Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPhone 5 64GB


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 17/05/2014 - 14:54

Καλησπέρα σε όλη την παρέα εαν και είμαι παλιό μέλλος έχω καιρό να μπω και να γράψω εδώ.

 

Λοιπόν ερώτηση, επειδή εξοικονόμησα 500 ευρώ και επειδή βρίσκω στο σκρούτζ iPhone 5 64GB με 510 ευρώ, να το πάρω? Δεν μπορώ να διαθέσω παραπάνω για 5S. και επειδή έχω μεγάλη βιβλιοθήκη με μουσική και βίντεο + θέλω να βγάζω φώτο το 16 & 32GB δεν με καλύπτουν.

Και λεφτά για 5S δεν υπάρχουν (ας έχω βάλει αγγελία το 3GS 32GB που έχω) δύσκολα να πάρω το αντίστοιχο 5S.

 

Ξέρω ότι είμαι τεχνολογικά μια γενιά πίσω, αλλά είναι καλή αγορά το 5 τώρα?

 

Αγοράζοντας το 5 θα είναι πολύ μεγάλη διαφορά σε σχέση με το 5S??? δηλαδή θα έχω κανένα θεματάκι???

 

Εάν και πέρασαν από τα χέρια μου πολλά iPhone 4, 4S είχα βρεθεί σε μια οικονομική ανάγκη και τα έδωσα. Και είχα μείνει με το 3GS, αφού όλα όμως ήρθαν καλά τώρα και μάζεψα 500 ευρώ είπα να πάρω ένα αρκετά ποιο καινούριο τηλέφωνο από αυτό που έχω τώρα. σε Android δεν θέλω να πάω γιατί έχω αγοράσει πολλά παιχνίδια και εφαρμογές και θέλω να τα έχω στο επόμενο τηλέφωνο που θα πάρω.

 

Ξέρω ότι σε 3-4 μήνες θα ανακοινωθεί το iPhone 6 και ξέρω ότι θα μένω 2 γενιές πίσω... Αλλά δεν μπορώ να περιμένω τόσο για να πάρω τηλέφωνο.

 

Όλες οι γνώμες δεκτές,

 

Σας ευχαριστώ!


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 17/05/2014 - 14:55

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iras

iras

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2014 - 20:45

Διάλεξε ποια από τις φήμες του iPhone 6 σου αρέσει περισσότερο, βρες μια συσκευή σε android με λίγα χρήματα από το Skroutz, κάνε την δουλειά σου και μάζεψε λεφτά για τον Δεκέμβρη που θα έχει διαθεσιμότητα να το πάρεις το 6.



#3   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 17/05/2014 - 20:54

Βασικά δεν θέλω να πάω σε android, μπορούσα ανα πάσα στιγμή να έχω το Σαμυ Σ4 με 340 ευρώ του κουτιου απο τα σκρουτζομαγαζα αλλά δεν με συγκινούν τα android. Και μέχρι τον Δεκέμβριο που θα έρθει στην Ελλάδα το iP6 δεν μπορώ να περιμένω! Γι' αυτό και ρωτάω για το iP5.

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#4   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/05/2014 - 20:59

Τώρα το 5s έχει 530 ... Ειναι κρίμα για μένα να πάρεις το 5 ..

#5   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 18/05/2014 - 21:09

να αλλά τα 16GΒ που έχει το 5S δεν μου αρκούνε. εδώ τα 32GB και τα καλύπτω και όταν θέλω να βγάλω νέες Φώτο πρέπει να σβήσω κάτι από το τηλέφωνο για να βγάλω άλλες.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#6   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/05/2014 - 22:32

να αλλά τα 16GΒ που έχει το 5S δεν μου αρκούνε. εδώ τα 32GB και τα καλύπτω και όταν θέλω να βγάλω νέες Φώτο πρέπει να σβήσω κάτι από το τηλέφωνο για να βγάλω άλλες.

 

 

Τώρα το 5s έχει 530 ... Ειναι κρίμα για μένα να πάρεις το 5 ..



#7   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/05/2014 - 23:30

Cloud ;)

#8   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 19/05/2014 - 17:22

δεν είναι λογική να είμαι συνέχεια on-line για να τραβάω αρχεία από το iCloud... γι'αυτό και χρειάζομαι GB... δηλ το 5αρη γίνετε τόσο αργό σε σχέση με το 5S? δεν με καίει εάν είναι 64ΒΙΤ ο επεξεργαστής η όχι ούτος σι άλος δεν πρόκειται να τρέξω photoshop η κάτι άλλο για να θέλω 64ΒΙΤ επεξεργαστή.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#9   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 19/05/2014 - 18:02

Το 5s θα αντεξει περισσοτερο στον χρονο (μελλοντικα ios). Ειναι σαφως καλυτερο να παρεις το 5s, που εχει κ ελαφρως καλυτερη καμερα, αλλα κ πολυ καλυτερη μπαταρια (μεγαλο ποσοστο των iphone 5 εχουν θεμα με τη μπαταρια σε λιγοτερο απο1 χρονο).
Τωρα αν θες οπωσδηποτε 64gb, δεν εχει νοημα να ρωτας.

You'll Never Walk Alone


#10   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/05/2014 - 22:55

Δεν είπε κανείς ότι το 5άρι δεν είναι γρήγορο αλλά δεν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για το συγκεκριμένο κινητό σήμερα.Ας είναι και 64GB.



#11   Thanaiskep

Thanaiskep

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:immortaltns1@hotmail.com

Δημοσίευση 24/05/2014 - 08:21

Εγω στην θεαη σου θα αγοραζα εναν μεγαλο εξωτερικο δισκο για να κραταω και τα backup μου. Δεν εισαι καλυμενος με το να γεμιζεις ενα τηλεφωνο. Ο αποθηκευτικος χωρος του τηλεφωνου για μενα ειναι κατι προσωρινο.

#12   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 24/05/2014 - 17:08

Το 5s θα αντεξει περισσοτερο στον χρονο (μελλοντικα ios). Ειναι σαφως καλυτερο να παρεις το 5s, που εχει κ ελαφρως καλυτερη καμερα, αλλα κ πολυ καλυτερη μπαταρια (μεγαλο ποσοστο των iphone 5 εχουν θεμα με τη μπαταρια σε λιγοτερο απο1 χρονο).
Τωρα αν θες οπωσδηποτε 64gb, δεν εχει νοημα να ρωτας.


Δλδ το 5s του χρόνου θέλεις να μου πεις ότι θα είναι από το 5 αυτήν την στιγμή. Δεν το πιστεύω. Πλέον υποτίθεται για να τρέχεις σωστά το τελευταίο λειτουργικό της Apple πρέπει να έχεις και την τελευταία συσκευή. Εδώ είμαστε και θα δεις πόσα παράπονα θα έχουν χρήστες 5s όταν βγει το καινούργιο ios.

Τώρα στο θέμα μας. Φίλε από την στιγμή που έχεις 3gs η αλλαγή στο 5 θα είναι τεράστια και από ότι κατάλαβα δεν σε πολύ ενδιαφέρει αν έχεις το τελευταίο high end τηλέφωνο. Άρα για φωτογραφίες και μουσική που το θέλεις είναι υπέρ αρκετό, αλλά τα 500 είναι πολλά, σκέψου όπως είπες πιο πάνω ότι με 340 παίρνεις S4 16gb + μια sd 64gb είσαι στα 80gb! Σκέψου πόση μουσική και φωτογραφίες μπορείς να έχεις.....

#13   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 24/05/2014 - 17:09

Δλδ το 5s του χρόνου θέλεις να μου πεις ότι θα είναι καλύτερο το από το 5 αυτήν την στιγμή. Δεν το πιστεύω. Πλέον υποτίθεται για να τρέχεις σωστά το τελευταίο λειτουργικό της Apple πρέπει να έχεις και την τελευταία συσκευή. Εδώ είμαστε και θα δεις πόσα παράπονα θα έχουν χρήστες 5s όταν βγει το καινούργιο ios.

Τώρα στο θέμα μας. Φίλε από την στιγμή που έχεις 3gs η αλλαγή στο 5 θα είναι τεράστια και από ότι κατάλαβα δεν σε πολύ ενδιαφέρει αν έχεις το τελευταίο high end τηλέφωνο. Άρα για φωτογραφίες και μουσική που το θέλεις είναι υπέρ αρκετό, αλλά τα 500 είναι πολλά, σκέψου όπως είπες πιο πάνω ότι με 340 παίρνεις S4 16gb + μια sd 64gb είσαι στα 80gb! Σκέψου πόση μουσική και φωτογραφίες μπορείς να έχεις.....



#14   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 24/05/2014 - 21:03

Δλδ το 5s του χρόνου θέλεις να μου πεις ότι θα είναι από το 5 αυτήν την στιγμή. Δεν το πιστεύω. Πλέον υποτίθεται για να τρέχεις σωστά το τελευταίο λειτουργικό της Apple πρέπει να έχεις και την τελευταία συσκευή. Εδώ είμαστε και θα δεις πόσα παράπονα θα έχουν χρήστες 5s όταν βγει το καινούργιο ios.


Αν το 5s δε θα τα πηγαινει καλα με το νεο ios φαντασου το 5 πως θα τα πηγαινει. Γιαυτο και προτεινω 5s και ας χασει σε gb.

You'll Never Walk Alone


#15   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 24/05/2014 - 21:32

Αν το 5s δε θα τα πηγαινει καλα με το νεο ios φαντασου το 5 πως θα τα πηγαινει. Γιαυτο και προτεινω 5s και ας χασει σε gb.


Μα το παλικάρι δεν το πολύ ενδιαφέρει να έχει και το πιο γρήγορο κινητό(αν κατάλαβα καλά), επειδή έτσι κι αλλιώς τώρα έχει το 3gs.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες