Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Vodafone Full Σήμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
123 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/07/2014 - 14:48

Απο την στιγμή που έχεις το router που σου παρέχει ο ΟΤΕ ειναι τελειωμένη υπόθεση 9/10 περιπτώσεις δεν θα δουλέψει επειδή δεν δουλεύουν τα nat σωστά σε αυτά τα router επιπλέον μπορείς να μπεις στην default ip της συσκευής και να βάλεις static ip και άλλες ρυθμίσεις για να δουλέψει χωρίς να ανοίξεις πόρτες ....
Πολλά μπορείς να κανεις .....
Η Vf και η κάθε vf να πουλήσει θέλει και λέει ότι νανε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/07/2014 - 14:55

Ναι σιγά μην το πλήρωνα Νίκο. Αφού είδαν ότι έχω θέμα μου το έδωσαν δωρεάν. Το θέμα είναι ότι έπαιξε.

#18   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/07/2014 - 15:02

Ναι σιγά μην το πλήρωνα Νίκο. Αφού είδαν ότι έχω θέμα μου το έδωσαν δωρεάν. Το θέμα είναι ότι έπαιξε.



Εξυπακουεται δεν τα πληρωνεις τα αυτονόητα αυτοί δεν έχουν καλύψει εσύ δεν φταις πουθενά ....

Απλα βάλτο σε ένα σημείο κάπου στο κέντρο του σπιτιού για να μην χάνεις απόδοση στο σήμα σου

#19   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/07/2014 - 15:02

Το σπίτι είναι 3-4 ορόφους. Δεν πρόκειται να πιασει όλους τους ορόφους όπου και να το βάλω.

#20   CR88

CR88

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2014 - 17:53

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει με το Speedport του ΟΤΕ και το full σήμα; Έχω το firmware 37A. Βρήκα κάποια ports από το google και πρόσθεσα στο ρούτερ και επιτέλους συγχρόνισε. Το θέμα είναι πως πάλι δεν έχω σήμα στην συσκευή μου.

 

 

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  sv.jpg   145,89KB   26 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: CR88, 01/11/2014 - 17:57


#21   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/11/2014 - 18:42

Θα πάρεις τον ΟΤΕ να σου αφήσει το firewall της γραμμής ανοιχτό πρώτα και μετά στείλε

#22   CR88

CR88

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2014 - 18:57

Πήρα στον ΟΤΕ και το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να μου κλείσουν μια λειτουργία για να δουλέψει το port forward. Το έχω κάνει δηλαδή, αυτό εννοείς;


Τελευταία επεξεργασία από: CR88, 01/11/2014 - 18:57


#23   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/11/2014 - 19:50

Αυτό το κάνεις

#24   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/11/2014 - 19:51

Μετά πρέπει να πάρεις την vf να σου δώσει τα στοιχεία ποιες πόρτες θα ανοίξεις είναι κάνα 5αρι και δεν της θυμάμαι όλες

#25   CR88

CR88

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2014 - 19:59

Απευθύνθηκα εδώ μήπως γνωρίζει κανείς γιατί στην Vodafone δε με βοηθάνε. Το παλεύω 20 μέρες, μου έκαναν αντικατάσταση συσκευής ενώ δεν χρειαζόταν, και κάθε μέρα μου λέγανε ότι μου κάνουν reset στην συσκευή και να την ανοιγοκλείσω ενώ το πρόβλημα ήταν το ρούτερ και αυτοί δεν το γνώριζαν καν. Τους πήρα και τους είπα αν έχουν κάποιον τεχνικό για να με βοηθήσει και μου είπαν ίσως το τέλος της άλλης βδομάδας επειδή πάει με προτεραιότητα, αλλά μπορεί να πάρει και περισσότερο να επικοινωνήσουν μαζί μου. Πραγματικά απαράδεκτο το service τους.



#26   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/11/2014 - 20:26

Φίλε μου εγώ έχω βάλει 2 full σήμα στο σπίτι μου και αυτοί δεν το ήξεραν καν ότι γίνεται και γέλαγα αλλά εχω επαγγελματικό ρουτερ
Τώρα εσύ πρέπει να βγάλει το firewall από το router που σου έχουν δώσει
Και να το κλήσεις το full σήμα για 5 λεπτά και ξανά βάλτο αν δεν πάρει γραμμή μετά απο 15 λεπτά τότε γράψε
Σε λίγο θα γυρίσω Σπίτι να δω ποιες πόρτες πρέπει να ανοίξεις

#27   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 01/11/2014 - 20:37

Σε εκτεταμένη αναζήτηση που είχα κάνει, βρήκα ότι οι θύρες είναι οι 8, 50, 123, 500, 1723, 4500. Το πρόβλημα μου προέκυψε όταν άλλαξα ρούτερ από το ΖΤΕ του ΟΤΕ στο ΤP-Link W8970. Ενώ πριν όλα δούλευαν ρολόι, με το TP-Link δε δίνει σήμα στο Full σήμα. Άνοιξα τις πόρτες αλλά τίποτα. Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών Vodafone, αλλά δεν το ήξερε τόσο καλά ο υπάλληλος και μου είπε θα με καλέσει εξειδικευμένος τεχνικός. Εννοείται πως ακόμα τίποτα, και έχουν περάσει 10 μέρες.



#28   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/11/2014 - 21:30

Πάντως σε εμένα όταν μου στείλανε το full σήμα μου είχανε δώσει και χαρτί αναλυτικό με το ποιές θύρες πρέπει να ανοιχτούνε για να λειτουργήσει.

 

Το περίεργο βέβαια ήταν ότι στο ρουτεράκι της cyta που είχα τότε δούλεψε χωρίς καμία ρύθμιση.



#29   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 01/11/2014 - 21:56

Πάντως σε εμένα όταν μου στείλανε το full σήμα μου είχανε δώσει και χαρτί αναλυτικό με το ποιές θύρες πρέπει να ανοιχτούνε για να λειτουργήσει.

 

Το περίεργο βέβαια ήταν ότι στο ρουτεράκι της cyta που είχα τότε δούλεψε χωρίς καμία ρύθμιση.

Και σε εμένα και στο Baudtec και στο ΤΕ που έδωσε ο ΟΤΕ δεν ειχα κανένα θέμα, μόλις έβαλα αγορασμένο και καλύτερο Modem μου προέκυψε.



#30   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/11/2014 - 22:02

Απευθύνθηκα εδώ μήπως γνωρίζει κανείς γιατί στην Vodafone δε με βοηθάνε. Το παλεύω 20 μέρες, μου έκαναν αντικατάσταση συσκευής ενώ δεν χρειαζόταν, και κάθε μέρα μου λέγανε ότι μου κάνουν reset στην συσκευή και να την ανοιγοκλείσω ενώ το πρόβλημα ήταν το ρούτερ και αυτοί δεν το γνώριζαν καν. Τους πήρα και τους είπα αν έχουν κάποιον τεχνικό για να με βοηθήσει και μου είπαν ίσως το τέλος της άλλης βδομάδας επειδή πάει με προτεραιότητα, αλλά μπορεί να πάρει και περισσότερο να επικοινωνήσουν μαζί μου. Πραγματικά απαράδεκτο το service τους.


Το βραδάκι πιο αργά θα σου ανεβάσω φίλε μου το firmware που πέρασα στο ρουτερ και μου δούλεψε. Επίσης θα σου στείλω ακριβώς ποιες πόρτες να ανοίξεις όπως τις έχω εγώ στο ίδιο ρουτερ. Επίσης δεν ξέρω αν το έχεις κάνει μαζί με τεχνικό από ΟΤΕ να σου απενεργοποιήσουν την ασφάλεια Διαδικτύου που είναι ξεχωριστά σε άλλη σελίδα του λογαριασμού σου και όχι μέσα από το ρουτερ. Λίγο υπομονή γιατί είναι περίεργες οι ώρες μου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες