Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Γιατί να κάνουμε Jailbreak πια ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iras

iras

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2013 - 13:56

Καλησπέρα παιδιά , δεν ανοίγω το topic. Για flame wars αλλά για να βρούμε όλοι κάτι που μπορεί να μην ξέραμε.

Ποιος ο λόγος να κάνεις jailbreak το iOS 7 ? εγώ ρωτάω ειδικά για iPad αλλά ας πούμε και για iPhone.

Πχ παλιά λόγος ήταν τώρα το Sbsettings. Tether εφαρμογές. Καλύτερος τρόπος να κλείνεις τις εφαρμογές και gestures η κουμπί κλεισίματος εφαρμογών. Στο iOS 7 όλα αυτά έχουν καλυφθεί. Ανταλλαγή αρχείων σε εφαρμογές; Και αυτό ..

Modding γενικά θα πει κάποιος, μαζί του , αλλά τι modding;

Είμαι υποστηρικτής του jailbreak και έτρεξα σαν ζαβό να κάνω στο μισάωρο. Ξέρω ότι δεν έχουν γίνει updates ακόμα στα tweaks αλλά προσπαθώ να βρω κάποιο tweak να προσμονώ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   SteliosTheodosis4

SteliosTheodosis4

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2013 - 14:01

Το λες τωρα που ο cydia ειναι ολο προβληματα.Οταν στρωσει σε λιγο καιρο θα δεις.Ξαναγυρνα στο ios που ησουν και δοκιμασε jb αργοτερα.

#3   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 28/12/2013 - 14:09

Καλησπέρα παιδιά , δεν ανοίγω το topic. Για flame wars αλλά για να βρούμε όλοι κάτι που μπορεί να μην ξέραμε.

Ποιος ο λόγος να κάνεις jailbreak το iOS 7 ? εγώ ρωτάω ειδικά για iPad αλλά ας πούμε και για iPhone.

Πχ παλιά λόγος ήταν τώρα το Sbsettings. Tether εφαρμογές. Καλύτερος τρόπος να κλείνεις τις εφαρμογές και gestures η κουμπί κλεισίματος εφαρμογών. Στο iOS 7 όλα αυτά έχουν καλυφθεί. Ανταλλαγή αρχείων σε εφαρμογές; Και αυτό ..

Modding γενικά θα πει κάποιος, μαζί του , αλλά τι modding;

Είμαι υποστηρικτής του jailbreak και έτρεξα σαν ζαβό να κάνω στο μισάωρο. Ξέρω ότι δεν έχουν γίνει updates ακόμα στα tweaks αλλά προσπαθώ να βρω κάποιο tweak να προσμονώ..

Αν χρησιμοποιείς ssh αξίζει να κάνεις JB. Γενικά πάντως καταλαβαίνω τι λες. Πολλά πράγματα που θεωρούσαμε πως έπρεπε να είχαν μπει, πλέον υπάρχουν.



#4   alsot

alsot

    iPH Enthousiast

  • 383 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 28/12/2013 - 14:41

Να ρωτήσω κάτι μπορώ να βάλω ένα φάκελο μέσα στα αρχεία του iphone κάπου που να μην είναι εύκολα προσβάσιμος απο οποιονδήποτε βλέπει το τηλέφωνο μου και αυτός ο φάκελος να έχει αρχεία txt,word,pdf.jpeg,powerpoint  και οτιδήποτε άλλο και να μπορώ να το προβάλω στην οθόνη του κινητού  να το στέλνω με mail,bt, εκτύπωση όπως μπορώ να κάνω με jb και ifile?






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες