Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Vodafone: αυξήσεις χρεώσεων σε προγράμματα συμβολαίου.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
74 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 15/12/2013 - 16:42

Μήπως πρέπει να παει σε μια κατηγορία να φαίνεται το θέμα,έτσι κι αλλιώς για 15 μέρες θα είναι χρήσιμο και μετά ας ξανάπαει στο bla-bla?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/12/2013 - 17:15

Μήπως πρέπει να παει σε μια κατηγορία να φαίνεται το θέμα,έτσι κι αλλιώς για 15 μέρες θα είναι χρήσιμο και μετά ας ξανάπαει στο bla-bla?

Done!

 

Αισθάνομαι τυχερός που έφυγα πριν 1 χρόνο από Voda με κάτι τέτοια + τα προγράμματά της που κάτω από Red είναι επιεικώς απαράδεκτα συγκρίνοντας με Cosmote.

 

Αν συνεχίσει έτσι σε κανά χρόνο θα γίνει Wind,αν δεν έχει γίνει ήδη. Μπορεί να τα καταφέρει. Το μόνο που λυπάμαι είναι ο κόσμος που θα χάσει τη δουλειά του, αλλιώς τέτοιες εταιρίες κολοσσοί με τέτοια πολιτική θα πρέπει να κλείνουν.


Αναρτημένη εικόνα


#33   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 15/12/2013 - 18:27

Done!

Αισθάνομαι τυχερός που έφυγα πριν 1 χρόνο από Voda με κάτι τέτοια + τα προγράμματά της που κάτω από Red είναι επιεικώς απαράδεκτα συγκρίνοντας με Cosmote.

Αν συνεχίσει έτσι σε κανά χρόνο θα γίνει Wind,αν δεν έχει γίνει ήδη. Μπορεί να τα καταφέρει. Το μόνο που λυπάμαι είναι ο κόσμος που θα χάσει τη δουλειά του, αλλιώς τέτοιες εταιρίες κολοσσοί με τέτοια πολιτική θα πρέπει να κλείνουν.

Συμφωνω 100% μαζί σου και εγώ ασχολήθηκα μονο και μονο γι'αυτό τον νέο κοσμο αλλά να συνεχίσω να νοιάζομαι γιατί,όταν πηγαίνω και τους λέω για το app που είναι ακόμα σε ανάλυση 3,5 και η άσχετη κοπελίτσα γέλασε...
Να δούμε αύριο πως θα της φανεί πριν πιει καφέ μια ακύρωση χώρος 1 ευρώ όφελος συν ένας χαμένος πελάτης..δεν μας θέλετε με το μέρος σας θα μας έχετε από την ανάποδη..
Να πηγαίνω να πληρώσω λογαριασμό και να μου λέει αυτός που είναι στην ομάδα ιντερνετ και υποτίθεται τα ξέρει καλά τα κινητά να δώ λίγο το 5αρι που είχε ios7 το καλοκαίρι..Εξειδίκευση όχι λαλακίες...

Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 15/12/2013 - 18:33


#34   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 15/12/2013 - 18:33

εγω τους εστειλα mail για να δουμε τι θα πουν


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#35   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 15/12/2013 - 18:49

εγω τους εστειλα mail για να δουμε τι θα πουν

Τι περιμένεις ακριβώς σαν απάντηση σε ένα απρόσωπο-ακίνδυνο mail;

 

Τηλέφωνο στην ΕΕΤΤ απλά για επιβεβαίωση που δεν χρειάζεται και καταγγελία της σύμβασης μετά. 

 

Αν δεν θέλουν να δεχτούν τους ίδιους τους τους όρους που συμπτωματικά δεν υπάρχει η παρένθεση υποβάλλεται και η καταγγελία.

 

Υπάρχει κάτι στη δικονομία που ονομάζεται δεδικασμένο,αν δεν υπάρχει στο λεξιλόγιο τους κακό του κεφαλιού τους.

 

End of story.


Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 15/12/2013 - 18:51


#36   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 15/12/2013 - 19:47

ΕΕΤΤ τι ειναι;;; και αφου δε ξερεις τι τους εγραψα μη προτρεχεις

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#37   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 15/12/2013 - 20:26

ΕΕΤΤ τι ειναι;;; και αφου δε ξερεις τι τους εγραψα μη προτρεχεις

 

 

http://www.eett.gr/o...EETT/AboutEETT/


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#38   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 15/12/2013 - 20:54

ΕΕΤΤ τι ειναι;;; και αφου δε ξερεις τι τους εγραψα μη προτρεχεις

Εγώ μια ερώτηση σου έκανα τι περιμένεις από ένα mail και εσύ μου απαντάς ότι προτρέχω..

 

Όταν δεν ξέρεις καν σε ποια ελεγκτική αρχή δίνει αναφορά η εταιρία σου για τα δικαιώματα σου

 

που καταπατούνται με αυτή την παρένθεση που "τυχαία"δεν περιλαμβάνεται στους όρους...



#39   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/12/2013 - 20:55

Εγώ τελικά πήγα το Σάββατο και διέκοψα το συμβόλαιο. Το είχαμε πάντα συμβόλαιο στη Vodafone από το 1996 και ποτέ ως πελάτης τους δεν ανταμείφθηκα όπως θα έπρεπε είτε αυτό λέγεται επιδότηση είτε κάποια άλλη προσφορά. Το έκανα κάρτα και εκεί θα παραμείνει.

Τελείωσαν τα συμβόλαια με τη Vodafone και σε λίγους μήνες και με Cosmote. Βαρέθηκα να ασχολούμαι και να αναλώνομαι με τις βλακείες τους.



#40   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/12/2013 - 21:10

To "εξαιρείται η επιδότηση συσκευής" δε στέκει νομικά, διότι γίνεται μονομερής αλλαγή συμβολαίου από μέρους τους σε ένα συμβόλαιο που έγινε εξαρχής και  με γνωμονα/κριτήριο την επιδότηση συσκευής.



#41   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 15/12/2013 - 21:14

Εγώ τελικά πήγα το Σάββατο και διέκοψα το συμβόλαιο. Το είχαμε πάντα συμβόλαιο στη Vodafone από το 1996 και ποτέ ως πελάτης τους δεν ανταμείφθηκα όπως θα έπρεπε είτε αυτό λέγεται επιδότηση είτε κάποια άλλη προσφορά. Το έκανα κάρτα και εκεί θα παραμείνει.
Τελείωσαν τα συμβόλαια με τη Vodafone και σε λίγους μήνες και με Cosmote. Βαρέθηκα να ασχολούμαι και να αναλώνομαι με τις βλακείες τους.

Επειδη θέλω και μου αρέσει η αλήθεια το μονο που έχω να αναγνωρίσω στη Vodafone ήταν οι επιδοτήσεις της και το ότι είχα σχεδόν όπου το χρειάστηκα 3G.
188€ για 16αρι 5 σε 2ετη προγραμμα unlimited45 με 30% έκπτωση τον πρώτο χρόνο.
122€ για το 4 σε 55αρι προγραμμα ομως και δωρεάν το lg arena κάπου κάπως κάποτε..
Και πάνω που πέρασε ο χρόνος μας κάνει και αυτο το δώρο και όλα καλά.
Είμαστε εκει κάθε φορά που μας χρειάζεσαι δεν λέει το μοτο τους...

#42   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/12/2013 - 11:01

 

Επειδη θέλω και μου αρέσει η αλήθεια το μονο που έχω να αναγνωρίσω στη Vodafone ήταν οι επιδοτήσεις της και το ότι είχα σχεδόν όπου το χρειάστηκα 3G.
188€ για 16αρι 5 σε 2ετη προγραμμα unlimited45 με 30% έκπτωση τον πρώτο χρόνο.
122€ για το 4 σε 55αρι προγραμμα ομως και δωρεάν το lg arena κάπου κάπως κάποτε..
Και πάνω που πέρασε ο χρόνος μας κάνει και αυτο το δώρο και όλα καλά.
Είμαστε εκει κάθε φορά που μας χρειάζεσαι δεν λέει το μοτο τους...

 

 

Αν είναι να πληρώνω 50 ευρώ πάγιο και να είμαι δεσμευμένος για 18 ή 24 μήνες για να πάρω 200 ευρώ επιδότηση ή και κάτι παραπάνω, προτιμώ να αγοράσω σκέτη συσκευή, να έχω μικρότερο πάγιο και να μην έχω μεγάλης διάρκειας δεσμεύσεις συμβολαίου. Ακόμα και τις χρονιές που έκανα πολύ μεγάλους λογαριασμούς, οι επιδότηση που έδιναν δεν πιστεύω ότι ήταν αυτή που έπρεπε να είναι. Έπαιρνα μόνο κάτι κινητά της πλάκας για τους γονείς μου των 80 με 100 ευρώ. Βέβαια ποτέ δεν το κυνήγησα πολύ, με παρακάλια, "απειλές" φορητότητας και άλλα τρικ. Τώρα για το 3G που λες, όσον άφορα την κάλυψη, επειδή έχω και τις τρεις εταιρίες, ισχύει ότι με τη Vodafone έχω την καλύτερη κάλυψη, ακόμα και σε χώρους που οι άλλοι έχουν πολύ ασθενές σήμα ή το χάνουν εντελώς.



#43   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/12/2013 - 11:13

Τα ποσά που αναφέρω ειναι αυτά που πλήρωσα.Οι επιδοτήσεις ήταν από 400€ εώς περίπου 530 πέρυσι,με τα ποσά που αναφέρεις εσύ εγώ θα είχα φύγει χθες.

#44   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/12/2013 - 11:26

 

 
 

 

 όσον άφορα την κάλυψη, επειδή έχω και τις τρεις εταιρίες, ισχύει ότι με τη Vodafone έχω την καλύτερη κάλυψη, ακόμα και σε χώρους που οι άλλοι έχουν πολύ ασθενές σήμα ή το χάνουν εντελώς.

 

 Δεν ξερω που μενεις και εχεις αυτό το μετρο σύγκρισης, αλλα στο Αιγαιο που ζω εγω βαρεθηκα να βλεπω στη δικη μου συσκευη "καμμια υπηρεσια" και διπλα μου αλλοι να μιλουν και να σερφαρουν κανονικα !!! Περιμενω πως και πως τον Ιουνιο να παω κοσμοτε για να μην νοιώθω ότι κραταω στα χερια μου τουβλο αλλα τηλεφωνο.



#45   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/12/2013 - 11:31

Τα ποσά που αναφέρω ειναι αυτά που πλήρωσα.Οι επιδοτήσεις ήταν από 400€ εώς περίπου 530 πέρυσι,με τα ποσά που αναφέρεις εσύ εγώ θα είχα φύγει χθες.

 

Ε τότε με έχουν ρίξει για τα καλά τόσα χρόνια. Ίσως φταίω και εγώ που ποτέ δεν το κυνήγησα. Ακόμα και χρονιές που υπήρχαν μήνες με 200+ λογαριασμό (κυρίως καλοκαιρινοί μήνες), δεν είχα ποτε μεγάλη μεγάλη επιδότηση. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες