Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Kοινωνικο μερισμα τι ισχυει τελικα.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 00:51

Ζητα αυτούς που σου είπαν το αντίθετο να σου δείξουν την εκτύπωση

φιλε μου κοιτα εχω ακουσει πολλα που λενε....ειχανε πει οτι μεχρι τελος του μηνα θα επερναν ολοι το πρωτο μισθωμα...εμενα βασικα μου ελεγε ενδεικτικο αποτελεσμα οκ μεχρι τωρα??

μετα μπαινω στην σελιδα του θεωχαρη και λεει οτι ειναι υποεξεταση αυτα που λενε ενδεικτικο ακομα...2 λογιστες ρωτησα μου λενε οτι το περνεις πχ,ο αλλος πιο πανω λεει οτι το πηρε και ας ελεγε αποτελεσμα ενδεικτικο...οτι ναναι δηλαδη..το θεμα ειναι τι ισχυει...αν σε παρα πολλους λεει ενδεικτικο αποτελεσμα που σημενει οτι ειναι θετικο κατα ενα μερος λεμε τι μερος μιλαμε ολοι οι πιο πολλου λεει ενδεικτικο....ποτε θα παρουν τα λεφτα ολοι αυτοι....και τι μπορει πχ να βγαλει μετα απορριψη???δεν καταλαβαινω χαχαχα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 00:53

Εσυ ομως για να είχες τέτοια επιδότηση έδινες μηνιαίως τουλαχιστον 70 ευρώ σε λογαριασμό κινητού οποτε ειναι το ίδιο ;)

όχι γιατί τότε είχα δουλειά και μετά απολύθηκα οπότε δεν είναι το ίδιο


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#18   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 00:53

παντως λενε μερικοι οτι τους εβγαλε προς πληρωμη...αλλα αυτοι ποσοι να ειναι???οι πιο πολλοι λεει ενδεικτικο ...



#19   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/05/2014 - 00:54

Λογιστής ειμαι κι εγω γι αυτο σου ειπα οτι κατα 99,99% θα το πάρεις...δε σου λέω 100 γιατι ειναι η πρώτη χρονια που ισχύει κατι τέτοιο και δεν εχω παλιότερη εμπειρία...αλλα ο,τι αλλο επίδομα δώσανε παλιότερα ,οταν έλεγε ενδεικτικό ηταν και τελεσιδικο

#20   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 00:56

Λογιστής ειμαι κι εγω γι αυτο σου ειπα οτι κατα 99,99% θα το πάρεις...δε σου λέω 100 γιατι ειναι η πρώτη χρονια που ισχύει κατι τέτοιο και δεν εχω παλιότερη εμπειρία...αλλα ο,τι αλλο επίδομα δώσανε παλιότερα ,οταν έλεγε ενδεικτικό ηταν και τελεσιδικο

κοιτα τι λενε εδω ομως

 

ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ Επίδομα κοινωνικού μερίσματος ποιοι θα το πάρουν αύριο ΕΠΙΔΟΜΑΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΕΡΙΣΜΑ 08/05/2014 - 12:19 Αξιολόγηση:4.75 1 2 3 4 5 (4ψήφοι) Επίδομα κοινωνικού μερίσματος ποιοι θα το πάρουν αύριο Επίδομα κοινωνικού μερίσματος ποιοι θα το πάρουν αύριο Τις πρώτες εγκρίσεις διανομής για το επίδομα κοινωνικού μερίσματος , ανακοίνωσε προ ολίγου στη Βουλή ο αναπληρωτής υπουργός Οικονομικών, Χρήστος Σταϊκούρας. Σύμφωνα με τον κ. Σταϊκούρα, σήμερα εγκρίθηκε η αναδιανομή 133,2 εκατ. ευρώ σε 205.912 νοικοκυριά, («περίπου 647 ευρώ ανά δικαιούχο νοικοκυριό» ανέφερε σχετικά), ενώ αύριο θα πιστωθεί το ποσόν της εφάπαξ χρηματικής ενίσχυσης σε πάνω από 75.328 ένστολους. Με βάση, εξάλλου, τις δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος του 2014, υπάρχει πρόσθετη πρόβλεψη για χορήγηση μερίσματος σε μακροχρόνια ανέργους. «Τα κριτήρια συνεχώς αξιολογούνται- και εκπτώσεις ως προς το προς διανομή ποσόν, δεν πρόκειται να γίνουν» ανέφερε ο αναπληρωτής υπουργός Οικονομικών. Πως θα δεις εαν θα το πάρεις αύριο  Ολοκληρώνεται σταδιακά ο έλεγχος της ΓΓΠΣ των αιτήσεων για το κοινωνικό μέρισμα που ήταν σε εκκρεμότητα ώστε οι δικαιούχοι να λάβουν την Παρασκευή το επίδομα απο το πλεόνασμα.Στο gsis.gr οι αιτούντες που εκκρεμούσε έλεγχος και αναγραφόταν η ένδειξη ''ενδεικτικό αποτέλεσμα'' μπορούν να δουν το τελικό αποτέλεσμα της αίτησης τους για το κοινωνικό μέρισμα. Ειδικότερα ,σταδιακά η εφαρμογή του gsis.gr για το κοινωνικό μέρισμα εμφανίζει τις αιτήσεις δικαιούχων που εκκρεμούσαν με την ένδειξη ''προς πληρωμή'' αφου ολοκληρώνεται ο έλεγχος απο την ΓΓΠΣ στα εισοδήματα και τα ειδικά κριτήρια των αιτούντων. Μπαίνοντας στο taxisnet μπορείτε να δείτε εαν θα πάρετε αύριο το μέρισμα. Σε όσους δικαιούχους η ένδειξη στην αίτηση του taxisnet αναγράφει ''προς πληρωμή'' θα λάβουν το δικαιούμενο ποσό την Παρασκευή στον τραπεζικό τους λογαριασμό. 

www.dikaiologitika.gr



#21   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/05/2014 - 00:56

όχι γιατί τότε είχα δουλειά και μετά απολύθηκα οπότε δεν είναι το ίδιο

Χαριτολογώντας του ειπα του φίλου οτι ειναι οξύμωρο...δεν ήθελα να θιξω κανεναν....λογικό ειναι κάποιος να ηταν καλυτερα οικονομικά πριν 2-3 χρονια , να είχε αγοράσει iPhone και να το εχει ακόμη...τι θα το κανει θα το πετάξει;;;

#22   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 00:58

Χαριτολογώντας του ειπα του φίλου οτι ειναι οξύμωρο...δεν ήθελα να θιξω κανεναν....λογικό ειναι κάποιος να ηταν καλυτερα οικονομικά πριν 2-3 χρονια , να είχε αγοράσει iPhone και να το εχει ακόμη...τι θα το κανει θα το πετάξει;;;

βεβεα ο θεοχαρης σε οσους ελεγε αποτελεσμα ενδεικτικο τους ελεγε οτι ειναι σε ελεγχο ακομα...τι να πω χαχα...αλλα σε μερικους  ομως εβγαλε αποτελεσμα προς πληρωμη...εσυ σα λογιστης που τα ξερεις καλυτερα βεβεα ετυχε σε πελατες σου να τους βγει αποτελεσμα πχ προς πληρωμη??



#23   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/05/2014 - 00:58

Ε αυτο σε ειπα κι εγω...οτι σου βγαζει ενδεικτικό γιατι υποβάλεις την αίτηση ηλεκτρονικά και δεν μπορεί να ελεγχθεί επιτόπου....οταν περάσει απο τον έλεγχο θα σε βγάλει προς πληρωμή...μην αναλωνομαστε σε συζητήσεις ίδιες

#24   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/05/2014 - 00:59

βεβεα ο θεοχαρης σε οσους ελεγε αποτελεσμα ενδεικτικο τους ελεγε οτι ειναι σε ελεγχο ακομα...τι να πω χαχα...αλλα σε μερικους ομως εβγαλε αποτελεσμα προς πληρωμη...εσυ σα λογιστης που τα ξερεις καλυτερα βεβεα ετυχε σε πελατες σου να τους βγει αποτελεσμα πχ προς πληρωμη??

Οχι...σε όλους ενδεικτικό....κι εκανα πάνω απο 300 αιτησεις

#25   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 01:00

Ε αυτο σε ειπα κι εγω...οτι σου βγαζει ενδεικτικό γιατι υποβάλεις την αίτηση ηλεκτρονικά και δεν μπορεί να ελεγχθεί επιτόπου....οταν περάσει απο τον έλεγχο θα σε βγάλει προς πληρωμή...μην αναλωνομαστε σε συζητήσεις ίδιες

αρα αν καταλαβα καλα μπορει να μην παρω το επιδομα αυριο λογικα?γιατι σε ολους ενδεικτικο λεει...το παλικαρι πιο πανω λεει οτι τα πηρε σημερα τα λεφτα και ας του ελεγε ενδεικτικο



#26   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/05/2014 - 01:01

Έκανες την αίτηση ως 30/4;τοτε θα τα πάρεις ή αυριο ή την επόμενη ημερομηνία πληρωμής μεσα στο Μάη που δεν ξέρω ποτε ειναι ακριβως

#27   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 01:01

δεν μπορω να καταλαβω αυτους που λενε οτι τους εγραψε αποτελεσμα προς πληρωμη παντως....πλακα κανουνε??



#28   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/05/2014 - 01:04

Κανε υπομονή τα λεφτά θα τα πάρεις δεν εχω τι αλλο να πω....καλο βράδυ σε ολους

#29   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2014 - 01:05

Κανε υπομονή τα λεφτά θα τα πάρεις δεν εχω τι αλλο να πω....καλο βράδυ σε ολους

καλο σου βραδυ φιλε μου καλο ξημερωμα να εχεις...εχεις ο θεος χαχα...



#30   sport

sport

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 09/05/2014 - 07:58

Χτες σας εγραψα οτι μπηκαν 750 ευρω για το κοινωνικο μερισμα.Μπηκα σημερα στο taxis και μου το εχουν αλλαξει προς πληρωμη. Σας παραθετω δυο φωτο απο την καταθεση που μου εκαναν χτες 8/5/2014 για να μην νομιζετε οτι λεω παπαντζες. Υπομονη παιδια αφου πηραν μπρος σε ολους θα μπουν οι οποιοι τα δικαιουνται

 

H2yArsh.jpg

 

s2h46SH.jpg


Τελευταία επεξεργασία από: sport, 09/05/2014 - 07:59


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες