Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντικαταβολή με Γενική Ταχυδρομική;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/11/2013 - 16:20

Έστειλα στις 30/10 ένα δέμα το οποίο παραλήφθηκε στις 31 με αντικαταβολή και έδωσα IBAN Eurobank.

Πόσες μέρες περίπου θέλουν για να μπούνε τα χρήματα; Θαρρείτε στις επόμενες 10 μέρες θα τα έχω; Επειδή τα χρειάζομαι εγκαίρως για να καλύψω κάτι. Σε περίπτωση που δε μπούνε μέχρι την Πέμπτη που με ενημέρωσε η υπάλληλος τι μπορώ να κάνω;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/11/2013 - 16:26

Στις συναλλαγές με την Γενικη Ταχυδρομική αν δώσεις λογαριασμό Alpha Bank τα χρήματα μπαίνουν σε 2-3 μέρες,αν είναι άλλη τράπεζα συνήθως κάνουν 8-10 μέρες.
Μου έχει τύχει να υπάρχει καθυστέρηση πλέον των 10 ημερών,δεν μπορείς να κανείς κάτι,περιμένεις.αν τραβήξει πολύ πας από κει και τους τα λες ένα χεράκι.

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#3   steliossm

steliossm

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@steliossm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:steliossm

Δημοσίευση 03/11/2013 - 17:18

Να μη λέμε κατι εαν δεν το γνωρίζουμε. Τα χρήματα μπαίνουν το αργότερο σε 4 εργάσιμες από την ημέρα παράδοσης της αποστολής ανεξάρτητα ποια είναι η τράπεζα σου. Εαν δεν είναι ΑΛΦΑ τότε έχεις κάποια έξοδα από την τράπεζα σου και μόνο από 1 εώς και 3 ευρώ ανάλογα τη τράπεζα. Εαν και κάποιος άλλος θέλει να ρωτήσει κατι σχετικά με ΓΕΝΙΚΗ στη διάθεση σας

#4   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 03/11/2013 - 18:29

Ναι και δε ξερω αν σε ενημερωσαν οτι θα σου κρατησει αυτο το 3€ η τραπεζα σου επειδη κανουν πληρωμες μονο μεσω Alpha

#5   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 03/11/2013 - 18:35

Γενικά στις αντικαταβολές είναι οι πιο γρήγοροι στο να πάρεις τα λεφτά..2 φορές που έτυχε τον τελευταίο μήνα με αντικαταβολη έκαναν 3-4 εργάσιμες περίπου..

 

Άλλα κούριερ κάνουν από 7-8 εργάσιμες τουλάχιστον..Το αμέσως καλύτερο είναι τα ΕΛΤΑ..

 

Βέβαια για να τα λέμε όλα για Πάτρα-Θεσσαλονίκη με ΓΕΝΙΚΗ θέλει 2 εργάσιμες ενώ με ACS,ELTA courrier την επόμενη εργάσιμη..


Αναρτημένη εικόνα


#6   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/11/2013 - 08:27

Οι ταχυμεταφορικές για να σου καταβάλουν το ποσό αντικαταβολής χρειάζονται περίπου απο 8-10 εργάσιμες ημέρες απο την ημερομηνία παράδοσης του προιόντος και όχι αποστολής.

 

Οι ημέρες που αναφέρεις εσύ τώρα είναι μόλις δύο, πιστεύω πως λόγω του ότι πέφτεις πάλι σε σκ, ίσως σε πάνε την ερχόμενη δευτέρα. Θα σου συνιστούσα πάντως να κάνεις ένα τηλέφωνο στα κεντρικά γραφεία και με τον αριθμό συναλλαγής που έχεις να σε διαφωτίσουν ποιό έγκυρα και ποιό σωστά χωρίς τις δικές μας υποθέσεις.

 

*εμένα πχ σε μια συναλλαγή που είχα απο λάθος ενός υπαλλήλου που δεν είχε καταχωρήσει εγκαίρως το λογαριασμό μου για να μεταφερθούν τα χρήματα τα πήρα μετά από ολόκληρη διαδικασία και φασαρία στις 15-17 ημέρες!!!


:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#7   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/11/2013 - 09:13

Απο γενική είναι πολυ λιγότερο.. 4-5 εργάσιμες μαξ..

Αναρτημένη εικόνα


#8   galimanas

galimanas

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2013 - 23:17

σε 3μερες θα μπουνε



#9   Virginia28

Virginia28

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/07/2017 - 12:14

Συγγνώμη που ανακινώ ξανά αυτό το θέμα. Ξέρεις κανείς τώρα ποσό περίπου κάνουν να καταθέσουν τα λεφτά; φεύγει και η Τετάρτη εργάσιμη και ακόμα δεν έχουν μπει στον λογαριασμό της Alpha που τους εδωσα

#10   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/07/2017 - 12:32

ήταν 4 εργάσιμες και τώρα έχει πάει στις 6 εάν δεν κάνω λάθος. γενικά τα χρήματα δεν υπάρχει περίπτωση να τα χάσεις. σε περίπτωση που ΚΑΙ την 6η εργάσιμη δεν έχουν μπει, πάρε τηλέφωνο να δεις τι έγινε (μιας και μπαίνουν 2 φορές την ημέρα, ανάλογα το πότε παραδόθηκε αυτό που έστειλες)



#11   Virginia28

Virginia28

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/07/2017 - 13:15

Το ξέρω ότι δεν θα τα χάσω, απλά πούλησα ένα προϊόν για να πάρω ένα άλλο και δεν κρατιέμαι να παραγγείλω το καινούργιο (ξέρω.. παιδιαρίσματα θα πείτε...)

Τι εννοείς μπαίνουν 2 φορές την ημέρα ανάλογα ποτέ παραδόθηκε αυτό που έστειλα;

#12   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/07/2017 - 21:04

επειδή κάνω πολλές αποστολές την ημέρα με την γενική, τυχαίνει να μου βάλουν πολλές φορές λεφτά κατά τις 11-12 και κατά τις 17-19 το απόγευμα. στην πρώτη φουρνιά είναι οι αποστολές που παραδόθηκαν πρωινές ώρες και στην 2η οι απογευματινές ή παραδόσεις σαββάτου πχ 



#13   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/07/2017 - 21:28

Να μη λέμε κατι εαν δεν το γνωρίζουμε. Τα χρήματα μπαίνουν το αργότερο σε 4 εργάσιμες από την ημέρα παράδοσης της αποστολής ανεξάρτητα ποια είναι η τράπεζα σου. Εαν δεν είναι ΑΛΦΑ τότε έχεις κάποια έξοδα από την τράπεζα σου και μόνο από 1 εώς και 3 ευρώ ανάλογα τη τράπεζα. Εαν και κάποιος άλλος θέλει να ρωτήσει κατι σχετικά με ΓΕΝΙΚΗ στη διάθεση σας

δικη σου είναι η εταιρεία και στην θίξανε? Εμένα μου έχει τύχει να μπούμε στην άλφα μετά από 10 μέρες. Όποτε μη κατηγορείς χωρίς να ξέρεις....


Sent from my iPad using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες