Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Carousel


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/04/2014 - 10:24

carousel_screen.jpg


Μια νέα εφαρμογή για iOS και Android παρουσίασε η Dropbox για να αποθηκεύετε σε ένα μέρος όλες τις αναμνήσεις από την καθημερινότητά σας. Ο λόγος για το Carousel, μια γκαλερί φωτογραφιών και βίντεο που ταξινομεί όλες αυτές τις αναμνήσεις ανά γεγονός ώστε να πηγαίνετε γρήγορα σε οποιοδήποτε σημείο στον χρόνο θέλετε.

To Carousel συνδυάζει τις φωτογραφίες που έχετε ήδη στη συσκευή σας μαζί με αυτές που έχετε στο Dropbox. Μάλιστα, μπορείτε να ρυθμίσετε το αυτόματο upload των νέων φωτογραφιών στο Carousel γλιτώνοντας έτσι πολύτιμο χώρο στη συσκευή σας. Θα βρείτε, επίσης, τη δυνατότητα προσωπικών συνομιλιών, ένας τρόπος για να ζήσετε ξανά γεγονότα με φίλους και οικογένεια.

Κατεβάστε το Carousel τώρα δωρεάν:

-iOS
-Android


Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/04/2014 - 10:55

Το δοκίμασα χτες το βράδυ και το έσβησα... Δεν μπορώ να καταλάβω πώς ακριβώς είναι πιο εύκολο να βρίσκεις τις φωτογραφίες σου μέσα σε αυτή την εφαρμογή ανά ημερομηνία κι όχι στο Dropbox app ανά φακέλους που έχεις φτιάξει. Για παράδειγμα, πες ότι έχω μια μεμονωμένη φωτογραφία από ένα τοπίο που έχω τραβήξει μια τελείως random μέρα που δεν θυμάμαι τι ημερομηνία είχε. Στη μία περίπτωση θα ψάξω στο φάκελο "Τοπία" που έχω φτιάξει στο Dropbox και θα τη βρω εύκολα, στην άλλη πρέπει να κάτσω να ψάξω όλες τις φώτος μου;

 

Επίσης, αν είδα καλά, το upload των νέων φώτο δεν είναι optional, αλλά υποχρεωτικό... Δε με άφηνε να προχωρήσω στο setup αν δεν επέλεγα την επιλογή να γίνονται Backup οι φώτος...

 

Ή κάτι δεν έχουν σκεφτεί σωστά, ή εγώ δεν έχω καταλάβει τη φιλοσοφία της εφαρμογής...


Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 10/04/2014 - 11:00


#3   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2014 - 20:09

Εξαιρετική εφαρμογή και για τα δυο λειτουργικά.

Ειδικά για κάποιον που εχει συσκευή με Android...... απαραίτητη!

.

.

.

.

.


Τελευταία επεξεργασία από: jig, 11/04/2014 - 20:13

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες