Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPad mini Retina, πρεμιέρα στην Ελλάδα με περιορισμένη διαθεσιμότητα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
197 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/12/2013 - 22:26

Aσ'το λίγο πιο κάτω.. 8-10%.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/12/2013 - 23:12

εμενα ειναι η 3η μερα και ακομα στο 47% (απο 89% οταν το ανοιξα) η μπαταρια.

σουπερ!



#138   pificos

pificos

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/12/2013 - 08:49

Καλησπέρα σε όλους.Τελικά μόλις πήρα το iPad mini retina 32gb σε λευκο!Μετά από ταλαιπωρία βέβαια γιατί έπεσα σε γρατσουνισμενο αλλά τελικά αλλάχτηκε μετά από καμία ώρα με άλλο σφραγισμένο.Απλα είναι τέλειο!!!

Ποιο κατάστημα στην έκανε την αλλαγή;
Απροβλημάτιστα ή με ζόρι;

#139   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 14/12/2013 - 10:34

Ποιο κατάστημα στην έκανε την αλλαγή;
Απροβλημάτιστα ή με ζόρι;


Το public Συντάγματος.με αρκετό ζορι(έφαγα 1 ώρα μόνο για την αλλαγή)αλλά κυρίως γιατί υπήρχε ακόμα ένα μόνο λευκό σε απόθεμα που ήταν κρατημενο για πελάτη που έδωσε προκαταβολή και δεν μου το εδιναν.μου προτειναν το μαύρο αλλά εγώ για το άσπρο είχα παει αφού έψαξα αρκετά μαγαζιά στην Αθήνα και δεν το εβρισκα(μαύρο βρήκα).αφου δεν έβγαζα άκρη ζήτησα επιστροφή χρημάτων και την προτίμησαν από την αλλαγή με το ´´κρατημενό´´ iPad στην αποθήκη,όταν πήγα στο ταμείο όμως για την επιστροφή με υπογεγραμμένη την απόδειξη από τον υπεύθυνο τελευταία ώρα έτρεξε ο υπευθυνος(ο ίδιος που πριν δεν δεχόταν με τίποτα να μου το αλλάξει με το κρατημενο iPad και προτίμησε την επιστροφή χρημάτων) και μου το άλλαξαν.το άνοιξα μπροστά τους ,το τσεκαρα και το πήρα!

#140   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/12/2013 - 12:20

φιλε μου, η ηλεκτρονικη το χε και σε λευκο και σφραγισμενο κι απ ολα.

οταν πηρα το δικο μου, καποιος αλλος διπλα μου πηρε ακριβως το ιδιο (μινι ρετινα 32gb) σε λευκο.

 

και οταν το πηρες (το αρχικο) ηταν σφραγισμενο και γκρατζουνισμενο;;!



#141   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/12/2013 - 12:25

παντως, το μινι 2 ειναι σουπερ.

το πιο ιδανικο μεγεθος, παιδια. το αιρ ειναι φοβερο αλλα οι κοντα στις 10 ιντες οθονη, ειναι καμποσο μεγαλη (και προφανως και το ιδιο το ταμπλετ).

αμα το δειτε/πιασετε το μινι, θα καταλαβετε (πιστευω) οτι ειναι το ιδανικοτερο μεγεθος (εκει στις 8 ιντσες). δεν θες κατι παραπανω. παραπανω πας σε λαπτοπ!

'πεταει', ειναι αψογη η ρετινα και με πιο μικρο μεγεθος ιντσας τα πιξελ δειχνουν/μοιαζουν πιο 'συμπαγη' κτλ.

οσο αφορα τη χωρητικοτητα, δεν μετανιωσα τα 32. τα 16 για ταμπλετ ειναι πολυ λιγα, πιστεψτε με. για κινητο ειναι σουπερ. εγω πεταξα οτι ειχα στο κινητο και τα χω στην ταμπλετα και το κινητο μου (4ς, 16) ειναι μια χαρα και εχω 13+ gb ελευθερα τωρα! (οτι ειχα, φωτο, εφαρμογες κτλ, πηγαν στο ταμπλετ).

οσο αφορα τωρα το 3g 'η wifi σκετο (αυτο πηρα, το 'σκετο'), δεν ξερω αν θα το μετανιωσω, θα δειξει. φιλοι κι ο συζυγος με επεισαν να μη το παρω και σε 3g. δεν ξερω, μπορει αργοτερα να το μετανιωσω που δεν θα 'χω παντου ιντερνετ (απαξ και θα το θελω παντου).



#142   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 14/12/2013 - 18:05

φιλε μου, η ηλεκτρονικη το χε και σε λευκο και σφραγισμενο κι απ ολα.
οταν πηρα το δικο μου, καποιος αλλος διπλα μου πηρε ακριβως το ιδιο (μινι ρετινα 32gb) σε λευκο.

και οταν το πηρες (το αρχικο) ηταν σφραγισμενο και γκρατζουνισμενο;;!


Δεν ήξερα,απλα έτυχε να ειμαι για σκ Αθήνα και έψαξα κάποια σκρουτζομαγαζα και οτι μαγαζί βρέθηκε κοντά μου.Ναι το αρχικό ήταν σφραγισμένο κανονικά και το άνοιξα μπροστά τους κιόλας.αλλα δν έβγαλα τις ζελατινες.οταν γύρισα στο ξενοδοχείο και τις έβγαλα είδα τα σημάδια.3 στο πλάι ανάμεσα απο το volume και την οθόνη και ενα αρκετά βαθύ γδαρςιμο στο ασημι γύρω γυρω απο την οθόνη .

ΥΓ:μόλις το έβγαλα απο την πρίζα μετα απο την 1η φόρτιση και οταν μετα απο ενα 5λεπτο οταν ήταν σε sleep mode πατάω το home button και δν άνοιγε,πάτησα το power τπτ.τι παρατεταμενα τι κανονικά..τπτ!τελικα το σύνδεσα πάλι στο ρευμα(ενώ ήταν στα 100% πριν) και τότε άνοιξε.βγηκε το Μήλο και μετα μπήκε.εκκινηση δλδ.ειναι λογικό;;;

#143   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 14/12/2013 - 18:25

Δεν ήξερα,απλα έτυχε να ειμαι για σκ Αθήνα και έψαξα κάποια σκρουτζομαγαζα και οτι μαγαζί βρέθηκε κοντά μου.Ναι το αρχικό ήταν σφραγισμένο κανονικά και το άνοιξα μπροστά τους κιόλας.αλλα δν έβγαλα τις ζελατινες.οταν γύρισα στο ξενοδοχείο και τις έβγαλα είδα τα σημάδια.3 στο πλάι ανάμεσα απο το volume και την οθόνη και ενα αρκετά βαθύ γδαρςιμο στο ασημι γύρω γυρω απο την οθόνη .

ΥΓ:μόλις το έβγαλα απο την πρίζα μετα απο την 1η φόρτιση και οταν μετα απο ενα 5λεπτο οταν ήταν σε sleep mode πατάω το home button και δν άνοιγε,πάτησα το power τπτ.τι παρατεταμενα τι κανονικά..τπτ!τελικα το σύνδεσα πάλι στο ρευμα(ενώ ήταν στα 100% πριν) και τότε άνοιξε.βγηκε το Μήλο και μετα μπήκε.εκκινηση δλδ.ειναι λογικό;;;



Επίσης μολις παρατήρησα ότι το κάτω μέρος της οθόνης,αυτό που καλύπτει το πληκτρολόγιο κιτρινίζει σε σχέση με το υπόλοιπο πάνω μέρος

#144   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/12/2013 - 18:50

Έχουν DOA τα Public. Πήγαινε το για αντικατάσταση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#145   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 14/12/2013 - 19:05

Έχουν DOA τα Public. Πήγαινε το για αντικατάσταση.


Και 3η φορά;όσοι το είδαν μου είπαν οτι μάλλον το ψάχνω πολυ.τωρα το τι ισχύει δεν το ξέρω.σιγουρα το ψάχνω αλλα λογικό δν ειναι τη στιγμή που δίνεις κάποια λεφτα για να πάρεις κατι;!

#146   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/12/2013 - 19:09

Όσες χρειαστεί, μέχρι να πάρεις αυτό που πρέπει με τα λεφτά που έχεις δώσει.

 

Εκτός και αν σου πουν πως η κιτρινίλα στο πληκτρολόγιο είναι το νέο χαρακτηριστικό για να σπάει η μονοτονία..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#147   gelioa

gelioa

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2013 - 12:07

Το βρήκα τελικα ακριβως την ημέρα που έδωσα το iPad mini .... Cosmote διαθέσιμο άμεσα 32 cel πολυ καλη οθόνη γρήγορο πολυ αλλα .... Ποιο βαρύ αν είχες το παλιό το καταλαβαίνεις οπως και του ότι κάποιος στιγμές ειναι ζεστό αρκετα ... + βρήκα ένα ελάχιστο βαθούλωμα στην πισω πλευρά ... Σιγα σιγα αρχίζουν και εμφανίζονται όλο και περισσότερα διαθεσιμα ...

#148   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/12/2013 - 17:20

Το βρήκα τελικα ακριβως την ημέρα που έδωσα το iPad mini .... Cosmote διαθέσιμο άμεσα 32 cel πολυ καλη οθόνη γρήγορο πολυ αλλα .... Ποιο βαρύ αν είχες το παλιό το καταλαβαίνεις οπως και του ότι κάποιος στιγμές ειναι ζεστό αρκετα ... + βρήκα ένα ελάχιστο βαθούλωμα στην πισω πλευρά ... Σιγα σιγα αρχίζουν και εμφανίζονται όλο και περισσότερα διαθεσιμα ...

ελαχιστα βαρυτερο, λογο μαλλον του μηχανισμου ρετινα.

οσο αφορα το αν ειναι ζεστο μετα απο χρηση, εγω δεν το διαπιστωσα ακομα (ευτυχως δηλαδη).



#149   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 15/12/2013 - 17:47

Τελικα κατι συβαινει με τα mini πολλα σημαδεμενα κομματια βλεπω με βαθουλωματα και γρατσουνιες.

#150   iTheo

iTheo

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/12/2013 - 18:57

Στο site τις Apple που λεει δωρεαν μεταφορικα ισχυει κ για Ελλαδα?  αμα παρω το ipad mini ειναι 399 + τους φορους? κ αν ναι ποσο ειναι οι φοροι που θα μου βαλουν?


Τελευταία επεξεργασία από: iTheo, 15/12/2013 - 18:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες