Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Kοινωνικο μερισμα τι ισχυει τελικα.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/05/2014 - 16:50

καλησπερα στο forum...επειδη ακουμε λογια συνεχεια και αλλαζουν τα πραγματα καθε μερε θα ηθελα να ρωτησω απλα το ισχυει εννοω,για να το παρει 

καποιος το επιδομα τι αποτελεσμα πρεπει να εχει στην αιτηση...συνηθως σε αυτα που περνουν εγκριση ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ-ΑΠΟΔΟΧΗ 500 ευρω η 667 κτλ....μεχρι βεβαια οσοι ειχαν κανει την αιτηση μεχρι 30/04/2014...ομως σημερα ειδα οτι το ενδεικτικο αποτελεσμα αποδοχη δεν ειναι το τελικο αποτελεσμα γιατι διαβασα τα εξης...

 

 

Στο gsis.gr οι αιτούντες που εκκρεμούσε έλεγχος και αναγραφόταν η ένδειξη ''ενδεικτικό αποτέλεσμα'' μπορούν να δουν το τελικό αποτέλεσμα της αίτησης τους για το κοινωνικό μέρισμα. Ειδικότερα ,σταδιακά η εφαρμογή του gsis.gr για το κοινωνικό μέρισμα εμφανίζει τις αιτήσεις δικαιούχων που εκκρεμούσαν με την ένδειξη ''προς πληρωμή'' αφου ολοκληρώνεται ο έλεγχος απο την ΓΓΠΣ στα εισοδήματα και τα ειδικά κριτήρια των αιτούντων. Μπαίνοντας στο taxisnet μπορείτε να δείτε εαν θα πάρετε αύριο το μέρισμα. Σε όσους δικαιούχους η ένδειξη στην αίτηση του taxisnet αναγράφει ''προς πληρωμή'' θα λάβουν το δικαιούμενο ποσό την Παρασκευή στον τραπεζικό τους λογαριασμό.  Επίσης σήμερα έγινε γνωστό ότι η απόφαση για τα νέα κριτήρια ''διορθωμένα'' κριτήρια θα ανακοινωθούν την επόμενη εβδομάδα. Οι νέοι δικαιούχοι δεν θα χρειαστεί να κάνουν νέα αίτηση στο gsis.gr αφου αυτόματα η ΓΓΠΣ θα προσαρμόσει τους δικαιούχους σύμφωνα με τα νέα κριτήρια.

www.dikaiologitika.gr

 

αρα τι ισχυει τελικα σε οσους λεει ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ-ΑΠΟΔΟΧΗ 500 ΕΥΡΩ... ΚΤΛ...

γιατι το λεει ξεκαθαρα οτι σε όσους δικαιούχους η ένδειξη στην αίτηση του taxisnet αναγράφει ''προς πληρωμή'' θα λάβουν το δικαιούμενο ποσό την Παρασκευή στον τραπεζικό τους λογαριασμό



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/05/2014 - 16:59

υπαρχει καποιος που εχει κανει αιτηση μεχρι τελος απριλιου και να του γραφει ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟΔΟΧΗ 500 ευρω πχ?αν ναι το περνει σιγουρα η οχι?/γιατι και εμενα μου εβγαλε τετοιο αποτελεσμα αλλα  πιο πανω που ανεφερα λεει οτι το ενδεικτικο δεν σημενει οτι ειναι και σιγουρο αποτελεσμα...πρεπει να λεει προς πληρωμη πχ...τι απο ολα αυτα ισχυει τελικα γνωριζει καποιος?



#3   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 08/05/2014 - 17:54

Γράφει ενδεικτικό επειδή ελέγχθηκε ηλεκτρονικά...κάποιες αιτήσεις δειγματοληπτικά θα ελεγχθούν και απο υπαλλήλους του υπουργείου...οποτε μεχρι να πληρωθείς το αποτέλεσμα ειναι ενδεικτικό κι οχι τελεσιδικο...πάντως κατα 99,99% θα πάρεις τα χρήματα σου κανονικά

#4   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/05/2014 - 18:19

Γράφει ενδεικτικό επειδή ελέγχθηκε ηλεκτρονικά...κάποιες αιτήσεις δειγματοληπτικά θα ελεγχθούν και απο υπαλλήλους του υπουργείου...οποτε μεχρι να πληρωθείς το αποτέλεσμα ειναι ενδεικτικό κι οχι τελεσιδικο...πάντως κατα 99,99% θα πάρεις τα χρήματα σου κανονικά

δηλ φιλε μου με βαση τα δεδομενα που μου λες λογικα αυριο πχ δεν θα γινει πληρωμη σε εμενα?δηλ πρεπει να αλλαξει το αποτελεσμα ενδεικτικο???η παιζει να παρω λεφτα πχ αυριο...γιατι ξερω πολλους που εχουν αιτηση με αποτελεσμα ενδεικτικο...



#5   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 08/05/2014 - 18:24

Σε όλους η ένδειξη ειναι ενδεικτικό....και φορολογική δήλωση οταν κανεις στο εκκαθαριστικό που σου δινει εκείνη την ώρα λέει ενδεικτικό εκκαθαριστικό....αυτο γίνεται πολυ απλά γιατι τα κάνουμε ολα ηλεκτρονικά κι εκείνη τη στιγμή δεν ελέγχει κάποιος αν τα στοιχεία που δίνουμε ειναι αληθή....μεσα στο χρονικό διάστημα απο την αίτηση σου ως την πληρωμή κάποια θα ελέγχθουν δειγματοληπτικά για την εγκυρότητα των στοιχείων που έδωσε ο αιτών...ελπίζω να βοήθησα..πιο αναλυτικά δεν μπορώ να το εξηγήσω

#6   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/05/2014 - 18:29

Σε όλους η ένδειξη ειναι ενδεικτικό....και φορολογική δήλωση οταν κανεις στο εκκαθαριστικό που σου δινει εκείνη την ώρα λέει ενδεικτικό εκκαθαριστικό....αυτο γίνεται πολυ απλά γιατι τα κάνουμε ολα ηλεκτρονικά κι εκείνη τη στιγμή δεν ελέγχει κάποιος αν τα στοιχεία που δίνουμε ειναι αληθή....μεσα στο χρονικό διάστημα απο την αίτηση σου ως την πληρωμή κάποια θα ελέγχθουν δειγματοληπτικά για την εγκυρότητα των στοιχείων που έδωσε ο αιτών...ελπίζω να βοήθησα..πιο αναλυτικά δεν μπορώ να το εξημ

με βοηθησες υπερ αρκετα δεν αντιλεγω απλα κατι τελευτεο φιλε μου...εγω αυριο αφου το ειχα κανει μεχρι τελος απριλιου θα λαβω το επιδομα λογικα???αφου μου εχει βγαλει ενδεικτικο αποτελεσμα αποδοχη και το ποσο ευχαριστω...



#7   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 08/05/2014 - 18:35

Αυτο δεν το γνωρίζω...ειναι η πρώτη φορά που γίνεται κατι τέτοιο οπότε δεν εχω εμπειρία.....πάντως αν κρίνω απο αλλα επιδόματα ,όπως το οικογενειακό επίδομα στήριξης για τα τέκνα,τα χρήματα μπαίνουν μεσα στο χρονοδιάγραμμα που αρχικά ορίζει το υπουργείο....ας ελπίσουμε οτι αυριο όλοι οι δικαιούχοι που κάνατε αίτηση ως 30/4 θα πληρωθειτε....και σε καλή μεριά!!!

#8   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/05/2014 - 18:39

Αυτο δεν το γνωρίζω...ειναι η πρώτη φορά που γίνεται κατι τέτοιο οπότε δεν εχω εμπειρία.....πάντως αν κρίνω απο αλλα επιδόματα ,όπως το οικογενειακό επίδομα στήριξης για τα τέκνα,τα χρήματα μπαίνουν μεσα στο χρονοδιάγραμμα που αρχικά ορίζει το υπουργείο....ας ελπίσουμε οτι αυριο όλοι οι δικαιούχοι που κάνατε αίτηση ως 30/4 θα πληρωθειτε....και σε καλή μεριά!!!

ευχαριστω φιλε μου νασαι καλα... :D



#9   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 08/05/2014 - 21:39

Πάντως δικαιούχος μερίσματος με iPhone στην τσέπη ειναι λίγο οξύμωρο χαχαχαχαχα :P

#10   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/05/2014 - 21:55

Γιατί ακριβώς εγω για παράδειγμα το πηρα με επιδοτηση και έδωσα 40 ευρώ δεν εχουν δωσει ολοι 700 και 800 ευρώ

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#11   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 08/05/2014 - 22:48

Γιατί ακριβώς εγω για παράδειγμα το πηρα με επιδοτηση και έδωσα 40 ευρώ δεν εχουν δωσει ολοι 700 και 800 ευρώ

Εσυ ομως για να είχες τέτοια επιδότηση έδινες μηνιαίως τουλαχιστον 70 ευρώ σε λογαριασμό κινητού οποτε ειναι το ίδιο ;)

#12   sport

sport

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 08/05/2014 - 23:54

Και εμενα έλεγε ενδεικτικό μέχρι σημερα το πρωί Πέμπτη αλλα μπήκαν σημερα 750 ευρω παντρεμένος με ένα παιδι

#13   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 09/05/2014 - 00:12

Μέσα στο mytaxis που πάμε να δούμε το τελικό αποτέλεσμα γιατί δεν το βρίσκω....;;;

Knowledge Is Power


#14   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 00:34

Και εμενα έλεγε ενδεικτικό μέχρι σημερα το πρωί Πέμπτη αλλα μπήκαν σημερα 750 ευρω παντρεμένος με ένα παιδι

φιλε σιγουρα ειναι ετσι οπως τα λες??γιατι λενε για να τα παρεις πρεπει να λεει προς πληρωμη και οχι απλα ενδεικτικο αποτελεσμα αποδοχη και ποσο πχ...



#15   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/05/2014 - 00:44

Ζητα αυτούς που σου είπαν το αντίθετο να σου δείξουν την εκτύπωση

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες