Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iPhone 5s με κίτρινη (θερμή) οθόνη.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
292 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 28/02/2014 - 16:46

Καλησπέρα. Ανοίγω αυτό το θέμα για να ρωτήσω τις εμπειρίες όσων έχουν πάρει το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Να πω εγώ την δική μου ιστορία. Πήρα από Αμερική ένα 5s 64Gb το οποίο όταν το άνοιξα και το ενεργοποίησα το έβαλα δίπλα στο 5άρι μου για να βάλω τις εφαρμογές που είχα σε αυτό. Τότε όμως  σοκαρίστηκα με την κίτρινη (θερμή). Αμέσως η χαρά του καινούργιου τηλεφώνου έγινε μεγάλη απογοήτευση! Μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ υπήρχαν κάποιοι που έλεγαν ότι μετά από μια εβδομάδα μπορεί και να στρώσει. Πέρασε η εβδομάδα αλλά το κίτρινο έμεινε. Τότε αποφάσισα να ξεκινήσω την διαδικασία για την αντικατάσταση του. Πήγα λοιπόν στην infoquest και τους έδειξα το πρόβλημα. Το παρέλαβαν και την επόμενη μέρα μου είπαν ότι θα γίνει αντικατάσταση. Μετά από 2 μέρες πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι το κινητό αντικατάστασης είναι στα χέρια τους και έφυγα αμέσως να το πάρω. Το ενεργοποίησα μπροστά τους και με περίμενε 1 ακόμα έκπληξη. Η οθόνη πιο κίτρινη (θερμή) από το προηγούμενο!!! Η απογοήτευσή μου τεράστια! Τους λέω είναι χειρότερο από το άλλο και ότι δεν το δέχομαι και να το στείλουν πίσω! Μου είπαν ότι θα προωθήσουν το πρόβλημα και αν πει η apple ότι έτσι είναι αποδεκτό δεν θα μπορέσουν να κάνουν κάτι. Και τότε τους είπα να πούνε στην apple ότι τέτοιο τηλέφωνο εγώ δεν το θέλω!!!

Έρχομαι λοιπόν και εγώ τώρα σε αυτό το forum να ρωτήσω τους κατόχους iphone 5s να μου πουν τι οθόνη έχουν στα κινητά τους και αν τα έχουν τσεκάρει για να δω εγώ ήμουν άτυχος ή είναι όλη η παρτίδα τους έτσι :huh:

Παρακαλώ η απάντηση του καθενός να είναι έγκυρη και ύστερα από σύγκριση με μία ψυχρή οθόνη.

Ανεβάζω και μια φωτογραφία με το πρόβλημα.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: gtferrari, 28/02/2014 - 16:48


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   lammyo

lammyo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:01

Και εγώ είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το δικό μου iphone 5s που είχα πάρει πριν απο ένα μήνα. Το έστειλα Arvato και μου το αντικατέστησαν. Ευτυχώς αυτό που μου έστειλαν είναι με λευκή οθόνη και έτσι ηρέμησα!!! Να τους το πας πάλι πίσω!!!

#3   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:01

Απ οτι θυμαμαι ηταν πολοι αυτοι που ειχαν το ιδιο προβλημα με εσενα..Το οποιο οφοιλονταν σε κιτρινη ριτινη κολας που χρησιμοποιησε η apple σε καποιες αρχικες παρτιδες της...


Τελευταία επεξεργασία από: mrdjgiorgis, 28/02/2014 - 17:02


#4   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:07

Φίλε μου μην σκας. Ασ το όπως ειναι, αφού το ειπες και μόνος σου οτι το πρόσεξες μόνο σε συγκριση με το αλλο



#5   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:13

Εγώ να δεις απογοήτευση που πήγα από το 4αρι στο 5s!Το πρώτο που πηρα γιατί κ εγώ το επέστρεψα ήταν πολύ κίτρινο.Μετα περίμενα κανένα μηνα κοντα κ πηρα το άλλο γιατί δεν ήταν άμεσα διαθέσιμο αλλα κ πάλι την κιτρινίλα του την έχει δυστυχώς.Αυτο με την κολλα το διάβασα κ εγώ κ ότι σε πολλά πέφτει λίγο το κίτρινο με την χρήση...Δεν ξέρω αν στο δικό μου έπεσε καθόλου η αν το συνήθισα αλλα νομίζω ότι το λευκο πλέον οποιος το έχει είναι τυχερός....Αν δεν αποφασίσει η apple να χρησιμοποιεί τα ιδια υλικά κ προμηθευτές στα προιοντα της θα περνούμε ο καθένας στο τέλος μοναδικό τηλέφωνο γιατί του ένα θα κουδουνίζει του αλλου θα έχει λευκη οθόνη του αλλου πρασσινη του αλλου κίτρινη!



#6   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:15

Και εγώ είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το δικό μου iphone 5s που είχα πάρει πριν απο ένα μήνα. Το έστειλα Arvato και μου το αντικατέστησαν. Ευτυχώς αυτό που μου έστειλαν είναι με λευκή οθόνη και έτσι ηρέμησα!!! Να τους το πας πάλι πίσω!!!

 

Φίλε μου δεν το παρέλαβα καν αυτή την φόρα. Τους το άφησα εκεί και τους είπα να μου το αλλάξουν πάλι!!!

 

Φίλε μου μην σκας. Ασ το όπως ειναι, αφού το ειπες και μόνος σου οτι το πρόσεξες μόνο σε συγκριση με το αλλο

Όταν δίνω 1 μηνιάτικο για τηλέφωνο το να καταπιώ την κίτρινη οθόνη δεν το μπορώ! Ή σωστό τηλέφωνο ή να πάρω Samsung με τα μισά λεφτά! Με την δική σου νοοτροπία μπορούν να πουλάνε ότι θέλουν! Είναι η retina κάτι το οποίο το καυχιόνται?? Την θέλω τότε σωστή!



#7   lammyo

lammyo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:20

Φίλε μου δεν το παρέλαβα καν αυτή την φόρα. Τους το άφησα εκεί και τους είπα να μου το αλλάξουν πάλι!!!
 Καλά έκανες και το άφησες. Εύχομαι να στο αντικαταστήσουν και να είναι λευκό όπως θα έπρεπε να είναι!!!

Όταν δίνω 1 μηνιάτικο για τηλέφωνο το να καταπιώ την κίτρινη οθόνη δεν το μπορώ! Ή σωστό τηλέφωνο ή να πάρω Samsung με τα μισά λεφτά! Με την δική σου νοοτροπία μπορούν να πουλάνε ότι θέλουν! Είναι η retina κάτι το οποίο το καυχιόνται?? Την θέλω τότε σωστή!

Ακριβώς όπως τα λες!!!

#8   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:46

Νομίζω ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα η οθόνη καμμιά δεν είναι ίδια
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#9   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:49

Εγώ να δεις απογοήτευση που πήγα από το 4αρι στο 5s!Το πρώτο που πηρα γιατί κ εγώ το επέστρεψα ήταν πολύ κίτρινο.Μετα περίμενα κανένα μηνα κοντα κ πηρα το άλλο γιατί δεν ήταν άμεσα διαθέσιμο αλλα κ πάλι την κιτρινίλα του την έχει δυστυχώς.Αυτο με την κολλα το διάβασα κ εγώ κ ότι σε πολλά πέφτει λίγο το κίτρινο με την χρήση...Δεν ξέρω αν στο δικό μου έπεσε καθόλου η αν το συνήθισα αλλα νομίζω ότι το λευκο πλέον οποιος το έχει είναι τυχερός....Αν δεν αποφασίσει η apple να χρησιμοποιεί τα ιδια υλικά κ προμηθευτές στα προιοντα της θα περνούμε ο καθένας στο τέλος μοναδικό τηλέφωνο γιατί του ένα θα κουδουνίζει του αλλου θα έχει λευκη οθόνη του αλλου πρασσινη του αλλου κίτρινη!

 

 

Νομίζω ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα η οθόνη καμμιά δεν είναι ίδια

 

Δηλαδή κάθε κουτί που ανοίγεις είναι kinder έκπληξη? Δεν το δέχομαι εγώ αυτό!!!! Θέλω όταν παίρνω κάτι να ξέρω τι έχει μέσα γιατί αν περιμένω στην τύχη μου τότε δεν πρόκειται να πάρω τίποτα σωστό!!!



#10   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:50

Δηλαδή κάθε κουτί που ανοίγεις είναι kinder έκπληξη? Δεν το δέχομαι εγώ αυτό!!!! Θέλω όταν παίρνω κάτι να ξέρω τι έχει μέσα γιατί αν περιμένω στην τύχη μου τότε δεν πρόκειται να πάρω τίποτα σωστό!!!

Δυστυχώς έτσι είναι. Πήγαινέ το εκεί που το πήρες για αντικατάσταση



#11   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:50

Ανεβαζω απο τα δικα μου....5 και 5s
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#12   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:51

Βλεπεις;

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   54,06KB   78 λήψεις

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#13   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:51

Η κιτρινη απο το 5s...
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#14   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:55

Μην χαίρεσαι πάρτι απόλαυσε το μια χαρά είναι
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#15   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 28/02/2014 - 17:58

Η κιτρινη απο το 5s...

 

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά βλέπεις την διαφορά στο λευκό και στο μπλε ανάμεσα στα 2.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες