Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iPhone 5s με κίτρινη (θερμή) οθόνη.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
292 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 01/03/2014 - 17:34

Εγώ πάντως συσκευή που να μην είναι έτσι όπως την θέλω δεν την παραλαμβάνω! Και για την ακρίβεια δεν είναι όπως την θέλω αλλά έτσι όπως πρέπει να είναι η συσκευή! Έτσι μου έρχεται να πάω να πάρω άλλο καινούργιο και απλά όταν τελειώσει η ιστορία με τις αντικαταστάσεις να το δώσω!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/03/2014 - 17:42

Τα εχουμε πει once you go refurbished....always refurbished!!οποιος καταλαβε καταλαβε

Οι οθονες αυτες ειναι οι λεγομενες κατουρημενες....

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 01/03/2014 - 18:06

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#48   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/03/2014 - 22:28

5 φορες ε, την τρίχα τριχια κάνετε μου φαίνεται, να ξέρετε παντως ότι αυτά που ανοίγετε κ τα αφήνεται τα ξανασφραγιζουν κ δίνουν στον επόμενο ...;) δεν γίνεται δουλειά...

#49   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/03/2014 - 22:35

Λες να τα σφραγίζουν ;πως ρε φίλε ;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#50   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2014 - 22:38

εγω δεν μπορω να καταλαβω τωρα τελευτεα πως η apple εχει χαλασει ετσι τα προιοντα της, το λεω αυτο γιατι ολοι εχουν και καποιο προβλημα απο συσκευες μετα τα 4s...για μενα απο το 3g μεχρι και το 3gs αντε και το iphone 4 μετα ολα ηταν μαπα καρπουζι.....



#51   Saega

Saega

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2014 - 22:42

Δεν τα σφραγίζουν. Σε κουτάκι άσπρο τα βάζουν. Κι εμένα πάντως έχει χαλαρό lock button , αλλά 3 5s που έχω δει από κοντά έτσι είναι. Είναι πρόβλημα αυτό; Δεν το ήξερα.

#52   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 01/03/2014 - 22:52

εγω δεν μπορω να καταλαβω τωρα τελευτεα πως η apple εχει χαλασει ετσι τα προιοντα της, το λεω αυτο γιατι ολοι εχουν και καποιο προβλημα απο συσκευες μετα τα 4s...για μενα απο το 3g μεχρι και το 3gs αντε και το iphone 4 μετα ολα ηταν μαπα καρπουζι.....

Γιατί μάλλον από τότε που έφυγε ο Jobs δεν κοιτάνε ποιότητα αλλά πωλήσεις! Για αυτό και έβγαλαν και το 5C κάτι που δεν ήθελε ο Jobs.

 

5 φορες ε, την τρίχα τριχια κάνετε μου φαίνεται, να ξέρετε παντως ότι αυτά που ανοίγετε κ τα αφήνεται τα ξανασφραγιζουν κ δίνουν στον επόμενο ... ;) δεν γίνεται δουλειά...

Και τι θέλεις να κάνουμε? Να τα κρατάμε εμείς για να μην τα πάρουν κάποιοι άλλοι που δεν τους ενδιαφέρει ή που δεν θα το προσέξουν?



#53   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2014 - 22:53

Γιατί μάλλον από τότε που έφυγε ο Jobs δεν κοιτάνε ποιότητα αλλά πωλήσεις! Για αυτό και έβγαλαν και το 5C κάτι που δεν ήθελε ο Jobs.

 

Και τι θέλεις να κάνουμε? Να τα κρατάμε εμείς για να μην τα πάρουν κάποιοι άλλοι που δεν τους ενδιαφέρει ή που δεν θα το προσέξουν?

συμφωνω ετσι ειναι δυστυχως....



#54   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/03/2014 - 23:27

5 φορες ε, την τρίχα τριχια κάνετε μου φαίνεται, να ξέρετε παντως ότι αυτά που ανοίγετε κ τα αφήνεται τα ξανασφραγιζουν κ δίνουν στον επόμενο ...;) δεν γίνεται δουλειά...

Όταν πληρώνεις κάτι φίλε μου έχεις την απαίτηση να είναι έτσι όπως σου το παρουσιάζουν,όχι ότι τύχει και ιδιαίτερα σε ένα τόσο ακριβό προϊόν από μια εταιρία με πολύ μεγάλη φήμη.
Το πρόβλημα δυστυχώς είναι αυτοί οι οποίοι δεν το ψάχνουν,που δεν διεκδικούν τα δικαιώματα τους σαν αγοραστές ,που δεν κάνουν την τρίχα τριχιά όπως λές,με αποτέλεσμα εμεις οι ίδιοι να φταίμε για τα προβλήματα που συνεχίζονται και αυξάνονται στις συσκευές και τον τροπο αντιμετώπισης μας απο τις εκάστοτε εταιρίες και τα service τους.
Για σκέψου το και απο αυτήν την πλευρά!!

Τελευταία επεξεργασία από: tolistr, 01/03/2014 - 23:28


#55   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/03/2014 - 23:32

Μα δεν μπορεινα λες οτι έχει κίτρινη οθόνη επειδή το βάζεις δίπλα στο 4αρι...σύγκρινε με ίδια τηλέφωνα...βάλε το κ δίπλα σε αμολεντ τοτε κ πες μας οτι ειναι πιο ψυχρό...το πιάνεις το νόημα φανταζομαι

#56   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/03/2014 - 00:53

Μα δεν μπορεινα λες οτι έχει κίτρινη οθόνη επειδή το βάζεις δίπλα στο 4αρι...σύγκρινε με ίδια τηλέφωνα...βάλε το κ δίπλα σε αμολεντ τοτε κ πες μας οτι ειναι πιο ψυχρό...το πιάνεις το νόημα φανταζομαι

Όχι ρε φίλε εγώ μόνο έχω δει τέσσερα 5s και δύο 5c και όλα ήταν διαφορετικά μεταξύ τους. Τα σύγκρινα με το πενταρι μου και μόνο το ένα 5c ήταν κανονικό και δεν κιτρίνιζε η οθόνη του.
Άρα τι συμπέρασμα βγαίνει ;
Πολύ απλά η ποιότητα της οθόνης σε ένα κινητό 700-900 € δεν είναι σταΘερή αλλά είναι ότι να'ναι.
Τι άλλο θες δηλαδή για να το καταλάβεις. Πήγαινε στα μαγαζιά κινητής με ένα 5s και κάνε τη σύγκριση. Εγώ το έχω κάνει για χάρη ενός φίλου και το είδα με τα ματιά μου.

#57   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 02/03/2014 - 01:33

Αν έχουν κάποιο πρόβλημα στην διαδικασία παραγωγής των οθονών τους τότε πρέπει να την διορθώσουν! Με το να μην το κάνουμε θέμα τότε νομίζουν ότι όλα είναι καλά και ότι δεν μας νοιάζει το τι παίρνουμε αρκεί να είναι η μόδα του iphone (όπως μου το είπε και ένας πωλητής).

Και θα μου πείτε και ποιοι είμαστε εμείς για να το κάνουμε θέμα... Εγώ θα απαντήσω είμαστε οι καταναλωτές που πληρώνουμε και θέλουμε αυτό που παίρνουμε σωστό!

Στο κάτω κάτω αν δεν μπορούν να κάνουν κάτι ας γράφουν από έξω από τα κουτιά αν έχει θερμή ή ψυχρή οθόνη και να δούμε πόσοι θα πάρουν την κίτρινη οθόνη!

Απλά να σας πω ότι έτσι και κάνει κάποιος μια αναζήτηση στο ίντερνετ με το πρόβλημα αυτό θα δείτε πολύ κόσμο που παραπονιέται!

Η κίτρινη οθόνη είναι πρόβλημα! Και δεν είναι μόνο δικό μου αλλά και πολλών άλλων!



#58   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 02/03/2014 - 01:41

Μα δεν μπορεινα λες οτι έχει κίτρινη οθόνη επειδή το βάζεις δίπλα στο 4αρι...σύγκρινε με ίδια τηλέφωνα...βάλε το κ δίπλα σε αμολεντ τοτε κ πες μας οτι ειναι πιο ψυχρό...το πιάνεις το νόημα φανταζομαι

Φίλε μου λες να μην το έχω συγκρίνει με 5s? Και η φωτογραφία που έχω ανεβάσει είναι από 5άρι και όχι από 4άρι. Τουλάχιστον πριν το έλεγες αυτό έπρεπε να δει ότι και τα 2 έχουν το ίδιο μέγεθος και αν δεν κάνω λάθος οι οθόνη του 5s είναι ίδια με το 5άρι. Και ο λόγος που έβαλα εδώ το θέμα ήταν για να πάρω και άλλων γνώμες που έχουν το 5s αν σε αυτούς έχει λευκή η κίτρινη οθόνη και αν διαβάσεις τα post θα πάρεις την απάντησή σου...


Τελευταία επεξεργασία από: gtferrari, 02/03/2014 - 01:42


#59   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 02/03/2014 - 01:44

Όχι ρε φίλε εγώ μόνο έχω δει τέσσερα 5s και δύο 5c και όλα ήταν διαφορετικά μεταξύ τους. Τα σύγκρινα με το πενταρι μου και μόνο το ένα 5c ήταν κανονικό και δεν κιτρίνιζε η οθόνη του.
Άρα τι συμπέρασμα βγαίνει ;
Πολύ απλά η ποιότητα της οθόνης σε ένα κινητό 700-900 € δεν είναι σταΘερή αλλά είναι ότι να'ναι.
Τι άλλο θες δηλαδή για να το καταλάβεις. Πήγαινε στα μαγαζιά κινητής με ένα 5s και κάνε τη σύγκριση. Εγώ το έχω κάνει για χάρη ενός φίλου και το είδα με τα ματιά μου.

Και να φανταστείς φίλε μου το 5c θεωρείται το φθηνό μοντέλο και το 5s είναι το καλύτερό τους τηλέφωνο. Παρόλα αυτά το 5c είχε καλύτερη οθόνη. Ειρωνεία.....


Τελευταία επεξεργασία από: gtferrari, 02/03/2014 - 01:47


#60   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/03/2014 - 07:52

Αν έχουν κάποιο πρόβλημα στην διαδικασία παραγωγής των οθονών τους τότε πρέπει να την διορθώσουν! Με το να μην το κάνουμε θέμα τότε νομίζουν ότι όλα είναι καλά και ότι δεν μας νοιάζει το τι παίρνουμε αρκεί να είναι η μόδα του iphone (όπως μου το είπε και ένας πωλητής).
Και θα μου πείτε και ποιοι είμαστε εμείς για να το κάνουμε θέμα... Εγώ θα απαντήσω είμαστε οι καταναλωτές που πληρώνουμε και θέλουμε αυτό που παίρνουμε σωστό!
Στο κάτω κάτω αν δεν μπορούν να κάνουν κάτι ας γράφουν από έξω από τα κουτιά αν έχει θερμή ή ψυχρή οθόνη και να δούμε πόσοι θα πάρουν την κίτρινη οθόνη!
Απλά να σας πω ότι έτσι και κάνει κάποιος μια αναζήτηση στο ίντερνετ με το πρόβλημα αυτό θα δείτε πολύ κόσμο που παραπονιέται!
Η κίτρινη οθόνη είναι πρόβλημα! Και δεν είναι μόνο δικό μου αλλά και πολλών άλλων!


Η μάζα στο Ίντερνετ που αναφέρεστε πίστεψε με αν έβγαινε ένας κ έλεγε οτι τα περισσότερα μπλεδιζει η οθόνη, πεθαμενατζιδικα ή χλωμα(το αντίθετο του κατουρημενου πες) θα έβγαιναν όλοι παραπονούμενοι κ θα ήθελαν τις θερμές οθόνες...;)
Δηλαδή πολλά ειναι κ στο μυαλό, τεσπα αφού σ ενοχλεί γιατί φαίνεται κ ψαγμένος τύπος, λίγοι αγοράζουν 64αρια, εκτός κ αν το κανες για την διάφορα τιμής μια κ το πήρες από Αμερική χεχε....πήγαινε κ άλλαξε το μέχρι να πετύχεις την πεθαμενατζιδικη-ψυχρή οθόνη...:P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες