Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Βοήθεια για αγορά Mac


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
148 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2014 - 09:31

Και κάτι άλλο ρε παιδιά, δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλά στο skroutz δεν μπορω να βρω iMac με fusion drive

Ναι, γιατί το Fusion Drive είναι προαιρετικό για όλους τους iMac.

 

Μπαίνει μόνο με παραγγελία ή μπορεί να βρεις ορισμένα κομμάτια σε κάποια καταστήματα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/05/2014 - 09:43

Αυτά τα δύο είναι ίδια; http://www.vnp.gr/yp...a-15-me293.html
http://store.istorm....na-display.html

#18   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2014 - 09:45

Ναι, τα ίδια είναι.



#19   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/05/2014 - 10:32

Αν εχεις εστω και ενα αλλο λαπτοπ κ ας ειναι κ παλιο πανε για το 27αρι imac. Αν δεν εχεις καθολου λαπτοπ ομως σιγουρα θα σου λειψει και θα το χρειαστεις. Επισης οπως ξαναγραψα εφοσον δεν σε νοιαζουν και τα τρελα specs παιρνεις ενα macbook retina κ οταν ξαναμαζεψεις παιρνεις καο την 27αρα thunderbolt και το κανεις imac οποτε θελεις.

#20   TrankLL

TrankLL

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/05/2014 - 10:38

Εδώ είσαι φίλε μου! http://e-mac.eu/inde...temid=1&lang=el macbook pro retina με 256gb ssd και 8gb ram στα 1325 τιμή προσφορά. Και αφού θες και για ταινίες παίρνεις και μια ξεχωριστή οθόνη ή το συνδέεις στην τηλεόραση σου.


Τελευταία επεξεργασία από: TrankLL, 24/05/2014 - 10:41


#21   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/05/2014 - 10:42

Εδώ είσαι φίλε μου! http://e-mac.eu/inde...rt&Itemid=1〈=el macbook pro retina με 256gb ssd και 8gb ram στα 1325 τιμή προσφορά. Και αφού θες και για ταινίες πέρνεις και μια ξεχοριστή οθόνη ή το συνδέεις στην τηλεόραση σου.

Πολύ καλό αλλά θέλω 15´´. Οι κωδικοί που γράφει στο μοντέλο ΜΕ294, ΜΕ293 κ.λπ. Τι σημαίνουν;

#22   TrankLL

TrankLL

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/05/2014 - 10:57

Πολύ καλό αλλά θέλω 15´´. Οι κωδικοί που γράφει στο μοντέλο ΜΕ294, ΜΕ293 κ.λπ. Τι σημαίνουν;

Είναι ο κωδικός του μοντέλου. Αμα μπεις και στο isquare τον ίδιο έχει στο συγκεκριμένο μοντέλο απλά στο isquare έχει 1650. Πάντως μπορείς να πάρεις το 13" και με τα υπόλιπα λεφτα μία κάλη οθόνη μεγάλη, και ετσι θα έχεις και λαπτοπ και σταθερό. Αλλά εσύ αποφασίζεις :)


Τελευταία επεξεργασία από: TrankLL, 24/05/2014 - 10:59


#23   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/05/2014 - 14:48

Η 13αρα δεν ειναι καθολου μικρη για την χρηση που περιγραφεις. Ιδανικη θα την ελεγα. Οταν πηρα το πρωτο μου μακ ειχα πολυ αγχος για το αν θα με βολεψει και αργοτερα οταν το συνηθισα δυσανασχετουσα με το 15αρι της αδερφης μου και το 17αρι της κοπελας μου. Μονο με τις ταινιες δεν θα χεις την σουπερ εμπειρια με τις 13 ιντσες αλλα με ενα hdmi η ακομα καλυτερα αν μσζεψεις κ παρεις την 27αρα οθονη σκετη θα χεις φορητο σταθετο ταινιες και τα παντα ολα. Οπως σε διαβαζω παντως για 15αρι λαπτοπ σε κοβω οποτε αν μεσα σου εχεις ηδη αποφασισει μην ακους κανεναν και πηγαινε παρτο

#24   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/05/2014 - 20:28

Η 13αρα δεν ειναι καθολου μικρη για την χρηση που περιγραφεις. Ιδανικη θα την ελεγα. Οταν πηρα το πρωτο μου μακ ειχα πολυ αγχος για το αν θα με βολεψει και αργοτερα οταν το συνηθισα δυσανασχετουσα με το 15αρι της αδερφης μου και το 17αρι της κοπελας μου. Μονο με τις ταινιες δεν θα χεις την σουπερ εμπειρια με τις 13 ιντσες αλλα με ενα hdmi η ακομα καλυτερα αν μσζεψεις κ παρεις την 27αρα οθονη σκετη θα χεις φορητο σταθετο ταινιες και τα παντα ολα. Οπως σε διαβαζω παντως για 15αρι λαπτοπ σε κοβω οποτε αν μεσα σου εχεις ηδη αποφασισει μην ακους κανεναν και πηγαινε παρτο

Χαχαχαχχαχαχαχαχαχα μέσα είσαι!!!

#25   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/05/2014 - 14:40

Λοιπόν η απόφαση ελήφθη, MacBook Pro retina. Έχω δυνατότητα να το πάρω απο USA μέσω ενός φίλου που θα πάει την επόμενη εβδομάδα, θέλω να ρωτήσω δυο πράγματα.
1) Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο για Ελλάδα; Υπάρχει θέμα να μην έχω Ελληνικό μενού ή πληκτρολόγιο;
2) Μπορώ να κάνω αγορά στο AppStore με Ελληνική κάρτα και αποστολή στη διεύθυνση που θα μείνει ο φίλος ή πρέπει να έχω Αμερικάνικη κάρτα;

#26   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 25/05/2014 - 16:11

Λοιπόν η απόφαση ελήφθη, MacBook Pro retina. Έχω δυνατότητα να το πάρω απο USA μέσω ενός φίλου που θα πάει την επόμενη εβδομάδα, θέλω να ρωτήσω δυο πράγματα.
1) Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο για Ελλάδα; Υπάρχει θέμα να μην έχω Ελληνικό μενού ή πληκτρολόγιο;
2) Μπορώ να κάνω αγορά στο AppStore με Ελληνική κάρτα και αποστολή στη διεύθυνση που θα μείνει ο φίλος ή πρέπει να έχω Αμερικάνικη κάρτα;

Κανονικά θα έχεις και μενού ελληνικό και πληκτρολόγιο (όχι ελληνικούς αναγραφόμενους χαρακτήρες στα πλήκτρα). Μπορείς να κάνεις την αγορά με ελληνική κάρτα (mastecard ή visa) και να βάλεις την αμερικάνικη διεύθυνση του φίλου σου. Καλή αγορά, να το χαρείς



#27   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/05/2014 - 17:57

Ρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος τι διάφορα έχουν τα δυο μοντέλα με τιμές 1.689€ και 1.994€; http://www.e-mac.eu/...t&Itemid=30〈=el

#28   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2014 - 18:05

Είναι B.T.O (Build to Order) μοντέλο δηλαδή παραγγελία και έχει καλύτερο επεξεργαστή.


Τελευταία επεξεργασία από: dennis97, 25/05/2014 - 18:06


#29   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/05/2014 - 01:55

Καλοριζικο φιλε μου. Πριν λιγες μερες εκανα και γω την κινηση μου για ρετινα macbook. Το configuration εκανες; Το πληκτρολογιο και η γλωσσα μην σε νοιαζει. Και γω απο Ελβετια το φερνω κ απλα θα χω αγγλικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο,κατα τα αλλα ειναι ολοιδιο κ την γλωσσα την περνας μονος σου. Παιδια μα ρωτησω λιγο επειδη μπερδευτικα το πως λειτουργουν τα configuration. Εγω πηρα το basic μοντελο κ εβαλα 8gb ram, τι σημαινει αυτο πρακτικα,θα μου ανοιξουν το μακ και θα κανουν την αλλαγη η θα υπαρχει ετοιμο συσκευασμενο ακριβως στο configuration που ζητησα εγω;

#30   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/05/2014 - 09:30

Καλοριζικο φιλε μου. Πριν λιγες μερες εκανα και γω την κινηση μου για ρετινα macbook. Το configuration εκανες; Το πληκτρολογιο και η γλωσσα μην σε νοιαζει. Και γω απο Ελβετια το φερνω κ απλα θα χω αγγλικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο,κατα τα αλλα ειναι ολοιδιο κ την γλωσσα την περνας μονος σου. Παιδια μα ρωτησω λιγο επειδη μπερδευτικα το πως λειτουργουν τα configuration. Εγω πηρα το basic μοντελο κ εβαλα 8gb ram, τι σημαινει αυτο πρακτικα,θα μου ανοιξουν το μακ και θα κανουν την αλλαγη η θα υπαρχει ετοιμο συσκευασμενο ακριβως στο configuration που ζητησα εγω;


Έτοιμο έρχεται.
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες