Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 12 ψήφοι

iOS 8: Όλα όσα πρέπει να ξέρεις για το νέο λειτουργικό


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3041 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3031   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/03/2015 - 15:26

Α μπορεί δεν ξέρω. Θα το τσεκάρω, ευχαριστώ!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3032   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/03/2015 - 23:35

Βασικά μου φαίνεται ότι όλες οι εφαρμογές που κατέβασα στο ipad παιρνιουνται στο iPhone αλλά είναι συμβαίνει το αντίθετο. Παίζει αυτό?

#3033   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.905 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/03/2015 - 23:44

Βασικά μου φαίνεται ότι όλες οι εφαρμογές που κατέβασα στο ipad παιρνιουνται στο iPhone αλλά είναι συμβαίνει το αντίθετο. Παίζει αυτό?

Αποσο ξέρω όχι.



#3034   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/03/2015 - 10:44

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ρε παιδιά... Γιατί τώρα πήρα το iphone 6 plus και δεν είχα πολύ επαφή μέχρι τώρα με το iOS 8 σε κινητό...
 

Πάω να περάσω ένα νούμερο σαν επαφή. Εκεί που έχει τα στοιχεία της επαφής για να γράψω (Όνομα, Επίθετο, Εταιρία) όταν πατάω τον κέρσορα μέσα σε ένα απο αυτά να πούμε πάει αμέσως στο επόμενο πεδίο από μόνος του. Ή αν ας πούμε γράψω κάτι δεν μπορώ να το διορθώσω. Το έπαθα τώρα μόλις. Πήγα να γράψω ένα στοιχείο στο πεδίο εταιρία για την ακρίβεια και έγραψα λάθος όνομα (λόγω Τ9). Η ουσία είναι πως μόλιςε γράφηκε η λέξη πχ Γιώργος αντί για Νίκος ο κέρσορας πήγε από μόνος του από κάτω δηλαδή μέσα στο τηλεφωνικού νούμερο.Πάταγα μέσα στο πεδίο της εταιρίας για να διορθώσω το λάθος όνομα και με το που πάταγα μέσα εκεί ο κέρσορας αναβόσβηνε μία φορά μόλις και μετά έφευγε πάλι για το νούμερο...

 

Έχω μείνει μ****ας πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Ξέρουμε τι γίνεται;



#3035   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 20/03/2015 - 10:50

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ρε παιδιά... Γιατί τώρα πήρα το iphone 6 plus και δεν είχα πολύ επαφή μέχρι τώρα με το iOS 8 σε κινητό...
 

Πάω να περάσω ένα νούμερο σαν επαφή. Εκεί που έχει τα στοιχεία της επαφής για να γράψω (Όνομα, Επίθετο, Εταιρία) όταν πατάω τον κέρσορα μέσα σε ένα απο αυτά να πούμε πάει αμέσως στο επόμενο πεδίο από μόνος του. Ή αν ας πούμε γράψω κάτι δεν μπορώ να το διορθώσω. Το έπαθα τώρα μόλις. Πήγα να γράψω ένα στοιχείο στο πεδίο εταιρία για την ακρίβεια και έγραψα λάθος όνομα (λόγω Τ9). Η ουσία είναι πως μόλιςε γράφηκε η λέξη πχ Γιώργος αντί για Νίκος ο κέρσορας πήγε από μόνος του από κάτω δηλαδή μέσα στο τηλεφωνικού νούμερο.Πάταγα μέσα στο πεδίο της εταιρίας για να διορθώσω το λάθος όνομα και με το που πάταγα μέσα εκεί ο κέρσορας αναβόσβηνε μία φορά μόλις και μετά έφευγε πάλι για το νούμερο...

 

Έχω μείνει μ****ας πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Ξέρουμε τι γίνεται;

Κανε μια επανεκκινηση στο κινητο σου γιατι σαν να εχει φαει κολλημα ακουγεται, δεν κανει κατι τετοιο γενικα.

 

Κλεισ το και απο το multitasking απο κατω το "Τηλεφωνο¨πριν κανεις επανεκκινηση



#3036   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/03/2015 - 12:53

Βρήκα τι φταίει. Το swiftkey ηταν. Μόλις το απενεργοποίησα δεν το ξαναέκανε... Τι να πεις...

#3037   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 07/09/2015 - 23:29

Επαναφέρω το θέμα γιατι θέλω να κάνω μια ερώτηση.

 

Ειχα αγοράσει την εν λόγω εφαρμογή όταν είχε 15€ και την είχα περάσει κανονικά και στο δικό μου κινητό και στης κοπέλας μου μέσω την υπηρεσίας family sharing. Σήμερα πήγα να κάνω κάποιες αλλαγές σε κωδικούς και είδα οτι στις κοπέλας μου έλεγε να αγοράσω την πλήρη έκδοση στο ποσό των 4.99€ και το πάτησα γιατι είχα στο μυαλό μου οτι εφόσον είμαστε "οικογένεια" δεν θα χρεώσω πάλι αλλα τελικά χρεώθηκα. Ξερει κανείς μήπως τι παίζει;



#3038   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/09/2015 - 23:49

Επαναφέρω το θέμα γιατι θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Ειχα αγοράσει την εν λόγω εφαρμογή όταν είχε 15€ και την είχα περάσει κανονικά και στο δικό μου κινητό και στης κοπέλας μου μέσω την υπηρεσίας family sharing. Σήμερα πήγα να κάνω κάποιες αλλαγές σε κωδικούς και είδα οτι στις κοπέλας μου έλεγε να αγοράσω την πλήρη έκδοση στο ποσό των 4.99€ και το πάτησα γιατι είχα στο μυαλό μου οτι εφόσον είμαστε "οικογένεια" δεν θα χρεώσω πάλι αλλα τελικά χρεώθηκα. Ξερει κανείς μήπως τι παίζει;


Αν μιλας για in app purchase , νομιζω πως σε αυτες τις περιπτωσεις δεν ισχυει το family sharing,δηλαδη ο καθενας ειναι "μονος" του για τα in app purchased,δεν "μοιραζονται".
discord.gg/ajkUM8J

#3039   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 08/09/2015 - 00:33

Δεν μοιράζονται in app purchases τύπου "βοηθήματα" για το παιχνίδι και όχι για παράδειγμα μια εφαρμογή που θα γινει pro. Μου κάνει εντύπωση γιατι την προηγούμενη φορά είχε περαστεί κανονικά το in app purchase βγάζοντας και pop up εικονίδιο οτι έχει αγοραστεί από μέλος οικογένειας και οτι δεν θα υπάρξει άλλη χρέωση.



#3040   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/09/2015 - 01:42

Δεν μοιράζονται in app purchases τύπου "βοηθήματα" για το παιχνίδι και όχι για παράδειγμα μια εφαρμογή που θα γινει pro. Μου κάνει εντύπωση γιατι την προηγούμενη φορά είχε περαστεί κανονικά το in app purchase βγάζοντας και pop up εικονίδιο οτι έχει αγοραστεί από μέλος οικογένειας και οτι δεν θα υπάρξει άλλη χρέωση.

Μηπως αλλαξε τιποτα ο developer στην εφαρμογη; (Πχ δες στην περιγραφη της εφαρμογης αν στην οικογενειακη κοινη χρηση γραφει "ναι" )
discord.gg/ajkUM8J

#3041   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 08/09/2015 - 01:46

Γράφει οτι είναι family sharing.



#3042   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/09/2015 - 02:10

http://apple.stackex...n-app-purchases

Για διαβασε στο παραπανω λινκ.ξεχωρισα αυτην την παραγραφο αλλα κανει νυστα εδω (πως λεμε κανει κρυο) για να την ερμηνευσω...




"Up to six people in your family can share purchases from iTunes, iBooks, and the App Store without sharing accounts. Pay for family purchases with the same credit card and approve kids’ spending right from a parent’s device. Easily share photos, a family calendar, and more to help keep everyone connected."

https://www.apple.co...family-sharing/

In-App purchases are not supported by Family Sharing.

http://9to5mac.com/2...family-sharing/

If a free app has been shared and a user makes in-app purchases, this is supported; however, if the user leaves the group in which the app was originally shared, the user will need to purchase the app on their own and then restore their purchases."
discord.gg/ajkUM8J




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες