Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 12 ψήφοι

iOS 8: Όλα όσα πρέπει να ξέρεις για το νέο λειτουργικό


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3041 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2566   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/09/2014 - 20:56

Σε iphone 5c αξιζει 8.0.2 ή 7.1.2 και jb?
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2567   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 30/09/2014 - 21:03

εχει ενα..οτι παει σφαιρα :)


Το κανω δηλαδη με κλειστα???

#2568   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 30/09/2014 - 21:04

2 Έχει.. Πάει 2 σφαίρες... :P


Κατι μου λεει οτι το δικο μου θα ναι τρισφαιρο...χαχαχαχα

#2569   14Manos

14Manos

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/09/2014 - 21:20

Καλησπέρα παιδιά,

Καταρχάς είμαι καινούριος στην σελίδα. Έχω το Iphone 4s και έκανα την τελευταία ενημέρωση που βγήκε. το ios 8.0.2.. Αντιμετώπισα πολλά προβλήματα, όπως κολλάει υπερβολικά, η μπαταρία καταναλώνεται γρηγορότερα από πριν, το κινητό βράζει από υψηλές θερμοκρασίες. Προσπαθώ εδώ και δύο μέρες να κάνω restore από itunes την τελευταία έκδοση πάντα! Αλλά μου βγάζει error 3194. Είδα κάποια σχετικά βίντεο στο youtube πως να λύσω το πρόβλημα, τα έκανα βήμα-βήμα αλλά και πάλι είμαι σε αδιέξοδο.

Μήπως έχει κανείς κάποια ιδέα πως μπορώ να γυρίσω το iphone μου από ios 8 σε ios 7 ;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!



#2570   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/09/2014 - 21:26

Καλησπέρα παιδιά,
Καταρχάς είμαι καινούριος στην σελίδα. Έχω το Iphone 4s και έκανα την τελευταία ενημέρωση που βγήκε. το ios 8.0.2.. Αντιμετώπισα πολλά προβλήματα, όπως κολλάει υπερβολικά, η μπαταρία καταναλώνεται γρηγορότερα από πριν, το κινητό βράζει από υψηλές θερμοκρασίες. Προσπαθώ εδώ και δύο μέρες να κάνω restore από itunes την τελευταία έκδοση πάντα! Αλλά μου βγάζει error 3194. Είδα κάποια σχετικά βίντεο στο youtube πως να λύσω το πρόβλημα, τα έκανα βήμα-βήμα αλλά και πάλι είμαι σε αδιέξοδο.
Μήπως έχει κανείς κάποια ιδέα πως μπορώ να γυρίσω το iphone μου από ios 8 σε ios 7 ;
 
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Ειναι απλό. Δεν μπορείς να γυρίσεις στην 7. Κάνε restore και setup as new στην 8.0.2

#2571   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/09/2014 - 21:46

8.0.2 5c ή 7.1.2;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2572   Dimitris46

Dimitris46

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/09/2014 - 21:59

εχει ενα..οτι παει σφαιρα :)

 

να σας ρωτήσω ρε παιδία , εγώ που έχω το assistive touch τρώει πολλά κολλήματα όταν πατάω διπλό Home και πάω να αλλάξω εφαρμογές καμιά φορά βλέπω να μπαίνει στο multi και να επιστρέφει μόνο του στην θέση του το assistive χωρίς αυτό το delay και καμια φορά κλείνει κανονικά αλλά πέφτουν τα frames , βέβαια υπάρχουν και οι φορές που λειτουργεί κανονικά ... επίσης όταν έρχεται ειδοποίηση και την σέρνεις προς τα πάνω και κολλάει ; επίσης το θεματάκι με την μπαταρία που κρατάει 8-9 ενώ είχα 9-10 ; και όλα αυτά φυσικά με restore.. αλλά γενικά είναι μόνο αυτά τα 3 είναι ...



#2573   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 30/09/2014 - 22:16

Σε iphone 5c αξιζει 8.0.2 ή 7.1.2 και jb?

Από σένα εξαρτάται το τι θες! Εγώ θα έμενα με τα 1000 7.1.2 jb! Χωρίς συζήτηση! Γούστα είναι...



#2574   tzalavrag

tzalavrag

    iPH Addict

  • 827 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/09/2014 - 22:39

Για να τελειώνουμε με αυτο το αστείο.
Η 7.0.4 βγήκε στο iTunes, κι αυτό ειναι γεγονός επιβεβαιωμενο, απο την ίδια την Apple, τα links που παρέθεσα και φυσικά απο όλους εμάς που την είδαμε και την βάλαμε στις συσκευές μας, κι όχι άποψη και γούστο για να διαφωνούμε και να ...θιγομαστε. Ολα τα OTA updates βγαίνουν και στο iTunes.
Αν κάποιοι δεν το είδαν η έστω (να δεχτώ οτι) για κάποιο λόγο δεν βγήκε στο ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ iTunes, αυτο ειναι άλλη ιστορία.

δεν αμφισβήτιαα εσας αλλα απλά δεν μου την έβγαλε.

#2575   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 30/09/2014 - 22:47

εμένα μπυ το χει κάνει κάποιες φορές..
επειδή κ μένα μου το κανε, όταν λες καλές φορτίσεις/αποφορτίσεις;;
μια χαρα θυμάμαι! Δεν το είχε!

πες τα γιατί μερικοί νομίζουν ή ότι τα λεω/λέμε έτσι ή ότι ειμαστε "χαζοι"/ "τυφλοι" και δεν τα βλέπουμε.. Όταν αποφασίζω να αναφέρω ότι δεν το βγαλε είμαι απόλυτα σίγουρη, αν υπήρχε η παραμικρή περίπτωση να μην το χα δει να δεν θα το έλεγα καν.

δεν αμφισβήτιαα εσας αλλα απλά δεν μου την έβγαλε.

Τι δεν έκανες κοπελιά;Δεν μας αμφισβητησες; Δυστυχώς τα γραμμένα μένουν για δες πιο πάνω τι είχες πει μερικά ποστ πιο πίσω:Όταν αποφασίζω να αναφέρω ότι δεν το βγαλε είμαι απόλυτα σίγουρη!!!!Ευτυχως που είσαι και σίγουρη ότι δεν το έβγαλε.....πάλι καλά....

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 30/09/2014 - 22:51

Knowledge Is Power


#2576   tzalavrag

tzalavrag

    iPH Addict

  • 827 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/09/2014 - 22:55

Αγαπητέ φίλε, σέβομαι το δικαίωμά σου να εκφράζεις ελεύθερα την άποψή σου σ΄αυτό εδώ το forum - άλλωστε υποθέτω γι΄αυτό το λόγο υπάρχει - ωστόσο θα ήταν συνετό να το κάνεις με λιγότερο καυστική διάθεση. Τα σχόλια-απαντήσεις όλων μας μπορούν να έχουν όχι μόνο συμβουλευτικό χαρακτήρα αλλά και ηθικοπλαστικό.
Όλα αυτά εντελώς φιλικά

δεν είχα δει τι μου είχε γράψει παράπάνω και ευχαριστώ για την "υπιστήριξη". Το ότι επιμένω ότι δεν μου το έβγαλε στο itunes, όχι στο κινητό, δεν σημαίνει ότι σας αμφισβητώ στο ότι γενικά βγήκε. Μάθε όμως να μιλάς καλύτερα. Δεν σε έθιξα προσωπικά για να σ δίνω το δικαίωμα να το κάνεις εσυ. Νομίζεις ότι δεν ξέρω απο τεχνολογία, αλλά κάνεις λάθος. Ότι δεν έχω ασχοληθεί με τα της apple και είμαι άσχετη/αρχάρια δεν σημαίνει πως δεν ειμαι γνώστης γενικά. Δεν ξέρω ποιος ειναι αυτός π λες πως μοιαζει η φωτο μου με περούκα, ή δεν ξέρω τ θες ν πεις με αυτο, αλλά μάθε πρώτα ν μιλάς όμορφα και μετά κράξε. Αν δεν ξέρεις προσωπικά τον άλλον δεν έχεις δικαίωμα να κρίνεις. Δεν έχω δώσει σε ΚΑΝΕΝΑΝ αυτό το δικαίωμα πόσο μάλλον σε κάποιον που δεν με ξέρει. Συγνωμη προς το φόρουμ που γίνομαι εριστική αλλά δεν νομίζω κάπου να αμφισβήτησα αυτούς που είπαν πως βγηκε το λογισμικό απλά μου κανε μεγάλη εντύπωση που στο itunes δεν μου το εμφάνισε παρ ότι το σύνδεα συχνά, και δεν ανέχομαι χωρίς λόγο και αιτία να με θίγουν έτσι.

Τι δεν έκανες κοπελιά;Δεν μας αμφισβητησες; Δυστυχώς τα γραμμένα μένουν για δες πιο πάνω τι είχες πει μερικά ποστ πιο πίσω:Όταν αποφασίζω να αναφέρω ότι δεν το βγαλε είμαι απόλυτα σίγουρη!!!!Ευτυχως που είσαι και σίγουρη ότι δεν το έβγαλε.....πάλι καλά....

ναι είμαι σίγουρη ότι το itunes μου δεν το εμφάνιςε αυτό είπα και αν κατάλαβε κάποιος κάτι άλλο, δεν μπορώ να το γνωρίζω.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 30/09/2014 - 23:02


#2577   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 30/09/2014 - 23:49

δεν είχα δει τι μου είχε γράψει παράπάνω και ευχαριστώ για την "υπιστήριξη". Το ότι επιμένω ότι δεν μου το έβγαλε στο itunes, όχι στο κινητό, δεν σημαίνει ότι σας αμφισβητώ στο ότι γενικά βγήκε. Μάθε όμως να μιλάς καλύτερα. Δεν σε έθιξα προσωπικά για να σ δίνω το δικαίωμα να το κάνεις εσυ. Νομίζεις ότι δεν ξέρω απο τεχνολογία, αλλά κάνεις λάθος. Ότι δεν έχω ασχοληθεί με τα της apple και είμαι άσχετη/αρχάρια δεν σημαίνει πως δεν ειμαι γνώστης γενικά. Δεν ξέρω ποιος ειναι αυτός π λες πως μοιαζει η φωτο μου με περούκα, ή δεν ξέρω τ θες ν πεις με αυτο, αλλά μάθε πρώτα ν μιλάς όμορφα και μετά κράξε. Αν δεν ξέρεις προσωπικά τον άλλον δεν έχεις δικαίωμα να κρίνεις. Δεν έχω δώσει σε ΚΑΝΕΝΑΝ αυτό το δικαίωμα πόσο μάλλον σε κάποιον που δεν με ξέρει. Συγνωμη προς το φόρουμ που γίνομαι εριστική αλλά δεν νομίζω κάπου να αμφισβήτησα αυτούς που είπαν πως βγηκε το λογισμικό απλά μου κανε μεγάλη εντύπωση που στο itunes δεν μου το εμφάνισε παρ ότι το σύνδεα συχνά, και δεν ανέχομαι χωρίς λόγο και αιτία να με θίγουν έτσι.

ναι είμαι σίγουρη ότι το itunes μου δεν το εμφάνιςε αυτό είπα και αν κατάλαβε κάποιος κάτι άλλο, δεν μπορώ να το γνωρίζω.

Οκ εγώ δεν είπα κάτι κακό αλλά καλό είναι απλά να μην επιμένουμε γιατί πετάχτηκε κάποιος που ούτε αυτός το είδε και συ απλά λες έλα πες τα γιατί θα με βγάλουν χαζή/τυφλή και κλπ κλπ κανένα δεν βγάζουμε τρελό και φυσικά όλοι εδώ είναι να βοηθάμε ο ένας τον άλλο αλλά αν κάποιος επιμένει στο δικό του και μάλιστα του λένε 5-10-15 άτομα ότι ξέρεις κάτι οκ για τον α β λόγο δεν στο έβγαλε πάσο αλλά κοιτά υπάρχει εσυ έχεις υποχρέωση (γνώμη μου αλλά όταν έχω άδικο εγώ το κάνω) να πεις παιδιά σορρυ λάθος οκ και προχωράμε...κατάλαβες;Σαφώς ο κάθε ένας έχει τον τροπο του να παραδέχεται ένα λάθος αλλά όχι να επιμένει σε κάτι λάθος (αλήθεια σκορπιός είσαι;εγώ ναι εκεί να δεις ξεροκεφαλιά) επίσης οποιος mode μπορεί να σβήσει τα άσχετα με το τοπικ ποστ....εχουμε εξελίξεις να ασχοληθούμε βγήκε στους dev η 8.1 και μεις τρωγόμαστε....

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 30/09/2014 - 23:55

Knowledge Is Power


#2578   tzalavrag

tzalavrag

    iPH Addict

  • 827 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/10/2014 - 08:21

Οκ εγώ δεν είπα κάτι κακό αλλά καλό είναι απλά να μην επιμένουμε γιατί πετάχτηκε κάποιος που ούτε αυτός το είδε και συ απλά λες έλα πες τα γιατί θα με βγάλουν χαζή/τυφλή και κλπ κλπ κανένα δεν βγάζουμε τρελό και φυσικά όλοι εδώ είναι να βοηθάμε ο ένας τον άλλο αλλά αν κάποιος επιμένει στο δικό του και μάλιστα του λένε 5-10-15 άτομα ότι ξέρεις κάτι οκ για τον α β λόγο δεν στο έβγαλε πάσο αλλά κοιτά υπάρχει εσυ έχεις υποχρέωση (γνώμη μου αλλά όταν έχω άδικο εγώ το κάνω) να πεις παιδιά σορρυ λάθος οκ και προχωράμε...κατάλαβες;Σαφώς ο κάθε ένας έχει τον τροπο του να παραδέχεται ένα λάθος αλλά όχι να επιμένει σε κάτι λάθος (αλήθεια σκορπιός είσαι;εγώ ναι εκεί να δεις ξεροκεφαλιά) επίσης οποιος mode μπορεί να σβήσει τα άσχετα με το τοπικ ποστ....εχουμε εξελίξεις να ασχοληθούμε βγήκε στους dev η 8.1 και μεις τρωγόμαστε....

συμφωνώ μαζι σου. Απλά είχα την εντυππωση ότι δεν φαίνετε κάπου να λέω ότι δεν έχει βγει γενικά απλά ότι εμένα δεν την έβγαλε.. Αν φαίνετε κάτι τέτοιο φυσικά ζητώ συγνώμη. Και ναι αν ειναι απαχετα, ας τα σβήσουν. Δρν φταίνε όλοι οι άλλοι..

#2579   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 01/10/2014 - 10:06

Δεν αφήνετε τους τσακωμούς λέω εγώ και να πείτε πως είναι η 8.1 beta αν την έχει βάλει κάποιος?!?!?! :)

#2580   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 01/10/2014 - 11:14

Κι αυτη η φήμη (κάποιος το ανέφερε πιο πάνω) με την επιστροφή του διακόπτη 3G, αν επιβεβαιωθεί αλλάζει λιγο τα δεδομένα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες