Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Kοινωνικο μερισμα τι ισχυει τελικα.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/05/2014 - 21:03

Φαινεται επιτελους αρχισε η αποστολη mail απο το κ.Γενικο!!Εμενα μολις μου ηρθε και απ'οτι και σε πολλους ακομα(απο το Φεης το ειδα αυτο)...Παρολα αυτα δε ξεκαθαριζει ακομα το τοπιο!!!Εδω,ηρθε σε καποιον απο εσας???Το email ειναι αυτο:

 

Αγαπητέ κύριε/κυρία,

Η αίτηση που υποβάλατε για τη χορήγηση κοινωνικού μερίσματος βρίσκεται σε διαδικασία ελέγχου.
Σύντομα θα ενημερωθείτε για το αποτέλεσμα του ελέγχου (αποδοχή - πληρωμή, απόρριψη) ή την πιθανή προσκόμιση δικαιολογητικών στην περίπτωση που απαιτηθεί περαιτέρω διερεύνηση.

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   bakosmikros

bakosmikros

    iPH Addict

  • 606 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/05/2014 - 12:31

σε έβγαλε αποδοχή επειδή τσεκαρες ότι πλέον δεν είσαι φιλοξενούμενος...οπότε θα πρέπει στη φετινή δήλωση να βάλεις κατοικία...αυτό περιμένουν να δούνε...να ολοκληρωσεις τη φετινή και μετά θα στα δώσουν...αν όμως βάλεις και φέτος φιλοξενία θα απορριφθεις...αυτό ισχύει να τοσ

συμφωνω απολυτα μαζι σου ...ετσι ειναι το σωστο...ομως οι πρωτοι που τα πηραν τα λεφτα πακιστανοι και αλλοι πολλοι,οπως εμαθα οτι τα πηρανε και 5 ατομα ολοι τους σε ενα σπιτι ,και δηλωσαν και ιδιο παροχο δεης κτλ,τα πηραν σχεδον ολοι μονο με αποτελεσμα ενδεικτικο και εκτος απο αυτο πολλοι ενω δηλωσαν οτι πλεον δεν φιλοξενουντε τα πηραν και αυτοι χωρις να εχουν κανει και νεα δηλωση για να αποδειχθει τελικα που μενουν κτλ...αρα δεν εγινε σωστος ελεγχος γιατι τα δωσανε ετσι στην πρωτη φουρνια και πειτε μου οτι εχω αδικο...οσο γιαυτο που λες συμφωνω ετσι ειναι το σωστο γιαυτους που δηλωσαν οτι δεν φιλοξενουντε πλεον αλλα στο ξαναειπα τα πηραν πολλοι ετσι χωρις ελεγχο..τωρα βεβεα θα φανε προστιμα αν στην καινουργια δηλωση τους δηλωσουν οτι φιλοξενουντε ομως..περα απο αυτο και τα  λεφτα να περναμε χωρις την να κανουμε δηλωση παλι θα τρωγαμε προστιμο αν στην καινουργια βαλουμε αλλα πχ...οποτε το οτι πεπει να δουν και την καινουργια δηλωση μεν δε σωστοτατο αλλα μεν δε δεν ειναι και απαραιτητο γιατι οι δηλωσεις γινοντε μεχρι τελος ιουνιου...εξαλου ας μην ειχε το κουτακι το οτι δεν φιλοξενουμε πλεον..εμεις φτεμε σε αυτο?



#63   emivaio

emivaio

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 15/05/2014 - 21:17

καλησπερα εμένα γράφει ενδεικτικό αποδοχή πόσο 833,33 και η αίτηση μου υποβλήθηκε οριστικά στις 23.4.2014  και ακομα περιμενω πηρα τηλεφωνα στο υπουργειο και μου ειπαν οτι τα λεφτα τελειωσαν και να περιμένω



#64   emivaio

emivaio

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 15/05/2014 - 21:19

επίσης μου είπαν οτι ο έλεγχος  και καλά που γράφει είναι παραμύθι το γράφουν αυτό γιατί δεν  υπάρχει χρήμα



#65   emivaio

emivaio

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 15/05/2014 - 21:36

επίσης βλέπω οι περισσότεροι να παίρνουμε το τρίτο το μακρύτερο όσοι πήραν πήραν παιδιά ,πηγαίνετε τώρα να ψηφίσετε.....



#66   Katanass

Katanass

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/05/2014 - 23:12

Επιπλέον 60.000 αιτήσεις είχαν γίνει αποδεκτές μέχρι τέλος Απριλίου, αλλά δεν καταβλήθηκε το ποσό για λόγους ελέγχου αυτών και οι μισές οδεύουν προς απόρριψη.

- ανάλογα με το πώς εξελίσσεται η διαδικασία υποβολής και έγκρισης αιτήσεων, θα αξιολογηθούν τα κριτήρια χορήγησης του «κοινωνικού μερίσματος» τις τελευταίες δύο-τρεις ημέρες του Μαΐου.

Διάβασε περισσότερα στο: Κοινωνικό μέρισμα: 200-250€ στους «έξτρα» δικαιούχους | gazzetta.gr
Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook

#67   GiorgosV13

GiorgosV13

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/05/2014 - 14:29

www.facebook.com/merismatwra

 

Φτιάξαμε αυτή την ομάδα για να είμαστε όλοι μαζί!!! Πρέπει αυτή η προσπάθεια να στηριχτεί από όλους!!! Διαδώστε το παντού... Έχουμε τη δική μας φωνή και πρέπει να το εκμεταλλευτούμε... 

 

Όλα τα τελευταία νέα, πληροφορίες και εξελίξεις για το κοινωνικό μέρισμα.

Κοινοποιήστε το! Ελάτε στη σελίδα που στέκεται απέναντι στην αδικία όσων δικαιούνται και δεν παίρνουν τα αυτονόητα.

https://www.facebook.com/merismatwra



#68   brasidas12

brasidas12

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/05/2014 - 16:38

Εγω έκανα την πρώτη μερα που βγήκε την αίτηση ρε παιδια κ δεν μου γραφει τιποτα ουτε εχει ερθει κάποιο μειλ.γραφει απλα οριστική

#69   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2014 - 18:59

Εγω έκανα την πρώτη μερα που βγήκε την αίτηση ρε παιδια κ δεν μου γραφει τιποτα ουτε εχει ερθει κάποιο μειλ.γραφει απλα οριστική

Μαλλον δε πατησες το εκτυπωση!!!Και η πλακα ειναι να σου γραφει"ΠΡΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗ"...!!!! :)



#70   brasidas12

brasidas12

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/05/2014 - 07:14

Σωστός petran66. Δεν ειχα πατήσει τοσο καιρό εκτύπωση. Αλλα κ πάλι τσαμπα περίμενα. Δεν το δικαιούμαι λόγο εισοδήματος κ περιουσίας. Με πηραν πρέφα πως ειμαι πλούσιος γαμωτο.

#71   Katanass

Katanass

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/05/2014 - 09:43

Καλημερα εχουμε καμια νεα πληροφορησει ξερει κανεις τπτ...

Τελευταία επεξεργασία από: Katanass, 24/05/2014 - 09:45


#72   AndreasSkywalker

AndreasSkywalker

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/06/2014 - 20:36

Παιδια μια ερωτηση παρακαλω. Για τους δικαιουχους του κοινωνικου μερισματος, δηλωνουμε τον αριθμο παροχης ρευματος του 2012 η τον αριθμο παροχης της κατοικιας που μενουμε τωρα? Ευχαριστω εκ των προτερων.



#73   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 02/06/2014 - 22:55

Παιδια μια ερωτηση παρακαλω. Για τους δικαιουχους του κοινωνικου μερισματος, δηλωνουμε τον αριθμο παροχης ρευματος του 2012 η τον αριθμο παροχης της κατοικιας που μενουμε τωρα? Ευχαριστω εκ των προτερων.

την παροχη της περσινης φορολογικης δηλωσης αφου ουτως ή αλλως ελεγχουν τα εισοδηματικα κριτηρια της περσινης για να στο δωσουν



#74   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/06/2014 - 20:10

Όσοι δικαιούνται κοινωνικό μέρισμα παίρνουν δωρεάν Ίντερνετ

 

Δωρεάν σύνδεση στο διαδίκτυο για 12 μήνες, απόκτηση βασικού εξοπλισμού πρόσβασης σε αυτό και εκπαίδευση για χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή, θα μπορούν να έχουν από τον επόμενο μήνα (Ιούλιο) οι δικαιούχοι του κοινωνικού μερίσματος σε οκτώ περιφέρειες της χώρας,εξαιρείται η Αττική.

 

Πρόκειται για μία νέα δράση του υπουργείου Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων «για την ψηφιακή αλληλεγγύη» και αφορά όλες τις οικογένειες- νοικοκυριά που δικαιούνται το κοινωνικό μέρισμα στις Περιφέρειες Ανατολικής Μακεδονίας- Θράκης, Ηπείρου, Θεσσαλίας, Ιονίων Νήσων, Δυτικής Ελλάδας, Πελοποννήσου, Βορείου Αιγαίου και Κρήτης.

Με απλές διαδικασίες και τη χρήση ενός κουπονιού «Ψηφιακής Αλληλεγγύης» που θα ανταλλάσσεται σε όποια από τις επιχειρήσεις συνεργαστούν με τη δράση, οι δικαιούχοι θα έχουν τις εξής δυνατότητες:

- Να αποκτήσουν ή να διατηρήσουν τη σύνδεσή τους στο διαδίκτυο για 12 μήνες.

- Να αποκτήσουν βασικό εξοπλισμό πρόσβασης στο διαδίκτυο και εξοικείωσης με τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές (PC ή Tablet).

- Να εκπαιδευτούν, στον χώρο τους, στη βασική χρήση του ηλεκτρονικού υπολογιστή και του διαδικτύου από πιστοποιημένους εκπαιδευτές σε τεχνολογίες πληροφορικής και επικοινωνιών.

Σύμφωνα με τον γγ Τηλεπικοινωνιών, Ταχυδρομείων και Ψηφιακής Σύγκλισης, Μεν. Δασκαλάκη, η δράση προβλέπεται να ξεκινήσει τον επόμενο μήνα και αποτελεί το πρώτο βήμα για την υλοποίηση της «Ψηφιακής Στρατηγικής 2014- 2020».

«Η δυνατότητα πρόσβασης στο διαδίκτυο και η βασική γνώση για την αξιοποίησή του, αποτελεί σήμερα αγαθό που πρέπει να είναι διαθέσιμο σε όλους τους πολίτες. Οι ομάδες πληθυσμού που έχουν δεχθεί τις σοβαρότερες εισοδηματικές απώλειες, ως συνέπεια της οικονομικής κρίσης, είναι αυτές που σήμερα δεν έχουν τη δυνατότητα πρόσβασης στο διαδίκτυο και κινδυνεύουν να καταστούν "ψηφιακά αναλφάβητες"» επισημαίνεται σε ανακοίνωση του υπουργείου.

«Η μείωση του ψηφιακού χάσματος μεταξύ αυτών των ομάδων πληθυσμού και σε σχέση με την Ευρωπαϊκή Ένωση αποτελεί βασική προτεραιότητα της κοινωνίας που θέλει να προχωρήσει μπροστά, δίνοντας ισότιμα ευκαιρίες σε όλους τους πολίτες της» προστίθεται στην ανακοίνωση.

 

Πηγή


Τελευταία επεξεργασία από: winnie74, 05/06/2014 - 20:11

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες