Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εγγύηση και εξωτερικά σημάδια στο κινητό


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/04/2014 - 22:05

Καλησπέρα παιδιά, εχω ενα iPhone 5S το οποίο το πήγα στην info-quest καθώς υπηρχε ενα σημείο επανω στην οθονη που δεν επιανε το touch οποτε μου εδωσαν refurbished, το οποίο τον τελευταίο καιρό παίρνει φωτιά απο πίσω χωρίς να το ζορίζω (παίζω ενα παιχνίδι το οποίο ειναι με καρτες και κλειστό 3G μονο WiFi) και του παίρνει πολυ ωρα να κρυώσει και η μπαταρία μου κρατάει μιση μέρα με το ζόρι (χωρίς 3G σε WiFi αμα ανοιξω 3G γειά σου :P) και το lock button κανει θόρυβο και κουνιέται καθώς εναν θορυβο σαν να εχει κατι απο πισω του το home button κάνει οταν το πατάω, οποτε αποφάσισα να το ξαναπαω πισω για να μου δώσουν αλλο, ομως σε αυτό το κινητό εχω καποια εξωτερικά χτυπήματα, εχουν γίνει απο κλειδιά και διαφορα αλλα πραγματα που βάζω στην τσάντα μου μαζι με το κινητό, εχω ζελατίνες στο κινητό ομως στο bezel γύρω γύρω δεν εχω, παρακατω εχω και μερικές φωτογραφίες με το κινητό, λετε αμα το παω να μου το βγαλουν off απο την εγγύηση λόγω κακής χρήσης ; κατα τα αλλα το κινητό ειναι άψογο ουτε γρατζουνιά δεν εχει στην οθόνη και πίσω, μονο αυτα τα χτυπήματα υπαρχουν.

 

 

2lnhmqs.jpg

2u7x6xj.jpg

zn989.jpg

 

 


Τελευταία επεξεργασία από: slay3rg1, 21/04/2014 - 22:06


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/04/2014 - 22:08

Πιθανόν για τη 2η φώτο κυριώς να στο βγάλουν εκτός..

 

Και δεν είναι απο κλειδιά αυτό.. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/04/2014 - 22:09

Πιθανόν για τη 2η φώτο κυριώς να στο βγάλουν εκτός..

 

Και δεν είναι απο κλειδιά αυτό.. :)

εφυγε μεσα στην τσάντα μπαμ πανω στο κλειδί, και μάλιστα της πορτας ασφαλείας, οπως βλέπεις εκανε γούβα πανω, οταν βιάζομαι τα πετάω οπως να'ναι μεσα :P



#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/04/2014 - 22:14

Δε σε ήθελε με τίποτα δηλαδή.. Κατάλαβα..

 

Δε χάνεις τίποτα να το πας πάντως. Αν μιλάγες για τους υπόλοιπους γνωστούς "επιστήμονες", Γερμανό & ΣΙΑ, τότε θα ήταν δεδομένη η άρνση αντικατάστασης.

 

"300Ε και τη συσκευή σας."


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/04/2014 - 22:21

Ναι και ακριβώς δίπλα ηταν η κοπέλα μου η οποία μου ελεγε βάλτου μια θήκη δεν ξέρεις ποτε θα γίνει η στραβή και εγω της είπα δεν θα πάθει τιποτα χαλάει η ομορφιά με τις θήκες και στο επομενο δευτερόλεπτο ακουσα τον ήχο απο τα κλειδιά :P

 

Καλα για τον Γερμανό κλπ ειμαι σίγουρος οτι θα με εβγαζαν εκτός απο η info-quest τα τελευταία χρόνια ειναι πιο σοβαρή και ελπιζω να το αλλάξουν, να τους αναφέρω για το συγκεκριμένο κομμάτι τι έγινε μην νομίζουν οτι το πετάω στον τοίχο ή λες να μην πω τιποτα ; 


Τελευταία επεξεργασία από: slay3rg1, 21/04/2014 - 22:22


#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/04/2014 - 22:33

Η InfoQuest είναι ο,τι πιο κοντινό θα βρείς σε Apple Store εδώ.

 

Ένα πολιτισμένο Service. Τι να σου πω τώρα για το σημάδι.. Προσωπικά δε θα έλεγα κάτι. Δε χρειάζεται βασικά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/04/2014 - 22:37

Η InfoQuest είναι ο,τι πιο κοντινό θα βρείς σε Apple Store εδώ.

 

Ένα πολιτισμένο Service. Τι να σου πω τώρα για το σημάδι.. Προσωπικά δε θα έλεγα κάτι. Δε χρειάζεται βασικά.

 

Το ξέρω την περασμένη εβδομάδα πήγα ενα iPhone 5S το οποίο απ'οτι φάνηκε δεν είχε καποιο πρόβλημα απλα πρεπει να είχαν περάσει υπολείμματα απο το jailbreak επειδή εκανα restore from backup και το εκαναν αντικατάσταση, απλα τους είπα οτι το κινητό ηταν πολύ αργό.



#8   hariC11

hariC11

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:HarisPap11

Δημοσίευση 21/04/2014 - 23:59

Το ξέρω την περασμένη εβδομάδα πήγα ενα iPhone 5S το οποίο απ'οτι φάνηκε δεν είχε καποιο πρόβλημα απλα πρεπει να είχαν περάσει υπολείμματα απο το jailbreak επειδή εκανα restore from backup και το εκαναν αντικατάσταση, απλα τους είπα οτι το κινητό ηταν πολύ αργό.

Δεν είναι Apple Store στο οποίο γίνεται εδώ πέρα Service για να το ανοίξουν εδώ, απλά το ελέγχουν. Αν τους πεις για μπαταρία και ότι αργεί πολύ και το παίξεις εκνευρισμένος θα στο αλλάξουν! Δοκιμασμένο στην Arvato, αλλά επειδή είχα και εγώ τέτοια κολλήματα, μην πάθει, μην κάνει, το ανακατασκευασμένο θα σου βγάλει κάτι σίγουρα όπως εμένα και σε πολλούς άλλους. Οπότε αν θέλεις την γνώμη μου, κράτα το, μην το αλλάξεις αν είσαι ικανοποιημένος με την συσκευή και δεν έχει κάποιο άλλο πρόβλημα εκτός τα εξωτερικά σημάδια...

 

Φιλικά, ο παθών! 



#9   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 22/04/2014 - 00:22

Δεν είναι Apple Store στο οποίο γίνεται εδώ πέρα Service για να το ανοίξουν εδώ, απλά το ελέγχουν. Αν τους πεις για μπαταρία και ότι αργεί πολύ και το παίξεις εκνευρισμένος θα στο αλλάξουν! Δοκιμασμένο στην Arvato, αλλά επειδή είχα και εγώ τέτοια κολλήματα, μην πάθει, μην κάνει, το ανακατασκευασμένο θα σου βγάλει κάτι σίγουρα όπως εμένα και σε πολλούς άλλους. Οπότε αν θέλεις την γνώμη μου, κράτα το, μην το αλλάξεις αν είσαι ικανοποιημένος με την συσκευή και δεν έχει κάποιο άλλο πρόβλημα εκτός τα εξωτερικά σημάδια...

 

Φιλικά, ο παθών! 

Ανακατασκευασμένο ειναι και αυτό φίλε μου :P Το πήρα DOA απο Apple Store στην Αμερική αλλα οταν μου το έφεραν στην Ελλάδα πως να το πας πίσω ; :P Οπότε πηγα εδω στην Info-Quest και μου εδωσαν ανακατασκευασμένο 



#10   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 22/04/2014 - 17:06

Το πήγα σήμερα δεν μου είπαν τιποτα για το σημάδι δεν νομίζω οτι το πρόσεξαν κιολας, μου ειπε την κασέτα σε 3 εργάσιμες κλπ, ίδωμεν 



#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/04/2014 - 20:31

Τυχερός ήσουν.. Μεγειές.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 24/04/2014 - 15:18

Τυχερός ήσουν.. Μεγειές.

 

Λογικά το παιδί απλα ηταν για να τα παραλαμβάνει, πήρα σημερα τηλεφωνο να δω τι γίνεται και μου ειπε οτι προχώρησε η διαδικασία, ο τεχνικός βρήκε τα προβλήματα που αναφέρατε αλλα εχει σημειώσει να είστε λιγο πιο προσεκτικός με την συσκευή :P μου ειπε εχει ηδη παραγγελθεί η αλλη συσκευή και σε 2 ημέρες θα εχει ερθει (επειδή ειναι Αμερικάνικο μοντέλο)



#13   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/04/2014 - 15:37

Το καλό του να "μπλέκεις" με InfoQuest..

 

Πάντως, τσέκαρε και αυτό που θα πάρεις, όχι τόσο για σημάδια όσο για λειτοργικά πλήκτρα όπως στο Power.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#14   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 24/04/2014 - 16:53

Το καλό του να "μπλέκεις" με InfoQuest..

 

Πάντως, τσέκαρε και αυτό που θα πάρεις, όχι τόσο για σημάδια όσο για λειτοργικά πλήκτρα όπως στο Power.

 

Ναι πάντα το κάνω αυτό αλλα μέχρι σήμερα 3 ανακατασκευασμένα που εχω πάρει απο InfoQuest ολα ηταν μια χάρα, φαντάσου οτι είχα βαλει το google maps για να παω στην Καλλιθέα και είχα ανοιξει το 4G το κινητό είχε τρελή θερμοκρασία οταν πήγα :P και μου λεει τι πρόβλημα εχει ; αυτό του λεω οπως το ακουμπάτε και μου λεει μάλιστα καταλαβα, τωρα που εκανε ανανέωση και η σελίδα του είδα οτι δεν υπάρχει χρέωση 0,00€+ΦΠΑ (γιατι ξέρεις μπορει να μου ειπε ναι το αλλαζουμε αλλα οταν ειναι να ερθει να μου πει ειναι 280€ επιπλεον :P) είναι η μερα με την νυχτα οι ανθρωποι, η τελευταία μου εμπειρία με service στο iPhone ηταν με τον ΓΕΡΜΑΝΟ οποτε καταλαβαίνεις, οταν μου ειπαν οτι μόλις ερθει θα σας το στείλουμε σπίτι σας με courrier επαθα την πλακα μου.

 

2ezse1y.jpg



#15   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/04/2014 - 20:27

Το γνωρίζω για Courier.

 

H InfoQuest είναι ο βασικός λόγος για να κάνεις αγορά οπουδήποτε αλλού εκτός Reseller - παρόχων.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες