Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με μπαταρία μετά απο update σε 7.0.4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
68 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 09/12/2013 - 18:07

Παιδια το εχω ξαναπει. Οτι ειναι αγορασμενο απο γερμανο κοσμοτε παει μονο γερμανο. Κανε αυτο που λεει ο nikos και θα σε καλυψουν απλα θα κανουν κανα δυο εβδομαδες. Εχω γραψει και εγω σχετικα σε αλλο ποστ. Ανοιξε πρωτα case id στην apple. Ειμαι απο φορητη συσκευη και δεν μπορω αν σε παραπεμψω στο ποστ μου
Αυτη η ασυνενοησια που εχουν οφειλεται στο οτι παει στο σερβις ,βγαινει κοστος,ενημερωνεται ο πελατης,παει στο μαγαζι με εκτυπωμενα αυτα του νικου, δινεται καθυστερηση στος ερβις,ενημερωνεται ο υπευθυνος εγγυησεων συσκευων,παιρνει την εγκριση απο το τμημα εξοδων,δινει την εγκριση του στο σερβις που με την σειρα τους αλλαζουν το κινητο.
Εχει απαγορευθει να ξερεις να ανοιγουν τις συσκευες iphone στην ελλαδα.οποτε οποιαδηποτε φωτογραφια εκτος του οπτικου δεικτη υγρασιας τους εχεις στο χερι. Μην τους το πεις αυτο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2013 - 18:25

Παιδια το εχω ξαναπει. Οτι ειναι αγορασμενο απο γερμανο κοσμοτε παει μονο γερμανο. Κανε αυτο που λεει ο nikos και θα σε καλυψουν απλα θα κανουν κανα δυο εβδομαδες. Εχω γραψει και εγω σχετικα σε αλλο ποστ. Ανοιξε πρωτα case id στην apple. Ειμαι απο φορητη συσκευη και δεν μπορω αν σε παραπεμψω στο ποστ μου
Αυτη η ασυνενοησια που εχουν οφειλεται στο οτι παει στο σερβις ,βγαινει κοστος,ενημερωνεται ο πελατης,παει στο μαγαζι με εκτυπωμενα αυτα του νικου, δινεται καθυστερηση στος ερβις,ενημερωνεται ο υπευθυνος εγγυησεων συσκευων,παιρνει την εγκριση απο το τμημα εξοδων,δινει την εγκριση του στο σερβις που με την σειρα τους αλλαζουν το κινητο.
Εχει απαγορευθει να ξερεις να ανοιγουν τις συσκευες iphone στην ελλαδα.οποτε οποιαδηποτε φωτογραφια εκτος του οπτικου δεικτη υγρασιας τους εχεις στο χερι. Μην τους το πεις αυτο!

Τι εννοείς φίλε μου να ανοίξω case id στην Apple?

Πως το κάνουμε αυτό?Υπάρχει κάποια σελίδα στο δύκτιο?

Και πες ότι το κάνω αυτό που λες μετά?Πως πρέπει να κινηθώ?να πάω στο Γερμανό και να απαιτήσω να το στείλουν για service?



#18   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 09/12/2013 - 18:29

Καλεις στο 0080044145417 και λες γεια σας. Εχω το ταδε τηλεφωνο ενος χρονου και τοσων ημερων και το πηγα για σερβις εντος εγγυησης αφου γραφετε στην σελιδα σας δυο χρονια και αρνηθηκαν .για ποιο λογο εδωσα τοσα και τοσα λεφτα για ενα τηλεφωνο και μπλα μπλα μπλα σου δινει case id και με αυτο πας με ολα τα χαρτια του νικου εκτυπωμενα και τους το αφηνεις αφου σιγουρυτεις για τον δειτκη υγρασιας.θα σου βγαλει ο εκει τεχνικος αναφορα βλαβης και αφου του πεις να γραψει οτι οι οπτικοι δεικτες υγρασιας ειναι οκ τους το αφηνεις.

#19   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/12/2013 - 18:34

Eπίσης, πέρα απο αυτό που σου λέει ο pats για το Case iD, να βγάλεις μια φώτο τον αισθητήρα στο SIM Tray με την απόδειξη αγοράς, να φαίνεται το ΙΜΕΙ.

 

Για όλα αυτά, ας είναι καλά όλοι αυτοί που είναι ερωτευμένοι με την υγρασία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#20   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2013 - 18:40

Καλεις στο 0080044145417 και λες γεια σας. Εχω το ταδε τηλεφωνο ενος χρονου και τοσων ημερων και το πηγα για σερβις εντος εγγυησης αφου γραφετε στην σελιδα σας δυο χρονια και αρνηθηκαν .για ποιο λογο εδωσα τοσα και τοσα λεφτα για ενα τηλεφωνο και μπλα μπλα μπλα σου δινει case id και με αυτο πας με ολα τα χαρτια του νικου εκτυπωμενα και τους το αφηνεις αφου σιγουρυτεις για τον δειτκη υγρασιας.θα σου βγαλει ο εκει τεχνικος αναφορα βλαβης και αφου του πεις να γραψει οτι οι οπτικοι δεικτες υγρασιας ειναι οκ τους το αφηνεις.

Μάλλον ρε παιδιά είμαι άσχετος τελείως με το θέμα μιας και δεν είχα ποτέ προβλήματα με την apple.Είναι αισίως το τρίτο iphone που έχω και δεν είχα ποτέ αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα λειτουργίας.Τι είναι πάλι αυτό με τους δείκτες υγρασίας και γιατί πρέπει να το αναφέρω?

Η άλλη ερώτηση (και ζητώ πολλά συγνώμη για τις κατα ριπάς ερωτήσεις) έιναι αν είναι υποχρεωμένοι στο Γερμανό να μου το πάρουν και να το στείλουν για αντικατάσταση από την στιγμή που θα έχω πάρει case id από την apple τηλεφωνικώς ή πρέπει να κάνω φασαρία μέχρι να μου το δεχτούν?



#21   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 09/12/2013 - 18:42

Κανεις αυτο που σου ειπαμ με τον niko.τιποτα παραπανω η τιποτα λιγοτερο.

#22   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2013 - 19:37

παιδια καλησπερα κι εγω με το ιδιο προβλημα ειμαι το κινητο τρεχει την 7.0.4 και απο μπαταρια χαλια 3 ωρες μονο !!!!!!

το τηλεφωνο εχει κανει 271 κυκλους φορτισης.

το εκανα και restore και setup as new και του ξαναπερασα την 7.0.4 με το χερι. τιποτα!!!!! μολις βγει απο την πριζα τρεχει η μπαταρια νερο!!!!

θεμα υγρασιας δεν υπαρχει ..

κατι αλλο που δεν εχω κανει ;



#23   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2013 - 19:54

Κανεις αυτο που σου ειπαμ με τον niko.τιποτα παραπανω η τιποτα λιγοτερο.

Ok! Ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες και τις συμβουλές.Αυριο το πρωί θα πάρω για να ανοίξουν case id.Ελπίζω όταν θα πάω το απόγευμα στο Γερμανό να μην μου φέρουν αντιρήσεις.

Τωρα που διάβασα λίγο μέσα στο φορουμ για περιπτώσεις μπαταρίας κατέβασα το ibackupbot γιατί δεν είμαι jailbroken πια και διαπίστωσα ότι έχω 453 φορτίσεις και full charge capacity:640

Υπάρχει περίπτωση να το δουν και να μην προβούν σε αλλαγή συσκευής?Γιατί από αυτά που κατάλαβα οι 453 φορτίσεις είναι πολλές!


Τελευταία επεξεργασία από: jzago, 09/12/2013 - 19:59


#24   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/12/2013 - 19:59

παιδια καλησπερα κι εγω με το ιδιο προβλημα ειμαι το κινητο τρεχει την 7.0.4 και απο μπαταρια χαλια 3 ωρες μονο !!!!!!

το τηλεφωνο εχει κανει 271 κυκλους φορτισης.

το εκανα και restore και setup as new και του ξαναπερασα την 7.0.4 με το χερι. τιποτα!!!!! μολις βγει απο την πριζα τρεχει η μπαταρια νερο!!!!

θεμα υγρασιας δεν υπαρχει ..

κατι αλλο που δεν εχω κανει ;

Tα υπόλοιπα στατιστικά πως είναι?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#25   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2013 - 09:35

Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο τηλέφωνο από αυτό που μου δώσατε πιο πάνω για να δηλώσω στην apple case Id γιατί είμαι στη δουλειά και αυτού του τύπου το νούμερο δεν μπορώ να το πάρω ούτε από σταθερό αλλά ούτε και από το κινητό.

#26   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/12/2013 - 12:25

Σωστός είναι ο παραπάνω αριθμός. Εκεί θα πάρεις. Το Support της Apple εδώ.

 

00800 44145417


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#27   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2013 - 15:20

Ναι δεν είπα ότι είναι λάθος. Απλά από κινητό δεν μπορείς να τον πάρεις. Και από σταθερό πάλι δεν μπορώ γιατί στην δουλειά μου έχουν κόψει τα 00800......

#28   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/12/2013 - 15:35

Πάρε απο το σπίτι σου ή κάπου αλλού τότε..

 

09:00 - 17:00 είναι διαδέσιμο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#29   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2013 - 15:37

Τώρα γυρνάω από τη δουλειά. Ελπίζω να προλάβω.
Πάντως πήρα και το 11880 και από ότι μου είπαν δεν υπάρχει κάποιο άλλο τηλέφωνο για να έρθω σε επικοινωνία μαζί τους.


#30   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/12/2013 - 15:46

Ναι, δεν υπάρχει κάποιο άλλο. Θα προλάβεις..

 

Πες τους το πρόβλημα και για την αρνηση εγγύησης και κράτα το Case iD.

 

Πήγαινε με τα υπόλοιπα που είπαμε μετά απο 'κει και υπομονή..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες