Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συνεχή Restart μετά από Jailbreak


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/12/2008 - 21:11

Λοιπον πήρα ένα iPhone απο τον Γερμανό την Vodafone και μου κάνει το εξής.....το έκανα jaibreak για να δέχεται εφαρμογες απο τρίτους και δεν ξέρω εαν έχει σχέση ή όχι αλλά μου κλείνει χωρίς λόγο και δεν ανοίγει...το στέλνω σε αυτούς και αυτοί μου λένε οτι δεν έχει τίποτα...τι να κάνω?

[move]βοηθεια.....αλήθεια ειμαι πολυ στεναχωρημένη  >:([/move]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   savvasat

savvasat

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/12/2008 - 21:23

Θα πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένη προκειμένου να λάβεις τις απαντησεις που θες, τι εννοείς σου κλείνει και δεν ανοίγει, πωςγίνεται να πηγαινεις μια συσκευή στο γερμανό η οποία δεν ανοίγει και να σου λενε οτι λειτουργεί φυσιολογικά? Μήπως κάτι δεν μας αναφέρεις σωστα?



#3   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 23/12/2008 - 22:11

πουλαει κ ο γέρμανος iphone?

εχει δικιο. πως σου λενε οτι δουλευει?

#4   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/12/2008 - 16:57

Λοιπόν....εκεί που το έχεις στην άκρη σβήνει και δεν ανοίγει ξανά ή μπορεί να γράφεις sms π.χ και να σου σβήσει ή δεν ξέρω εγώ....δεν ανοίγει με τίποτα ξανά....εάν το βάλεις στην πρίζα φαίνεται το μηλαράκι....εεεε λέω οκ μπορεί να είναι αποφορτισμένο εαν και εχει φουλ μπαταριά....το πήγα μια μου έκαναν αναβάθμιση την δεύτερη φορά το πήρα σε σε κάνα δίωρο ξανά τα ίδια τους το πάω και να σημειώσω οτι το έκανα jaibreak και δεν μπορεσα να του κάνω restore και λεω...ωχ θα το δουν και ούτε εγγυηση ουτε τίποτα αλλά είναι τόσο ζωα που ούτε αυτό δεν κατάλαβαν και μου το έδωσαν πίσω και μου λένε είναι οκ.... :o
Λέτε να φταει το Jaibreak?

*Σορρυ απο την Vodafone ήθελα να πω



#5   giannis42

giannis42

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/12/2008 - 17:06

καπου διαβασα οτι το εκανα αυτο, λογω ελλατωματικης μπαταριας,να το πας πισω για αντικατασταση

#6   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 24/12/2008 - 18:16

Λεω κ εγω ο γερμανος iPhone .να το πας πισω. Κοιτα καντου restart κ ζητα αντικατασταση

#7   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/12/2008 - 21:09

παιδιά αρνούνται να μου το αλλάξουν λένε όλα καλά και τέτοια.....το πήρα χθες πάλι για δεύτερη φορά που το είχα πάει για φτιάξιμο στον Γερμανό και δεν μου έκλεισε ακόμα....ας ελπίσουμε οτι δεν θα κλείσει άλλο γιατι είναι δεν μπορώ άλλο αυτό το εμπαιγμό απο τον Γερμανό...κινητό μιας εβδομάδας και αμέσως μου δημιουργησε πρόβλημα....εδω και δυο μήνες το έχουν αυτοί για σερβις....εγω ουτε καν....και αρνούνται να το αλλάξουν κιολας.... >:( Εαν το κάνει πάλι και δεν το αλλάξουν μπορω να κάνω καταγ. στο ΙΝΚΑ ή στην ΕΕΤΤ(εαν και νομίζω οτι η ΕΕΤΤ είναι άσχετη...)

#8   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/12/2008 - 18:48

μπορεί να είναι η μπαταρια δηλαδη? να ζητήσω αντικατάσταση μπαταριας ή συσκευης?

#9   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 25/12/2008 - 19:19

Quote

μπορεί να είναι η μπαταρια δηλαδη? να ζητήσω αντικατάσταση μπαταριας ή συσκευης?

Κοίτα εξήγησε μας καλύτερα... Το πήρες από ΓΕΡΜΑΝΟ? Δεν νομίζω... Και που το πας για να στο φτιάξουν να στο αντικαταστήσουν? Πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα? Το ανοίγεις και τι κάνει? Το φόρτισες τις απαιτούμενες ώρες? Το έκανες jailbreak και μετά "χάλασε"?DFU mode και restore προσπάθησες? Πες τα μας λίγο καλύτερα  :-\

#10   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/12/2008 - 19:41

Λοιπον, το πήγα στην Vodafone δυο φορές για σέρβις μιλάμε το είχα στα χέρια μου δυο μέρες απο την στιγμή που το αγόρασα οταν άρχισε τα προβλήματα εδω και δυο μήνες ομως είναι σε αυτους(VODAFONE).Λοιπον κλείνει χωρίς λόγο, μπαταρια είναι στο φουλ και μετά δεν ανοίγει με τίποτα....τώρα ας πουμε εχει κλείσει και το παταω το πάνω κουμπάκι βγαίνει το μηλαράκι αλλά μετά σβηνει και δεν κάνει τιίποτα. Σε DFU MODE φυσικά δεν μπορείς να το βάλεις και το έχω κανει jaibreak...οπως είπα. Εαν δεν το βάλεις στην μπρίζα(οχι να το συνδέσεις με τον υπολογιστή...στην μπρίζα ΜΟΝΟ) δεν δείχνει το μηλαράκι.....και που το δείχνει δηλαδη μετά απο κανενα λεπτό σβήνει και δεν ανοιγει ποτε και αυτοί στην VodAFONE μου είπαν οτι δεν έχει τίποτα. Την πρώτη φορά του έκαναν αναβάθμιση(σιγά τα λάχανα) και τώρα μου είπαν οτι δεν έχει τίποτα.....δεν ξέρω τι να κάνω εδωσα 569 ευρω για το τίποτα....που να απευθυνθώ βρε παιδια μου έρχεται να κλάψω απο τα νευρα μου  >:(

#11   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/12/2008 - 19:43

Γιατί δεν μπορείς να το βάλεις σε DFU mode?

#12   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/12/2008 - 20:10

διοτι οταν το συνδεω με τον υπολογιστη δεν ανοιγει....π.χ παταω το πανω κουμπάκι εμφανιζεται το μηλαρακι και μετα σβηνει σε δευτερα...ενω οταν το συνδέω στην μπρίζα πατάς το πάνω κουμπάκι εμφανίζεται κανονικά το μηλαράκι δεν σβήνει αμέσως αλλά φυσικά δεν φαίνεται τίποτα άλλο...π.χ τωρα πάτησα το πάνω κουμπάκι ταυτόχρονα με το home και οταν εμφανίστηκε το μηλαράκι αφησα το πάνω κουμπάκι και πατούσα το home και μπήκε σε DFU MODE μετά το έβγαλα απο την μπρίζα το συνέδεσα με τον υπολογιστή μου και τώρα έχει ανοίξει...τι να κάνω? να πω οτι παλιότερα όταν το πήρα την πρώτη φο΄ρα απο την Vodafone του έκανα restore μήπως φταιει το jailbreak αλλά πάλι μου έκανε τα ιδια....τι να κάνω..? να του κάνω και δευτερο restore?

#13   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/12/2008 - 20:11

yeap. Το συνδέεις στον υπολογιστή και κάνεις restore... Αστο 1-2 μέρες έτσι να δεις αν σου παίζει κανονικά ή αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και μετά ξανακάνε jailbreak

#14   rameliana

rameliana

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/12/2008 - 20:21

δεν μπορώ να το κάνω....ενα άγνωστο πρόβλημα λέει προέκυψε  >:(

#15   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/12/2008 - 20:23

Aυτό είναι συνήθως θέμα USB. Anyway, αυτό είναι minor issue. Το θέμα είναι να μπεις σε DFU, μετά είναι εύκολο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες