Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Ψάχτε το από παντού πρίν το πάτε γιά φτιάξιμο με τη εγγύηση γιατί δεν έχουν τον Θεό τους!


  • Please log in to reply
109 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nik924

nik924

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:13

Καλημέρα παιδιά , 

πριν μιά εβδομάδα έδωσα το iPhone 5 (αγορασμένο πριν 6 μήνες από τον Γερμανό) γιά να μου φτιάξουν κάποιο πρόβλημα που μου έβγαλε με την θύρα Lightning και με την θύρα των ακουστικών,  αφού είναι ακόμα στην εγγύηση. 

Το πήγα λοιπόν στο κατάστημα της Λευκάδας που μένω τώρα (το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από Γερμανό στην Αθήνα) και τους είπα να γράψουν ότι δεν έχει γρατζουνιές και να τσεκάρουν ότι δεν έχουν ενεργοποιηθεί οι αισθητήρες υγρασίας όπως μου είχε πει ο nikosgnr να κάνω .  Εγώ ο ΚΟΠΑΝΟΣ όμως πιστεύοντας ότι ο "τεχνικος" εκει θα ξέρει που είναι οι αισθητήρες υγρασίας δεν το έψαξα στο google να το βρώ και ο τύπος που το παίζει "τεχνικός" εκεί ήταν κάθετος στο ότι δεν υπάρχει τρόπος να το δει άν έχουν ενεργοποιηθεί οι αισθητήρες άν δεν ανοιχτεί .

Έτσι,  άσχετος αυτός ΚΟΠΑΝΟΣ εγώ δεν επέμενα παράπάνω  και μου έγραψε μόνο ότι δεν είχε γρατζουνιές. 

Φτάνουμε λοιπόν στό σήμερα που ξυπνάω από ένα  sms που έγραφε ότι -----> 

 

"Η συσκευή σας κρίθηκε εκτός εγγύησης , κόστος επισκευής 256 Ευρώ. Παρακαλώ επικοινωνήστε με το κατάστημα που την παραδώσατε"  >:(

 

Δεν γράφουν τον λόγο αλλά από αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα μάλλον θα επικαλεστούν υγρασία!!!! Το γνωστό κολπάκι τους για να σε πετάνε εκτός εγγύησης και να τα αρπάζουν από κάτι ΚΟΠΑΝΟΥΣ σαν κι εμένα οι αλήτες. 

Τους έσκασα 1000 Ευρώ γιά να το αγοράσω ( το πήρα με μετρητά) και τώρα με το κολπάκι τους με πετάνε εκτός εγγύησης και μου ζητάνε άλλα 256 για να το φτιάξουν (θα το φτιάξουν ??  :huh:) το τηλέφωνο των 6 μηνών!!! το  super dupper iPhone 5!!!! (έχω νεύρα όπως καταλάβατε)

 

Τα γράφω όλα αυτά λοιπόν γιά να μου πείτε τι πρέπει να κάνω τώρα αλλά μπας και γλιτώσω κανέναν άλλον γιατί εγώ όσο και να νόμιζα ότι πρόσεχα τον ήπια !!!!!  

Ψάχτε το από παντού λοιπόν πρίν το πάτε γιά φτιάξιμο με τη εγγύηση γιατί δεν έχουν τον Θεό τους!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1,058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:16

πως γινεται να σου ζητανε λεφτα απο την στιγμη που δεν ξερεις τον λογο? και πως στο βγαζουν εκτος εγγυησης αφου ειναι μεσα στην εγγυηση?



#3   johnkarak

johnkarak

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Twitter:@johnkarak
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:18

Μήπως να κινηθείς νομικά, πχ να βάλεις κάποιο φίλο - γνωστό δικηγόρο να τους κάνει ένα τηλέφωνο ή μέσω ΙΝΚΑ κλπ;

Τραγικό αυτό που συμβαίνει με τα service των iPhone στην Ελλάδα, απαράδεκτο!



#4   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1,058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:20

εγω προσωπικα που ειχα θεματα πολλα με το iphone 5 δεν ειχα τετοιο προβλημα,μου κανανε 4 φορες αντικατασταση,τωρα που εχω το 5s πιστευω να μην χρειαστει να ασχοληθω με servise..!!



#5   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1,908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:22

Καλημέρα παιδιά , 

πριν μιά εβδομάδα έδωσα το iPhone 5 (αγορασμένο πριν 6 μήνες από τον Γερμανό) γιά να μου φτιάξουν κάποιο πρόβλημα που μου έβγαλε με την θύρα Lightning και με την θύρα των ακουστικών,  αφού είναι ακόμα στην εγγύηση. 

Το πήγα λοιπόν στο κατάστημα της Λευκάδας που μένω τώρα (το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από Γερμανό στην Αθήνα) και τους είπα να γράψουν ότι δεν έχει γρατζουνιές και να τσεκάρουν ότι δεν έχουν ενεργοποιηθεί οι αισθητήρες υγρασίας όπως μου είχε πει ο nikosgnr να κάνω .  Εγώ ο ΚΟΠΑΝΟΣ όμως πιστεύοντας ότι ο "τεχνικος" εκει θα ξέρει που είναι οι αισθητήρες υγρασίας δεν το έψαξα στο google να το βρώ και ο τύπος που το παίζει "τεχνικός" εκεί ήταν κάθετος στο ότι δεν υπάρχει τρόπος να το δει άν έχουν ενεργοποιηθεί οι αισθητήρες άν δεν ανοιχτεί .

Έτσι,  άσχετος αυτός ΚΟΠΑΝΟΣ εγώ δεν επέμενα παράπάνω  και μου έγραψε μόνο ότι δεν είχε γρατζουνιές. 

Φτάνουμε λοιπόν στό σήμερα που ξυπνάω από ένα  sms που έγραφε ότι -----> 

 

"Η συσκευή σας κρίθηκε εκτός εγγύησης , κόστος επισκευής 256 Ευρώ. Παρακαλώ επικοινωνήστε με το κατάστημα που την παραδώσατε"  > :(

 

Δεν γράφουν τον λόγο αλλά από αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα μάλλον θα επικαλεστούν υγρασία!!!! Το γνωστό κολπάκι τους για να σε πετάνε εκτός εγγύησης και να τα αρπάζουν από κάτι ΚΟΠΑΝΟΥΣ σαν κι εμένα οι αλήτες. 

Τους έσκασα 1000 Ευρώ γιά να το αγοράσω ( το πήρα με μετρητά) και τώρα με το κολπάκι τους με πετάνε εκτός εγγύησης και μου ζητάνε άλλα 256 για να το φτιάξουν (θα το φτιάξουν ??  :huh:) το τηλέφωνο των 6 μηνών!!! το  super dupper iPhone 5!!!! (έχω νεύρα όπως καταλάβατε)

 

Τα γράφω όλα αυτά λοιπόν γιά να μου πείτε τι πρέπει να κάνω τώρα αλλά μπας και γλιτώσω κανέναν άλλον γιατί εγώ όσο και να νόμιζα ότι πρόσεχα τον ήπια !!!!!  

Ψάχτε το από παντού λοιπόν πρίν το πάτε γιά φτιάξιμο με τη εγγύηση γιατί δεν έχουν τον Θεό τους!!

Πάρε ένα τηλ στην Apple και άνοιξε ένα Case.

 

Πες τους στον Γερμανό ότι έχεις ανηξει Case και πες τους τι σου είπε ο υπάλληλος όταν πηρες το τηλέφωνο. Τύπωσε τους νομους και μιλα με έντονο ηφος!

 

Α ρε Apple store που τους χρειάζεται!



#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:25

Καλημέρα παιδιά , 

πριν μιά εβδομάδα έδωσα το iPhone 5 (αγορασμένο πριν 6 μήνες από τον Γερμανό)

Σταμάτησα να διαβάζω εδώ. Δε περίμενα κάτι διαφορετικό.

 

Γνωστή η τακτική τους καιρό τώρα. Και κακώς που δεν επέμενες για τον αισθητήρα. Ένας είναι μόνο στο 5.. Στo SIM Tray.

 

Δες λοιπόν για αρχή αν είναι κόκκινος. Θα πάρεις τηλ στο Support της Apple εδώ και θα ανοίξεις Case iD περιγράφοντας το πρόβλημα που έχεις.

 

Μιλάς με IN.KA και επίσης να ζήτήσεις να σου στείλουν φωτο απο τους αισθητήρες για την υγρασία.

 

HT3302--iphone_5--mul.png


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   nik924

nik924

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:26

πως γινεται να σου ζητανε λεφτα απο την στιγμη που δεν ξερεις τον λογο? και πως στο βγαζουν εκτος εγγυησης αφου ειναι μεσα στην εγγυηση?

Τι να σου πώ??? στο sms μου γράψανε αυτά ακριβώς , τώρα πρέπει να πάω απο το κατάστημα να μου πουν τον λόγο φαντάζομαι. 

Γιαυτό κάνω την ερώτηση εδώ μπάς και μου πεί κάποιος που ξέρει καλύτερα αν πρέπει να προσέξω κάτι.

Όποιος καεί στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι βλέπεις!!



#8   nik924

nik924

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:30

Σταμάτησα να διαβάζω εδώ. Δε περίμενα κάτι διαφορετικό.

 

Γνωστή η τακτική τους καιρό τώρα. Και κακώς που δεν επέμενες για τον αισθητήρα. Ένας είναι μόνο στο 5.. Στo SIM Tray.

 

Δες λοιπόν για αρχή αν είναι κόκκινος. Θα πάρεις τηλ στο Support της Apple εδώ και θα ανοίξεις Case iD περιγράφοντας το πρόβλημα που έχεις.

 

Μιλάς με IN.KA και επίσης να ζήτήσεις να σου στείλουν φωτο απο τους αισθητήρες για την υγρασία.

 

HT3302--iphone_5--mul.png

Νικόλα μου πρίν το πάω δυστυχώς δεν το ήξερα (δεν μου το είπε κανεις) ότι μπορώ να το δω κι εγώ αυτό και έτσι την πάτησα 

 

Να τους πω να μου το στείλουν πίσω τώρα όπως είναι??


Τελευταία επεξεργασία από: nik924, 14/11/2013 - 12:31.


#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:31

Δες το τώρα. Είναι λευκός? Τότε προχωράς με τα παραπάνω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   nik924

nik924

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:33

Δες το τώρα. Είναι λευκός? Τότε προχωράς με τα παραπάνω.

Μα πως να το δω?? δεν το έχω το τηλ.



#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:36

Νόμιζα το πήρες πίσω. Όπως και να 'χει, να ζητήσεις φωτογραφίες απο τον αισθητήρα.

 

Αν και φυσικά μπορεί να το κάνουν και αυτοί με την υγρασία.. "Τυχαία".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2,579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:36

το θεμα ειναι μν εχουν ριξει εκει υγρο ωστε να ειναι κοκκινο? υποχρεουντε απο το νομο να εχουν βιντεο κατα την επιδιωρθωση? ξερετε?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#13   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16,726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:46

Δεν κάνουν επιδιόρθωση ρε, απλά το στέλνουν πίσω και παίρνεις ανακατασκευασμένο. 

 

Έχω ακούσει πριν 2-3 μέρες διάφορα από φίλο που δούλευε στο τεχνικό τμήμα στην Αθήνα, λεπτομέρειες δεν χρειάζεται να πω αλλά όλοι μπορείτε να σκεφτείτε τι γίνεται..


Αναρτημένη εικόνα


#14   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2,579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:49

Δεν κάνουν επιδιόρθωση ρε, απλά το στέλνουν πίσω και παίρνεις ανακατασκευασμένο. 

 

Έχω ακούσει πριν 2-3 μέρες διάφορα από φίλο που δούλευε στο τεχνικό τμήμα στην Αθήνα, λεπτομέρειες δεν χρειάζεται να πω αλλά όλοι μπορείτε να σκεφτείτε τι γίνεται..

το ξερω οτι δεν βαζουν χερι... απλα αν εχουν βιντεο κατα την επεξεργασια θα φενετε αν ηταν ασπρο η οχι.... απλα το θεμα ειναι αν ο νομος υποχρεωνει να βιντεοσκοπητε η διαδικασια.


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#15   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16,726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/11/2013 - 12:50

Αποκλείεται να τη βιντεοσκοπούν απλά σε μερικές περιπτώσεις είναι που θα πέσεις (το θέμα δε γίνεται κεντρικά αλλά μεμονωμένα-δεν είναι η πολιτική του Γερμανού δλδ).

 

Ένα tip να δώσω στη σκέψη σας. Τις ΟΚ συσκευές που βγάζουν εκτός τις πιστώνονται και παίρνουν ανακατασκευασμένες.. Σκεφτείτε το ισοζύγιο..


Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 14/11/2013 - 12:51.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες