσι. 
 
Απλά μην προσπαθείς να τους βάλεις όλους στο ίδιο τσουβάλι με εσένα ώστε να νιώσεις καλύτερα που αντί γ αυτό που ήθελες συμβιβάστηκες με κάτι άλλο.

+10000

#779   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/12/2013 - 14:15

Δεν ειπα αυτο. Αμα αφησα να εννοηθει αυτο τοτε δικο μου λαθος. Τουλάχιστον όλοι οι φίλοι μου και όποιον ξέρω με 16GB ξέρω και σβήνει συνέχεια πράγματα για να βάλει άλλα και θα ήθελε μεγαλύτερη χωρητικότητα. Τώρα παιδιά όπως ο Πάνος ναι δεν χρειάζεται παραπάνω γιατί του φτάνουν και του περισσεύουν. Δεν έβαλα κανένα σε κανένα τσουβάλι. Είπα απλά την προσωπική μου άποψη, that's it

Φιλε μου, εδω ειμαστε για να συζηταμε και σε κανεναν δεν αρεσει να ερχεται σε αντιπαραθεση για κατι που αγαπαει να ασχολειται.
Ισως στο αρχικο σου ποστ να εκφραστηκες λαθος, το λες κι εσυ ο ιδιος.
Κ εγω εχω φιλους που τους ελεγα να μην παρουν το 16αρι γιατι δε θα τους εφτανε κι ομως τελικα εκανα λαθος, κι αν με ειχαν ακουσει θα ειχαν ξοδεψει ασκοπα καποια χρηματα.Το ιδιο ισχυει και για την επιλογη cellular ή οχι.
Νομιζω οτι τωρα εκφραστηκες καλυτερα και θα συμφωνησω μαζι σου, χωρις καμια διαθεση ειρωνειας

#780   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 15/12/2013 - 14:17

Έχεις απόλυτο δίκιο. Ξαναδιάβασα το αρχικό μου ποστ και όντως αυτό που λέω στην αρχή "Εγώ πιστεύω πως όλοι που έχουν συσκευή 16GB θα ήθελαν να έχουν 32GB και πάνω αλλά λόγω λεφτών συμβιβάζονται στα 16GB." ακούγεται τόσο λάθος με αυτό που ήθελα να πω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες