Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 4 ψήφοι

2 χρονια εγγυηση επισημα τα iphone στην ελλαδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   gigadas

gigadas

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/02/2014 - 01:29

Πρέπει να σταματήσουν να λένε τα ίδια και τα ίδια ο Γερμανός και ο κάθε Γερμανός. 

 τα λενε για αυτους που δεν κσερουν τι πεζει ειναι ασχετη για να τους φανε λευτα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/02/2014 - 03:29

Αν ξερουν το θεμα με τις καθετες γραμμες σε αρκετες οθονες σε 5s...pixel walk...interlace...vertical lines.....

 

Λοιπόν...

 

Το ξέρουν αν κρίνω από την γκριμάτσα που έκανε ο τύπος μόλις το άκουσε, το ξέρουν καλά...

 

Υπάλληλος:

"Ναι έχουμε πολλές περιπτώσεις με αυτό το τραγικό για μένα σφάλμα αλλά η Apple δυστυχώς δεν μπορεί να ξέρει από την αρχή αυτό το πρόβλημα γιατί τις περισσότερες φορές εμφανίζεται μετά από κάποιες ώρες που λειτουργεί η εκάστοτε οθόνη. Παρόλα αυτά αν κάποιος το εντοπίσει η Apple του αντικαθιστά το τηλέφωνο επιτόπιου χωρίς 2η κουβέντα."

 

Οσο για το δικό μου ΔΕΝ το έχουν ξαναδεί, η ακούσει αν θέλετε αυτό το πρόβλημα>…. Ε βεβαία λέω στα τόσα εκατομμύρια κόσμο μόνο σε μένα θα γινόταν!!! Αλλά όλα καλά, μόλις του είπα πως η οθόνη έχει πρόβλημα την κοίταγε καλά καλά και του λέω μην την κοιτάτε ακούστε την!!! χα χα χα!!! Με κοίταξε με ένα κουλό βλέμμα…. Ναι του λέω ακούστε την, πιέστε ελαφρά στην αριστερή πλευρά και ακούστε πως κάνει και τότε το βάζει κοντά στο αυτί και είχαμε και άλλη γκριμάτσα σαν να μου λέει WTF.. :P E αυτό ήταν σε 5 λεπτά ενεργοποίησα το καινούργιο που το έψαξα από όλες την μεριές!! Ελπίζω να μην πάω για 4ο γιατί σε λίγο θα σπάσω το ρεκόρ του iPhone 5… :)


@CaLi@


#33   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/02/2014 - 08:14

Το ξερουν άλλα εδω ελλαδα το παιζουν κινεζοι και λενε εγω την βλεπω τελεια!!
Ευγε κ μεγεια για το καινουριο σου!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#34   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/02/2014 - 10:55

εγω το πηγα αρβατο πεμπτη και ακομη λενε δεν το εχουν δει.....


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#35   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/02/2014 - 11:33

Λοιπόν...

Το ξέρουν αν κρίνω από την γκριμάτσα που έκανε ο τύπος μόλις το άκουσε, το ξέρουν καλά...

Υπάλληλος:
"Ναι έχουμε πολλές περιπτώσεις με αυτό το τραγικό για μένα σφάλμα αλλά η Apple δυστυχώς δεν μπορεί να ξέρει από την αρχή αυτό το πρόβλημα γιατί τις περισσότερες φορές εμφανίζεται μετά από κάποιες ώρες που λειτουργεί η εκάστοτε οθόνη. Παρόλα αυτά αν κάποιος το εντοπίσει η Apple του αντικαθιστά το τηλέφωνο επιτόπιου χωρίς 2η κουβέντα."

Οσο για το δικό μου ΔΕΝ το έχουν ξαναδεί, η ακούσει αν θέλετε αυτό το πρόβλημα>…. Ε βεβαία λέω στα τόσα εκατομμύρια κόσμο μόνο σε μένα θα γινόταν!!! Αλλά όλα καλά, μόλις του είπα πως η οθόνη έχει πρόβλημα την κοίταγε καλά καλά και του λέω μην την κοιτάτε ακούστε την!!! χα χα χα!!! Με κοίταξε με ένα κουλό βλέμμα…. Ναι του λέω ακούστε την, πιέστε ελαφρά στην αριστερή πλευρά και ακούστε πως κάνει και τότε το βάζει κοντά στο αυτί και είχαμε και άλλη γκριμάτσα σαν να μου λέει WTF.. :P E αυτό ήταν σε 5 λεπτά ενεργοποίησα το καινούργιο που το έψαξα από όλες την μεριές!! Ελπίζω να μην πάω για 4ο γιατί σε λίγο θα σπάσω το ρεκόρ του iPhone 5… :)

Πήρες κούτα off the self or refurbished

#36   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/02/2014 - 11:36

Πήρες κούτα off the self or refurbished


Κούτα κούτα δεν πέρνει κανείς..

Εκτός από το πρώτο μου που δεν πρόλαβαν καν να έχουν Refurbished..

Σφραγισμένο στο άσπρο μαγικό κουτάκι που έρχεται από το εργοστάσιο κτλ κτλ.. Τα έχουμε ξανά πει .. :)

Άψογο!! :·)

@CaLi@


#37   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/02/2014 - 11:42

μια χαρα εμενα ακομη μου λενε δεν το εχει δει ο τεχνικος....

μιλησα με apple support και μου λενε εμεις δεν εχουμε επισημο σερβις στην ελλαδα το πηγατε στον παροχο σας;

λεω μου ειπαν να το παω στην αρβατο.

μου λεει δεν τους γνωριζουμε αλλα εφοσον ο παροχος σας ειπε τοτε οκ.

το προβλημα με τις οθονες το ξερουν και μου ζητησαν συγγνωμη και πως αν ημουν εξωτερικο θα μου το αλλαζαν κατευθειαν χωρις δευτερη κουβεντα.

ευχομαι να κλεισει η αρβατο και να παρει ποδι απο ελλαδα διοτι ειναι αχρηστοι.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#38   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/02/2014 - 11:47

Όσο δεν υπάρχει επίσημα η ΜΑΜΑ δεν πρόκειται να γλυτώσετε από δάυτους!! Δυστυχώς... :·( Καλά ξπερδέματα φίλε και με γερή δόση υπομονής :·) Και όσο και να θελει να πιστεύει κάνεις πως θα έρθει εκεί επίσημα, είναι γελασμένος!! Τουλάχιστον όχι ακόμα.. Όταν πουληθεί ολοκληρωτικά η χώρα ίσως και να δει κάποια μέρα επίσημα μαγαζιά.. :·(

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 24/02/2014 - 11:47

@CaLi@


#39   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/02/2014 - 11:48

Όσο δεν υπάρχει επίσημα η ΜΑΜΑ δεν πρόκειται να γλυτώσετε από δάυτους!! Δυστυχώς... :·( Καλά ξπερδέματα φίλε και με γερή δόση υπομονής :·) Και όσο και να θελει να πιστεύει κάνεις πως θα έρθει εκεί επίσημα, είναι γελασμένος!! Τουλάχιστον όχι ακόμα.. Όταν πουληθεί ολοκληρωτικά η χώρα ίσως και να δει κάποια μέρα επίσημα μαγαζιά.. :·(

ηδη τους εχω παρει 10 τηλεφωνα και σκεφτομαι να παω και απο εκει.

ειμαι τοσο τρελαμενος με τον σταρχιδισμο τους εδω.

και ποσο μαλλον με την αρβατο!!


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#40   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 24/02/2014 - 11:51

μια χαρα εμενα ακομη μου λενε δεν το εχει δει ο τεχνικος....
μιλησα με apple support και μου λενε εμεις δεν εχουμε επισημο σερβις στην ελλαδα το πηγατε στον παροχο σας;
λεω μου ειπαν να το παω στην αρβατο.
μου λεει δεν τους γνωριζουμε αλλα εφοσον ο παροχος σας ειπε τοτε οκ.
το προβλημα με τις οθονες το ξερουν και μου ζητησαν συγγνωμη και πως αν ημουν εξωτερικο θα μου το αλλαζαν κατευθειαν χωρις δευτερη κουβεντα.
ευχομαι να κλεισει η αρβατο και να παρει ποδι απο ελλαδα διοτι ειναι αχρηστοι.


Μα γιαυτο θελουν 6 εργασιμες ρε stevo, επειδη ειναι τα ζωα μου αργα κ θελουν απλα 6 μερες μεχρι να το δουνε. 2 λεπτα χρειαζονται επιτοπου να το δουνε κ να σου δωσουν ανακατασκευασμενο (που εχουν εκει).

You'll Never Walk Alone


#41   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/02/2014 - 11:53

Μα και αυτοί δεν ήξεραν δεν ρώταγαν που πέσανε;;; Σε φαντάζομαι με σπαθί η καλύτερα με δόρι να εισβάλεις με μανία και όποιον πάρει ο χάρος!! Χα χα!! :·)
Ηρέμισε γιατί έτσι δεν βγάζεις άκρη και θα χάσεις και το δίκιο σου.. Ούτε ο πρώτος είσαι μα ούτε και ο τελευταίος.. Πάλι δυστυχώς ...

@CaLi@


#42   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/04/2014 - 16:15

Παιδια θα ηθελα καποιος να κάνει εναν κόπο να μου στείλει όλα τα link που χρειαζεται κάποιος για να τα δειξει στο service ή στο καταστημα ωστε να απαιτήσει την 2ετη εγγυηση.

 

Τα χρειάζομαι προληπτικά.

 

Καλησπέρα και καλό Πασχα σε όλους. :)  :)



#43   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/04/2014 - 16:47

Διάβασε εδώ.

 

http://www.apple.com...hone-greek.html

 

 

Για τις αγορές που πραγματοποιούνται από καταναλωτές στην Ελλάδα και την Κύπρο, η περίοδος για την έγερση απαιτήσεων που σχετίζονται με ελαττώματα μη συμμόρφωσης με τη σύμβαση πώλησης είναι 2 έτη από την ημερομηνία παράδοσης. Αυτές οι απαιτήσεις υπόκεινται στις προϋποθέσεις και τις απαιτήσεις που επιβάλλονται από την τοπική νομοθεσία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες