Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Πρόγραμμα αντικατάστασης iPhone 5 με ελαττωματικό Sleep/Wake button


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
588 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   kinezaki

kinezaki

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 28/04/2014 - 10:08

φιλος ειχε θεμα με το κουμπι πριν κανα 8μηνο...πηγε γερμανο(θεσσαλονικη) σε 10μερες αλλο κινητο....τοσο απλα....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/04/2014 - 10:19

Apple Stores Αμερική φέρεται να προτείνουν με πρόγραμμα ανταλλαγής, τη συσκευή που έχει πρόβλημα στο Power και $350 για i5S/C.

εδω ελλαδα αν γινει ποτε αυτο...θα ζητανε εκκαθαριστικο...ε9...600 ευρω...την γυναικα σου...την μανα σου...και το αυτοκινητο σου.

απλα πραγματα.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#63   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/04/2014 - 10:19

φιλος ειχε θεμα με το κουμπι πριν κανα 8μηνο...πηγε γερμανο(θεσσαλονικη) σε 10μερες αλλο κινητο....τοσο απλα....


"Μη το πει ούτε του παπά"......αν συνέβη αυτο σε κατάστημα Γερμανός!!!

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#64   decadence

decadence

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/04/2014 - 15:42

Εγω αυτο που βλεπω παλικαρια, ειναι οτι υπαρχει στοχευμενη δυσφημηση στην ihomeservice η οποια υπερβαινει τα κακως κειμενα περι original κτλ. Δεν μπορω παρα να ειμαι υποπτος με τα λεγομενα αυτων που πεταγονται οπου αναφερθει η παραπανω εταιρια για να τη δυσφημησουν χωρις μαλιστα να εχουν προσωπικη εμπειρια ακομα και οταν βγαινουν ατομα και λενε οτι ειναι ευχαριστημενα, ακομα και οταν γινονται τετοιες ομολογουμενως καλες κινησεις. Ο καθενας ας βγαλει τα δικα του συμπερασματα.



#65   arisarts

arisarts

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Twitter:@arisarts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/04/2014 - 16:11

Παιδιά σόρρυ αλλά τα όσο μου αρέσει το support της apple, τόσο με τρελαίνει το support  της infoquest.

 

Δηλαδή ...είσαι επαγγελματίας με τα applications σου και τα email σου στο κινητό και ΘΕΛΟΥΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ για να σου αλλάξουν το κουμπί (πού ίσως μου παρουσιάσει πρόβλημα)

 

Κοινώς ή πρέπει να έχεις 2η συσκευή με nanosim ή πληρώνεις 2 sim στον πάροχο ....

 

Προφανώς θα απευθύνονται σε παιδάκια που μπορούν να ζήσουν και χωρίς τα free itunes games....για μια εβδομάδα....

 

Ζητωωω

 

Πάντως το yaris της γυναικας μου του 2003 πριν ενα μήνα μου έστειλαν να τσεκάρουν τον αερόσακο του συνοδηγού και ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΑΝ με ραντεβού μεσα σε ενα πρωί.(ΤΟ πήγα πρωί το πήρα απόγευμα) και ηταν με οδηγία της ΤΟΥΟΤΑ ....(10 ετών αμάξιιιιιι)

 

Α ρε κακόμοιρε έλληνα ....


Τελευταία επεξεργασία από: arisarts, 28/04/2014 - 16:12


#66   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/04/2014 - 16:17

Εγω αυτο που βλεπω παλικαρια, ειναι οτι υπαρχει στοχευμενη δυσφημηση στην ihomeservice η οποια υπερβαινει τα κακως κειμενα περι original κτλ. Δεν μπορω παρα να ειμαι υποπτος με τα λεγομενα αυτων που πεταγονται οπου αναφερθει η παραπανω εταιρια για να τη δυσφημησουν χωρις μαλιστα να εχουν προσωπικη εμπειρια ακομα και οταν βγαινουν ατομα και λενε οτι ειναι ευχαριστημενα, ακομα και οταν γινονται τετοιες ομολογουμενως καλες κινησεις. Ο καθενας ας βγαλει τα δικα του συμπερασματα.

Το συγκεκριμένο κατάστημα έχει δώσει απο μόνο του πάτημα για σχόλια με τα "γνήσια" ανταλακτικά του.

Στο παραπάνω και πως έπαιξαν το παιχνίδι, τους βγάζω το καπέλο.

Απο 'κει και πέρα, δε νομίζω να είπαμε κάτι παράλογο. Όποιο κατάστημα με επισκευές και να ήταν το ίδιο θα λέγαμε.

Απο τη στιγμή που σου προσφέρει επίσημα η Apple επισκευή/αντικατάσταση του Power χωρίς κόστος, δεν υπάρχει λόγος να πηγαίνεις αλλού όπου και θα χάσεις την εγγύηση σου μετά.

Όσο καλό και να είναι το ανταλλακτικό.

Παιδιά σόρρυ αλλά τα όσο μου αρέσει το support της apple, τόσο με τρελαίνει το support της infoquest.

Δηλαδή ...είσαι επαγγελματίας με τα applications σου και τα email σου στο κινητό και ΘΕΛΟΥΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ για να σου αλλάξουν το κουμπί (πού ίσως μου παρουσιάσει πρόβλημα)

Κοινώς ή πρέπει να έχεις 2η συσκευή με nanosim ή πληρώνεις 2 sim στον πάροχο ....

Προφανώς θα απευθύνονται σε παιδάκια που μπορούν να ζήσουν και χωρίς τα free itunes games....για μια εβδομάδα....

Ζητωωω

Πάντως το yaris της γυναικας μου του 2003 πριν ενα μήνα μου έστειλαν να τσεκάρουν τον αερόσακο του συνοδηγού και ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΑΝ με ραντεβού μεσα σε ενα πρωί.(ΤΟ πήγα πρωί το πήρα απόγευμα) και ηταν με οδηγία της ΤΟΥΟΤΑ ....(10 ετών αμάξιιιιιι)

Α ρε κακόμοιρε έλληνα ....

Αυτά είναι τα άσχημα του να μην έχεις επίσημα Apple Store εδώ.

Παίζει βέβαια γι' αυτο το λόγο ακριβώς να δίνουν τελικώς ανακατασκευασμένο, όπως είπε και ο Νίκος πιο πίσω. Δεν αποκλείεται.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 28/04/2014 - 16:19

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#67   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2014 - 16:23

Εγω αυτο που βλεπω παλικαρια, ειναι οτι υπαρχει στοχευμενη δυσφημηση στην ihomeservice η οποια υπερβαινει τα κακως κειμενα περι original κτλ. Δεν μπορω παρα να ειμαι υποπτος με τα λεγομενα αυτων που πεταγονται οπου αναφερθει η παραπανω εταιρια για να τη δυσφημησουν χωρις μαλιστα να εχουν προσωπικη εμπειρια ακομα και οταν βγαινουν ατομα και λενε οτι ειναι ευχαριστημενα, ακομα και οταν γινονται τετοιες ομολογουμενως καλες κινησεις. Ο καθενας ας βγαλει τα δικα του συμπερασματα.

Δεν νομίζω ότι το υπαρχη "στοχευμένη δυσφήμιση "ειναι απαραίτητος ορθό και μόνο προς την συγκεκριμένη εταιρεία..πιο πολυ το βλέπω αναφορά προς όλες τις εταιρείες αυτές οι οποίες δεν έχουν κερδίσει και τα καλυτερα feedbacks απο καταναλωτές-πελάτες..(υπάρχουν πολυ καμένοι εδώ φιλος που κλαίνε τις συσκευές τους εξαιτίας των παραπάνω εξειδικευμένων εταιριών service)
Ασε που όπου υπαρχει καπνός σχεδόν πάντα υπαρχει και φωτιά!!

#68   decadence

decadence

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/04/2014 - 16:24

Στην apple οπως ειναι στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη αυτη η διαδικασια το πιθανοτερο ειναι να παρει κανα 10ημερο ενω εκει το πολυ ενα απογευμα (φανταζομαι).Τωρα η ιστορια με τη διετη εγγυηση, οποιος εχει την ορεξη και το χρονο να ασχοληθει καλη τυχη, αρκετοι ειναι αυτοι που δοκιμασαν και εφαγαν ακυρο. Απο εκει και περα αν στα παντα πρεπει να βλεπουμε συνομοσιες...ε μπορει να το εχουν το μαγαζι μασωνοι τι να πω...



#69   decadence

decadence

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/04/2014 - 16:28

Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι οταν αναφερεται η συγκεκριμενη εταιρια (και μονο) πεταγονται οι ιδιοι και οι ιδιοι και δυσφιμιζουν. Πολλοι απο τους υπολοιπους που σχολιαζουν λενε καλα λογια. Αυτο μπορει να το δει κανεις με μια απλή αναζητηση.



#70   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/04/2014 - 16:29

Στην apple οπως ειναι στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη αυτη η διαδικασια το πιθανοτερο ειναι να παρει κανα 10ημερο ενω εκει το πολυ ενα απογευμα (φανταζομαι).Τωρα η ιστορια με τη διετη εγγυηση, οποιος εχει την ορεξη και το χρονο να ασχοληθει καλη τυχη, αρκετοι ειναι αυτοι που δοκιμασαν και εφαγαν ακυρο. Απο εκει και περα αν στα παντα πρεπει να βλεπουμε συνομοσιες...ε μπορει να το εχουν το μαγαζι μασωνοι τι να πω...

Όσο και να πάρει.. Γιατί να χάσεις την εγγύηση σου και να πληρώνεις μετά χωρίς λόγο?

 

Για τη 2ετία τώρα, όταν ξέρεις πως να διεκδικήσεις τα νόμιμα δικαιώματα σου, κανείς δε θα σου δημιουργήσει πρόβλημα.

 

Αλλά δυστυχώς εδώ είμαστε του "που να τρέχω τώρα και να μπλέκω". Ευτυχώς οι παρακάτω ανήκουν στους πρώτους.

 

http://www.iphonehel...85#entry1553285

 

http://www.iphonehel...07#entry1543507

 

http://www.iphonehel...-4#entry1416242

 

http://www.iphonehel...82#entry1217082

 

http://www.iphonehel...23#entry1484223


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#71   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/04/2014 - 16:46

εγω απο φιλους μου εχω να πωω τα καλυτερα για το ihomeservice.και θα ξαναπω αλλη μια φορα οτι οποιος εχει την δυναμη ας το κανει να αλλαξει τσαμπα σε ποσα κινητα το κουμπι.
το να κραζω και να λεω οτι αυτος μουφα εκεινος μουφα ο αλλος μουφα δεν βγαινει κατι.επι του εργου κυριοι.
στην πραξη.τα παιδια εκαναν μια κινηση καλης θελησης και ακουω εδω μεσα ενα καρο να μην πω τι.υπαρχει ελευθερια να το πατε οπου θελετε.
να κανετε μια βδομαδα ενω τα παιδια σε μιση ωρα το πηρες και εφυγες.
τοσο απλα.
και οσον αφορα που κραζει ο νικος για τα original και τι ελεγαν...αφου εδω μεσα βλεπεις απειρους...εκατονταδες...λενε εχει πρβλημα η οθονη και τραβανε screenshot ρε φιλε!!!ε ναι αυτοι ς λοιπον τους λες ειναι original!!δεν μπορεις να εξηγεις σε πιθηκια οτι δεν υπαρχουν γνησια...αλλα καλη ποιοτητα κακη ποιοτητα...διοτι θα εχεις κατεγισμο ερωτησεων και το αποτελεσμα να φας 2 ωρες και να μην καταλαβαινει και να πηγαινει στο irepair και να λεει μου εβαλαν γνησιο ανταλλακτικο απλα τριζει λιγο..δεν δουλευει το κουμπι αλλα ειναι γνησιο!!μην τα λεμε και τα ξαναλεμε.


ο αλλος το πηγε στον σεηο-κολομβουνη-κωτσοβολο και λεει η οθονη κανει νερα...σας εχει τυχει;;;;;;;;;;;
ειναι ΣΟΒΑΡΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΥΤΗ;;;;;επισκευες iphone καταστημα ηλεκτρονικων στυλ κωτσοβολου;;;;;απο ποτε;;;;



ο αλλος το πηγε στον σεηο-κολομβουνη-κωτσοβολο και λεει η οθονη κανει νερα...σας εχει τυχει;;;;;;;;;;;
ειναι ΣΟΒΑΡΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΥΤΗ;;;;;επισκευες iphone καταστημα ηλεκτρονικων στυλ κωτσοβολου;;;;;απο ποτε;;;;

http://www.iphonehel...από-αλλαγή-της/


οριστε η συγκεκριμενη περιπτωση!!!


http://www.homeservi...owearemenu.html

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 28/04/2014 - 16:57
Merge Posts

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#72   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/04/2014 - 16:54

Τωρα τι κάθεστε και συζητάτε το αν είναι καλα τα καταστήματα που επισκευάζουν iPhone και sam μην τρελαθούμε η αγορά είναι ελεύθερη και ο καθένας διαλέγει αυτό που των συμφέρει αν του βγει πατάτα ας πρόσεχε ...

#73   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/04/2014 - 17:07

 

εγω απο φιλους μου εχω να πωω τα καλυτερα για το ihomeservice.και θα ξαναπω αλλη μια φορα οτι οποιος εχει την δυναμη ας το κανει να αλλαξει τσαμπα σε ποσα κινητα το κουμπι.
το να κραζω και να λεω οτι αυτος μουφα εκεινος μουφα ο αλλος μουφα δεν βγαινει κατι.επι του εργου κυριοι.
στην πραξη.τα παιδια εκαναν μια κινηση καλης θελησης και ακουω εδω μεσα ενα καρο να μην πω τι.υπαρχει ελευθερια να το πατε οπου θελετε.
να κανετε μια βδομαδα ενω τα παιδια σε μιση ωρα το πηρες και εφυγες.
τοσο απλα.
και οσον αφορα που κραζει ο νικος για τα original και τι ελεγαν...αφου εδω μεσα βλεπεις απειρους...εκατονταδες...λενε εχει πρβλημα η οθονη και τραβανε screenshot ρε φιλε!!!ε ναι αυτοι ς λοιπον τους λες ειναι original!!δεν μπορεις να εξηγεις σε πιθηκια οτι δεν υπαρχουν γνησια...αλλα καλη ποιοτητα κακη ποιοτητα...διοτι θα εχεις κατεγισμο ερωτησεων και το αποτελεσμα να φας 2 ωρες και να μην καταλαβαινει και να πηγαινει στο irepair και να λεει μου εβαλαν γνησιο ανταλλακτικο απλα τριζει λιγο..δεν δουλευει το κουμπι αλλα ειναι γνησιο!!μην τα λεμε και τα ξαναλεμε.

Καταρχάς, τους χαρακτηρισμούς θα σε παρακαλούσα να τους αφήσεις στην άκρη.

 

Επίσης δε χρειάζεται να κάνεις συνεχόμενα Post να πεις αυτά που θες. Βάζε τα σε ένα.

 

Στη προκειμένη περίπτωση τώρα. Θα κάνω μια βδομάδα και θα έχω γνήσιο ανταλλακτικό με την εγγύηση μετά να μην επηρεάζεται.  Αυτό προφανώς και δε μπορείς να το καταλάβεις. Τόσο απλά.

 

Μη μου τους παρουσιάζεις αγίους όλους όμως και πόσο μας αγαπάνε. Θα το αλλάξει "τσάμπα" ναι. Και θα τους έχει μετά πελάτες μιας και η "τιμημένη" εγγύηση που έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας εδώ μέσα, πάει περίπατο.

 

Στο δια ταύτα. Ο καθένας κρίνει και πράττει αναλόγως.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#74   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/04/2014 - 17:15

Ρε παιδιά τα κουμπιά χαλάνε μόνο σε όσους έχουν εγγύηση;;; Δηλαδή κάποιος που την έχει χάσει για τον Α,Β λόγο δεν κερδίζει 30€ τουλάχιστον από αυτή τη προσφορά ; Πολύ καλά κάνει λοιπών αυτό το κατάστημα και ""βοηθά"" με αυτή τη προσφορά μακάρι να το κάνανε και άλλοι. Αρκεί βέβαια να γίνεται σωστή δουλειά.

#75   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/04/2014 - 17:24

Καταρχάς, τους χαρακτηρισμούς θα σε παρακαλούσα να τους αφήσεις στην άκρη.

 

Επίσης δε χρειάζεται να κάνεις συνεχόμενα Post να πεις αυτά που θες. Βάζε τα σε ένα.

 

Στη προκειμένη περίπτωση τώρα. Θα κάνω μια βδομάδα και θα έχω γνήσιο ανταλλακτικό με την εγγύηση μετά να μην επηρεάζεται.  Αυτό προφανώς και δε μπορείς να το καταλάβεις. Τόσο απλά.

 

Μη μου τους παρουσιάζεις αγίους όλους όμως και πόσο μας αγαπάνε. Θα το αλλάξει "τσάμπα" ναι. Και θα τους έχει μετά πελάτες μιας και η "τιμημένη" εγγύηση που έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας εδώ μέσα, πάει περίπατο.

 

Στο δια ταύτα. Ο καθένας κρίνει και πράττει αναλόγως.

εισαι δλδ μεσα στην infoquest και ξερεις οτι εστειλε ανταλλακτικα η apple απο τον προμηθευτη της μιας και εδω στην ελλαδα εχουμε και επισημο service....και θα το αλλαξουν και αυτο το κανει γνησιο;

απλα γελαω να ξερεις.

σκεψου το λιγο.

και μετα τα λεμε.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες