Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 2 ψήφοι

Ποση ωρα μπαταρια βγαζετε με iPad Air?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Shadowjump

Shadowjump

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/11/2013 - 16:56

Προς το παρων, 1η φορτιση.

 

Φωτεινοτητα λιγο κατω απο την μεση.

 

Με λιγο απ' ολα (σερφαρισμα, σκαλισμα στις ρυθμισεις, 3D gaming, εφαρμογες) ειμαι 81% με 3ω 11λ χρηση και 1η 3ω αναμονη.

 

Σε ενα αλλο φορουμ ειδα ενα παιδι με ιδια αναμονη με εμενα αλλα  χρηση να ειναι ακομα στο 85%!!! Ή του βαλανε καμια μπαταρια σουπερμαν ή κατι εχει η δικη μου :Ρ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/11/2013 - 17:09

Aν ακους μονο μουσικη μετραει ως χρονος χρησης ενω η καταναλωση ειναι ελαχιστη, μονο ετσι εχεις στατιστικα σαν αυτα που αναφερεσαι.
Τα δικα σου νουμερα ειναι φυσιολογικα.

#3   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 07/11/2013 - 18:04

Πολυ καλά είναι τα νούμερα σου! Μην αγχωνεσαι!

#4   Shadowjump

Shadowjump

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/11/2013 - 23:29

Γενικα εσεις τι ωρες βγαζετε? Δεν το ειπα μονο γιατι νομιζω οτι εχω προβλημα :Ρ



#5   hardrock

hardrock

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Twitter:@arisilio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2013 - 23:30

´Εχω την εντύπωση πως το air, (αν και είναι μόνο η δεύτερη μέρα μαζί του), σε σχέση με το 4 που επίσης έχω, κρατάει η μπαταρία περισσότερο με παρόμοια χρήση. Δε κρύβω ότι με έχει εκπλήξει ευχάριστα, δε το περίμενα... Όχι ότι εχω θέμα και με το 4 απλά το αναφέρω...

Τελευταία επεξεργασία από: hardrock, 07/11/2013 - 23:31


#6   Shadowjump

Shadowjump

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/11/2013 - 02:50

Εμενα σε σχεση με το 3 που ειχα, μου φαινεται αρκετα καλυτερη η μπαταρια παντως!



#7   erolls

erolls

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/11/2013 - 10:15

Εμενα σε σχεση με το 3 που ειχα, μου φαινεται αρκετα καλυτερη η μπαταρια παντως!


Φιλος καλή σου μέρα και καλοδουλευτο το νέο σου εργαλείο. !!! Να σου κανω μια ερώτηση ..;;!! Το 3 πόσο σου κρατάει μπαταρία .. γιατι βλέπω πως το iPad air σου παει πολυ καλά !!!! Πήρα ένα iPad 3 (πριν απο 2 μήνες )σαν καινούργιο αλλά η μπαταρία με Instagram και σερφάρισμα και κάποια επεξεργασία σε φωτο μου παει στο 20% με 5 ωρες χρήση ...

#8   Shadowjump

Shadowjump

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/11/2013 - 15:17

Ναι, ειναι παρα παρα πολυ λιγο. Εμενα η μπαταρια του 3 που ειχα, ειχε χασει περιπου 1000mAh. Αλλα και παλι με μικτη χρηση, εφαρμογες, ιντερνετ, καμερα, κτλ κτλ μου εβγαζε γυρω στις 7 ωρες και ημουνα στο 20%.

 

Εχεις δει με το iBackupBot τι παιζει?


Τελευταία επεξεργασία από: Shadowjump, 08/11/2013 - 15:17


#9   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/11/2013 - 16:48

Ναι, ειναι παρα παρα πολυ λιγο. Εμενα η μπαταρια του 3 που ειχα, ειχε χασει περιπου 1000mAh. Αλλα και παλι με μικτη χρηση, εφαρμογες, ιντερνετ, καμερα, κτλ κτλ μου εβγαζε γυρω στις 7 ωρες και ημουνα στο 20%.

Εχεις δει με το iBackupBot τι παιζει?




1000 μονάδες δεν είναι πάρα πολύ ; Μιλάμε για το 1/10 της ισχύος του

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#10   erolls

erolls

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/11/2013 - 16:57

Ναι, ειναι παρα παρα πολυ λιγο. Εμενα η μπαταρια του 3 που ειχα, ειχε χασει περιπου 1000mAh. Αλλα και παλι με μικτη χρηση, εφαρμογες, ιντερνετ, καμερα, κτλ κτλ μου εβγαζε γυρω στις 7 ωρες και ημουνα στο 20%.
 
Εχεις δει με το iBackupBot τι παιζει?


Φιλε παίζει η περιπτωση γιατι παίρνω τη σύνδεση απο το hotspot του iPhone .. Πάντως το παλικάρι που το είχε πριν απο εμένα το επιχείρησης για λιγότερο απο χρόνο και δεν το δούλευε ούτε κάθε μέρα αλλά ούτε και παραπάνω απο 2-3. Ωρες .. Τον ρώτησα πως το φορτίζει και μου είπε πως ποτέ δεν του έκανε αποφόρτιση και παντα το έβαζε στην μπριζα οταν ηταν γύρο στο 50-70% ... Αλλά μου είπε πως και σε αυτόν δεν κρατούσε πολυ ...

#11   Shadowjump

Shadowjump

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/11/2013 - 03:09

Δεν εχει σημασια απο που παιρνεις ιντερνετ. Το iPhone κανει ολη την δουλεια. Το iPad απλα συνδεεται σαν να ειναι router.

 

Δοκιμασε και στο σπιτι σου να δεις. Οσο για αυτο με την αποφορτιση, δεν ξερω. Τι να πω. Υποτιθεται οι μπαταριες λιθιου δεν εχουν memory effect. Στο Note II που ειχα, αντε 1 φορα το 3μηνο να του εκανα αποφορτιση. Παντα το εβαζα καθε βραδυ για να ειμαι 100% το πρωι και μετα απο 1 χρονο μου κρατουσε σχεδον το ιδιο με την 1η μερα. Δες ρε συ με το iBackupBot ποσα mAh σου εχουν μεινει στην μπαταρια.

 

 

9ω και 40λ χρηση και μου εχει μεινει 21% ακομα! Θεωρητικα ετσι οπως το βλεπω, κανα 11-12 ωρες χρηση με μια φορτιση θα βγαζει! Καθολου ασχημα!!



#12   erolls

erolls

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/11/2013 - 10:55

Δεν εχει σημασια απο που παιρνεις ιντερνετ. Το iPhone κανει ολη την δουλεια. Το iPad απλα συνδεεται σαν να ειναι router.
 
Δοκιμασε και στο σπιτι σου να δεις. Οσο για αυτο με την αποφορτιση, δεν ξερω. Τι να πω. Υποτιθεται οι μπαταριες λιθιου δεν εχουν memory effect. Στο Note II που ειχα, αντε 1 φορα το 3μηνο να του εκανα αποφορτιση. Παντα το εβαζα καθε βραδυ για να ειμαι 100% το πρωι και μετα απο 1 χρονο μου κρατουσε σχεδον το ιδιο με την 1η μερα. Δες ρε συ με το iBackupBot ποσα mAh σου εχουν μεινει στην μπαταρια.
 
 
9ω και 40λ χρηση και μου εχει μεινει 21% ακομα! Θεωρητικα ετσι οπως το βλεπω, κανα 11-12 ωρες χρηση με μια φορτιση θα βγαζει! Καθολου ασχημα!!


Γεια σου φιλαρακι. !!
Αυτόν τον καιρό φιλοξενούμε σε σπίτι και χωρις σύνδεση Ίντερνετ .. αυτός και ο λόγος που μπαίνω με το hotspot του iPhone και με καρτο ιντερνέτ Το προγραμα που μου προτείνεις υποθέτω θα πρέπει να το κατεβάσω στο λάπτοπ (το οποίο δεν το δουλεύω καθόλου γιατι κολλάει και θέλει format ..) το θέμα ειναι .. μπορω να το συνδέσω στο hotspot του iPhone ..;;!!

#13   Shadowjump

Shadowjump

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/11/2013 - 14:46

Το προγραμμα ναι, θελει laptop. Τι να μπορεις να συνδεσεις στο hotspot? Εκει δεν ειπες το συνδεεις?



#14   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/10/2014 - 07:40

Πως την βλέπετε την μπαταρία μου
Συνημμένο αρχείο  image.jpg   97,59KB   29 λήψεις

#15   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/10/2014 - 08:46

Πως την βλέπετε την μπαταρία μου
attachicon.gifimage.jpg

Γιατί νομίζω ότι είναι κάπως λίγο; Και από ότι βλέπω δεν είναι cellular

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες