Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με rsim δεν ανοιγει το μενου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/01/2014 - 21:25

Καλησπερα εχω ενα iphone 5 απο γερμανια βαζω την rsim και δεν εμφανιζεται το μενου...Εν τω μεταξυ δεν μπορω να το ενεργοποιησω να παω ρυθμισεις-τηλεφωνο κτλπ να προσπαθησω και απο κει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/01/2014 - 22:31

Ξερεις κανεις πως μπορω να ενεργοποιησω το iphone χωρις sim??

#3   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/01/2014 - 23:23

Δε μπορείς χωρίς σιμ. Την βάζεις μαζί με ελληνική σιμ την rsim και λέει πάνω λείπει SIM?

#4   dalantai2003

dalantai2003

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/01/2014 - 23:32

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω με rsim 9 pro σε iphone 5 ios 7.0.4 κλειδωμενο στην swedish 3 

μετα πο πολλες προσπαθειες( ανοιξα και εκλεισα πολες φορες το κινητο με τη σιμ μεσα και μετα απο πολλα ανοιξε και μου εδειξε το μενου. πρεπει να εφαρμοζει απολυτα παντως) 

το προβλημα μου ομως ειναι οτι δεν μπορω να στειλω μηνυματα και να εχω ιντερνετ ουτε 3g oute gprs τιποτα.

 

γνωρισεις καποιος επι του θεματος αν ειναι προβλημα σιμ ή αν ειναι προβλημα του κινητου? παντως το μοντελο ειναι το A1429 



#5   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/01/2014 - 23:39

Ναι την βαζω την R-sim μαζι με μια καρτα cosmote και στην αρχη μου βγαλε το μενου αλλα στους παροχους δεν ειχε το δικτυο μου που ειναι κλειδωμενο στην Τ-mobile Γερμανιας πατησα μετα other carrier μου ζητησε κωδικο αλλα δεν τον εψαξα τον κωδικο ειπα να παω ενα βημα πισω και μετα κολλησε...

 

Εκανα επανεκκινηση στο κινητο ξαναβαλα την r-sim αλλα απο τοτε δεν την βλεπει καν...

Την βαζω την r-sim οταν μου βγαζει no sim κανονικα οπως λενε τα βηματα αλλα τιποτα...

 

Επισης μπορει να χω κανει μια βλακεια και θελω να δω αν ισχυει...

Το κινητο μπορεσα να το ενεργοποιησω οταν το ανοιξα πρωτη φορα(ειναι μεταχειρισμενο) χωρις sim καρτα και ειχα μπει κανονικα στην αρχικη οθονη και το χρησιμοποιουσα κανονικα..

Μετα ειπα να βαλω κανονικα την καρτα cosmote να δω τι θα γινει και μου εβγαλε απετυχε η ενεργοποιηση και με πεταξε παλι στην αρχικη οθονη ενεργοποιησης...

Οταν ομως το ξαναανοιξα το κινητο με εβγαλε παλι στην αρχικη οθονη και οταν πηγα γενικα πληροφοριες ελεγε cosmote 15.5 και οχι telekomm 15.5 και μου εκανε εντυπωση..

Μετα ειπα να κανω επαναφορα περιεχομενο και ρυθμισεων και απο τοτε δεν μπορω να το ενεργοποιησω χωρις καρτα sim...

Μηπως εκανα βλακεια και πρεπει να βρω μια γερμανικη καρτα να το ενεργοποιησω και μετα να κανω την διαδικασια με την r-sim?

Αν και στην αρχη μου εβγαλε το μενου η r-sim οπως ειπα παραπανω...Την διαδικασια με την r-sim την εκανα οταν ειχα κανει επαναφορα ρυθμισεων και περιεχομενου.



#6   Dadolis

Dadolis

    iPH Enthousiast

  • PipPipPipPip
  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:Dadolis

Δημοσίευση 08/01/2014 - 00:19

δοκιμασε να βαλεις την R-SIΜ με μια αλλη, κάρτα (οτιδήποτε) εκτως της δικης σου. Αυτης που χρησιμοποιησες και πριν δηλαδή. Και στο μενου που θα σου πετάξει πας other carrier και βαζεις τον κωδικο 2620608. Μετα κανε reboot και οταν περασεις την activation screen και ανοιξει το τηλεφωνο βαλε την δικη σου καρτα μεσα και ξανακανε την ιδια διαδικασια..2620608



#7   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/01/2014 - 00:58

Μαλιστα...Αρα δεν παιζει να φταιει που εκανα επαναφορα ε;Να το αποκλεισω το ενδεχομενο και να ξανακαω την διαδικασια με αλλη καρτα...Να βρω πρωτα και θα ξαναπροςπαθησω :P

#8   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/01/2014 - 19:07

Ναι δουλεψε αλλα ο κωδικος δεν ειναι αυτος που αναφερεις αλλα ο 2620125.Με αυτον καταφερα να το ξεκλειδωσω



#9   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/01/2014 - 19:24

Εχει περασει την οθονη ενεργοποιησης ειμαι στην αρχικη οθονη κανονικα ομως στις πληροφοριες αναφερει ακομα σαν δικτυο την Telekomm 15.5 και μου διχνει καμια υπηρεσια και κανει αναζητηση εδω και 10 λεπτα αλλα τιποτα..

Ξερετε τι αλλο μπορω να κανω?



#10   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/01/2014 - 19:28

λογικο είναι γράφει telecom Γιατί έτσι είναι προγραμματισμένη να δουλεύει η rsim. Αν σου λέει καμία υπηρεσία λογικά έχεις νανο σιμ οπότε δεν είναι συμβατή. Δοκίμασε να βάλεις το κινητό σε 2g mode με το irosetool. Www.rsim5.com/nano4g

#11   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/01/2014 - 19:35

Ναι αυτο κανω τωρα σαν δευτερο βημα...Κανω force 2g αλλα τιποτα..Εμενα η καρτα μου ειναι αναβαθμισμενη σε νανο..Ενος φιλου ειναι το κινητο οποτε να του πω να την κοψει καλυτερα και να μην την αναβαθμισει σε νανο?



#12   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/01/2014 - 19:47

Παιδια δουλεψε τελικα με το που εκανα επανεκκινηση το κινητο βρηκε σημα κατευθειαν...

Μηπως μετα το patchaki που ετρεξα και το force 2g που εκανα ηθελε επανεκκινηση?



#13   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/01/2014 - 20:08

λογικο είναι γράφει telecom Γιατί έτσι είναι προγραμματισμένη να δουλεύει η rsim. Αν σου λέει καμία υπηρεσία λογικά έχεις νανο σιμ οπότε δεν είναι συμβατή. Δοκίμασε να βάλεις το κινητό σε 2g mode με το irosetool. Www.rsim5.com/nano4g

Οποτε επειδη ειναι ενος φιλου το κινητο να του πω να κοψει την SIM του σε nano και να μην την αναβαθμισει παιρνοντας καινουργια?



#14   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/01/2014 - 20:08

Ναι ήθελε επανεκκίνηση

#15   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/01/2014 - 20:09

Ναι, καλύτερα να κόψει την παλιά του

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες