Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

Dual-boot στο iOS; Ερχεται σύντομα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Mrduke

Mrduke

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Twitter:@Mrduke
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/03/2014 - 13:49

τα shsh έχουν καταργηθεί ..φαντάζομαι αυτό θα ισχύει για A5 και πάνω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/03/2014 - 13:50

Νομιζω γινεται bypass σε αυτο το επιπεδο, χωρις να βαζω το χερι μου στην φωτια μιας και η 5.1/6.0.3 δεν νομιζω να υπογραφονται για iPad 2 πλεον.



#18   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 31/03/2014 - 15:08

Ρε παιδιά διαβάζω τι συγκεκριμένο τοπικ και βλέπω απαντήσεις του τύπου "φανταστικο", "ανυπομονώ να βγει" κτλ και ρωτάω τωρα, αν κάποιος έχει ένα 5 ή 5S ή iPad air κτλ τι να κάνει την 6.1.3 ή την 6 ή την 5.? Το θεωρώ τελείως ανούσιο! Ο μόνος λόγος που υπάρχει είναι να λέμε ότι έχουμε dual, triple Boot και τπτ παραπάνω.... Αφού μιλάμε για μια παλιότερη έκδοση του λειτουργικού.

#19   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/03/2014 - 15:25

Πολύ καλή φάση!


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#20   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2014 - 15:46

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τη χρήση dual-boot με ίδιο λειτουργικό (διαφορετικής version).

Αν είχα iOS6 θα 'χα λόγο που το 'χα, γιατί δεν θα σήκωνε την 7 η συσκευή μου. Αν έχω 7, ποιός ο λόγος να γυρνάω στην 6;



#21   Reignman

Reignman

    iPH Member

  • 231 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/03/2014 - 16:15

Υπαρχει προβλημα με την 7 οποτε μιλαμε για dual boot σε 5 & 6 σε συσκευες που τις ειχαν εξ αρχης. Εν ολιγοις πολυ ενδιαφερουσα υλοποιηση αλλα χωρις ουσια.

#22   Chris2kafr0s

Chris2kafr0s

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2014 - 17:25

Ρε παιδιά διαβάζω τι συγκεκριμένο τοπικ και βλέπω απαντήσεις του τύπου "φανταστικο", "ανυπομονώ να βγει" κτλ και ρωτάω τωρα, αν κάποιος έχει ένα 5 ή 5S ή iPad air κτλ τι να κάνει την 6.1.3 ή την 6 ή την 5.? Το θεωρώ τελείως ανούσιο! Ο μόνος λόγος που υπάρχει είναι να λέμε ότι έχουμε dual, triple Boot και τπτ παραπάνω.... Αφού μιλάμε για μια παλιότερη έκδοση του λειτουργικού.

προφανως δεν εχεις δει ipad 2/iphone 4 να τρεχει ios 6, και διπλα ios 7...χαοτικη διαφορα , επικων διαστασεων.



#23   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/03/2014 - 17:48

προφανως δεν εχεις δει ipad 2/iphone 4 να τρεχει ios 6, και διπλα ios 7...χαοτικη διαφορα , επικων διαστασεων.

Και να προσθεσω οτι ειναι ενα βημα παραπανω το να μπορει κανεις να κανει dual βλεπε triple boot διαφορετικες εκδοσεις iOS, ανουσιο ναι... ;)



#24   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 31/03/2014 - 18:17

προφανως δεν εχεις δει ipad 2/iphone 4 να τρεχει ios 6, και διπλα ios 7...χαοτικη διαφορα , επικων διαστασεων.

Έχω δει φίλε μου, αλλά τι να κάνεις το dual boot από την στιγμή που το κινητό σου δεν τρέχει σωστά στην 7? Απλά να λες ότι έχω και την 7? και αν διάβασες στο ποστ μου δεν αναφέρω καν τόσο παλιές συσκευές. Δεν είναι κάτι ουσιαστικό επειδή τρέχεις το ΊΔΙΟ λειτουργικό, αν μπορούσες να μπουταρεις σε Android ή Windows τότε λέει. Αλλά να έχω 5s και να μπουταρω στην 6.1.3 τι θεωρώ γελοίο!

Τελευταία επεξεργασία από: dsmpampis, 31/03/2014 - 18:18


#25   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 31/03/2014 - 18:19

Έχω δει φίλε μου, αλλά τι να κάνεις το dual boot από την στιγμή που το κινητό σου δεν τρέχει σωστά στην 7? Απλά να λες ότι έχω και την 7? και αν διάβασες στο ποστ μου δεν αναφέρω καν τόσο παλιές συσκευές. Δεν είναι κάτι ουσιαστικό επειδή τρέχεις το ΊΔΙΟ λειτουργικό, το λειτουργικό που είχες πριν ένα χρόνο, αν μπορούσες να μπουταρεις σε Android ή Windows τότε λέει. Αλλά να έχω 5s και να μπουταρω στην 6.1.3 τι θεωρώ γελοίο!



#26   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/03/2014 - 18:25

 

Έχω δει φίλε μου, αλλά τι να κάνεις το dual boot από την στιγμή που το κινητό σου δεν τρέχει σωστά στην 7? Απλά να λες ότι έχω και την 7? και αν διάβασες στο ποστ μου δεν αναφέρω καν τόσο παλιές συσκευές. Δεν είναι κάτι ουσιαστικό επειδή τρέχεις το ΊΔΙΟ λειτουργικό, το λειτουργικό που είχες πριν ένα χρόνο, αν μπορούσες να μπουταρεις σε Android ή Windows τότε λέει. Αλλά να έχω 5s και να μπουταρω στην 6.1.3 τι θεωρώ γελοίο!

 Πρακτικα μαζι σου, δεν οφελει σε καποιες συσκευες, αλλα απο τεχνικη αποψη ειναι ενα επιτευγμα κακα τα ψεμματα, να μπορεις πλεον να τρεχεις μερικες βλεπε και πιο πολλες εκδοσεις λογισμικου ειναι ενδιαφερον.



#27   Chris2kafr0s

Chris2kafr0s

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2014 - 18:35

Έχω δει φίλε μου, αλλά τι να κάνεις το dual boot από την στιγμή που το κινητό σου δεν τρέχει σωστά στην 7? Απλά να λες ότι έχω και την 7? και αν διάβασες στο ποστ μου δεν αναφέρω καν τόσο παλιές συσκευές. Δεν είναι κάτι ουσιαστικό επειδή τρέχεις το ΊΔΙΟ λειτουργικό, αν μπορούσες να μπουταρεις σε Android ή Windows τότε λέει. Αλλά να έχω 5s και να μπουταρω στην 6.1.3 τι θεωρώ γελοίο!

Βασικα, εαν θα παει κατι στραβα και θες να κανεισ ριστορ, ΘΕΣ ΔΕ ΘΕΣ θα τρεχεις και ιος 7..επισησ ειναι χρησιμο γιατι πολλες εφαρμογες δεν μπορουν να εγκατασταθουν σε παλαιοετες εκδοσεις ιος (π.χ pages,numbers, κ.α)



#28   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 31/03/2014 - 18:57

dual boot... ios και android, αν τρεχει android νομιζω οτι δεν θα τα τρεχει καλα λογο drivers

Σιγα μη τρέχει και Symbian.



#29   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 31/03/2014 - 19:01

Βασικα, εαν θα παει κατι στραβα και θες να κανεισ ριστορ, ΘΕΣ ΔΕ ΘΕΣ θα τρεχεις και ιος 7..επισησ ειναι χρησιμο γιατι πολλες εφαρμογες δεν μπορουν να εγκατασταθουν σε παλαιοετες εκδοσεις ιος (π.χ pages,numbers, κ.α)

Απο την στιγμή που θα εισαι dual boot αυτόματος εισαι jb άρα αν παει κατι στραβά όπως λες και και έχεις sh sh τότε μπορείς άνετα να κανείς restore χωρίς φόβο ή να κανείς semi restore. Αλλά αν θέλεις το dual boot για να τρέχεις καινούργιες εφαρμογές όπως λες και εσυ τότε πάω πάσο. Και πάλι όμως αυτα που αναφέρεις ειναι για παλαιότερες συσκευές που δεν τρέχουν καλα την 7 γιατι απο 4s και μετά μια χαρα την τρέχουν. Και πάλι καταλήγουμε οτι ειναι ανούσιο, πχ εγω εχω iPad mini και ειμαι στην 7.1 δεν υπάρχει καμία περίπτωση μα καμία να ξανά γυρίσω πίσω σε 6 ή 5 κτλ. Και όπως αναφέρει πιο πάνω ένα παλικάρι ειναι ένα επίτευγμα αλλά θα το δούμε ποτέ εμείς ?

Ας βγει με το καλό αν βγει και μετά τα ξανά λέμε.

Τελευταία επεξεργασία από: dsmpampis, 31/03/2014 - 19:02


#30   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 31/03/2014 - 19:04

Έχω δει φίλε μου, αλλά τι να κάνεις το dual boot από την στιγμή που το κινητό σου δεν τρέχει σωστά στην 7? Απλά να λες ότι έχω και την 7? και αν διάβασες στο ποστ μου δεν αναφέρω καν τόσο παλιές συσκευές. Δεν είναι κάτι ουσιαστικό επειδή τρέχεις το ΊΔΙΟ λειτουργικό, αν μπορούσες να μπουταρεις σε Android ή Windows τότε λέει. Αλλά να έχω 5s και να μπουταρω στην 6.1.3 τι θεωρώ γελοίο!

Νομιζω ποιο γελοίο θα ειναι να μπουταρεις σε συσκευη ios λειτουργικά Windows και Android. Δε νομιζω να υπάρχει λόγος.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες