Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ios7 σε iphone 4!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nelli

nelli

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 06/02/2014 - 22:50

ρε παιδια ειμαι σε τεραστιο διλημμα! να περασω τα Ios7 σε iphone 4 ή οχι? οι μισοι λενε ναι οι αλλοι μισοι λενε θα το μετανιωσεισ! δηλαδη για να δο τα 7ρια πρεπει να παρω αλλο iphone? :blush: :(  απο μπαταρια ειμαι κομπλε την αλλαξα γιατι ειχε φτασει 1000 κυκλουσ και εβαλα καινουργια αυθεντικη. thanks εκ των προτερων!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 06/02/2014 - 22:52

μια καλη λυση ειναι να το δωσεις και να παρεις αλλο μηλο, απο κει και περα ολα ειναι σχετικα


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#3   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 06/02/2014 - 22:52

Είναι βαρύ το 7 για το 4αρι.



#4   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 06/02/2014 - 22:53

Ειναι αργο στην 7 και αν πας δεν μπορεις να γυρισεις.

Εκτος αν εχεις σωσει shsh απο παλιοτερες εκδοσεις.

#5   monstergur

monstergur

    iPH Addict

  • 730 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 06/02/2014 - 22:57

μην πας στο 7..παρε το 6 οταν βγει με το καλο να ησυχασεις



#6   sarat

sarat

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/02/2014 - 12:33

ρε παιδια ειμαι σε τεραστιο διλημμα! να περασω τα Ios7 σε iphone 4 ή οχι? οι μισοι λενε ναι οι αλλοι μισοι λενε θα το μετανιωσεισ! δηλαδη για να δο τα 7ρια πρεπει να παρω αλλο iphone? :blush: :(  απο μπαταρια ειμαι κομπλε την αλλαξα γιατι ειχε φτασει 1000 κυκλουσ και εβαλα καινουργια αυθεντικη. thanks εκ των προτερων!!!

Κάντο θα έχεις περισσότερες δυνατότητες, δεν εφαρμόζει άψογα βέβαια αλλά λειτουργεί πολύ καλά. Πέρασα στο δικό μου iPhone 4 τα iOS 7 και δουλεύει μια χαρά μόνο που είναι λίγο πιο αργό.. φυσικά τόσο "λίγο" που δεν θα σου δημιουργήσει κανένα πρόβλημα.  ;)



#7   jessMC

jessMC

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/02/2014 - 14:30

Μπορείς να το κάνεις απλά μην περιμένεις να λειτουργεί όπως στο 4S και 5. Μερικές φορές θα κολλάει όμως δεν πιστεύω ότι είναι και τόσο ενοχλητικό



#8   cayetano1

cayetano1

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/02/2014 - 15:20

Βάλτο είναι οκ



#9   iefstratios

iefstratios

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 08/02/2014 - 21:22

Κι εγώ το έχω περάσει στο δικό μου 4άρι, και δεν το μετανιώνω, του έχει δώσει μια φρεσκάδα και επιπλέον ρυθμίσεις, με αντάλλαγμα κάποιες καθυστερήσεις και λίγη μείωση της μπαταρίας. Νομίζω ότι αυτά διορθώνονται με την 7.1, οπότε έχεις την εναλλακτική να την περιμένεις, και αποφασίζεις τότε (σε κανένα μήνα χονδρικά).



#10   nantiafx

nantiafx

    iPH Enthousiast

  • 508 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/02/2014 - 17:09

Μου φαίνεται όσοι έχουμε 4αρια έχουμε το ίδιο δίλημμα....πππφφφ
Δεν θα έπρεπε να το κάνουν κάπως διαφορετικά όλο το πράγμα με τις αναβαθμισεις; Δηλαδη τι; Αν γίνουν 5 αναβαθμίσεις κ θα πρέπει να αλλάζουμε και συσκευή; Θα τρελαθούμε τελείως; Πχ Θα δίνουμε κάθε δυο χρόνια 500-600€ για συσκευή;

#11   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 13/02/2014 - 17:59

Μου φαίνεται όσοι έχουμε 4αρια έχουμε το ίδιο δίλημμα....πππφφφ
Δεν θα έπρεπε να το κάνουν κάπως διαφορετικά όλο το πράγμα με τις αναβαθμισεις; Δηλαδη τι; Αν γίνουν 5 αναβαθμίσεις κ θα πρέπει να αλλάζουμε και συσκευή; Θα τρελαθούμε τελείως; Πχ Θα δίνουμε κάθε δυο χρόνια 500-600€ για συσκευή;


Ετσι οπως εξελισεται η τεχνολογια, λογικο δν ειναι στα δυο χρονια μια συσκευη να μενει πισω;

Το 4ρι βεβαια, ειναι παραπανω απο δυο χρονια.

#12   cayetano1

cayetano1

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/02/2014 - 18:30

Να το βάλεις είναι οκ!



#13   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 13/02/2014 - 19:06

Μπορείς να αποθηκεύσεις τα SHSH της έκδοσης που έχεις τώρα, να κάνεις την αναβάθμιση και αν δε σου αρέσει να κατέβεις πάλι. Νομίζω μπορείς με iFaith να πάρεις τα blobs της συσκευής ακόμη και αν η έκδοση δεν υπογράφεται.

 

Για να ελαφρύνεις το iOS7, μπορείς να διαγράψεις τα Launch Daemons που δε χρειάζεσαι, μπορείς να σταματήσεις τα εικονίδια να χορεύουν όταν επεξεργάζεσαι το layout και μπορείς επίσης να απενεργοποιήσεις τα εφέ ζουμ και τη "θολούρα" σε κέντρο ειδοποιήσεων κλπ. Επίσης μπορείς να απενεργοποιήσεις το background updating, να στήσεις τα notifications μόνο με όσες εφαρμογές θες να σου στέλνουν ειδοποιήσεις. Και για τη διαχείριση της RAM, υπάρχει στο Cydia εφαρμογή που καθαρίζει τη RAM. Μπορείς τέλος να βάλεις το Springtomize 3 και να στήσεις όλη τη συσκευή με βάση τα features που θες και να απενεργοποιήσεις ό,τι δε θες.

 

Αν κάνεις τα παραπάνω δε πρόκειται να έχεις θέμα. Τα κάνω σε όποια παλιά συσκευή πέφτει στα χέρια μου και το αποτέλεσμα πάντα είναι ικανοποιητικό.



#14   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 13/02/2014 - 19:09

Μπορείς να αποθηκεύσεις τα SHSH της έκδοσης που έχεις τώρα, να κάνεις την αναβάθμιση και αν δε σου αρέσει να κατέβεις πάλι. Νομίζω μπορείς με iFaith να πάρεις τα blobs της συσκευής ακόμη και αν η έκδοση δεν υπογράφεται.

Για να ελαφρύνεις το iOS7, μπορείς να διαγράψεις τα Launch Daemons που δε χρειάζεσαι, μπορείς να σταματήσεις τα εικονίδια να χορεύουν όταν επεξεργάζεσαι το layout και μπορείς επίσης να απενεργοποιήσεις τα εφέ ζουμ και τη "θολούρα" σε κέντρο ειδοποιήσεων κλπ. Επίσης μπορείς να απενεργοποιήσεις το background updating, να στήσεις τα notifications μόνο με όσες εφαρμογές θες να σου στέλνουν ειδοποιήσεις. Και για τη διαχείριση της RAM, υπάρχει στο Cydia εφαρμογή που καθαρίζει τη RAM. Μπορείς τέλος να βάλεις το Springtomize 3 και να στήσεις όλη τη συσκευή με βάση τα features που θες και να απενεργοποιήσεις ό,τι δε θες.

Αν κάνεις τα παραπάνω δε πρόκειται να έχεις θέμα. Τα κάνω σε όποια παλιά συσκευή πέφτει στα χέρια μου και το αποτέλεσμα πάντα είναι ικανοποιητικό.


Τα shsh της πρεπει να αποθηκευτουν οσο υπογραφονταν. Τωρα δν μπορει να το κανει.

Αν βαλει την 7 δεν μπορει να παει πισω.

#15   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/02/2014 - 15:48

Τα shsh της πρεπει να αποθηκευτουν οσο υπογραφονταν. Τωρα δν μπορει να το κανει.

Αν βαλει την 7 δεν μπορει να παει πισω.

Μόλις έλεγξα, όμως και, όντως, είχα δίκιο. "iFaith, like the more famous TinyUmbrella utility, is a tool that allows you to save your SHSH blobs for later use. But that’s pretty much where the similarities end. While TinyUmbrella fetches the SHSH blobs from Apple’s server, iFaith will extract them directly from your device." http://www.idownloadblog.com/ifaith/

 

Οπότε η κοπελιά μπορεί με λίγο ψάξιμο να πάρει τα SHSH, να κάνει ό,τι είπα και αν και τότε δε της αρέσει το iOS7 να γυρίσει πίσω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες