Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Vodafone: αυξήσεις χρεώσεων σε προγράμματα συμβολαίου.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
74 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/12/2013 - 11:35

Κι εγώ αρχικά λόγω σήματος έφυγα που ήταν άθλιο εκεί που μένω αλλα και λόγω πολιτικής τους σε διάφορα που μου έκαναν... Να πω οτι για τη φορητότητα με τρεναραν κανα μήνα με διάφορες βλακώδεις δικαιολογίες και ενώ τους είπα οτι για το χρόνο που δεν την κάνουν δεν θα πληρώσω πάγιο μου έστειλαν λογαριασμό τον οποίο αναγκάστηκα να πληρώσω .. Τους είχα για πιο σοβαρούς - επαγγελματίες. Δυστυχώς έπεσα έξω...

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/12/2013 - 11:38

Κι εγώ αρχικά λόγω σήματος έφυγα που ήταν άθλιο εκεί που μένω αλλα και λόγω πολιτικής τους σε διάφορα που μου έκαναν... Να πω οτι για τη φορητότητα με τρεναραν κανα μήνα με διάφορες βλακώδεις δικαιολογίες και ενώ τους είπα οτι για το χρόνο που δεν την κάνουν δεν θα πληρώσω πάγιο μου έστειλαν λογαριασμό τον οποίο αναγκάστηκα να πληρώσω .. Τους είχα για πιο σοβαρούς - επαγγελματίες. Δυστυχώς έπεσα έξω...

απο ολες τις εταιριες που εχω φυγει στ τελος εκαναν κατι, η forthnet ενω ημουν συνδρομητης 6 χρονια μου ειπαν οτι δεν εχει ληξει το συμβολαιο και πρεπει να πληρωσω φορο χαχαχ τους λεω ειμαι 6 χρονι ακαι μου λεει το συστημα δειχνει οτι εισαι 9 μηνες! μολις τους απειλησα με μυνηση ξαφνικα με βρηκε το συστημα και μου ειπαν συγνωμη


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 16/12/2013 - 11:38

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#48   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/12/2013 - 12:10

 Δεν ξερω που μενεις και εχεις αυτό το μετρο σύγκρισης, αλλα στο Αιγαιο που ζω εγω βαρεθηκα να βλεπω στη δικη μου συσκευη "καμμια υπηρεσια" και διπλα μου αλλοι να μιλουν και να σερφαρουν κανονικα !!! Περιμενω πως και πως τον Ιουνιο να παω κοσμοτε για να μην νοιώθω ότι κραταω στα χερια μου τουβλο αλλα τηλεφωνο.

 

Αθηνα, νοτια προαστια μενω και εργαζομαι στα βορεια, και αυτη ειναι η καθημερινη μου εμπειρια. Στο σπιτι και στο χωρο εργασιας με Cosmote εχω θεμα, ειδικα αν εχω 3G ανοιχτο. Με Vodafone ειμαι μια χαρα. Ουτως η αλλως αυτα διαφερουν απο περιοχη σε περιοχη και η εμπειρια χρησης κανενος μας δεν μπορει να αποτελει σημειο αναφορας.



#49   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/12/2013 - 18:22

Βρήκαν τι θα μου πουν στη δική μου περίπτωση..Είμαι στο Vodafone new ενώ αυτο αφορά τα old..Τους εξήγησα επανειλημμένες φορές πως εγώ συμφώνησα στο προγραμμα old και δεν με απασχολεί τι έφτιαξε ο agent που έκανε αρχικά την αίτηση.

Η απάντηση τους ήταν ότι θα αλλάξουν το προγραμμα σε old αλλά δεν θα έχω αύξηση και πάλι γιατί τα προγράμματα που αναφέρει ειναι πιο παλιά και από το old που θα μου βάλουν εμένα...

Ξεκίνησα στο κατάστημα λαμπρινης το οποίο επειδή δεν ειναι νομικοί με παρέπεμψε στο τηλ κέντρο,από εκει έκανε την πιο πάνω αλλαγή προγράμματος και από εκει να καλέσω το νομικό τμήμα.Πηγαινω physical στο κατάστημα της νέας ιωνιας και τους εξηγώ ότι θέλω μια απάντηση από το νομικό τους τμήμα και μου λέει ο προϊστάμενος ότι δεν μπορεί να καλέσει σαν κατάστημα και μετά από 1 λεπτό μου λέει αν θέλετε να καλέσω να μιλήσετε εσείς..Έκανα το ΛΑΘΟΣ να ρωτήσω ένα ζευγάρι που ήταν μπροστά μου αν άκουσε ότι στην αρχή μου είπε ότι δεν μπορεί να καλέσει και μετά ότι μπορεί και μου λέει ο προϊστάμενος "μην μιλάς με άλλους,μονο με μένα θα μιλάς..."

Έχει και συνέχεια όμως για όσους βιάζονται:μιλάω με τον εκπρόσωπο μέσα από τη νέα Ιωνία και μου δίνει να καλέσω "θεωρητικα" το νομικό τμήμα.Μου δίνει το νούμερο 2106702000 και μόλις καλώ χάνω όση ψυχραιμία μου είχε μείνει.Το σηκώνει μια κοπέλα,της λέω νομικό τμήμα,μου λέει όχι έχετε καλέσει συν είσοδο των γραφείων της Vodafone...

Δεν συνεχίζω στα υπόλοιπα γιατί θα πω χοντρά δες και δεν θέλω να τους κάνω τη χάρη.Οσοι πάτε να είστε προετοιμασμενοι και μην τους αφήσετε χωρίς καταγγελία...Τα ονόματα όλων αυτών των ειδικών ειναι σε κάθε περίπτωση διαθεσιμα αλλά δεν τα δημοσιεύω γιατί πολύ απλά δεν φταίνε 100%Για αυτα που τους μεταφέρονται από τους team leader τους ο θεός να τους κάνει..

Απλά μονο από ελληνική εταιρία μπορούσε να γίνει όλο αυτο.

#50   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/12/2013 - 18:44

Ειναι απαραδεκτοι, με ειχαν εκνευρισει απιστευτα περσι, 2 μηνες τηλεφωνα κλπ και ειπα ας πληρωσω για να τελειωνω.

Η ΕΕΤΤ τιποτα, μονο κατι κοινοποιησεις εκανε, ποτε ξανα βονταφον για εμενα.



#51   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/12/2013 - 18:57

...και μου λέει ο προϊστάμενος "μην μιλάς με άλλους,μονο με μένα θα μιλάς..."

Και δε του απάντησες? Θρασύτατοι σαν αυτούς που παίρνουν εντολές.

 

Για 'μενα μερίδιο ευθύνης έχουν όλοι. Μακράν οι πιο επικίνδυνοι απο το καρτέλ των παρόχων.

 

Και επειδή τα πέρασα κάνοντας με μπαλάκι απο 'δω και απο 'κει, κάρτα. Δυστυχώς πολύ θα 'θελα να τους χαιρετήσω, αλλά έχε χάρη που οι 8/10 που μιλάω έχουν Voda.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#52   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/12/2013 - 19:11

Και δε του απάντησες? Θρασύτατοι σαν αυτούς που παίρνουν εντολές.

 

Για 'μενα μερίδιο ευθύνης έχουν όλοι. Μακράν οι πιο επικίνδυνοι απο το καρτέλ των παρόχων.

 

Και επειδή τα πέρασα κάνοντας με μπαλάκι απο 'δω και απο 'κει, κάρτα. Δυστυχώς πολύ θα 'θελα να τους χαιρετήσω, αλλά έχε χάρη που οι 8/10 που μιλάω έχουν Voda.

Η απάντηση μου δεν θα ήταν λεκτική γιατί σε τέτοιους φασίστες δεν απαντάς με λόγια και θα έχανα το δίκιο μου.

 

Φυσικά επειδή έχω ακόμα υπομονή και ψυχραιμία θα τους κυνηγήσω μέχρι εκεί που δεν πάει.

 

Αν νομίζουν ότι πουλώντας τρελίτσα θα βγάλουν άκρη πλανώνται πλάνην οικτρά...



#53   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/12/2013 - 19:17

Προφανώς και δε θα το αφήσεις. Εκεί πατάνε τόσα χρόνια εδώ.

 

Με ΕΕΤΤ μίλησες? Καταγγελία σύμβασης κτλ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#54   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/12/2013 - 19:45

Προφανώς και δε θα το αφήσεις. Εκεί πατάνε τόσα χρόνια εδώ.

 

Με ΕΕΤΤ μίλησες? Καταγγελία σύμβασης κτλ.

Τους έχω στείλει από εχθές το βράδυ ερώτημα με παράθεση των όρων και της ανακοίνωσης.

 

Σήμερα το πρωί μου ήρθαν 2 μειλ που έλεγαν απλά ευχαριστούμε πολύ,προσπάθησα να καλέσω στο 

 

8011100080 που είναι το τμήμα καταναλωτών αλλά δεν βγάζεις γραμμή ούτε με μπάρμπα στην Κορώνη..

 

Καταγγελία λέει και στο ηχογραφημένο μήνυμα ότι μπορείς να κάνεις αφού έχεις έρθει σε επαφή με τον πάροχο

 

και πάλι θα εξετάσουν τη δικιά σου και άλλων παρομοίων και μετά αν και εφόσον πόρισμα.Θα δούμε αύριο το πρωί πάλι

 

που περιμένω τηλέφωνο από αυτόν που συμφωνήσαμε τη σύνδεση μαζί που ¨τυγχάνει¨ διεύθυνση παραπόνων vodafone.

 

Αφού το έδωσε σε κάποιον agent που έκανε του κεφαλιού του πολύ κρίμα αλλά δεν ευθύνομαι και πάνω απ'όλα δεν θα πληρώσω εγώ.

 

Καταγγελία στη σύμβαση δεν έκανα ακόμα για να μην το βγάλουν με υπαιτιότητα δικιά μου μέχρι να αποσαφηνιστούν τα old new και μακράς ωρίμανσης...


Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 16/12/2013 - 19:48


#55   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 16/12/2013 - 20:11

εμενα παλι ουτε ΕΕΤ μου απαντησε σε mail αλλα ουτε η βοντα


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#56   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/12/2013 - 20:14

Γενικα η vodafone εχει χαλασει παρα πολυ!απαραδεκτη!


 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#57   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/12/2013 - 20:16

εμενα παλι ουτε ΕΕΤ μου απαντησε σε mail αλλα ουτε η βοντα

Προτρέχω ακόμα; ; ;

#58   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 16/12/2013 - 20:19

Προτρέχω ακόμα; ; ;

εχθες το εστειλα και οταν στειλεις ενα μαιλ στη βοντα σου λεει οτι σε δυο μερες θα χεις απαντηση, αρα εχουν χρονο ακομα, αλλα για το ΕΕΤΤ θελω να δω αν θα στειλουν απαντηση


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#59   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/12/2013 - 21:42

Η Πρώτη εταιρία στον κόσμο που έχει προγράμματα old και προγράμματα Π....Παλιά για πολλούς και για άλλους...

Συνημμένα αρχεία



#60   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 16/12/2013 - 22:20

η απαντηση της βοντα ηρθε πριν 20 λεπτα

 

Αγαπητέ κύριε Γα............

 

Σχετικά με το e-mail που μας αποστείλατε, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το πρόγραμμά σας δεν ανήκει στην κατηγορία προγραμμάτων Unlimited old, συνεπώς δεν επηρεάζεται από τις τιμολογιακές αλλαγές και δεν θα αλλάξει κάτι στη χρέωσή σας.

 

Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες