Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone4s R-SIM9 PRO


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Geoathan

Geoathan

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/02/2014 - 15:57

Καλησπέρα, θα ήθελα σας παρακαλώ να με βοηθήσετε.

 

Έχω iPhone 4s 7.0.2 (jailbreak) κλειδωμένο στην orange france. Εδώ και 3 μήνες που το έχω προσπαθώ να το ξεκλειδώσω.

 

Σήμερα εφτασε η R-SIM9 PRO αλλά όταν την βάζω μέσα (μαζί με την SIM) δεν συμβαίνει τίποτα. Προσπάθησα να επανεκινίσω το κινιτό και να πάω στο "Phone" από τα "Settings" αλλα και πάλι, τίποτα, δεν την αναγνωρίζει. Στην αρχή δεν ήξερα πως να βάλω την r-sim και μου δίπλωσε, φοβάμαι μην έσπασε κανένα καλωδιακι μέσα στην ταινία.

 

Τί να κάνω από εδώ και πέρα ;; 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και να ξέρετε ότι για κάθε βοήθεια είμαι ευγνώμων.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Geoathan

Geoathan

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/02/2014 - 12:09

Δεν έχω την original sim του κινητού. Για unlock με r-sim χρειάζεται να έχεις την original sim; Ας μου εξηγήσει κάποιος σας παρακαλώ γιατί έχω φάει τον κόσμο αλλά πουθενά δεν τα λένε ξεκάθαρα 



#3   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/02/2014 - 12:19

Δεν έχω την original sim του κινητού. Για unlock με r-sim χρειάζεται να έχεις την original sim; Ας μου εξηγήσει κάποιος σας παρακαλώ γιατί έχω φάει τον κόσμο αλλά πουθενά δεν τα λένε ξεκάθαρα

δε χρειάζεται φίλε η γνήσια, ίσιωσε το τσιπάκι όσο καλύτερα μπορείς και ξαναδοκίμασε. Αν δε δουλέψει απλά το χάλασες. Αν δε βγάλεις άκρη και θες να πάρεις άλλο στείλε μου μήνυμα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες