Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

Πρόγραμμα ανταλλαγής τροφοδοτικού USB για Apple 5W Ευρώπη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
128 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 22/06/2014 - 22:16

Παιδια παρατηρω το εξης. Εχω και το 1300 απο το iPhone 4 μου, εχω και δυο 1400 απο iPad mini και iPhone 5.

Τα δυο 1400αρια μου ζεσταινονται αρκετα περισσοτερο απο το παλιο 1300. Επισης παρατηρω οτι ζεσταινονται περισσοτερο αν κουμπωθουν σε πολυπριζο ασφαλειας παρα σε νορμαλ πριζα. Εχει καποια εξηγηση;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/06/2014 - 23:12

Η κόρη μου πήγε στο App Store στο Μόναχο και τις έδωσαν νέο φορτιστή αμέσως. Είχε πολύ κόσμο και εξυπηρετήθηκαν όλοι άμεσα. Εδώ δεν μπορούν να φτιάξουν ένα τέτοιο κατάστημα μονό ταλαιπωρούν τον κόσμο; Αν στην Αθηνά υπάρχει τέτοιο πρόβλημα σκέψου στη Σητεία ποτέ θα τον αντικαταστήσουν. 



#78   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 24/06/2014 - 16:42

Καλησπερα και απο μενα! Εγω πηγα σημερα το μεσημερι σε κατασημα Γερμανος σε μια κωμοπολη της επαρχιας απο οπου ειχα παρει το κινητο πριν 2,5 χρονια και μου ειπαν οτι ηταν κανονικα ενημερωμενοι και οτι θα μου τον αντικαταστησουν κανονικα, και πως πρεπει να παω τωρα το απογευμα με τα στοιχεια της συσκευης και θα μου το στειλουν. Να πω και κατι ασχετο, παρατηρησα στο καλωδιο οτι εχει φαγωθει κατα πολυ και κοντευει να κοπει (το ιδιο εχει συμβει κα σε 6 γνωστους μου) να παρω αυθεντικο καλωδιο και αν ναι απο που να βρω αυθεντικο ή μπορει να χρησιμοποιηθει και το καλωδιο του iPod touch 1ης γενια που εχω?

#79   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2014 - 17:01

Update για Θεσσαλονίκη: Από ΟΤΕ (cosmote θεωρείται άλλο κατάστημα) μου είπαν να φέρω απόδειξη αγοράς ΟΤΕ (ότι δηλαδή αγόρασα σύνδεση cosmote αλλά από κατάστημα ΟΤΕ την συσκευή) + το τηλέφωνο + την παλιά πρίζα και το περνάνε σαν service το στέλνουν Αθήνα περιμένουν έγκριση και μετά στέλνουν καινούριο (5-7 ημέρες). Κατέληξα πως πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο και τα service στην Ελλάδα είναι της πλάκας, της αρπαχτής και της προχειρότητας. Δεν θα τα αλλάξω ας πάνε να καούν σιγά μην παρακαλάω για ένα φορτιστή.



#80   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 26/06/2014 - 05:58

Καλησπερα και απο μενα! Εγω πηγα σημερα το μεσημερι σε κατασημα Γερμανος σε μια κωμοπολη της επαρχιας απο οπου ειχα παρει το κινητο πριν 2,5 χρονια και μου ειπαν οτι ηταν κανονικα ενημερωμενοι και οτι θα μου τον αντικαταστησουν κανονικα, και πως πρεπει να παω τωρα το απογευμα με τα στοιχεια της συσκευης και θα μου το στειλουν. Να πω και κατι ασχετο, παρατηρησα στο καλωδιο οτι εχει φαγωθει κατα πολυ και κοντευει να κοπει (το ιδιο εχει συμβει κα σε 6 γνωστους μου) να παρω αυθεντικο καλωδιο και αν ναι απο που να βρω αυθεντικο ή μπορει να χρησιμοποιηθει και το καλωδιο του iPod touch 1ης γενια που εχω?

μπορεις να το χρησιμοποιησεις κανονικα απο το ipod φιλε.

#81   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 26/06/2014 - 06:00

Update για Θεσσαλονίκη: Από ΟΤΕ (cosmote θεωρείται άλλο κατάστημα) μου είπαν να φέρω απόδειξη αγοράς ΟΤΕ (ότι δηλαδή αγόρασα σύνδεση cosmote αλλά από κατάστημα ΟΤΕ την συσκευή) + το τηλέφωνο + την παλιά πρίζα και το περνάνε σαν service το στέλνουν Αθήνα περιμένουν έγκριση και μετά στέλνουν καινούριο (5-7 ημέρες). Κατέληξα πως πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο και τα service στην Ελλάδα είναι της πλάκας, της αρπαχτής και της προχειρότητας. Δεν θα τα αλλάξω ας πάνε να καούν σιγά μην παρακαλάω για ένα φορτιστή.

ρε παιδια το γραφω πιο πανω.πηγαιντε σε εναν γερμανο με τον σειριακο του iphone και την παλια πριζα και εντος μιας εβδομαδας θα εχετε αλλο.5 φορες το εχω γραψει...

#82   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 28/06/2014 - 17:48

Update και απο εμενα απο θεσσαλονικη: ο πατέρας μου πήγε και σε γερμανο και σε Vodafone και του ζήτησαν αποδειξη. Αν δεν τη βρω, θα πάω σε άλλο κατάστημα και αν επιμείνουν θα κανω φασαρία.

#83   Chester21

Chester21

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/06/2014 - 20:42

Το iStorm στην Θεσσαλονίκη αργεί και αυτό τόσο πολύ; Έχει κανείς καμία ενημέρωση;



#84   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 02/07/2014 - 13:01

Το αφησα και εγω σημερα τον φορτιστη στο istorm. Η αντικατασταση μου ειπαν θα παρει απο 5 εως 8 ημερες αλλα τι να κανεις αφου σε αυτη τη χωρα ετσι λειτουργουμε. Δε χρειαστηκε η αποδειξη αγορας απλως εγινε επιβεβαιωση με το serial number ενω αν ο φορτιστης ηταν αγορασμενος ξεχωριστα απο τη συσκευη την ηθελαν. Ρωτησα και στη vodafone και μου ειπαν 10 εως 15 μερες και για αυτο το αφησα istorm.



#85   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/07/2014 - 13:35

Σε Γερμανό που πήγα σήμερα δεν μου ζητήσαν τίποτα πέρα από το imei της συσκευής και το παλίο τροφοδοτικό και μου είπαν περίπου μια εβδομάδα.


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#86   kgian

kgian

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/07/2014 - 13:53

Και εγώ σε Γερμανό στην Πάτρα, με τον παλιό φορτιστή και το imei και μου είπαν σε μια εβδομάδα περίπου. Έχει περάσει η εβδομάδα και ακόμα περιμένω. Να δούμε...

#87   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 05/07/2014 - 00:29

Eγω εδώ και μέρες έχω παρατηρήσει ότι θερμαίνεται κατά πολύ το τροφοδοτικό, το USB καθώς κ το κινητό την ώρα φόρτωσης, 5s το κινητό. Όταν το φορτίζω στο laptop είναι οκ. Το τροφοδοτικό πάντως είναι το Α1400. Επίσης στο ρεύμα φορτίζει πολύ γρήγορα σε σχέση με την φόρτιση του laptop. Aυτο δεν συνέβαινε στις αρχές. Επίσης ήταν να γράψω σήμερα αν έχουμε τέτοιο κρούσμα και μπήκα κ διαβάζω κάτι σχετικό. 


Τελευταία επεξεργασία από: teogn7, 05/07/2014 - 00:36


#88   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 05/07/2014 - 07:32

Επιβεβαιωνω και εγω οτι το 1400 ζεσταινεται πιο πολυ απο το 1300. Το οτι φορτιζει πιο γρηγορα απο την πριζα ειναι λογικο γι αυτο λεμε οτι ειναι καλυτερο να γινεται η φορτιση μεσω υπολογιστη τις περισσοτερες φορες...

#89   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 05/07/2014 - 09:01

Επιβεβαιωνω και εγω οτι το 1400 ζεσταινεται πιο πολυ απο το 1300. Το οτι φορτιζει πιο γρηγορα απο την πριζα ειναι λογικο γι αυτο λεμε οτι ειναι καλυτερο να γινεται η φορτιση μεσω υπολογιστη τις περισσοτερες φορες...

Ειναι λογικό να θερμαίνεται ποιο πολύ στην πρίζα σε σχέση με το laptop? 



#90   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 05/07/2014 - 09:05

Ε βεβαια αφου στην usb στελνεται μικροτερο ποσο ρευματος απ οτι στην πριζα γι αυτο και κανει πιο αργη φορτιση.αν παρατηρησεις ομως σωστα,θα δεις οτι εχει μεγαλυτερη αντοχη στην χρηση με φορτιση μεσω usb.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες