Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iPhone 5s με κίτρινη (θερμή) οθόνη.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
292 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 28/02/2014 - 19:30

Ενσωμάτωσε το f.lux και εσεις παραπονιέστε. Innovation.

Έτσι ακριβώς... Μόνο που είναι μόνιμο... Και χωρίς να έχεις την επιλογή!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.558 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/02/2014 - 19:32

Φυσικά και έχεις την επιλογή.. Αυτή της αντικατάστασης.. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#33   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 28/02/2014 - 19:34

Φυσικά και έχεις την επιλογή.. Αυτή της αντικατάστασης.. :)

Οπότε έρχεσαι στα λόγια μου... ;)



#34   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/02/2014 - 19:52

Μαλακια έκανες που έδωσες το αμερικανικό για την παπαρια το ανακατασκευασμένο ...
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1393609835.487565.jpg   228,11KB   46 λήψεις

#35   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.558 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/02/2014 - 20:02

Οπότε έρχεσαι στα λόγια μου... ;)

Προφανώς.. Όταν υπάρχει πρόβλημα και σε ενοχλεί, το πας πίσω.

 

Το λιγότερο που θες, να είναι άψογο αυτό που πληρώνεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#36   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/02/2014 - 21:14

Δεν είναι δυνατόν κάποιοι να θεωρείται το πρόβλημα του φίλου υπερβολικό και ακόμα χειρότερα κάποιοι να το διακωμωδούν κιόλας.

Αυτό με την οθόνη του iPhone είναι απαράδεκτο για μία εταιρεία που προβάλει συνεχώς στις καμπάνιες των προϊόντων της την ανωτερότητα της σε σχέση με άλλες ανταγωνίστριες εταιρείες τόσο  στην ποιότητα των υλικών που χρησιμοποιεί  αλλά και  την αψεγάδιαστη ποιότητα συναρμολόγησης και φινιρίσματος.  

Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που εκατομμύρια καταναλωτές ανά την υφήλιο την εμπιστεύονται χρόνια τώρα και αγοράζουν χωρίς δεύτερη σκέψη τα ακριβότερα κατά πολύ προϊόντα της.

Το αγαπημένο μας iPhone δεν είναι το καλύτερο τηλέφωνο σε σχέση με τον ανταγωνισμό αφού έχει αρκετές σοβαρές ελλείψεις όπως bluetooth,ραδιόφωνο και διάφορα άλλα που για μένα δεν είναι τόσο σημαντικά.

Που υπερτερεί λοιπόν? και γιατί είναι πάντα πρώτο σε πωλήσεις? Η ακόμα αν θέλετε πως έχει καταφέρει και έχει γίνει διαχρονική μόδα?

Η απάντηση είναι εύκολη.Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΛΟΤΗΤΑ.

Αν λοιπόν η ποιότητα χαθεί πιστεύετε ότι θα συνεχίσει να πουλάει το ίδιο και να έχει τόσους φανατικούς χρήστες? Δεν το νομίζω κύριοι.Αυτό πρέπει να το καταλάβει η Apple αλλά για να το καταλάβει πρέπει πρώτα να το καταλάβουμε εμείς και να ασκούμε πίεση με το να μην δεχόμαστε τα προϊόντα της αν δεν είναι αψεγάδιαστα.

Η οθόνη λοιπόν του iPhone ήταν πάντα αψεγάδιαστη με καταπληκτική ανάλυση και αίσθηση τόσο σε αφή αλλά και σε απόκριση σε σχέση με τα άλλα τηλέφωνα σε τέτοιο βαθμό που ο ανταγωνισμός φάνταζε αστείος.Δεν μπορεί τη στιγμή που οι άλλες εταιρίες έχουν κάνει τεράστια βήματα και έχουν πλησιάσει την τελειώτητα της retina η apple να κάνει βήματα προς τα πίσω και εμείς να χειροκροτάτε και να λέμε "έλα μωρέ τώρα ας μην είμαστε υπερβολικοί" λες και είναι το ρολόι που δίνουν δώρο μαζί με το preety bra.Ή όλες οι οθόνες θα είναι ψυχρές ή όλες θα είναι θερμές αλλιώς δεν μπορούμε να ξεχωρίσουμε την ελαττωματική.

Όχι κύριοι εδώ μιλάμε για την Rolls Roys των κινητών και αυτά δεν επιτρέπονται σε καμία των περιπτώσεων αλλιώς δεν ισχύει το ότι πληρώσεις παίρνεις αλλά το ότι σου τύχει παίρνεις.

Μπράβο λοιπόν στο φίλο gtferrari που δεν δέχτηκε ένα κινητό με ελάττωμα και το γύρισε πίσω δύο φορές.Αν αποκτήσουμε όλοι τέτοια καταναλωτική παιδεία οι εταιρείες θα αρχίσουν να μας σέβονται.


Τελευταία επεξεργασία από: jzago, 28/02/2014 - 21:17


#37   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/02/2014 - 21:25

Δεν είναι δυνατόν κάποιοι να θεωρείται το πρόβλημα του φίλου υπερβολικό και ακόμα χειρότερα κάποιοι να το διακωμωδούν κιόλας.

Αυτό με την οθόνη του iPhone είναι απαράδεκτο για μία εταιρεία που προβάλει συνεχώς στις καμπάνιες των προϊόντων της την ανωτερότητα της σε σχέση με άλλες ανταγωνίστριες εταιρείες τόσο  στην ποιότητα των υλικών που χρησιμοποιεί  αλλά και  την αψεγάδιαστη ποιότητα συναρμολόγησης και φινιρίσματος.  

Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που εκατομμύρια καταναλωτές ανά την υφήλιο την εμπιστεύονται χρόνια τώρα και αγοράζουν χωρίς δεύτερη σκέψη τα ακριβότερα κατά πολύ προϊόντα της.

Το αγαπημένο μας iPhone δεν είναι το καλύτερο τηλέφωνο σε σχέση με τον ανταγωνισμό αφού έχει αρκετές σοβαρές ελλείψεις όπως bluetooth,ραδιόφωνο και διάφορα άλλα που για μένα δεν είναι τόσο σημαντικά.

Που υπερτερεί λοιπόν? και γιατί είναι πάντα πρώτο σε πωλήσεις? Η ακόμα αν θέλετε πως έχει καταφέρει και έχει γίνει διαχρονική μόδα?

Η απάντηση είναι εύκολη.Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΛΟΤΗΤΑ.

Αν λοιπόν η ποιότητα χαθεί πιστεύετε ότι θα συνεχίσει να πουλάει το ίδιο και να έχει τόσους φανατικούς χρήστες? Δεν το νομίζω κύριοι.Αυτό πρέπει να το καταλάβει η Apple αλλά για να το καταλάβει πρέπει πρώτα να το καταλάβουμε εμείς και να ασκούμε πίεση με το να μην δεχόμαστε τα προϊόντα της αν δεν είναι αψεγάδιαστα.

Η οθόνη λοιπόν του iPhone ήταν πάντα αψεγάδιαστη με καταπληκτική ανάλυση και αίσθηση τόσο σε αφή αλλά και σε απόκριση σε σχέση με τα άλλα τηλέφωνα σε τέτοιο βαθμό που ο ανταγωνισμός φάνταζε αστείος.Δεν μπορεί τη στιγμή που οι άλλες εταιρίες έχουν κάνει τεράστια βήματα και έχουν πλησιάσει την τελειώτητα της retina η apple να κάνει βήματα προς τα πίσω και εμείς να χειροκροτάτε και να λέμε "έλα μωρέ τώρα ας μην είμαστε υπερβολικοί" λες και είναι το ρολόι που δίνουν δώρο μαζί με το preety bra.Ή όλες οι οθόνες θα είναι ψυχρές ή όλες θα είναι θερμές αλλιώς δεν μπορούμε να ξεχωρίσουμε την ελαττωματική.

Όχι κύριοι εδώ μιλάμε για την Rolls Roys των κινητών και αυτά δεν επιτρέπονται σε καμία των περιπτώσεων αλλιώς δεν ισχύει το ότι πληρώσεις παίρνεις αλλά το ότι σου τύχει παίρνεις.

Μπράβο λοιπόν στο φίλο gtferrari που δεν δέχτηκε ένα κινητό με ελάττωμα και το γύρισε πίσω δύο φορές.Αν αποκτήσουμε όλοι τέτοια καταναλωτική παιδεία οι εταιρείες θα αρχίσουν να μας σέβονται.

συμφωνω και εγω μαζι σου σε ολα αλλα δεν συμφωνω παντα στο οτι πληρωνεις περνεις...και εγω ειμαι κατοχος συσκευης 5s αλλα μην ξεχνας οτι υπαρχουν και συσκευες που με λιγοτερα λεφτα κανουν παπαδες....



#38   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/02/2014 - 21:26

Φίλε ξανα & ξανα μεχρι να σου τυχει καποιο αξιοπρεπες.Μη δεχεσαι μακακιες. Ξενέρωσα λίγο με την απαντηση της Infoquest η αληθεια ειναι... Καλη τυχη στο προβλημα σου!! 



#39   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/02/2014 - 21:29

δεν καταλαβαινω ομως βρε παιδια αυτο με τις οθονες το προβλημα απο που προκυπτει..δηλ βαζουνε οθονες οτι ναναι??



#40   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/02/2014 - 21:34

συμφωνω και εγω μαζι σου σε ολα αλλα δεν συμφωνω παντα στο οτι πληρωνεις περνεις...και εγω ειμαι κατοχος συσκευης 5s αλλα μην ξεχνας οτι υπαρχουν και συσκευες που με λιγοτερα λεφτα κανουν παπαδες....

 

συμφωνω και εγω μαζι σου σε ολα αλλα δεν συμφωνω παντα στο οτι πληρωνεις περνεις...και εγω ειμαι κατοχος συσκευης 5s αλλα μην ξεχνας οτι υπαρχουν και συσκευες που με λιγοτερα λεφτα κανουν παπαδες....

Αν διαβάσεις προσεχτικά αυτό που έγραψα θα δεις ότι δεν διαφωνώ και ότι το iphone έχει κάποιες ελλείψεις σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά η ποιότητα του και απλότητά του στην χρήση λόγο λειτουργικού κυρίως το φέρνουν στην πρώτη θέση των προτιμήσεων και δικαιολογούν κατά την γνώμη μου την υψηλότερη τιμή του.Άρα ότι πληρώναμε μέχρι σήμερα τουλάχιστον παίρναμε και το κυριότερο ξέραμε ότι αυτά που μας υπόσχονταν δεν είναι φούμαρα.Αν αρχίσουμε τώρα να παίρνουμε τηλέφωνα που θα είναι κόκκινα πράσινα μπλε και θα κουδουνίζουν ή θα σπάνε σαν τα πλαστικά του ανταγωνισμού τότε δεν αξίζει να πληρώνουμε τα παραπάνω λεφτά.



#41   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 28/02/2014 - 23:05

Φίλε ξανα & ξανα μεχρι να σου τυχει καποιο αξιοπρεπες.Μη δεχεσαι μακακιες. Ξενέρωσα λίγο με την απαντηση της Infoquest η αληθεια ειναι... Καλη τυχη στο προβλημα σου!! 

Φίλε μου η infoquest δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω από αυτό που ήδη κάνει. Είναι ο μεσάζων. Τίποτα παραπάνω.



#42   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/03/2014 - 15:54

Φίλε μου η infoquest δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω από αυτό που ήδη κάνει. Είναι ο μεσάζων. Τίποτα παραπάνω.

Φίλε μου εχω αλλάξει 5 5αρια με την Infoquest χωρις να βγαλουν ''κιχ'' οπότε ξέρω αν μπορει να κάνει κάτι παραπάνω ή όχι.

 

Είχα διαβάσει και σε ενα άλλο topic πως είχαν δωσει αναλογη απάντηση και σε ενα παλικαρι που στο 5s του είχε χαλαρο lock button.

 

Γι'αυτο και το ξενέρωμα. Τα υπολοιπα του στυλ ''θα επικοινωνησουμε με την Apple για να μας πει αν ειναι φυσιολογικο'' είναι αλλα λογια ν'αγαπιομαστε.

 

Αν το παλικάρι θέλει να το κρατησει με την κιτρινη οθονη μεγια του με χαρα του.

 

Εγω προσωπικα δεν θα το κρατούσα. Δίνω τόσα λεφτα και θέλω αν όχι το τελειο, τουλαχιστον το καλυτερο και το πιο αξιοπρεπες.

 

Φιλικα  :)



#43   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/03/2014 - 16:04

Φίλε μου εχω αλλάξει 5 5αρια με την Infoquest χωρις να βγαλουν ''κιχ'' οπότε ξέρω αν μπορει να κάνει κάτι παραπάνω ή όχι.

 

Είχα διαβάσει και σε ενα άλλο topic πως είχαν δωσει αναλογη απάντηση και σε ενα παλικαρι που στο 5s του είχε χαλαρο lock button.

 

Γι'αυτο και το ξενέρωμα. Τα υπολοιπα του στυλ ''θα επικοινωνησουμε με την Apple για να μας πει αν ειναι φυσιολογικο'' είναι αλλα λογια ν'αγαπιομαστε.

 

Αν το παλικάρι θέλει να το κρατησει με την κιτρινη οθονη μεγια του με χαρα του.

 

Εγω προσωπικα δεν θα το κρατούσα. Δίνω τόσα λεφτα και θέλω αν όχι το τελειο, τουλαχιστον το καλυτερο και το πιο αξιοπρεπες.

 

Φιλικα  :)

Αν θέλεις εσυ να το κρατησεις εννοω *



#44   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 01/03/2014 - 16:13

Αν θέλεις εσυ να το κρατησεις εννοω *

Αν ήθελα να το κρατήσω θα κρατούσα το πρώτο που το έβγαλα από το κουτί του. Οπότε δεν θέλω ένα κίτρινο κινητό. Και περιμένω να δω το τι θα γίνει. Η μαλ@κία είναι ότι μένω χωρίς το τηλέφωνο που έχω ήδη πληρώσει και περιμένω να δω τι ανακατασκευασμένο θα μου δώσουν και πότε θα το έχω στα χέρια μου! Και το χειρότερο θα είναι όταν τελικά το πάρω στα χέρια μου να μην μπορώ να του κάνω και jailbreak γιατί θα έχει βγει καινούργιο iOS!!!



#45   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/03/2014 - 16:56

Μιας που αναφέρατε την infoquest,να σας παραθέσω κι εγώ την προςφατη έμπειρα μου με την συγκεκριμενη εταιρία,
Μου έχουν αλλάξει 5 συσκευές iphone 5,η πρώτη συσκευή είχε "περάσει" σκόνη στο εσωτερικό την δυο καμερών,οι άλλες τρεις συσκευές είχαν προβλημα hardware.
Η τελευταία συσκευή που χρησιμοποιούσα και τους έστειλα,την έβρισκα σβηστή πολλές φορές μετά απο φόρτιση,την νύχτα κυρίως.
Μου είπαν ότι θα γίνει αντικατάσταση κλασσικά ,έρχεται η νεα συσκευή,την ανοίγω και βλέπω ότι έχει δυο ξεφλουδισματα-χτυπήματα στις δυο κάτω γωνιές,τους παιρνω τηλέφωνο και τους στέλνω πάλι την συσκευή χωρις καν να την ενεργοποίησω,λέγοντας τους ότι δεν παραλαμβάνω μια συσκευή χτυπημένη,αφενός διότι πρόκειτε για μια καινούρια συσκευή και αφετέρου η συσκευή που τους παρέδωσα ηταν σε τέλεια εξωτερική κατάσταση.
Όταν παρέλαβαν την συσκευή είχα ένα τηλεφώνημα απο τον προϊσταμενο του τμήματος συσκευών της Apple,ο,οποίος προσπαθούσε να με πείσει ότι ειναι φυσιολογικό αυτό που έχει η συσκευή και αν μου την αλλάξει η νεα συσκευή θα γίνει έτσι μέσα σε δυο εβδομάδες,μιας και τα μαύρα iphone ξεβαφουν.
Φυσικά δεν δέχτηκα τίποτα απο αυτά που μου είπε και απαίτησα νεα συσκευή.
Προχθές ήρθε η νεα συσκευή πριν ακόμα την ενεργοποίησω, για κακή μου τύχη παρατηρώ ότι στο εσωτερικό της πισω κάμερας έχει μερικούς κόκκους σκόνη,τηλεφωνώ πάλι στην infoquest και ζητώ να μιλήσω με τον προϊσταμενο τους,
Ο έν λόγο κύριος μου είπε απλά ότι δεν μπορεί να μου κάνει άλλη αντικατάσταση και αν θέλω να μιλήσω με την apple Ελλάδας για αυτό το θέμα.
Φυσικά δεν κράτησα την συσκευή την έστειλα πισω λέγοντας του ότι θέλω μια άρτια και λειτουργική συσκευή αδιαφορώντας πόσες συσκευές θα μου αλλάξουν.
Τελικά ανοίγω ένα case στην τηλ. Υποστήριξη της Apple στην Ελλάδα,το οποίο ζήτησα να αναγραφεί το προβλημα που έχει η συγκεκριμένη συσκευή.
Έδωσα το case ID στην infoquest και αναμένω την απόφαση τους την επόμενη εβδομάδα.

Τελευταία επεξεργασία από: tolistr, 01/03/2014 - 16:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες