Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Πρόγραμμα αντικατάστασης iPhone 5 με ελαττωματικό Sleep/Wake button


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
588 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   apostolispk

apostolispk

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 23/05/2014 - 19:29

Αντικατάσταση συσκευής έγινε και σε εμένα παρότι ήταν στον δεύτερο χρόνο ! 7.0.4 είναι το firmware!!
Από τους τυχερούς και εγώ ..
(Εξυπηρετικότατοι οι του info quest )

Στι δελτιο αποστολης που πηρες απο την Info quest σου εγραφε αντικατασταση με ανακατασκευασμενο??? Γιατι εμενα λεει αντικατασταση butoon



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 23/05/2014 - 20:43

Στι δελτιο αποστολης που πηρες απο την Info quest σου εγραφε αντικατασταση με ανακατασκευασμενο :huh: Γιατι εμενα λεει αντικατασταση butoon

Που στο γραφει αυτο ακριβως ? Εμενα λεει πανω σε ενα αυτοκολλητο που εχει Περιγραφη: Προς Επισκευη και στην περιγραφη βλαβης γραφει με τον στυλο : On/Off . Programm (και ισως μετα να γραφει) Refubrished αλλα τα γραμματα του δεν ειναι τοσο καλα και δεν τα βγαζω. 

 

 

Ειμαι περιεργος αν αυτο που γραφει ειναι οντως Refubrished να δω τι θα παρω.



#318   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2014 - 20:55

Στι δελτιο αποστολης που πηρες απο την Info quest σου εγραφε αντικατασταση με ανακατασκευασμενο??? Γιατι εμενα λεει αντικατασταση butoon

Όχι φιλος αντικατάσταση συσκευής λέει..

#319   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2014 - 21:09

Μίλησα μαζί τους εχθές γιατί έπρεπε να το κάνουν αποστολή γιατί είμαι εκτός Αθήνας..και κάποιες απορίες για τα θέματα εγγύησης ..λοιπόν όπως μου τα είπε ο πολύ εξυπηρετικος υπάλληλος στο Σερβις όμως όχι στην ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ όλα τα τηλέφωνα στέλνονται Ολλανδία και εκεί γίνονται επισκευή ανάλογα με το βάθμο προβλήματος;;; Κάποιες συσκευές κρίνονται μη επισκευασιμες και γίνετε αντικατάσταση..
Για τα θέματα εγγύησης ισχύει το γνωστό όσο απομένει μέχρι τα 2χρονια η 3 μήνες από την ημέρα παράδοσης!!
Το ποιο καλό όμως είναι ότι παρόλο ότι η συσκευή ήταν αγορασμένο από Ελλάδα άρα πηγενα στους παρόχους για Σερβις τώρα για την αλλαγμενη συςκευη με το χαρτί της παράδοσης θα πάω σε αυτούς!!

#320   aggelos81

aggelos81

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/05/2014 - 23:07

Refurbished δίνουν μόλις παρέλαβα σήμερα το δικό μου. Εν τω μεταξύ το κινητό που έδωσα ήταν το μοντέλο a1428 άρα το μοντέλο της AT&T αλλά αυτό που παρέλαβα ήταν το A1429 και άρα με υποστήριξη LTE στην Ελλάδα, συνεπώς άψογα! Καινούρια συσκευή μετά από 2 χρόνια, σε ευχαριστώ Apple!



#321   alexkok

alexkok

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/05/2014 - 20:39

Παιδια και γω που του ειχα παει με αυτο το προγραμμα, μου το επισκευασαν τελικα το τηλεφωνο, ομως σημερα εντελως τυχαια ανακαλυψα οτι μαλλον μου εχουν αλλαξει και την ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!!!! Δειτε εδω!Το cycle count ειναι 5:  (το τηλεφωνο το εχω 1,5 χρονο). Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο?



#322   alexkok

alexkok

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/05/2014 - 20:52

Παιδια και γω που του ειχα παει με αυτο το προγραμμα, μου το επισκευασαν τελικα το τηλεφωνο, ομως σημερα εντελως τυχαια ανακαλυψα οτι μαλλον μου εχουν αλλαξει και την ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!!!! Δειτε εδω!Το cycle count ειναι 5:  (το τηλεφωνο το εχω 1,5 χρονο). Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο?

 

 

Το είχα πάει 2 Μαϊου στο iStorm Cosmos (Θεσσαλονίκη). Το παρέλαβα χθες. Έχει γίνει επισκευή (και όχι αντικατάσταση). Η κοπέλα μου είπε ότι μόνο όσα είναι μέσα στον 1ο χρόνο εγγύησης αντικαθιστούνται, τα υπόλοιπα επισκευάζονται.

 

Όλα καλά με το τηλέφωνο, το κουμπί δουλεύει κανονικά.

 

 

Παιδια και εγω που το ειχα παει στις 6-5-2014 σημερα θα το παραλαβω μετα απο τηλεφωνημα δικο τους.Τελος καλο ολα καλα.

 

 

Καλησπερα. Ειμαι και γω ενας κατοχος που iphone 5 με προβλημα στο button.

Το ειχα παει στις 06/05/2014 αν θυμαμαι καλα στο golden-i στο cosmos στην Θεσσαλονικη.

Σημερα με πηρανε τηλεφωνο να παω να το παραλαβω.

Οταν τους ρωτησα αμα εχει αλλαγη button ή αντικατασταση μου ειπανε οτι επειδη το εχω 1,5 χρονο απλα εγινε αλλαγη του κουμπιου και το ιδιο εγραφε και στο δελτιο αποστολης που μου δωσανε.

Οταν το πηρα στα χερια μου παρατηρησα οτι εγω ενω ειχα περασει την 7,1 βλεπω οτι ειχε περασμενη την 7,0,4!!

Οταν ειδα serial ειναι διαφορετικο!!! Οποτε σε μενα μου κανανε αντικατασταση, και για την ακριβια ημερομηνια παραγωγης ειναι

Production year: 2014
Production week: 7 (February)

 

 

Αντικατάσταση συσκευής έγινε και σε εμένα παρότι ήταν στον δεύτερο χρόνο ! 7.0.4 είναι το firmware!!
Από τους τυχερούς και εγώ ..
(Εξυπηρετικότατοι οι του info quest )

 

 

Να ρωτησω οσους πηραν την συσκευη τους. Παρακολουθουσατε τι σας εβγαζε στην Αναζητηση Επισκευης μεχρι να σας ερθει :huh:? Επισης σας πηραν καποιο τηλ να σας ενημερωσουν οτι αυριο πχ θα την παραλαβετε ?

Παιδια και γω που του ειχα παει με αυτο το προγραμμα, μου το επισκευασαν τελικα το τηλεφωνο, ομως σημερα εντελως τυχαια ανακαλυψα οτι μαλλον μου εχουν αλλαξει και την ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!!!! Δειτε εδω!Το cycle count ειναι 5:  (το τηλεφωνο το εχω 1,5 χρονο). Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο?



#323   mrmojo

mrmojo

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2014 - 21:30

Παιδια και γω που του ειχα παει με αυτο το προγραμμα, μου το επισκευασαν τελικα το τηλεφωνο, ομως σημερα εντελως τυχαια ανακαλυψα οτι μαλλον μου εχουν αλλαξει και την ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!!!! Δειτε εδω!Το cycle count ειναι 5: (το τηλεφωνο το εχω 1,5 χρονο). Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο?


Πως το βλέπουμε αυτό; Παρατήρησα ότι η μπαταρία κρατάει πολύ παραπάνω από πριν (με 2 ημέρες χρήση, στο 30%, πριν δεν έφτανε 2 ημέρες χρήση), αλλά νομίζω είναι λόγω restore.

Τελευταία επεξεργασία από: mrmojo, 25/05/2014 - 21:30


#324   alexkok

alexkok

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/05/2014 - 21:36

Πως το βλέπουμε αυτό; Παρατήρησα ότι η μπαταρία κρατάει πολύ παραπάνω από πριν (με 2 ημέρες χρήση, στο 30%, πριν δεν έφτανε 2 ημέρες χρήση), αλλά νομίζω είναι λόγω restore.

Υπαρχει ενα προγραμμα που λεγεται iBackupBot, υπαρχει δωρεαν, που με το που συνδεσεις οποιαδηποτε συσκευη σου βγαζει καποιες πληροφοριες. Μου ειχε κανει και εμενα εντυπωση η μπαταρια και σημερα το ειδα οτι εχει μονο 5 κυκλους!



#325   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 26/05/2014 - 11:13

Για το δικο μου μολις πηρα την Info και μου λεει οτι περιμενουν να επιστραφιε απο την Apple με την εβδομαδα. Αν ειναι δυνατον 21 μερες με εχουν αφησει χωρις κινητο.......

 

Ας ελπισουμε τουλαχιστον να παρω ανακατασκευασμενο και να μην παει τζαμπα ολη αυτη η ταλαιπωρια...........



#326   greyphone

greyphone

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/05/2014 - 19:23

και εγώ το έχω παραδώσει Infoquest 9 Μαιου, σημερινη κατάσταση:
 
Ενέργεια / Κατάσταση επισκευής
Το προϊόν έχει αποσταλεί στον προμηθευτή για επισκευή/αντικατάσταση - Αναμένουμε την
 
Από την μια το βρίσκω απαράδεκτο να περιμένουμε τόσο, αλλα είμαι ευτυχής λόγο ότι δεν είχα εγγύηση και μου παρουσιάστηκε το πρόβλημα μια εβδομάδα πριν το ανακοινωση της Apple.

Τελευταία επεξεργασία από: greyphone, 26/05/2014 - 19:24


#327   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 26/05/2014 - 20:30

Να σου πω κατι και εγω ειμαι χαρουμενος που θα μου φτιαξουν τζαμπα το κουμπι(και ισως να εχω καινουργια μπαταρια η σχεδον καινουργια συσκευη) αλλα 20 μερες χωρις κινητο ειναι παρα πολλες. Φευγω απο το σπιτι και πρεπει να εχω μαζι μου τηλεκαρτα μηπως χρειαστει να παρω τηλεφωνο.....

 

Ασε που επρεπε να κατσω να γραψω ολα τα τηλεφωνα σε αντζεντα....



#328   triantafillos

triantafillos

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 26/05/2014 - 21:44

Να σου πω κατι και εγω ειμαι χαρουμενος που θα μου φτιαξουν τζαμπα το κουμπι(και ισως να εχω καινουργια μπαταρια η σχεδον καινουργια συσκευη) αλλα 20 μερες χωρις κινητο ειναι παρα πολλες. Φευγω απο το σπιτι και πρεπει να εχω μαζι μου τηλεκαρτα μηπως χρειαστει να παρω τηλεφωνο.....

 

Ασε που επρεπε να κατσω να γραψω ολα τα τηλεφωνα σε αντζεντα....

να διαφωνήσω μόνο στο ότι έπρεπε να γράψεις τα τηλέφωνα; στο icloud μια χαρά τα βρίσκεις. όσο για το εικοσαήμερο να πω την αλήθεια, ευτυχώς χρειάζεται ο πατέρας μου κινητό, και είπα να το πάρουμε μισό μισό και να το εγκαινιάσω εγώ μέχρι να ταξιδέψει το 5άρι ολλανδία και πίσω... ελπίζω μόνο να προλάβω να παραλάβω από τον κινέζο μέχρι τον σεπτέμβριο (ευτυχώς δεν ήθελε iphone και ο father γιατί μετά που τα φράγκα)



#329   greyphone

greyphone

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/05/2014 - 23:16

Η αλήθεια είναι πως έπρεπε να πρόσφεραν συσκευη αντικατάστασης, θα ήταν το ιδανικό σενάριο.

ο 'triantafillos' έχει δίκιο (iCloud, Google Contacts, etc.) αλλα πιστεύω πως ο 'DTse' έμεινε τελείως από κινητό, και η αλήθεια είναι ότι η Infoquest πριν dwsw την συσκευη, μου έλεγαν τηλεφωνικός πως θα πάρει 4-5 μέρες, όχι 20 που έχει τραβήξει.



#330   DTse

DTse

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Twitter:@Tse_Dim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Tse_Dim

Δημοσίευση 26/05/2014 - 23:49

να διαφωνήσω μόνο στο ότι έπρεπε να γράψεις τα τηλέφωνα; στο icloud μια χαρά τα βρίσκεις. όσο για το εικοσαήμερο να πω την αλήθεια, ευτυχώς χρειάζεται ο πατέρας μου κινητό, και είπα να το πάρουμε μισό μισό και να το εγκαινιάσω εγώ μέχρι να ταξιδέψει το 5άρι ολλανδία και πίσω... ελπίζω μόνο να προλάβω να παραλάβω από τον κινέζο μέχρι τον σεπτέμβριο (ευτυχώς δεν ήθελε iphone και ο father γιατί μετά που τα φράγκα)

 

 

Η αλήθεια είναι πως έπρεπε να πρόσφεραν συσκευη αντικατάστασης, θα ήταν το ιδανικό σενάριο.

ο 'triantafillos' έχει δίκιο (iCloud, Google Contacts, etc.) αλλα πιστεύω πως ο 'DTse' έμεινε τελείως από κινητό, και η αλήθεια είναι ότι η Infoquest πριν dwsw την συσκευη, μου έλεγαν τηλεφωνικός πως θα πάρει 4-5 μέρες, όχι 20 που έχει τραβήξει.

Εννοω οτι τα εχω γραψει για να τα εχω μαζι μου να μπορω να παρω οταν ειμαι στον δρομο. Δυστηχως ειμαι απο αυτους που παιρνουν τηλεφωνο μονο οταν πρεπει να αλλαξουν οποτε δεν εχω καποιο κινητο δευτερο.

 

Και τυχαινει να μην μπορω να βρω απο καποιον ενα αναπληρωματικο που να δουλευει. Καταφερα το σ/κ να βρω μια συσκευη απο εναν γνωστο αλλα δεν εχει μπαταρια και πρεπει να το εχω στην πριζα ολη μερα αλλιως σβηνει και ετσι το αφηνω σπιτι να απαντησει καποιος αλλος εαν χτυπησει.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες