Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Google Maps iOS app


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
92 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   dandri

dandri

    iPH Addict

  • 867 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2016 - 16:53

Το Nearby Traffic Widget λειτουργoύσε σε εμενα, σε wifi και σε 4G, πριν λιγο, Τωρα μου βγαζει προβλημα με τον διακομιστη.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 05/12/2016 - 17:01

Σε μένα παίζει αρκετά καλά έχω iPhone 6S Plus με την 10.2 beta.
Μεγάλη προσοχή στα δεδομένα, μου ρούφηξε 10Gb σε λίγες μέρες.


10 γίγα; κατέβασες όλο τον κόσμο με δεδομένα; πως έγινε αυτό;



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#48   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 05/12/2016 - 22:26

Η λειτουργία είναι συμβατή προς το σύστημα TMC  (που είναι το σύστημα που χρησιμοποιουν τα συστήματα ναβι των αυτοκινήτων; ;) )

ή είναι κάτι διαφορετικό? 

Εχει σημασία, γιατί δεν είμαι σίγουρος ότι λειτουργεί εδω στην Ελλάδα


Τελευταία επεξεργασία από: zvrikos, 05/12/2016 - 22:35


#49   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2016 - 16:14

Πριν από λίγο κατέβασα και εγώ την εφαρμογή στο κινητό μου(iPhone 6s Plus) και μου βγάζει το ίδιο σφάλμα για την κίνηση(σφάλμα σύνδεσης με το διακομιστή).Φαντάζομαι ότι είναι κάποια λειτουργία η οποία μάλλον δεν υποστηρίζεται ακόμα στην Ελλάδα.



#50   nek

nek

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2017 - 10:19

Καλησπέρα, μια ερώτηση σχετικά με το widget "Χρόνοι μετάβασης". Λειτουργεί σωστά σε σας; Εμένα στην Οικία βγάζει άσχετους χρόνους γιατί το έχει συνδέσει με κάποιο κατάστημα που έχει τη λέξη "Οικία" στο όνομα του. Συνεπώς και όταν το επιλέξω με οδηγεί εκεί που είναι λάθος. Όταν όμως μπω στην εφαρμογή και πάω στα μέρη μου η Οικία είναι η σωστή διεύθυνσή μου. Γνωρίζει κάποιος πώς διορθώνεται αυτό;

 

 

Ακριβως το ιδιο προβλημα και γω.
(Εκτος απο το προαναφερθεν προβλημα του widget με την κινηση)

 

Απο οτι φαινεται πρεπει το προβλημα να ειναι γενικο, οποτε καποιος με φρεσκια συσκευη που να εχει ακομα τηλεφωνικη υποστηριξη, δεν κανει ενα τηλ στην εταιρια να δουμε τι θα απαντήσει...


Τελευταία επεξεργασία από: nek, 08/02/2017 - 10:21


#51   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2017 - 12:31

το 3D δουλευει? Σε beta δεν μου δουλευει. Πιο πριν δεν θυμαμαι γιατι εχω πανω απο τρεις μηνες που το τσεκαρα τελευταια φορα



#52   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/02/2017 - 19:05

το 3D δουλευει? Σε beta δεν μου δουλευει. Πιο πριν δεν θυμαμαι γιατι εχω πανω απο τρεις μηνες που το τσεκαρα τελευταια φορα

Σε εμένα δουλεύει κανονικά το 3D αλλά ενώ έχω αποθηκευμένο το σπίτι μου ( Οικία ) μου βγάζει λανθασμένη διαδρομή γιατί μπερδεύεται με άλλο σημείο που έχει την ίδια ονομασία. Προφανώς είναι κάποιο bug που πρέπει να διορθωθεί από την Google



#53   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2017 - 03:27

google earth στο iphone...επιτελους 3D καποιες πολεις της Ελλαδας πλην Αθηνων, ακομα. Εδω Πατρα

 

File%2021-2-17,%203%2020%2014%20%CF%80%C



#54   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/02/2017 - 13:32

Ελπίζω σύντομα να δούμε και επιπλέον προσφερόμενες υπηρεσίες που υπάρχουν στο εξωτερικό



#55   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/03/2017 - 11:42

google_maps_location_tg.jpg


«Πού είσαι τώρα»; «Πότε φτάνεις»; Είτε πηγαίνετε σε πάρτι, είτε στο οικογενειακό τραπέζι, είτε σας περιμένουν οι συγγενείς, είτε οι φίλοι, αυτές οι ερωτήσεις αποτελούν κοινό τόπο. Κάποιες φορές, δε, εμφανίζονται πιεστικές. Κάποιες άλλες όχι. Πλέον, η απάντηση, σε όλες τις περιπτώσεις μπορεί να είναι κοινή και συνάμα πρωτοποριακή. 
 
Σύντομα οι χρήστες του Google Maps παγκοσμίως θα έχουν την δυνατότητα να απαντήσουν μέσα από την ίδια την εφαρμογή. Είτε σε κινητό iOS, είτε Android, θα έχετε τη δυνατότητα να μοιραστείτε το σημείο που βρίσκεστε στο χάρτη σε πραγματικό χρόνο και με οποιονδήποτε. Αυτοί με τους οποίους την μοιράζεστε, θα μπορούν να δουν την τοποθεσία σας μέσα από το κινητό τους ή ακόμη και από υπολογιστή.
 
Να πως λειτουργεί σε ένα πραγματικό σενάριο: Όποτε θέλετε να ενημερώσετε κάποιον για το πού είστε, απλώς ανοίξτε το πλαϊνό μενού ή πατήστε την μπλε τελεία που αναπαριστά το σημείο που βρίσκεστε στον χάρτη. Πατώντας «Κοινοποίηση τοποθεσίας», στη συνέχεια επιλέγετε με ποιον θέλετε να την μοιραστείτε και για πόσο χρόνο και είστε έτοιμοι!

Μπορείτε να μοιραστείτε την τοποθεσία σας σε πραγματικό χρόνο με τις Google επαφές σας, ή ακόμα και με φίλους ή συγγενείς, στέλνοντας τον σχετικό σύνδεσμο μέσα από τις αγαπημένες σας εφαρμογές μηνυμάτων. Όταν την μοιράζεστε, οι άνθρωποι που έχετε επιλέξει μπορούν να την βλέπουν στον χάρτη τους. Επίσης, πάνω από την πυξίδα στον χάρτη σας θα φαίνεται ένα εικονίδιο για όση ώρα μοιράζεστε την τοποθεσία που βρίσκεστε. Μπορείτε να αλλάξετε γνώμη και να σταματήσετε την κοινοποίηση οποιαδήποτε στιγμή: εξαρτάται μόνο από εσάς.
 

01-share_location-light_gray_FINAL.gif

 
Την επόμενη φορά, λοιπόν, που είστε στον δρόμο ή έχετε αργήσει, μοιραστείτε την τοποθεσία σας σε πραγματικό χρόνο και δώστε τη δυνατότητα παρακολούθησης της προόδου της διαδρομής σας, κατά την διάρκεια της πλοήγησης σας στο Google Maps. Κατά τη διάρκεια της διαδρομής, πατήστε πάνω στο «Περισσότερα» που βρίσκετε στο κάτω μέρος της οθόνης, και έπειτα την ένδειξη «Κοινοποίηση Διαδρομής». Όταν μοιράζεστε τη διαδρομή σας με άλλους, θα βλέπουν τον εκτιμώμενο χρόνο άφιξής σας και θα μπορούν να την παρακολουθούν για όση ώρα κατευθύνεστε στον προορισμό σας. Η ενημέρωση τελειώνει αυτόματα όταν θα έχετε φτάσει.
 

02-share_journey-light_gray.gif

 
Η κοινοποίηση τοποθεσίας στο Google Maps θα παρουσιαστεί σύντομα παγκοσμίως, και θα έχετε την δυνατότητα να μοιράζεστε με φίλους, συγγενείς και συνεργάτες δύο πολύ σημαντικά στοιχεία: πού είστε και πότε θα φτάσετε εκεί που πηγαίνετε. Είτε έχει μεγαλύτερη αξία η διαδρομή, είτε ο προορισμός, η απάντηση για αυτούς είναι μόνο ένα κλικ μακριά.
 


Behind the Scenes...

#56   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2017 - 00:01

Εξαιρετική και πολύ χρήσιμη λειτουργία.

#57   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2017 - 00:37

Εδώ και έναν μήνα γίνονται έργα έδω στην περιοχή μου και έχουν κλείσει τον δρόμο, δημιουργούν καινούργιους κοκ. Το google maps δεν χαμπαριάζει και τον δείχνει ανοιχτό, χωρίς καθόλου κυκλοφορία. Αντιθέτως το apple maps τον εμφανίζει ως υπό κατασκευή όπως και το here maps. Μακράν καλύτερος ο here maps για εμένα προσωπικά το μόνο που του λείπει είναι τα hotspot του google maps.



#58   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 31/03/2017 - 15:18

Ωραία αναβάθμιση θα το δοκιμάσω αυτες της ημερες και θα σας πω νεότερα


Vamos Rafa
Rafael Nadal

#59   niktsi

niktsi

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Twitter:@niktsiap
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 31/03/2017 - 21:00

Σήμερα πρόσεξα πως τον χάρτη που κοιτάζω, τον μετατρέπει σε παιχνίδι pac-man! Απλά πατώντας το κόκκινο κουμπί!

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: niktsi, 31/03/2017 - 21:01


#60   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2017 - 09:50

Ναι. Εγώ μάλιστα από περιέργεια, το πάτησα και έπαιξα μια παρτίδα. Πλάκα έχει. Μετατρέπει το κομμάτι του χάρτη που σε ενδιαφέρει, σε ταμπλό του pac-man 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες