Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αλλαγή μπαταρίας στο iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   vangelistm

vangelistm

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:vangelistm

Δημοσίευση 17/04/2014 - 09:42

Καλησπέρα παίδες!

 

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με την μπαταρία και πιο συγκεκριμένα δεν μου κρατάει καθόλου... Έψαξα λίγο στο forum, στο web αλλά και σε καταστήματα. Είδα κάποια video για την αλλαγή της μπαταρίας και σκεφτόμουν να την παραγγείλω από το ifixit αλλά το βρήκα λίγο ριψοκίνδυνο οπότε σκέφτηκα να το δώσω σε κάποιον που γνωρίζει.

 

Ύστερα από μια άσχημη εμπειρία στα public όπου τεχνικός στο Περιστέρι μου έλεγε 40€ και θα στο κρατήσουμε 2 ώρες, τεχνικός στο Σύνταγμα μου είπε 50€ και σε 5' έχεις τελειώσει και όταν πήγα από εκεί μου είπαν τελικά 60€ και θα μου το κρατούσαν 1 ώρα, βρήκα τελικά το www.ired.gr που κοστίζει 49€. Το ξέρει κάποιος το συγκεκριμένο μαγαζί; Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο ή κάποια άλλη εναλλακτική; 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν σας κούρασα!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/04/2014 - 10:02

φίλε η αλλαγή είναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΗ και κουλός να είσαι μπορείς να την αλλάξεις... και 2ον μακριά από Public Γερμανό και άλλα τέτοια "μαγαζιά"...

προτίμησε κάποιον τεχνικό του φόρουμ pantsos batjump xristosmanual ... και άλλοι που δεν θυμάμαι


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#3   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/04/2014 - 11:02

Καλησπέρα παίδες!

 

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με την μπαταρία και πιο συγκεκριμένα δεν μου κρατάει καθόλου... Έψαξα λίγο στο forum, στο web αλλά και σε καταστήματα. Είδα κάποια video για την αλλαγή της μπαταρίας και σκεφτόμουν να την παραγγείλω από το ifixit αλλά το βρήκα λίγο ριψοκίνδυνο οπότε σκέφτηκα να το δώσω σε κάποιον που γνωρίζει.

 

Ύστερα από μια άσχημη εμπειρία στα public όπου τεχνικός στο Περιστέρι μου έλεγε 40€ και θα στο κρατήσουμε 2 ώρες, τεχνικός στο Σύνταγμα μου είπε 50€ και σε 5' έχεις τελειώσει και όταν πήγα από εκεί μου είπαν τελικά 60€ και θα μου το κρατούσαν 1 ώρα, βρήκα τελικά το www.ired.gr που κοστίζει 49€. Το ξέρει κάποιος το συγκεκριμένο μαγαζί; Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο ή κάποια άλλη εναλλακτική; 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν σας κούρασα!

 

μονος σου.φιλε ουτε καν οσα λες παραπανω.

8 ευρω μπαταρια 2 ευρω κατσαβιδια και σε 5'' λεπτα εχεις καινουρια μπαταρια.

τοσο απλα.

4 βιδες λυνεις.

και ενα κουμπομα βγαζεις.φυσικα ολα με προσοχη.

και κανεις μετα μολις ανοιξει μια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου φτιαχνεις ημερομηνια και ειναι ετοιμο.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/04/2014 - 11:03

τα PUBLIC ΚΑΝΟΥΝ SERVICE IPHONE;;;;;;ΑΠΟ ΠΟΤΕ;;;;Ε ΡΕ ΚΑΤΙ ΜΗΝΥΣΕΙΣ................


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#5   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/04/2014 - 11:09

τα PUBLIC ΚΑΝΟΥΝ SERVICE IPHONE;;;;;;ΑΠΟ ΠΟΤΕ;;;;Ε ΡΕ ΚΑΤΙ ΜΗΝΥΣΕΙΣ................

Εαν είναι να στη φορέσουν, όλα τα κάνουν.

#6   vangelistm

vangelistm

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:vangelistm

Δημοσίευση 17/04/2014 - 11:36

τα PUBLIC ΚΑΝΟΥΝ SERVICE IPHONE;;;;;;ΑΠΟ ΠΟΤΕ;;;;Ε ΡΕ ΚΑΤΙ ΜΗΝΥΣΕΙΣ................

Ναι ναι κάνουν, αλλά κάθε φορά που θα πάρεις τηλ για να ρωτήσεις πόσο κοστίζει μια εργασία, θα σου πουν και διαφορετικές τιμές!!!



#7   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/04/2014 - 11:46

Να την αγοράσεις από ifixit europe στα 35 ευρώ και εδώ είναι ο οδηγός για αλλαγή http://www.ifixit.co...eplacement/7111

 

Βέβαια αν υπάρχει εγγύηση να το πας εκεί που το αγόρασες 



#8   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/04/2014 - 11:52

Ρε παιδια με 35€ παίρνεις καινουργιο τηλέφωνο!!τι του λέτε του παιδιού;;αν μιλαμε για iohone η μπαταρια εχει το πολυ 3€!!για 5αρι που πηρα 3 ειχαν μάλιστα μεσα κατσαβιδια,βεντουζα,το πλαστικό στικ!!τι του λέτε τωρα;;ageza5um.jpg

Οριστε και τα στατιστικά!

Τελευταία επεξεργασία από: sirgeorge, 17/04/2014 - 11:55


#9   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/04/2014 - 11:55

Ρε παιδια με 35€ παίρνεις καινουργιο τηλέφωνο!!τι του λέτε τιυ παιδιού;;αν μιλαμε για iohone η μπαταρια εχει το πολυ 3€!!για 5αρι που πηρα 3 ειχαν μάλιστα μεσα κατσαβιδια,βεντουζα,το πλαστικό στικ!!τι του λέτε τωρα;;

35Eur είναι με όλα μέσα. 

 

Αν θες να πάρεις από ebay και ότι κάτσει κανένα πρόβλημα. Εγώ μιλάω για την μπαταρία που χρησιμοποιώ 



#10   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/04/2014 - 11:57

35Eur είναι με όλα μέσα.

Αν θες να πάρεις από ebay και ότι κάτσει κανένα πρόβλημα. Εγώ μιλάω για την μπαταρία που χρησιμοποιώ


Παιδια μην τρελενεστε!!!35€ δεν κανει για λάπτοπ!!αφου σε ένα χρονο θα την αλλάξει παλι!!ειπαμε νταξη!!

#11   vangelistm

vangelistm

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:vangelistm

Δημοσίευση 17/04/2014 - 12:25

Να μην την πάρω δηλαδή από ifixit;;;;; Εγώ σκεφτόμουν αν την έκανα μόνος μου, να την έπαιρνα από το εν λόγω site γιατί το θεωρώ πιο αξιόπιστο από μια κινέζικη που μπορεί να σκάσει στο αυτί μου... Ότι πληρώνεις παίρνεις....

 

Ξέρετε κάποιο site να δω και για μπαταρία laptop; Με έβαλες σε σκέψεις sirgeorge γιατί και του λάπτοπ (HP Pavillion dv6) δεν κρατάει πάνω από 45 λεπτά.. Στο public μου ζήτησαν 60-70€ για την imitation και 90€ για την αυθεντική...



#12   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/04/2014 - 12:28

Ειναι πιο αξιόπιστο το infix από μια κινεζια
Φίλε μου όλα όλα κινεζικά ειναι δεν έχει καμία διάφορα η ποιότητα ....

#13   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/04/2014 - 12:28

Να μην την πάρω δηλαδή από ifixit;;;;; Εγώ σκεφτόμουν αν την έκανα μόνος μου, να την έπαιρνα από το εν λόγω site γιατί το θεωρώ πιο αξιόπιστο από μια κινέζικη που μπορεί να σκάσει στο αυτί μου... Ότι πληρώνεις παίρνεις....

 

Ξέρετε κάποιο site να δω και για μπαταρία laptop; Με έβαλες σε σκέψεις sirgeorge γιατί και του λάπτοπ (HP Pavillion dv6) δεν κρατάει πάνω από 45 λεπτά.. Στο public μου ζήτησαν 60-70€ για την imitation και 90€ για την αυθεντική...

http://www.ebay.com/...=STRK:MEBIDX:IT

 

εδω εισαι εχω παρει 5 απο αυτον φιλε μου!πολλα τα λεφτα για μπαταρια που σου ξαναλεω θα την αλλαξεις σε ενα χρονο παλι!!δεν αξιζει!εχω παρει πανω απο 10.εχω αλλαξει για 4 4ς 5.ποτε δε μου εσκασε καμια!μη σα παραμυθιαζουν αξιοπιστα και μπαρουφες φιλε!!!οτι κονομισει ο καθενας!!



#14   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/04/2014 - 12:31

http://www.ebay.com/...=item2ec6a1d91f εδω για το λαπτοπ σου!



#15   tsoras

tsoras

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 17/04/2014 - 15:17

παιδια και εγω σε 4s αντιμετωπιζω προβληματα με την μπαταρια. καμια συμβουλη ωστε να παραγγειλω και να την αλλαξω μονος;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες