Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Πρόγραμμα αντικατάστασης iPhone 5 με ελαττωματικό Sleep/Wake button


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
588 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   dafly7

dafly7

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Twitter:@Nikosdafly
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/05/2014 - 16:38

Εγώ πάλι το έστειλα δεν είχα τρελό πρόβλημα κάποιες φορές απλά δεν μου έπιανε αλλά δεν με χαλάει ανακατασκευασμένο με καινούργια μπαταρία που την είχα κάνει να φτάσει στα όρια της!!!οποτε το έστειλα κ αναμένω αν τυχόν μου το αλλάξουν μιας κ πιο πολυ φοβάμαι ότι δεν θα γίνει γτ απλά μου είχε βραχεί κ φοβάμαι ότι θα το δουν θα δείξει!!! Αύριο λογικά το κούριερ θα φτάσει στην info quest !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 08/05/2014 - 16:53

 

 Το ειχα παει την Δευτερα στο iStorm στο Κολωνακι και μου εμφανιζει αυτο, αρα καλα παει.
 
 
Ενέργεια / Κατάσταση επισκευής

 

Έχει γίνει παραγγελία του αντ/κου στον προμηθευτή και αναμένεται η παραλαβή του.

 

Πφ και εγω δευτερα και απευθειας στην info και ακομα περιμενω. Αυτο που σου βγαζει μαλλον σημαινει οτι περιμενουν απο την Apple εγκριση για να σου δωσουν ανακατασκευασμενο.

Ελπιζω το οτι αργησαν σε μενα να ειναι μονο ο ογκος των συσκευων για ελεγχο και να μην βρηκαν κατι ανησυχητικό......



#228   jimaras17

jimaras17

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:jimaras17

Δημοσίευση 08/05/2014 - 18:55

Η ερώτηση που θα κανω ειναι τελειως ηλίθια...αλλά ποτέ δεν ξέρεις. :P
Ίδια χωρητικότητα θα μας δώσουν πισω ε;
Εγω δηλ που εχω 32 Gb δεν θα μου φέρουν 16αρι...

#229   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/05/2014 - 02:27

Ότι δίνεις παίρνεις...



#230   gbertsat

gbertsat

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2014 - 05:29

Εγώ να κανω μια ερώτηση. Το power button στο δικό μου iPhone δείχνει λίγο χαλαρό. Αφού όταν κουνάω το κινητό το ακούω που κτυπάει στο σασί. Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα στο να μην πιάνει. Κοίταξα στο site και μου δείχνει ότι το δικό μου ειναι στις παρτίδες τις ελαττωματικες. Τι κανω? Να το πάω για αλλαγή η δεν θα περάσει διότι δεν έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

#231   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/05/2014 - 08:07

Πφ και εγω δευτερα και απευθειας στην info και ακομα περιμενω. Αυτο που σου βγαζει μαλλον σημαινει οτι περιμενουν απο την Apple εγκριση για να σου δωσουν ανακατασκευασμενο.

Ελπιζω το οτι αργησαν σε μενα να ειναι μονο ο ογκος των συσκευων για ελεγχο και να μην βρηκαν κατι ανησυχητικό......

 

Έχει γίνει παραγγελία του αντ/κου στον προμηθευτή και αναμένεται η παραλαβή του.

 
Αυτό σημαίνει οτι εχουν παραγγείλει το ανακατασκευασμένο απο την Apple και περιμένουν να το παραλάβουν συνήθως κάνει 1 με 2 ημέρες μην νομίζεις οτι εχουν stock :P


#232   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 09/05/2014 - 08:15

Δεν νομιζω να παραγγελνουν μια μια συσκευη οταν την χρειαστουν. Πιο λογικο μου μοιαζει να εχουν καποιο μικρο στοκ ειδικα τωρα που υπαρχει αυτο το προγραμμα.



#233   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/05/2014 - 09:44

Δεν νομιζω να παραγγελνουν μια μια συσκευη οταν την χρειαστουν. Πιο λογικο μου μοιαζει να εχουν καποιο μικρο στοκ ειδικα τωρα που υπαρχει αυτο το προγραμμα.

 

Δεν νομίζω να εχουν στόκ, την τελευταία φορά που πήγα και ρώτησα το παλικάρι ποσες μέρες θα παρει μου ειπε πρεπει να το παραγγείλουμε και του ειπα ναι λογικό ειναι Αμερικάνικο το κινητό λογικα στοκ εχετε μονο Ευρωπαϊκό και μου λεει οχι δεν εχουμε καθόλου στοκ γιατι δεν κανουμε κανονικά service στα iPhone οπότε δεν μπορούμε να κρατάμε stock :P παντως το μήνυμα που σου βγάζει το σύστημα αυτο σημαίνει, αμα πάρεις τηλεφωνο θα σου πουν αυτο που σου ειπα, οτι το εχουν παραγγείλει για να ερθει.



#234   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 09/05/2014 - 10:32

αυτο που καταλαβα απο την info ειναι οτι αλλαζουν μονο το κουμπι! υσχυει?



#235   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/05/2014 - 11:57

Εγώ να κανω μια ερώτηση. Το power button στο δικό μου iPhone δείχνει λίγο χαλαρό. Αφού όταν κουνάω το κινητό το ακούω που κτυπάει στο σασί. Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα στο να μην πιάνει. Κοίταξα στο site και μου δείχνει ότι το δικό μου ειναι στις παρτίδες τις ελαττωματικες. Τι κανω? Να το πάω για αλλαγή η δεν θα περάσει διότι δεν έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Μπορείς να δοκιμάσεις να το στείλεις. Πιθανόν βέβαια να μη στο περάσουν.

 

αυτο που καταλαβα απο την info ειναι οτι αλλαζουν μονο το κουμπι! υσχυει?

Απ'οτι φαίνεται γίνεται το αντίθετο. Ανακατασκευασμένο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#236   vaggeo

vaggeo

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/05/2014 - 11:58

εγώ δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με το κουμπί. 3-4 φορές μόνο πρέπει να μου παρουσίασε δυσλειτουργία που ήταν παροδική. Θα περιμένω να δούμε τι βαθμός αυστηρότητας υπάρχει στις αντικαταστάσεις και πόσο ευχαριστημένοι είναι αυτοί που πήραν το ανακατασκευασμένο πριν προχωρήσω σε κάποια ενέργεια.



#237   ctef

ctef

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/05/2014 - 14:19

Εγώ πήρα τηλέφωνο στο istorm στο Κολωνάκι μου είπαν οτι θα το κρατησουν 10 μέρες εργασιμες (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΣΑΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ), και θα μου επιστρέψουν πίσω το δικό μου τηλέφωνο με αλλαγμένο το κουμπί. Επίσης οτι δεν θα επισκευαστεί στην Ελλάδα αλλα θα το στείλουν στην Ολλανδία. Εχει κανένας άλλος λάβει ίδια απάντηση με την δικιά μου..?

 



#238   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/05/2014 - 14:22

Και λογικά να το δεις δε νομίζω ότι συμφέρει να στείλεις ένα τηλέφωνο μέχρι Ολλανδία και πίσω για την επισκευή.

 

Αλλά δεν είναι το πρώτο κουφό που λέει υπάλληλος στο iStorm.

 

Τις πρώτες μέρες στη Θεσσαλονίκη υπήρξε υπάλληλος που έταζε σφραγισμένα τηλέφωνα στον κόσμο.



#239   alexkok

alexkok

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 09/05/2014 - 16:05

Εγώ πήρα τηλέφωνο στο istorm στο Κολωνάκι μου είπαν οτι θα το κρατησουν 10 μέρες εργασιμες (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΣΑΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ), και θα μου επιστρέψουν πίσω το δικό μου τηλέφωνο με αλλαγμένο το κουμπί. Επίσης οτι δεν θα επισκευαστεί στην Ελλάδα αλλα θα το στείλουν στην Ολλανδία. Εχει κανένας άλλος λάβει ίδια απάντηση με την δικιά μου..?

Αυτο φιλε, πρωτη φορα το ακουω και αναφερομαι και για την δικια μου περιπτωση αλλα και για αλλες.



#240   rimias

rimias

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 09/05/2014 - 16:19

Καλησπερα παιδια, εγω εχω αγορασμενο 5αρι απο κωτσοβολο αλλα δεν μπορω να βρω την αποδειξη.το ειχα παρει δευτερο χερι οποτε η αγορα δεν εχει γινει στο ονομα μου.ξερει κανεις αν μπορουν να μ βγαλουν αντιγραφο της αποδειξης απο το IMEI του κινητου?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες