Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iPhone 6S με οθόνη 5.5 ιντσών [Φημολογούμενες διαστάσεις]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 13/05/2014 - 21:21

iPhone6-iPhone6S.jpg

 

Μιας και χορτάσαμε από φήμες και leaks για το επερχόμενο iPhone 6 με οθόνη 4.7 ιντσών ήρθε η ώρα να δούμε κάτι και για το  -ακόμη- μεγαλύτερο iPhone 6S με οθόνη 5.5 ιντσών το οποίο οι τελευταίες φήμες θέλουν να διατίθεται μερικούς μήνες αργότερα από το μικρότερο "αδερφάκι" του.

 

Σύμφωνα λοιπόν με μετρήσεις θηκών προστασίας που έχουν κυκλοφορήσει στην αγορά (η αυθεντικότητα των οποίων φυσικά παραμένει ανεπιβεβαίωτη) οι διαστάσεις των 2 επερχόμενων μοντέλων iPhone 6 έχουν ως εξής:

  • iPhone 6 με οθόνη 4.7 ιντσών: 67mm πλάτος x 138mm ύψος x 6mm πάχος
  • iPhone 6S με οθόνη 5.5 ιντσών: 81mm πλάτος x 157mm ύψος x 7mm πάχος

Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/05/2014 - 21:25

το original ποιο θα είναι? εννοώντας η συνέχεια του 5s 



#3   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/05/2014 - 23:05

Κουράστηκα.... :(  :o  :wacko: Τη μία λένε θα βγάλουν 2 μαζι οπως εγινε με τα 5s/c. Την αλλη λένε οτι το ενα θα βγει Αυγουστο, το αλλο Σπτεμβριο, την αλλη λένε ότι θα ειναι 4,5, την αλλη 4,7 & 5,5....Τωρα λενε οτι θα ειναι το ενα 6 και το αλλο 6s. Εδω λίγο μου κολλαει η παροιμια ''οπου ακούς πολλά κεράσια....''....


Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 13/05/2014 - 23:10


#4   logaras314

logaras314

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/05/2014 - 23:16

No more charcoaaaaal! πραγματικα το κουρασανε.. δεν εχουν actual leaks και το γυρισαν στις 3rd party θηκες και στα καθε λογης mockups. Αναθεμα αυτον που εφτιαξε τα 3D printers!



#5   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/05/2014 - 23:58

Και ποιος τους ειπε πως το lock button θα πάει στο πλάι?? Εδω στο iPad και ειναι απο πάνω.....



#6   Rhohamme

Rhohamme

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/05/2014 - 00:55

Και ποιος τους ειπε πως το lock button θα πάει στο πλάι?? Εδω στο iPad και ειναι απο πάνω.....

 

Το iPad προορίζεται για χρήση και με τα δύο χέρια.

 

Το πλαϊνό lock button είναι ουσιαστικά μονόδρομος, όταν μεγαλώνουν οι διαστάσεις της συσκευής και θες να έχεις λειτουργικότητα, έστω και περιορισμένη, με το ένα χέρι.

Κατά την άποψή μου είναι αρκετά ψηλά τοποθετημένο. Θα το προτιμούσα πιο κοντά στο κέντρο της συσκευής.



#7   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/05/2014 - 01:07

Το iPad προορίζεται για χρήση και με τα δύο χέρια.

 

Το πλαϊνό lock button είναι ουσιαστικά μονόδρομος, όταν μεγαλώνουν οι διαστάσεις της συσκευής και θες να έχεις λειτουργικότητα, έστω και περιορισμένη, με το ένα χέρι.

Κατά την άποψή μου είναι αρκετά ψηλά τοποθετημένο. Θα το προτιμούσα πιο κοντά στο κέντρο της συσκευής.

Γιατι (να μην πω το S5) το s3 μπορει να το χρησιμοποιήσει καποιος με το ενα χερι επειδη εχει το lock button στο πλαi?? Θα τρελαθουμε τελειως τωρα??

 

Με την επερχομενη αυξηση προφανως και ''τελειωνει'' το κεφάλαιο της χρησης με το ενα χέρι που τοσο μας ειχαν προμοταρει ''back in 2012''..

 

Δεν τα βάζω με σενα φιλε μου καλα εκανες και ειπες τη γνωμη σου απλως μου την εχει δωσει γενικα όλο το σκηνικο με τα ''δηθεν'' leaks με τις οθόνες μπαλκονόπορτες και την επόμενη ''ιδανικη'' οθόνη που θα μας ταισει η Apple το Σεπτεμβρη...

 

Ελπίζω σε ενα μοντέλο στο μεγεθος του τωρινου μου 5s με ,αν οχι ιδια, παρόμοια specs με το 6 ή όπως αλλιώς θα το πουν...


Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 14/05/2014 - 01:10


#8   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2014 - 01:20

Αυτοί που είναι ικανοποιημένοι με τις μακρουλές οθόνες των iphone 5 5c 5s και δεν τους αρέσουν οι μεγάλες

Υπάρχει πάντα η επιλογή να κρατήσουν τις συσκευές τους και να μην πάρουν το 6. Δεν τους αναγκάζει κανείς να πάρουν άλλο. Το ios 8 θα μπει σε όλα τα 5αρια κανονικά

#9   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/05/2014 - 01:25

Αυτοί που είναι ικανοποιημένοι με τις μακρουλές οθόνες των iphone 5 5c 5s και δεν τους αρέσουν οι μεγάλες

Υπάρχει πάντα η επιλογή να κρατήσουν τις συσκευές τους και να μην πάρουν το 6. Δεν τους αναγκάζει κανείς να πάρουν άλλο. Το ios 8 θα μπει σε όλα τα 5αρια κανονικά

Καποια στιγμη θα σταματησει το καθε 5/5s/5c να περνει τα επερχομενα ios... 

 

Δεν κολλαει μονο στο ios 8 η δουλεια....



#10   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2014 - 01:46

Καποια στιγμη θα σταματησει το καθε 5/5s/5c να περνει τα επερχομενα ios...

Δεν κολλαει μονο στο ios 8 η δουλεια....

Μη νομίζεις ούτε εγώ συμφωνώ με το να υπήρχαν μόνο μεγάλες οθόνες αλλά η αγορά είναι τεράστια και μπορεί ο καθένας να βρει ότι θέλει.

Δεν έχω πρόβλημα με τις μεγάλες οθόνες ή τις μικρές ή τις μέτριες η καθεμιά μπορεί να βρει το κοινό της.

Ο μεγάλος συμβιβασμός για μένα που έκανε η apple ήταν η οθόνη των 5. Ούτε μεγάλη οθόνη έχει ούτε μικρή συσκευή είναι.

Ήταν μακρόστενη. Αλλά αυτά είμαι προσωπικές γνώμες. Οπότε τα προπεραςα τα 5αρια και δεν έπαθα τίποτα, σε άλλους άρεσαν παρά πολύ και τα πήραν οπότε όλοι ευχαριςτημενοι. Μέχρι να σταματήσει η apple την υποστήριξη των 5 μπορεί να ξανβγαλει κάποιο μικρό. Μέχρι τότε δεν χρειάζεται κάποιος να πάρει το 6 τα 5αρια μια χαρά θα παίζουν το ios 8 και 9

Τελευταία επεξεργασία από: Demonoire, 14/05/2014 - 01:51


#11   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/05/2014 - 01:55

Μη νομίζεις ούτε εγώ συμφωνώ με το να υπήρχαν μόνο μεγάλες οθόνες αλλά η αγορά είναι τεράστια και μπορεί ο καθένας να βρει ότι θέλει.

Δεν έχω πρόβλημα με τις μεγάλες οθόνες ή τις μικρές ή τις μέτριες η καθεμιά μπορεί να βρει το κοινό της.

Ο μεγάλος συμβιβασμός για μένα που έκανε η apple ήταν η οθόνη των 5. Ούτε μεγάλη οθόνη έχει ούτε μικρή συσκευή είναι.

Ήταν μακρόστενη. Αλλά αυτά είμαι προσωπικές γνώμες. Οπότε τα προπεραςα τα 5αρια και δεν έπαθα τίποτα, σε άλλους άρεσαν παρά πολύ και τα πήραν οπότε όλοι ευχαριςτημενοι. Μέχρι να σταματήσει η apple την υποστήριξη των 5 μπορεί να ξανβγαλει κάποιο μικρό. Μέχρι τότε δεν χρειάζεται κάποιος να πάρει το 6 τα 5αρια μια χαρά θα παίζουν το ios 8 και 9

Με τέτοια επιχειρήματα δεν μπορω παρα να συμφωνήσω μαζι σου..!!

#12   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2014 - 07:34

Ευτυχως που θα βγαλει και σε κατω απο 5" (4.5 ή 4.7)!!!

Το 5.5" (αν υπαρξει) θα ειναι μια κλασικη γκουμουτσα κινητο με ios...



#13   musclejohn2012

musclejohn2012

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2014 - 09:05

καλημερα σας! εχω το 4s και σκεφτομαι να αγορασω το 5s..εχω μπει σε διλημα τι να κανωωω????



#14   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/05/2014 - 09:08

καλημερα σας! εχω το 4s και σκεφτομαι να αγορασω το 5s..εχω μπει σε διλημα τι να κανωωω :huh:?

τι σκεφτεσαι ακριβως? ειναι παρα πολυ καλη αναβαθμηση


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#15   musclejohn2012

musclejohn2012

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2014 - 09:18

σκεφτομαι α αξιζει τα λεφτα για το 5s h να κανω υπομονη για το 6...αλλα και το 5S πλεον ειναι σε πολυ καλη τιμη



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες