Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κάτι τρέχει...(iOS 7.1.2 JB)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/07/2014 - 11:42

Γειά σας :)

 

Κάτι φαίνεται να τρέχει στο background της συσκευής τη βλέπω να παίρνει 1-2 λεπτά κάθε ώρα "usage". Για την ώρα δεν φαίνεται να επηρεάζει την μπαταρία αυτό απλά μου φαίνεται περίεργο. Σημειωτέον έχω κλειστά push/3g κτλ δεν πρέπει να λειτουργεί τίποτα κανονικά. Υποψιάζομαι το Auxo για να είμαι ειλικρινής το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό? Επίσης το BatteryLife λέει ότι κάθε 30 sec "ψάχνει" στατιστικά θερμοκρασίας κτλ παίζει να είναι αυτό? Δεν δοκίμασα αφαίρεση ακόμη γιατί μου είναι αδύνατον να ξαναστήσω όλο αυτό >.<

 

Στατιστικά: 1 μέρα standby 58 λεπτά χρήση μπαταρία 83%. Θα έλεγα τα 40-50 λεπτά "χρήση" είναι αυτά για τα οποία δεν βγάζω άκρη.

 

 

 

Tweaks

 

Auxo 2

Battery Life   

Bulletin

iCleaner Pro (με άδεια)

iFile

Mobius

Polus

Springtomize 3

Winterboard

Youtube Essentials

Zeppelin

TransparentVolume



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/07/2014 - 11:55

πήγαινε στις ρυθμίσεις,γενικά, ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο και κλείστο   και απόρρητο, υπηρεσίες τοποθεσίας, υπηρεσίες συστήματος και άφησε ανοικτό μόνο την αναζήτηση δικτύου και την βαθμονόμηση


Τελευταία επεξεργασία από: vanni, 10/07/2014 - 11:55

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#3   azAoA09

azAoA09

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/07/2014 - 13:31

Καλησπέρα ανοίγοντας την εφαρμογη του faceboook και πριν ανοιξει μαυριζει η οθονη για 5 δευτερα και ανοιγει κανονικα.....4sjb 7.1.2...?



#4   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/07/2014 - 13:58

Καλησπέρα ανοίγοντας την εφαρμογη του faceboook και πριν ανοιξει μαυριζει η οθονη για 5 δευτερα και ανοιγει κανονικα.....4sjb 7.1.2...?

 

Αυτό το κάνει γενικά δεν φαίνεται να δημιουργεί κάποιο πρόβλημα αλλά επειδή κάνει κάτι αναφορές για sandbox μπλαμπλαμπλα στα diagnostics το θέμα με τις αναφορές το έλυσα ως εξής:

 

- Απεγκατάσταση facebook

- Νέα εγκατάσταση από τις ρυθμίσεις και αρχικό login από εκεί. Το μαύρο θα συνεχίσει να φαίνεται στην αρχή αλλά δεν θα ξαναέχεις diagnostics αναφορές.

 

 

@vanni: Φίλε ευχαριστώ έκοψα την ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο εντελώς την είχα μόνο για facebook/twitter θα επηρεάσει όμως αυτό τα notifications που παίρνω στο lockscreen και το NFC? Θα ελέγξω τώρα αν συνεχίσει να τρέχει στο background και θα ξαναγράψω.



#5   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/07/2014 - 14:16

σε εμένα τα notifications έρχονται κανονικά δεν νομίζω να τα επηρεάζει.


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#6   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/07/2014 - 14:41

Έκλεισα όλες τις ελεύθερες ρυθμίσης αλλαγών οποιουδήποτε προγράμματος. Για να δούμε...Άσχετο δεν θυμάμαι η 5 να είχε τοσους διακόπτες :P



#7   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 11/07/2014 - 21:07

Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου την βοήθεια σας.Λοιπον και σε εμένα κάτι τρέχει στο υπόβαθρο.Και παρατήρησα ότι κάποιες φορές έχω phantom usage.Οποτε προχώρησα σε restore και πέρασα τα πάντα χειροκίνητα.Εκανα πάλι το jailbreak και όλα καλά σήμερα το πρωί αλλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια.Εχω κλειστή την ανανέωση των εφαρμογών,από locations services έχω αφήσει στο σύστημα μόνο τα 2 πρώτα οπότε κάτι παίζει αλλά δεν ξρω κάτι.Καμια ιδέα?Παιζει να είναι το iCloud? Έτρεξα και το top σε terminal και όλα μια χαρά.Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι που να τρέχει.Εχω απελπιστεί :(

#8   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 11/07/2014 - 22:43

Προς το παρών περιμένω να πάω στο 100% η μπαταρία και βλέπω πάλι.Εχω κλείσει το iCloud πάντως

#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/07/2014 - 23:05

Με τι συσκευή είσαι? Αν δε βλέπεις αυξημένη κατανάλωση δεν έχεις πρόβλημα.

 

Επίσης το Phantom Usage είναι μόνιμο και όταν δε χρησιμοποιείς τη συσκευή.

 

Δες παρόλα αυτά με τη φόρτιση μετά. Ασ'το για λίγη ώρα και τσέκαρε τα στατιστικά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 11/07/2014 - 23:08

Με τι συσκευή είσαι? Αν δε βλέπεις αυξημένη κατανάλωση δεν έχεις πρόβλημα.

 

Επίσης το Phantom Usage είναι μόνιμο και όταν δε χρησιμοποιείς τη συσκευή.

 

Δες παρόλα αυτά με τη φόρτιση μετά. Ασ'το για λίγη ώρα και τσέκαρε τα στατιστικά.

φίλε Νίκο είμαι με iphone 4.Mόλις τσέκαρα τα στατιστικά μετά από 20 λεπτά που το είχα αφήσει χωρίς να το χρησιμοποιώ και πάλι τα ίδια.



#11   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 11/07/2014 - 23:17

Με τι συσκευή είσαι? Αν δε βλέπεις αυξημένη κατανάλωση δεν έχεις πρόβλημα.

 

Επίσης το Phantom Usage είναι μόνιμο και όταν δε χρησιμοποιείς τη συσκευή.

 

Δες παρόλα αυτά με τη φόρτιση μετά. Ασ'το για λίγη ώρα και τσέκαρε τα στατιστικά.

Yπάρχει περίπτωση να είναι κάποιο tweak?



#12   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/07/2014 - 23:20

Οι χρόνοι χρήσης είναι ίδιοι?


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 11/07/2014 - 23:26

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#13   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 11/07/2014 - 23:22

Οι χρόινοι χρήσης είναι ίδιοι?

ναι...και τώρα που μιλάμε μου γράφει usage 35 λεπτά kai standby 35 λεπτά.Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...Αφού το restore και set up as new που εκανα δεν το έφτιαξε τότε ίσως φταίει το jailbreak.'H κάτι που πέρασα αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο.



#14   eng

eng

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 11/07/2014 - 23:23

Παιδιά καλησπέρα! Μόλις έκανα την ενημέρωση του ios 7.1.2 χάθηκαν όλες οι επαφές μου. Μπορώ να κάνω ανάκτηση; και αν ναι πως;



#15   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/07/2014 - 23:31

ναι...και τώρα που μιλάμε μου γράφει usage 35 λεπτά kai standby 35 λεπτά.Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...Αφού το restore και set up as new που εκανα δεν το έφτιαξε τότε ίσως φταίει το jailbreak.'H κάτι που πέρασα αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο.

Πιθανόν να φταίει κάποιο Tweak. Τι πέρασες τελευταίο?

 

Δοκίμασε να κλείσεις WiFi και άνοιξε δεδομένα για λίγη ώρα.

 

 

Παιδιά καλησπέρα! Μόλις έκανα την ενημέρωση του ios 7.1.2 χάθηκαν όλες οι επαφές μου. Μπορώ να κάνω ανάκτηση; και αν ναι πως;

Αν συγχρόνιζες με iCloud, κλείσε το διακόπτη των επαφών επιλέγοντας διαγραφή και εν/ποίησε τον ξανά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες