Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με τα "Μηνύματα" (Messages)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   lordnick1993

lordnick1993

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/07/2014 - 19:50

Παιδιά εδώ και 1 βδομάδα έχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα. Δεν μπορώ να λάβω και να στείλω τίποτα. 

Μου πετάει μήνυμα: "Δεν είναι δυνατή η αποστολή του μηνύματός σας. Έχω προσπαθήσει από διαφορετικά routers έχω κάνε log out/sing in από τα preferences στα μηνύματα και ακόμα και είσοδο σε νέο user που δημιούργησα στο Mac, και το πρόβλημα συνεχίζει Σας παραθέτω εικόνα παρακάτω. Δεν έχω πειράξει τίποτα (από το mac ούτε από το το router) απλά μου πέταξε αυτό το σφάλμα. Είμαι με OS X Mavericks 10.9.4 και με Macbook Pro Retina (Late 2013).  

 

Άμα ξέρει κανένας κάτι, παρακαλώ ας βοηθήσει. Ευχαριστώ!!!

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   wrathchild

wrathchild

    iPH Elite Poster

  • 3.140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 24/07/2014 - 19:56

Αυτός που προσπαθείς να του στείλεις δεν έχει imessage, αυτό βλέπω σ'αυτή την εικόνα



#3   lordnick1993

lordnick1993

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/07/2014 - 20:05

Αυτός που προσπαθείς να του στείλεις δεν έχει imessage, αυτό βλέπω σ'αυτή την εικόνα

Ναι, φαίνεται σαν να μην έχει αλλά όλα τα άτομα με τα οποία συνομιλώ έχουν imessage (8 από τις επαφές μου με τις οποίες μιλούσα κανονικά μέχρι και την προηγούμενη βδομάδα). Μου στέλνουν επίσης μηνύματα και δεν τα λαμβάνω. Μέχρι και στο iphone τους έχω προσπαθήσει να στείλω με imessage και δεν στέλνει. Το μόνο που κάνει είναι να κοκκινίζει το χρώμα στο όνομα της επαφής και να μην μου εμφανίζει το σήμα του imessage δίπλα από το email/ή το νούμερο του κινητού (ήταν μπλε πριν από μια βδομάδα και δίπλα στο email/ή το νούμερο του κινητού εμφάνιζε το σήμα του imessage. 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες