Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

OS X Yosemite - 10.10


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1492 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#931   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/10/2014 - 19:44

Ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό. 

 

http://www.macuser.g...e-for-mac-3585/

Εμένα γιατί μου τα υπογραμμίζει όλα λάθος και ας είναι σωστά?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#932   nenikos

nenikos

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/10/2014 - 19:54

Τέλεια, είσαι τούμπανο. Μην ασχολείσαι άλλο με αυτά, κοίτα να χαρείς το μηχανάκι σου!

 

Ευχαριστώ φίλε! Απλά αναρωτιέμαι γιατί με τα Mavericks η μνήμη δεν ανέβαινε ποτέ πανω απ το 10-12 και τωρα με τον σαφαρι ανοιχτο φτανει 25-30

Είναι φυσιολογικο  λογω του yosemite?



#933   domino

domino

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/10/2014 - 19:58

Καλησπερα

εχω το εξης προβλημα μετα τηνεγκατασταση του yosemite και χρειαζομαι λιγο τη βοηθεια σας. ανοιγω το icloud drive αλλα κολλαει στο setting up και δεν μου το κανει εγκατασταση. εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα.? παραθετω και screenshot . να τονισω οτι μετα  την εγκατασταση στο πρωτο ανοιγμα που ζητουσε να συνδεθω με icloud να βαλω το password μου απο το apple id μου ελεγε seerver error και αναγκαστικα το εκανα skip.ωστοσο στο app store syndeomai kanonika

Συνημμένα αρχεία



#934   domino

domino

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/10/2014 - 20:51

Καλησπερα

εχω το εξης προβλημα μετα τηνεγκατασταση του yosemite και χρειαζομαι λιγο τη βοηθεια σας. ανοιγω το icloud drive αλλα κολλαει στο setting up και δεν μου το κανει εγκατασταση. εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα.? παραθετω και screenshot . να τονισω οτι μετα  την εγκατασταση στο πρωτο ανοιγμα που ζητουσε να συνδεθω με icloud να βαλω το password μου απο το apple id μου ελεγε seerver error και αναγκαστικα το εκανα skip.ωστοσο στο app store syndeomai kanonika

 

κανεις παιδια?



#935   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 22/10/2014 - 20:54

κανεις παιδια?

Προσπάθησες να κάνει Sign out και και ξανά Sign in 

 

Καπού έχει σκαλώσει με την σύνδεση...


@CaLi@


#936   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/10/2014 - 21:40

Παντως ρε παιδια, εγω σαν νεος κατοχος μακ, ναι μεν ενθουσιασμενος κλπ, αλλα βλεπω και αρκετο λαγκ, ειδικα στο iphotos και σε ορισμενα (λιγα) sites (μεσω safari).
Αλλα κυριως με ενοχλει το iphotos.
Macbook pro retina , το τελευταιο

#937   domino

domino

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/10/2014 - 21:50

Προσπάθησες να κάνει Sign out και και ξανά Sign in 

 

Καπού έχει σκαλώσει με την σύνδεση...

εκανα sign out αλλα παλι τιποτα..τωρα δε με βαζει καν μεσα στο icloud settings και κολλαει. macbook air mid 2013



#938   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 22/10/2014 - 22:05

εκανα sign out αλλα παλι τιποτα..τωρα δε με βαζει καν μεσα στο icloud settings και κολλαει. macbook air mid 2013

Δεν πιστεύω πως έχει να κάνει με το μηχάνημα σου.. Κάπου πάλι έχει θέμα η επικοινωνία με τον Server θα σου έλεγα να προσπαθήσεις κάποια άλλη ώρα...


@CaLi@


#939   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 22/10/2014 - 22:20

εκανα sign out αλλα παλι τιποτα..τωρα δε με βαζει καν μεσα στο icloud settings και κολλαει. macbook air mid 2013

 

Προσπάθησε και το παρακάτω. δεξί εικονίδιο 

 

Πήγαινε στον Finder.

Κρατα το  option key (alt) στο keyboard και μετα με δεξι κλικ πανω στο εικονιδιο finder click 'Relaunch'. 

 

Ισως αυτό να σε βοηθήσει. 

 

​Λογικα για bug του iCloud drive το βλέπω, και δεν υπάρχει καμια ανησυχία για τον Μακ σου. 

 


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#940   magiaros

magiaros

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 23/10/2014 - 05:40

ξαναέβαλα μάβερικς

 

 

δεν έκανα και τιποτα ιδιαίτερο δηλαδη,το άφησα να κάνει restore από  time machine και έπεσα για ύπνο

 

όλα όπως πριν

 

τα ίδια προγράμματα,15 pdf ανοιχτά το καθένα σε διαφορετικό παράθυρο ,safari,u-torrent,mail ,evernote και όλα πάνε σφαίρα.Δεν υπάρχει καν λόγος να κάτσω να δω πόση μνήμη διαθέσιμη έχω.δε με απασχολεί

 

 

τελικά με το yosemite η apple μας έκανε να καταλάβουμε τι τρομερό μηχάνημα είχαμε

 

θα στρώσει βέβαια και το yosemite αλλά σε κανένα εξάμηνο με βλέπω να το βάζω.θέλουν χρόνο αυτά τα πράγματα και κάποιον να τα εγκαθιστά για να βρει τα bugs

 

τελικά το time machine απλά μαγεία,ότι και να πω είναι περιτό

 

σε ευχαριστούμε apple

 

μπορεί να τα χωνω στην apple που με το ipad κοροιδεύει τον κόσμο με το 1 gb ram και θα το πληρώσει αυτό σε βάθος χρόνου όπως τα πλήρωσε και η microsoft τα κουλά που έκανε( πχ πας να δεις την ώρα  και σβύνουν όλα τα άλλα που έχεις ανοιχτά ,πλαφον χρήσης μιας εφαρμογής τη φορά λες και είμαστε στο 1821 τη στιγμή που το note  που είναι κινητό έχει 3 gb ram και μπορείς να έχεις 45 εφαρμογές ανοιχτές ταυτόχρονα)

 

nevertheless με το iPhone και το macbook pro μάλον εμείς κλέβουμε την apple  κατα τη γνώμη μου.Δεν κάνει το iphone 700 που έδωσα και το έχω 3 χρόνια και είναι σαν καινούργιο αλλά πολύ περισσότερο

 

επίσης και το macbook pro κάνει πολύ περισσότερο από όσα έδωσα(1800).


Τελευταία επεξεργασία από: magiaros, 23/10/2014 - 05:41


#941   magiaros

magiaros

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 23/10/2014 - 08:51

το "ευχαριστούμε apple" το έγραψα τώρα που ξαναθυμήθηκα τις ατέλειωτες ώρες που εχανα προσπαθώντας να ξαναβάλω για μια ακόμα φορά τα windows σε πανάκριβα desktop/τούμπανο ψάχνοντας τα cd με τους drivers της κάρτας γραφικών,της μητρικής,της κάρτας ήχου και να κάτσω να ξαναπεράσω όοοοολα αυτά τα φανταστικά προγράμματα που έκαναν παπάδες(σε θεωρητικό πάντα επίπεδο μιας και στην πραγματικότητα πάντα κάτι κολούσε,πάντα κάτι έφταιγε και δε δούλευε τίποτα)


Τελευταία επεξεργασία από: magiaros, 23/10/2014 - 08:52


#942   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/10/2014 - 09:21

καλημέρα παιδιά!σκέφτομαι να αλλάξω μνήμη έτσι γιατί μου την βάρεσε στο macbook pro late 2010 και λέω να βάλω αυτή.http://www.e-gate.gr...kvr16s11-8.html...κανει για το μηχάνημα μου?



#943   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2014 - 09:28

Καλύτερα 2•4gb για να δουλεύει καλύτερα.
Επίσης πρέπει να είναι στα 1066Mhz γιατί η πιο γρήγορη που βρήκες θα δουλεύει μεν, αλλά στην ταχύτητα που είναι η μητρική σου, οπότε τσάμπα χρήματα για πιο γρήγορη.

#944   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/10/2014 - 09:35

Καλύτερα 2•4gb για να δουλεύει καλύτερα.
Επίσης πρέπει να είναι στα 1066Mhz γιατί η πιο γρήγορη που βρήκες θα δουλεύει μεν, αλλά στην ταχύτητα που είναι η μητρική σου, οπότε τσάμπα χρήματα για πιο γρήγορη.

έτσι είμαι τώρα 2χ4 αλλα επειδή θα έρθουν κάποια παραπάνω λεφτά στην τσέπη μου έλεγα μήπως έκανα τώρα την αναβάθμιση και να μην χρειαζόταν να την κάνω μετά.

 

επίσης ένα άλλο θεματάκι που έχει να κάνει με το yosemity......δεν μπορώ να στέλνω απλα μηνύματα?στέλνει μονο imessage!



#945   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2014 - 10:15

Τότε μια χαρά είσαι απο μνήμη.
Όσο για τα μηνύματα, δεν θυμάμαι καλά αλλά πρέπει να έχει bluetooth 4.0 για να δουλέψει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες