Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Πρόγραμμα αντικατάστασης iPhone 5 με ελαττωματικό Sleep/Wake button


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
588 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#541   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/10/2014 - 20:17

Το πηγαίνει κανονικά. Θα κάνουν αντικατάσταση.

Νικο ερώτηση. Ανακατασκευασμένο σε ανακατασκευασμένο και επίσης σε ανακατασκευασμένο πόσους μήνες επιπλέον εχω εγγυηση;; 9;; (3+3+3);; Πως παει;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#542   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/10/2014 - 21:42

Προς το τέλος της εγγύησης δίνουν υποτίθεται + 3 μήνες.

 

Φυσικά όταν είσαι στο πρώτο χρόνο, δεν έχει καμία σημασία μιας και σε καλύπτει η 2ετία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#543   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/10/2014 - 22:20

Προς το τέλος της εγγύησης δίνουν υποτίθεται + 3 μήνες.

Φυσικά όταν είσαι στο πρώτο χρόνο, δεν έχει καμία σημασία μιας και σε καλύπτει η 2ετία.

Πλέον ειναι στον 2ο. Ισχυει δλδ στο τελος του 2ου;;

#544   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/10/2014 - 22:34

Για το 2ο απ' όσο γνωρίζω όχι. Παπάτζες δικές τους για το πρώτο χρόνο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#545   manos4ever

manos4ever

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:manosand

Δημοσίευση 15/10/2014 - 23:39

Καλησπέρα να κανω και εγω μια ερώτηση . Εχω iPhone 5 και πριν καιρό η μπαταρία τα είχε φτύσει τέλειος έτσι παραγγηλα μια και την άλλαξα μόνος μου. Μετά απο καιρό είδα για το προγράμματα αντικατάστασης του κουμπιού και της μπαταρίας. Τώρα το κουμπί μου πρέπει να το πατήσω αρκετές φορές για να δουλέψει . Τι να κανω να βάλω την παλιά του μπαταρία και να το πάω και να ελπίζω να το δεχτούν . Είχα την εντύπωση ότι τα iPhone είχαν ενα χρόνο εγγύηση για αυτό τον λόγο το άνοιξα . Υπάρχει κάποιος τρόπος να δουν ότι εχει ανοιχτεί πχ κάποιο χαρτί ;

#546   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/10/2014 - 23:47

Υπάρχει και αντίστοιχο πρόγραμμα αντικατάστασης της μπαταρίας. Βάλε εδώ το S/N και δες αν σε καλύπτει.

 

Σε αυτή τη περίπτωση θα πάρεις τα χρήματα απο τη μπαταρία πίσω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#547   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/10/2014 - 23:50

Καλησπέρα να κανω και εγω μια ερώτηση . Εχω iPhone 5 και πριν καιρό η μπαταρία τα είχε φτύσει τέλειος έτσι παραγγηλα μια και την άλλαξα μόνος μου. Μετά απο καιρό είδα για το προγράμματα αντικατάστασης του κουμπιού και της μπαταρίας. Τώρα το κουμπί μου πρέπει να το πατήσω αρκετές φορές για να δουλέψει . Τι να κανω να βάλω την παλιά του μπαταρία και να το πάω και να ελπίζω να το δεχτούν . Είχα την εντύπωση ότι τα iPhone είχαν ενα χρόνο εγγύηση για αυτό τον λόγο το άνοιξα . Υπάρχει κάποιος τρόπος να δουν ότι εχει ανοιχτεί πχ κάποιο χαρτί ;

Βάλε την παλιά και στείλτο, εκτός και αν τραυμάτισες τη μπαταρία όταν την έβγαζες η την οθόνη



#548   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 16/10/2014 - 06:57

Βάλε την παλιά και στείλτο, εκτός και αν τραυμάτισες τη μπαταρία όταν την έβγαζες η την οθόνη

Υπαρχει κανεις που την κραταει μετα την αλλαγη; :P

Τελευταία επεξεργασία από: DjVassel, 16/10/2014 - 06:58


#549   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2014 - 06:59

ναι ;)


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#550   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 17/10/2014 - 22:28

ποσο εχουν τα μεταφορικα για infoquest ?



#551   sport

sport

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 18/10/2014 - 08:59

Αναλόγως με ποιο τροπο θα το στήλεις. Σιγουρα με ΕΛΤΑ ειναι ποιο οικονομικά σε σχέση με κουριερ

#552   Polaras

Polaras

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/11/2014 - 23:01

Είχα και εγώ θέμα με το power button. Το Δεκέμβριο λήγει η εγγύησή μου και είπα να το στείλω στην info quest. Είχα επικοινωνήσει πιο πριν μαζί τους τηλεφωνικά μου είχαν πει για Ολλανδία κλπ κλπ. Τους είπα ότι υπάρχει απόδειξη και αιτούμαι 2ετή εγγύηση και αμέσως η κοπέλα στο τηλέφωνο είπε ότι εφόσον υπάρχει απόδειξη γίνεται τεχνικός έλεγχος και σε 2-3 μέρες στέλνουν καινούρια συσκευή. Τα έστειλα στην info quest μαζί με μία αίτηση περί 2ετής εγγύησης και σε 5 μέρες πήρα πίσω ανακατασκευασμένο με ζελατίνες που λειτουργεί άψογα. Τετάρτη το έστειλα, Δευτέρα το είχα πίσω. 



#553   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 26/11/2014 - 00:15

Είχα και εγώ θέμα με το power button. Το Δεκέμβριο λήγει η εγγύησή μου και είπα να το στείλω στην info quest. Είχα επικοινωνήσει πιο πριν μαζί τους τηλεφωνικά μου είχαν πει για Ολλανδία κλπ κλπ. Τους είπα ότι υπάρχει απόδειξη και αιτούμαι 2ετή εγγύηση και αμέσως η κοπέλα στο τηλέφωνο είπε ότι εφόσον υπάρχει απόδειξη γίνεται τεχνικός έλεγχος και σε 2-3 μέρες στέλνουν καινούρια συσκευή. Τα έστειλα στην info quest μαζί με μία αίτηση περί 2ετής εγγύησης και σε 5 μέρες πήρα πίσω ανακατασκευασμένο με ζελατίνες που λειτουργεί άψογα. Τετάρτη το έστειλα, Δευτέρα το είχα πίσω. 

Στην ουσία αυτό που έγινε με εσένα ήταν ότι δεν το πέρασαν στο πρόγραμμα αντικατάστασης, αλλά το πέρασαν σαν απλή ελαττωματική συσκευή εντός εγγύησης ώστε να πάρεις ανακατασκευασμένο και να μην περιμένεις.



#554   Polaras

Polaras

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/11/2014 - 00:41

Στην ουσία αυτό που έγινε με εσένα ήταν ότι δεν το πέρασαν στο πρόγραμμα αντικατάστασης, αλλά το πέρασαν σαν απλή ελαττωματική συσκευή εντός εγγύησης ώστε να πάρεις ανακατασκευασμένο και να μην περιμένεις.

Πάλι καλά! Γιατί 40 μερες χωρίς iphone δεν παλεύεται πιστεύω.. Τους είχα πει ότι είχε και θέμα με μπαταρία, που όντως είχε, χωρίς να είναι στο πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας, Αφού το άλλαξαν πάλι καλά! Με την εγγύηση όμως τι γίνεται; Η κανονική μου τελειώνει μέσα Δεκεμβρίου. Ισχύει κάποια 3μηνη ή 6μηνη παράταση λόγω αντικατάστασης ή μπα;



#555   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 26/11/2014 - 01:44

Όταν λες κανονική σου εννοείς τη διετία?

 

Αν ναι, τότε εφόσον σου μένει λιγότερο από 3 μήνες, η συσκευή που πήρες έχει 3 μήνες εγγύηση.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες