Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 12 ψήφοι

iOS 8: Όλα όσα πρέπει να ξέρεις για το νέο λειτουργικό


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3041 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 03/06/2014 - 22:56

Κ ποιο αλλο android του 2010 που ήταν ναυαρχίδα πήρε την τελευταία έκδοση; Υπάρχει ένα; Πιστεύω κανένα μιας κ οταν είχα android περίμενα κ περίμενα για την επόμενη αναβάθμιση κ μόνο με root κ s-off γινόταν.
Οι αλλαγές μου άρεσαν. Δεν ήταν κ σαν την μετάβαση απο 6 σε 7 αλλά ήταν ωραίες.

Πιο πολυ βέβαια θα καταλάβει ο χρήστης οταν αποκτήσουμε πλήρη συνεργασία κ με το νέο λογισμικό στο OS X.

Να πεις οτι δεν δίνει σε χρήστες windows την πλήρη αξιοποίηση δυνατοτήτων του iOS 8 να το καταλάβω. Θελει να έχεις μακ για τα πιο πολλα.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 03/06/2014 - 23:03

Επειδή έχω χάσει αρκετά ..κανένα λινκ πως να περάσουμε το ios 8?


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#33   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 03/06/2014 - 23:06

Επειδή έχω χάσει αρκετά ..κανένα λινκ πως να περάσουμε το ios 8?


Θελει udid. Αποψη μου οχι ακομα.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#34   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 03/06/2014 - 23:08

Κάθε χρόνο στο "όχι ακόμα" μένω :P

 

Θα περιμένω λίγες μέρες έτσι και αλλιώς restore γίνεται δεν χάνουμε κάτι.


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#35   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 03/06/2014 - 23:15

Κάθε χρόνο στο "όχι ακόμα" μένω :P
 
Θα περιμένω λίγες μέρες έτσι και αλλιώς restore γίνεται δεν χάνουμε κάτι.


Καλα ναι. Εγω μια ωριτσα την κρατησα. Απο την beta 3-4 κ μετα περυσι την ειχα κ μονιμα!

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#36   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 03/06/2014 - 23:25

Η apple είναι απαράδεκτη.

Η στάση της είναι αλαζονική και γράφει στα παλιά των υποδημάτων της όσους την στήριξαν και αγόρασαν τις πανάκριβες αλλά πάμφθηνες κατασκευαστικά , συσκευές της.

Είναι απαράδεκτη με κεφαλαία γράμματα , όταν απαγορεύει σε προηγούμενους πελάτες της να χρησιμοποιήσουν την νέα έκδοση λογισμικού της.

Είναι στυγνός Εκβιασμός, να αναγκάζει τους παλαιούς πελάτες της, να πετάξουν την παλιές συσκευές τους, που αγόρασαν πανάκριβα, δίνοντας έναν μισθό για να αγοράσουν την καθεμία για να αυξήσει τις πωλήσεις της, χωρίς να ρωτά τους πελάτες της, αν πραγματικά έχουν την δυνατότητα να αγοράσουν τις νέες συσκεύες της ή αν πραγματικά χρειάζονται το siri και το δακτυλικό αποτύπωμα ,στην καθημερινότητα τους.

Δείχνει μεγάλη αλαζονία και ότι έχει καβαλήσει μεγάλο καλάμι, επειδή πέτυχε η διαφημιστική της καμπάνια ανά τον κόσμο, δείχνοντας την πλήρη αδιαφορία της για όσους την στήριξαν μέχρι και σήμερα.

Θα πρέπει να αλλάξει στάση, αν δεν θέλει να χάσει υποστηριχτές και πελάτες και αν θέλει να παραμείνουν στην apple οι πελάτες της και όχι να μετακινηθούν σε άλλες εταιρίες με περισσότερες προσφορές και πάμφθηνες ΄σε σχέση με την apple, συσκευές.

Βασικά μπορείς να πας στις "άλλες" εταιρίες και να δεις την γλύκα...Να σου πασάρουν τα 2 έτη αναβαθμίσεων σαν κάτι wow και να λες ευχαριστώ.

 

Επίσης οι "άλλες" εταιρίες βγάζουν το 2014 software που καταφέρνει να τρέξει με 512mb minimum requirement και το παίρνουν ΜΟΝΟ οι νέες low end

 

συσκευές,και με το νέες εννοώ 2014,του 2012 πήγαν περίπατο..

 

Και κάτι τελευταίο το ότι οι "άλλες" εταιρίες έχουν ανοίξει τις πόρτες στην NSA από τη στιγμή δημιουργίας του "λειτουργικού" τους ενώ η κακή Apple έπεσε

 

το 2012 κάτι μου λέει εμένα προσωπικά...



#37   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 03/06/2014 - 23:34

Καλα ναι. Εγω μια ωριτσα την κρατησα. Απο την beta 3-4 κ μετα περυσι την ειχα κ μονιμα!

Έχεις udid?

 

Αν κάποιος ξέρει για No Developer κανένα link πείτε μην ντρέπεστε :P


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#38   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 03/06/2014 - 23:36

Έχεις udid?
 
Αν κάποιος ξέρει για No Developer κανένα link πείτε μην ντρέπεστε :P


Εχω με την εννοια πληρωσα, δεν ειμαι dev. . Ο Νικος νομιζω ειπε να μην δινουμε λινκ! Εκτος αυτου δεν νομιζω να βγηκε ακομα. Εε σε κανα δυο μερες οι Evad3rs θα βγαλουν.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#39   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 03/06/2014 - 23:44

Εχω με την εννοια πληρωσα, δεν ειμαι dev. . Ο Νικος νομιζω ειπε να μην δινουμε λινκ! Εκτος αυτου δεν νομιζω να βγηκε ακομα. Εε σε κανα δυο μερες οι Evad3rs θα βγαλουν.

Έχω χάσει αρκετά φαίνεται . Άστο τότε θα περιμένω λίγο.


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#40   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 04/06/2014 - 07:28

Φίλε strawb δεν σε καταλαβαίνω καθόλου... Φαντάζομαι ότι αναφέρεσαι στο iPhone 4, το οποίο τρέχει με δυσκολία το iOS 7 για τον απλό λόγο ότι οι επεξεργαστές του 2014 είναι 20 φορές γρηγορότεροι από του 2010. Η αναβάθμιση σε iOS 8 θα ήταν ΥΠΟβάθμιση κατ'ουσίαν. Με ποιον τρόπο θα μπορούσε να προσθέσει το δακτυλικό αποτύπωμα σε μια συσκευή εκ των υστέρων; Ας πούμε ότι συμφωνούμε για το Siri. Επίσης θέλω να μου πεις ποια συσκευή άλλης πλατφόρμας και ειδικά πάμφθηνη έχει λάβει επίσημη μείζονα αναβάθμιση τέσσερα χρόνια μετά την κυκλοφορία της όπως το iPhone 4S, γιατί με ενδιαφέρει να την αποκτήσω. Πολλά μπορεί να πει κανείς για την Apple, αλλά όχι όσον αφορά τις αναβαθμίσεις λογισμικού που παρέχει πλέον ακόμη και στα Mac του 2007 εντεύθεν δωρεάν!

Φίλε μου nik198x, δεν μίλησα καθόλου για δακτυλικό αποτύπωμα. Δεν με ενδιαφέρει και θεωρώ ότι είναι αντισυνταγματικό να σου παίρνουν το δαχτυλικό αποτύπωμα συν τοις άλλοις και τα άλλα προσωπικά σου δεδομένα και να τα διαχειρίζονται και εγώ δεν ξέρω ποιος;
Και νομίζεις ότι επειδή κάνει τακτικά αναβαθμίσεις ότι είναι και επιτυχείς;

Τι να το κάνω εγώ όταν απο την ώρα που πήρα τις συσκευές της το σήμα είναι σχεδόν ανύπαρκτο. Η μπαταρία τελειώνει αμέσως με κάθε καινούργια αναβάθμιση, η μπαταρία υπερθερμαίνεται πάρα πολύ, η αγορά είναι πανάκριβη σε σχέση με το κόστος κατασκευής, η εστίαση σε ένα πράγμα είναι ανύπαρκτη απο το 3G κιόλας και υποστήριξη αρχείων flash είναι ανύπαρκτη, η Έλλειψη ραδιοφώνου, η έλλειψη αύξησης της χωρητικότητας με κάρτες, η παντελής έλλειψη HDMI και άλλων που αν τα σκεφτείς συνεχίζεις το γράψιμο.

Και εσύ φίλε μου μένεις στο περιτύλιγμα;

Για το περιτύλιγμα πρόκειται!

Θεωρώ ότι δεν μετράει αν αλλάξει το καπάκι ,αυξήσει τα πίξελ στην κάμερα και κάνει λίγο καλύτερο τον επεξεργαστή σε σχέση το προηγούμενο μοντέλο και προσθέσει το siri και το δακτυλικό αποτύπωμα, όταν παραμένουν τα ίδια προβλήματα, με το σήμα, την μπαταρία ενώ συγχρόνως αδιαφορεί πλήρως για την ληστεία που κάνουν οι επιτήδειοι στην Ελλάδα που τις πωλούν πανάκριβα και όταν δεν ελέγχει τους μεταπωλητές της αν κάνουν σωστά την δουλειά τους, δηλαδή αν αντικαθιστούν τις ελαττωματικές της συσκευές με καινούργιες ,δίχως να ταλαιπωρούνται και δυσαρεστούνται οι πελάτες της.
Σε αυτό το κομμάτι απέχει και θέλει πιστεύω να απέχει γιατί κερδίζει αρκετά με την ληστεία στην οποία προβαίνουν οι εταιρείες που πωλούν αυτές τις συσκευές εν καιρώ κρίσης ,με τοκογλυφικό τρόπο.

Γιατί θα το καταλάβαινα αν μία συσκευή στοιχίζει στην apple 250 δολάρια να την πωλούσαν στην Ελλάδα 300 ευρώ (αν και πάλι ακριβά είναι) ,αλλά πως να καταπιείς το 600,700,800 και 900 ευρώ;

Γι' αυτό πιστεύω ότι το να αδιαφορεί για όσους την στήριξαν με προηγούμενα μοντέλα της και να τους σπρώχνει εκβιαστικά για να αγοράσουν τις νέες συσκευές της και για να αυξήσει τις πωλήσεις της, είναι μεγάλο σφάλμα και δείχνει αλαζονεία , θράσος και ότι καβάλησε καλάμι και γράφει στα παλιά των υποδημάτων της,  εκείνους που την υποστήριξαν με τα λεφτά τους.

Προσωπικά αν δεν αλλάξει αυτό σύντομα, δεν θα ξανά ασχοληθώ με το αντικείμενο, διότι μόνο προβλήματα μου προσφέρει και πολλούς πεταμένους παράδες!



#41   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 04/06/2014 - 07:49

Βασικά μπορείς να πας στις "άλλες" εταιρίες και να δεις την γλύκα...Να σου πασάρουν τα 2 έτη αναβαθμίσεων σαν κάτι wow και να λες ευχαριστώ.

 

Επίσης οι "άλλες" εταιρίες βγάζουν το 2014 software που καταφέρνει να τρέξει με 512mb minimum requirement και το παίρνουν ΜΟΝΟ οι νέες low end

 

συσκευές,και με το νέες εννοώ 2014,του 2012 πήγαν περίπατο..

 

Και κάτι τελευταίο το ότι οι "άλλες" εταιρίες έχουν ανοίξει τις πόρτες στην NSA από τη στιγμή δημιουργίας του "λειτουργικού" τους ενώ η κακή Apple έπεσε

 

το 2012 κάτι μου λέει εμένα προσωπικά...

Αν θεωρείς φίλε μου η έλλειψη σήματος, η υπερθέρμανση της μπαταρίας, η αδιαφορία για τις ελαττωματικές της συσκευές που ρίχνονται στην αγορά για πώληση, χωρίς κανένα έλεγχο, ότι μπορούν να διαγραφούν, με καινούργιο σμιλευμένο καπάκι, λίγο καλύτερη κάμερα, λίγη περισσότερο επεξεργαστική δύναμη και πολλά φανταχτερά γραφικά ότι μπορούν να απομακρύνουν αυτά τα προβλήματα, τότε τι να άλλο να σου πω;

Η έλλειψη ραδιοφώνου (δεν μιλώ επί πληρωμή και αναφέρομαι στο τοπικό ραδιόφωνο) , η έλλειψη αύξησης της χωρητικότητας, η έλλειψη HDMI, η έλλειψη σοβαρής αντιμετώπισης της ληστείας που γίνεται μέχρι και σήμερα απο τις εταιρείες που πωλούν τις συσκευές της και μιας καλά σχεδιασμένης πολιτικής αντιμετώπισης πελατών που αγόρασαν ελαττωματικές συσκευές της και η γρήγορη αντιμετώπιση τέτοιων φαινομένων, ότι είναι ασήμαντα πράγματα και ότι όλα τα διαγράφουν τα γραφικά και η τοποθέτηση της κάμερας αντί αριστερά στα δεξιά ή πάνω ή με το καπάκι που έγινε πιο λεπτό και απο άλλο υλικό, νομίζω ότι μένεις στο περιτύλιγμα και όχι στο ουσιώδες μέρος του πράγματος.

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν θέλεις να βγάλεις την κάρτα πληρωμής που έχεις, πρέπει υποχρεωτικά να βάλεις λεφτά μέσα για να συνεχίσεις τις δωρεάν αγορές και σου τις απαγορεύει;

Επίσης δεν καταλαβαίνω τον λόγο που αναβάθμισε το app store και το έδωσε στην κυκλοφορία όταν σέρνεται η δεν παρουσιάζει ότι αναζητάς;

Θεωρώ ότι η apple παίζει μαζί μας, μαζεύοντας εκατοντάδες χρήματα, στοιχηματίζοντας στα ωραία γραφικά της και ότι δεν κάνει ουσιαστικά και σοβαρή δουλειά, όταν όλα αυτά τα προβλήματα που προανέφερα τα αφήνει να ταλανίζονται και αδιαφορεί πλήρως για την εξάλειψη τους.

Γι' αυτό λέω ότι δεν θα ξανά αγοράσω ποτέ apple συσκευή και βάζω ένα μεγάλο «ΟΧΙ» γιατί και οι οικονομικές συνθήκες είναι πολύ κρίσιμες και η υπομονή μου εξαντλήθηκε και δεν μπορώ να παίζω το παιχνιδάκι κάποιων που εκμεταλλεύονται την διαφημιστική τους καμπάνια για να θησαυρίσουν , χωρίς να τριπλοελέγξουν ότι φτιάχνουν.

Γιατί σκεφτείτε να κάνατε εσείς κάτι τέτοιο και να είχατε ανταγωνίστρια την apple, τι θα σας έλεγε ε; «Αδιαφορεί για τους πελάτες της και η απόδειξη ότι δεν κάνει καλά την δουλειά της είναι οι αναβαθμίσεις που ανεβάζει για να διορθώσει τα προβλήματα που δημιούργησε και τα οποία δεν διορθώνει ..» και άλλα πολλά.

Αλλά τώρα όλοι μιλούν γι' αυτήν με τα καλύτερα λόγια, γιατί πέρασε το μήνυμα της ότι είναι η δήθεν πρώτη εταιρεία στον τομέα των έξυπνων τηλεφώνων, αλλά χωρίς κανένα σεβασμό απέναντι στους πελάτες της, κατά την γνώμη μου.

Όταν τους εκβιάζει να αγοράσουν τις νέες συσκευές της, για να αυξήσει τις πωλήσεις της και για να κοκορεύεται στην συνέχεια για το νέο κατόρθωμα της, που στην ουσία θα το έχει κατασκευάσει η ίδια και δεν θα έχει επέλθει από την εκούσια θέληση των υποστηρικτών της.


Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 04/06/2014 - 07:50


#42   starstar2301

starstar2301

    iPH Member

  • 311 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:starstar2301

Δημοσίευση 04/06/2014 - 08:21

φίλε μου strawb, απορώ για ποιο λόγο έχεις ακόμα iOS συσκευή, αφού πιστεύεις πως σου δημιουργεί προβλήματα, έχει ελλείψεις και η Apple σε κοροϊδεύει. ένας φίλος μου είχε όλα τα iPhone μέχρι και το 4, άλλαξε σε Android (S.G. Note2) και κάθε φορά προσπαθεί να με πείσει πως αν πάρω Android θα είμαι 2-3-5-100 φορές πιο ευχαριστημένος. κάθε φορά του λέω "μιλάς σε λάθος άνθρωπο, δε μ' ενδιαφέρει, με το iPhone είμαι όπως θέλω να είμαι".

#43   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 04/06/2014 - 09:07

Αν θεωρείς φίλε μου η έλλειψη σήματος, η υπερθέρμανση της μπαταρίας, η αδιαφορία για τις ελαττωματικές της συσκευές που ρίχνονται στην αγορά για πώληση, χωρίς κανένα έλεγχο, ότι μπορούν να διαγραφούν, με καινούργιο σμιλευμένο καπάκι, λίγο καλύτερη κάμερα, λίγη περισσότερο επεξεργαστική δύναμη και πολλά φανταχτερά γραφικά ότι μπορούν να απομακρύνουν αυτά τα προβλήματα, τότε τι να άλλο να σου πω;

Η έλλειψη ραδιοφώνου (δεν μιλώ επί πληρωμή και αναφέρομαι στο τοπικό ραδιόφωνο) , η έλλειψη αύξησης της χωρητικότητας, η έλλειψη HDMI, η έλλειψη σοβαρής αντιμετώπισης της ληστείας που γίνεται μέχρι και σήμερα απο τις εταιρείες που πωλούν τις συσκευές της και μιας καλά σχεδιασμένης πολιτικής αντιμετώπισης πελατών που αγόρασαν ελαττωματικές συσκευές της και η γρήγορη αντιμετώπιση τέτοιων φαινομένων, ότι είναι ασήμαντα πράγματα και ότι όλα τα διαγράφουν τα γραφικά και η τοποθέτηση της κάμερας αντί αριστερά στα δεξιά ή πάνω ή με το καπάκι που έγινε πιο λεπτό και απο άλλο υλικό, νομίζω ότι μένεις στο περιτύλιγμα και όχι στο ουσιώδες μέρος του πράγματος.

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν θέλεις να βγάλεις την κάρτα πληρωμής που έχεις, πρέπει υποχρεωτικά να βάλεις λεφτά μέσα για να συνεχίσεις τις δωρεάν αγορές και σου τις απαγορεύει;

Επίσης δεν καταλαβαίνω τον λόγο που αναβάθμισε το app store και το έδωσε στην κυκλοφορία όταν σέρνεται η δεν παρουσιάζει ότι αναζητάς;

Θεωρώ ότι η apple παίζει μαζί μας, μαζεύοντας εκατοντάδες χρήματα, στοιχηματίζοντας στα ωραία γραφικά της και ότι δεν κάνει ουσιαστικά και σοβαρή δουλειά, όταν όλα αυτά τα προβλήματα που προανέφερα τα αφήνει να ταλανίζονται και αδιαφορεί πλήρως για την εξάλειψη τους.

Γι' αυτό λέω ότι δεν θα ξανά αγοράσω ποτέ apple συσκευή και βάζω ένα μεγάλο «ΟΧΙ» γιατί και οι οικονομικές συνθήκες είναι πολύ κρίσιμες και η υπομονή μου εξαντλήθηκε και δεν μπορώ να παίζω το παιχνιδάκι κάποιων που εκμεταλλεύονται την διαφημιστική τους καμπάνια για να θησαυρίσουν , χωρίς να τριπλοελέγξουν ότι φτιάχνουν.

Γιατί σκεφτείτε να κάνατε εσείς κάτι τέτοιο και να είχατε ανταγωνίστρια την apple, τι θα σας έλεγε ε; «Αδιαφορεί για τους πελάτες της και η απόδειξη ότι δεν κάνει καλά την δουλειά της είναι οι αναβαθμίσεις που ανεβάζει για να διορθώσει τα προβλήματα που δημιούργησε και τα οποία δεν διορθώνει ..» και άλλα πολλά.

Αλλά τώρα όλοι μιλούν γι' αυτήν με τα καλύτερα λόγια, γιατί πέρασε το μήνυμα της ότι είναι η δήθεν πρώτη εταιρεία στον τομέα των έξυπνων τηλεφώνων, αλλά χωρίς κανένα σεβασμό απέναντι στους πελάτες της, κατά την γνώμη μου.

Όταν τους εκβιάζει να αγοράσουν τις νέες συσκευές της, για να αυξήσει τις πωλήσεις της και για να κοκορεύεται στην συνέχεια για το νέο κατόρθωμα της, που στην ουσία θα το έχει κατασκευάσει η ίδια και δεν θα έχει επέλθει από την εκούσια θέληση των υποστηρικτών της.

αρα το προβλημα σου απο οτι διαβασα δεν ειναι η αππλε αλλα το σημα των παροχων.... μπορεις να πας στο εξωτερικο να μεινεις εκει μπορει να εχει καλυτερο..

 

ελα ρε φιλε... γεμισες το θεμα με οτι να ναι,  τελικα τι σε χαλασε? που δεν πηρε το ιοσ 8 η που 4 χρονια δεν πιανεις σημα?  


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#44   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 04/06/2014 - 09:12

φίλε μου strawb, απορώ για ποιο λόγο έχεις ακόμα iOS συσκευή, αφού πιστεύεις πως σου δημιουργεί προβλήματα, έχει ελλείψεις και η Apple σε κοροϊδεύει. ένας φίλος μου είχε όλα τα iPhone μέχρι και το 4, άλλαξε σε Android (S.G. Note2) και κάθε φορά προσπαθεί να με πείσει πως αν πάρω Android θα είμαι 2-3-5-100 φορές πιο ευχαριστημένος. κάθε φορά του λέω "μιλάς σε λάθος άνθρωπο, δε μ' ενδιαφέρει, με το iPhone είμαι όπως θέλω να είμαι".

Ο φίλος στο λέει για να δείς και εσύ τι άλλο συμβαίνει , έξω από τον δικό σου κόσμο .. Οσοι είμαστε άνθρωποι τις τεχνολογίας , έχουμε τα μάτια και τα αυτιά μας ανοιχτά και δέν λέμε όχι σε τίποτα !! Φυσικά και η apple είναι μια φανταστική εταιρία , αλλά και οι άλλοι δεν έκατσαν με σταυρωμένα τα χέρια !

 

Πρίν 2 χρόνια τα λόγια σου τα έλεγα εδώ μέσα κι εγώ !



#45   starstar2301

starstar2301

    iPH Member

  • 311 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:starstar2301

Δημοσίευση 04/06/2014 - 09:42

Ο φίλος στο λέει για να δείς και εσύ τι άλλο συμβαίνει , έξω από τον δικό σου κόσμο .. Οσοι είμαστε άνθρωποι τις τεχνολογίας , έχουμε τα μάτια και τα αυτιά μας ανοιχτά και δέν λέμε όχι σε τίποτα !! Φυσικά και η apple είναι μια φανταστική εταιρία , αλλά και οι άλλοι δεν έκατσαν με σταυρωμένα τα χέρια !

 

Πρίν 2 χρόνια τα λόγια σου τα έλεγα εδώ μέσα κι εγώ !

 

Όντως είναι καλό να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά.

Όλες αυτές τις "ελλείψεις" τις γνωρίζουμε, όπως επίσης ότι υπάρχουν εκπληκτικές συσκευές που δεν είναι της Apple.

Αλλά το θέμα μας εδώ είναι "iOS 8: Όσα πρέπει να ξέρεις για το νέο λειτουργικό", ΔΕΝ είναι "είναι η Apple ακριβή;", "πόσο απογοητευμένος είσαι από την Apple και το iPhone;", "πόσο καλύτερο είναι το Anroid;" κτλ. Επίσης οι περισσότεροι εδώ μέσα καλώς ή κακώς είμαστε κα***μένοι τέσσερις μήνες πριν κυκλοφορήσει. Γι' αυτό λέω ότι ο φίλος πρέπει να τα πει αλλού, ή να αλλάξει συσκευή.

Έχω iPhone 4s, το πήρα μεταχειρισμένο από Αμερική, δυο χρόνια απ' την κυκλοφορία του. Του χρόνου θα έχω 4 ετών συσκευή και πιθανόν δε θα μπορώ να περάσω το iOS9.

4 χρόνια είναι. Με το χρόνο η τεχνολογία σε αυτές τις συσκευές κάνει χαοτικά άλματα. Πριν 3 χρόνια είχα μισθό τέτοιον που αν ήθελα έπαιρνα το ακριβότερο κινητό της ελληνικής αγοράς. Τώρα με τον μισθό που παίρνω απλά επιβιώνω. Αυτά τα κινητά είναι πανάκριβα και δεν απευθύνονται πλέον στο μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων που εργάζονται στην Ελλάδα. Η επιλογή είναι του καθενός.

Λάθος της Apple (και πιθανή εξαπάτηση των πελατών της) ήταν να διαθέσει το iOS7 στο iPhone 4, αφού η συσκευή έγινε χαρακτηριστικά αργή (τουλάχιστον στην αρχή, δε γνωρίζω τι έγινε με το 7.1).


Τελευταία επεξεργασία από: starstar2301, 04/06/2014 - 09:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)