Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 4 ios 4.3.5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   akistriantas

akistriantas

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/11/2013 - 17:26

Λοιπον παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας γιατι ειμαι ασχετος απο iphone δεν ειχα ποτε και τελικα δεν ξερω και αν θα παρω μετα απο αυτα που ειδα...Λοιπον σε μια φιλη εφερε η αδεφη της απο Αυστρια μεταχειρισμενο Iphone 4 με σπασμενη οθονη.Μου ζηταει να της το φτια3ω μιας και ξερει οτι ασχολουμαι.Ebay 50ε οθονη ετοιμο.Αφου το ανοιξα ειδα οτι ειναι κλειδωμενο λεω ενταξει ευκολο θα το φτιαξω και αυτο....ελα ομως που αλλο android και αλλο iphone...Και τωρα ζηταω την βοηθεια σας.Ειδα οτι στο θεμα μ υπαρχουν 3 λυσεις: factory unlock ακριβο για την σημερον ημερα...jailbreak ωραια λυση και hardware unlock φθηνο αλλα δεν το εμπιστευομαι οποτε πηγα για jailbreak.Το κινητο εχει το ios 4.3.5 μετα απο διαβασμα ειδα οτι γινεται μονο tethered jailebreak και δυστηχως δεν βολευει...μετα λεω να κανω αναβαθμιση ιος αλλα με παει μονο σε 7 που δεν υπαρχει ακομα jailbreak οκ λεω να κατεβασω η το ιος 5 η το 6 μιας και υπαρχει untethered jail αλλα βλεπω οτι για να το κανεις χρειαζεσαι τα shsh πφφφφφ....Και τωρα τι κανω που ειπα οτι θα το φτιαξω????υπαρχει καποια λυση????Βασικα βρηκα το snowbreeze ξερει κανεις αν μπορω ν τ χρησιμοποιησω??μπορω να κανω update το 6αρι ιος τωρα που εχει βγει το 7 γιατι απο οτι καταλαβα με το snowbreeze φτιαχνεις custom ipsw η και αυτο δεν 8α μπορεσει να κανει update επειδη δεν εχω τα shsh του 6.Τεραστιο κειμενο πολλα προβληματα.Οποιος ξερει ας μ απαντησει γιατι καιγομαι thanks



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/11/2013 - 18:10

Xωρίς SHSH μόνο σε iOS 7.

 

Δες τι Baseband έχει. Αν είναι μέχρι 04.10.01 μπορείς με Gevey.

 

Όπου και θα κρατήσεις την ίδια φτιάχνοντας απο RedSn0w Custom IPSW. Το τηλ σε τι κατάσταση τώρα?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   akistriantas

akistriantas

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/11/2013 - 18:28

το τηλεφωνο εχει την 4.10.01 baseband.Το τηλεφωνο τωρα ειναι σε ios 4.3.5 locked σε μια Αυστρακη εταιρια και nonjailbreak ειναι οπως κυκλοφορησε την πρωτη μερα.

οταν λες:Όπου και θα κρατήσεις την ίδια φτιάχνοντας απο RedSn0w Custom IPSW

εννοεις αν παρω την Gevey θα πρεπει να φτιαξω custom ipsw με ιδιο baseband που εχω τωρα και να κανω αυτο το ipsw restore στο τηλεφωνο

σε ευχαριστω πολυ φιλε για την αμμεση απαντηση.

Δηλαδη ολα τα παραπανω που ειπαν ισχυουν τελικα....



#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/11/2013 - 18:33

Αν αποφασίσεις να πας σε iOS 7 θα χρειαστεί να κρατήσεις ίδια Baseband για να λειτουργήσει η Gevey με αυτό.

 

Αν κάνεις απλό Update ή Restore μόνο Official ξεκλείδωμα.

 

Διαφορετικά και εκεί που είσαι για να ανοίξει, Hactivate, JB ουσιαστικά με RedSn0w.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   akistriantas

akistriantas

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/11/2013 - 18:55

Λοιπον δεν με ενδιαφερει να βαλω το 7 τωρα αν βγει jail οκ.(εχουμε καμια πληροφορια για το ποτε περιπου μπορει να βγει???)

Περιμενε με εχασες το hacktivate τι ακριβως ειναι??Το κινητο εχει λειτουργησει στην Αυστρια activate δεν κανεις οταν το πρωτοπαιρνεις?(sorry)

Αν παρω Gevey το αφηνω ετσι οπως ειναι σε ios και baseband ακολουθω τα βηματα και ειμαι κομπλε.Η gevey ειναι αξιοπιστη λυση η θα μ δημιουργησει προβληματα?

Μηπως θα πρεπε να κανω τωρα το update σε 7.0.4 ωστε οταν βγει το jail να εχω τα 7 γιατι αν μεχρι τοτε η apple βγαλει και αλλο update στο ios παλι δεν θα εχω jail??

Σε ευχαριστω φιλε πραγματικα γιατι οπως ειπα πρωτη φορα με iphone εχω χαθει παρα πολλες πληροφοριες



#6   akistriantas

akistriantas

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/11/2013 - 19:02

Η gevey λειτουργει σε 7 γιατι στο site λεει μεχρι 5.1.1

Στα 7 λειτουργει μονο σε 4s εγω εχω το 4 το απλο


Τελευταία επεξεργασία από: akistriantas, 17/11/2013 - 19:03


#7   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/11/2013 - 19:03

Δυστυχώς το iOS 7 είναι βαρύ και προβληματικό για το 4. Απο την άλλη δεν αξίζει βέβαια να μένει και τόσο πίσω.

 

Αν το τηλ είναι ενε/ποιημένο στο Springboard με τις εφαρμογές κτλ, απλά θα πάρεις τη Gevey και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Αν πας σε iOS 7 δε θα μπορέσεις να κάνεις εν/ποίηση χωρίς κάρτα παρόχου.

 

Αυτό κάνει ουσιαστικά το RedSn0w με Hactivate. JB κάνεις για αν προσπεράσεις αυτό το στάδιο.

 

Απλά δεν είναι συμβατό με iOS 7.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#8   akistriantas

akistriantas

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/11/2013 - 19:20

Ok φιλε σε ευχαριστω πολυ.Οποτε λογικα παω για Gevey.Αρα αν θελω να βαλω τα 7 και εχω στα χερια την gevey πρεπει κατεβαζω την 7 στο pc σε ipsw αρχειο την κανω με το redsnow και κανω active τα 7 με την Gevey....

 

 

Καλα απο χθες που ψαχνω το θεμα μου εχει σπασει τα νευρα η apple, δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω γιατι τοσα πολλα update και γιατι δεν σε αφηνει να βαλεις ιος χωρις να εχεις τα shsh

Δηλαδη αν ειχα ενα iphone 4 με ιος 4.3.5 Ελληνικο χωρις προβλημα στην σιμ απλα δεν ειχα ασχοληθει με το λειτουργικο και ξαφνικα μια μερα μ την βαραει και παω και κανω update στα 7 αλλα τελικα ειναι βαρια και εχουν και ενα καρο προβληματα τι θα επρεπε να κανω???Πισω στην 4.3.5 ??η να παρω καινουργιο???? δεν το καταλαβαινω τεσπα.

Ευχαριστω πολυ και παλι.



#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/11/2013 - 19:30

Καλώς ήρθες στο "μαγικό" κόσμο της Apple.

 

Μη το ψάχνεις.. Τα περισσότερα όπως με το θέμα του iOS δεν έχουν καμία λογική.

 

Ή μάλλον ναι. Πως θα αγοράσεις το νέο μετά? :)

 

Προσοχή μόνο στα βήματα για Baseband.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες