Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

Πόση χωρητικότητα σε GB έχει πραγματικά το smartphone σου; Δες ποιες εταιρείες σε "κλέβουν"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 24/01/2014 - 19:54

oftopic αλλα μιλώντας κάποιοι για απάτες εταιρειών εχω να πω πως δεν εχω ξαναδεί χακάρισμα λογισμικού κινητού με την επισκεψη και μονο σε μια ιστοσελίδα μέσω του safari (και μάλιστα απο εταιρεία που καυχέται για την ασφάλεια του λειτουργικού της). Για μένα αυτό είναι μεγαλύτερη απάτη από αυτή που λένε για την χωριτηκότητα των συσκευών...παρολα αυτα ολοι ειναι κλέφτες αλλοι περισότερο και αλλοι λιγότερο ομως είναι κλέφτες



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 24/01/2014 - 20:01

oftopic αλλα μιλώντας κάποιοι για απάτες εταιρειών εχω να πω πως δεν εχω ξαναδεί χακάρισμα λογισμικού κινητού με την επισκεψη και μονο σε μια ιστοσελίδα μέσω του safari (και μάλιστα απο εταιρεία που καυχέται για την ασφάλεια του λειτουργικού της). Για μένα αυτό είναι μεγαλύτερη απάτη από αυτή που λένε για την χωριτηκότητα των συσκευών...παρολα αυτα ολοι ειναι κλέφτες αλλοι περισότερο και αλλοι λιγότερο ομως είναι κλέφτες

Φαντάζομαι λες για ένα jailbreak που είχε βγει μεσω safari??

Knowledge Is Power


#63   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2014 - 20:04

αν δε κάνω λάθος

playstation portable 1, απο τη κάρτα μνήμης το <<έσπαγες>> ,τουλάχιστον εγώ έτσι το δούλευα...

Το ξέρω, όπως και τα ps2 και το custom λειτουργικό στις φωτογραφικές canon και άλλα, αστειευόμενος το είπα.

 

Έπρεπε το 16αρι να είχε καταργηθεί στη γενιά του 4s, τι λέμε τώρα.

Γελοίο που μια εταιρία που θεωρεί premium τα προϊόντα της και τα κοστολογεί ανάλογα να βγάζει εκδόσεις 8 και 16gb.



#64   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/01/2014 - 21:17

Ερώτηση υπάρχει κάποιος τρόπος να αυξήσουμε το χώρο στο τηλ πχ από τα 27 που λέει ότι έχω στο 32αρι αν μπορώ με κάποιο προγράμματακι να το πάω πιο ψιλά; Θενξ

#65   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 25/01/2014 - 08:02

Αμα θελεις να διαγραφεις κομματια απο το λειτουργικο, υποθετω οτι μπορεις, αλλα δεν νομιζω οτι θα ειναι και οτι καλυτερο...



#66   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 25/01/2014 - 08:41

Δε μου λεει κατι. Σβηνοντας τα αχρηστα που υπαρχουν κ βαζοντας μια καρτουλα μνημης το s4 αφηνει το 5c πολυ πισω σαυτον τον τομεα.

Μη κοροιδευομαστε κ μεταξυ μας... ;)

 

Δεν έχουν όλοι τις γνώσεις στο να αφαιρέσουν τα bloatware τις κάθε εταιρίας όμως.Μην κοιτας τον ευατό σου ή εμένα που μπορουν να το κάνουν.



#67   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 25/01/2014 - 10:29

Και εγω με το Note 3 32γιγα στα 27 νομιζω ηταν οταν το πηρα! So what ομως! +64ρα εξωτερικη και εχεις 96γιγα.. Ενω στο iphone και χωρις bloatware 16-32-64.



#68   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2014 - 21:43

Δεν ξερω τι κανουν στα android και δεν με απασχολει, αυτο το OTHER που πιανει 1.34GB τι ειναι και γιατι μια ανεβαινει στα 2 και μια κατεβαινει στο 1.1gb?

Γενικα πως μπορει κανεις να το ξεφορτωθει και γιατι δεν μπορουμε να δουμε τι ειναι αυτα τα OTHER?



#69   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/01/2014 - 01:44

Πως μπορούμε να μειώσουμε το"other"

#70   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2014 - 16:15

Εγω λεω να μετρηθει και το other στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ χωρητικοτητα που δινει η apple...

Εχουν ακουστει μεγεθη ως 4GB!!!



#71   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 28/01/2014 - 16:26

Δεν ξερω τι κανουν στα android και δεν με απασχολει, αυτο το OTHER που πιανει 1.34GB τι ειναι και γιατι μια ανεβαινει στα 2 και μια κατεβαινει στο 1.1gb?

Γενικα πως μπορει κανεις να το ξεφορτωθει και γιατι δεν μπορουμε να δουμε τι ειναι αυτα τα OTHER?

Ειναι ολα τα αλλα ειτε με ειτε χωρις jb αυξομειωνεται αναλογα με το τι κατεβαζεις και καθε ποτε το καθαριζεις. Μην περιμενεις βεβαα τραγικες διαφορες






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες