Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Locked German iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   pan0s86

pan0s86

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 06/05/2014 - 20:55

Καλησπέρα παίδες, θέλω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο iphone 5 από έναν γνωστό, αλλά αυτός ήταν στην Γερμανία και το κινητό είναι αγορασμένο εκεί. Όταν βάζω μια ελληνική micro sim μου γράφει: SIM gesperrt - iPhone ist deaktiviert - In 60 minuten erneut versuchen (από google translator: SIM κλειστή - Το iPhone είναι απενεργοποιημένο - Δοκιμάστε ξανά σε 60 λεπτά).

 

Τι συμβαίνει; Έχει μπλοκάρει επειδή δεν είναι ελληνική η συσκευή; Τι μπορώ να κάνω για να το λειτουργήσω;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/05/2014 - 21:01

Καλησπέρα παίδες, θέλω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο iphone 5 από έναν γνωστό, αλλά αυτός ήταν στην Γερμανία και το κινητό είναι αγορασμένο εκεί. Όταν βάζω μια ελληνική micro sim μου γράφει: SIM gesperrt - iPhone ist deaktiviert - In 60 minuten erneut versuchen (από google translator: SIM κλειστή - Το iPhone είναι απενεργοποιημένο - Δοκιμάστε ξανά σε 60 λεπτά).

 

Τι συμβαίνει; Έχει μπλοκάρει επειδή δεν είναι ελληνική η συσκευή; Τι μπορώ να κάνω για να το λειτουργήσω;

Rsim 8 η να του πείς να το ξεκλειδώσει, το τηλ είναι κλειδωμένο σε γερμανικό δίκτυο και δεν αναγνωρίζει άλλη κάρτα...



#3   pan0s86

pan0s86

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 06/05/2014 - 21:02

Rsim 8 η να του πείς να το ξεκλειδώσει, το τηλ είναι κλειδωμένο σε γερμανικό δίκτυο και δεν αναγνωρίζει άλλη κάρτα...

Rsim 8 τι είναι; Αυτός πως μπορεί να το ξεκλειδώσει, να το πάρει πάλι στη Γερμανία;



#4   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/05/2014 - 21:07

¨Οχι να πάρει ένα τηλ στην εταιρεία που είναι κλειδωμένο και δίνωντας τους το ιμει της συσκευής να ζητήσει να το ξεκλειδώσουν.

H rsim είναι ένα τσιπάκι που μπαίνει κάτω απο τη κάρτα σου και ξεκλειδώνει το τηλ και δουλεύει με ελληνικές κάρτες, αλλα να ξέρεις κατα 99% δε θα σου δουλεύει το 3g με αυτή τη μέθοδο



#5   pan0s86

pan0s86

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 06/05/2014 - 21:16

¨Οχι να πάρει ένα τηλ στην εταιρεία που είναι κλειδωμένο και δίνωντας τους το ιμει της συσκευής να ζητήσει να το ξεκλειδώσουν.

H rsim είναι ένα τσιπάκι που μπαίνει κάτω απο τη κάρτα σου και ξεκλειδώνει το τηλ και δουλεύει με ελληνικές κάρτες, αλλα να ξέρεις κατα 99% δε θα σου δουλεύει το 3g με αυτή τη μέθοδο

Ok θα του πω να πάρει στην εταιρία να τους πει να το ξεκλειδώσουν. Ευχαριστώ!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες