Μετάβαση στο περιεχόμενο


Ραδιόφωνο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
369 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   emil

emil

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 01:17

Εννοώ πως είναι καταπληκτικό ραδιόφωνο και παράδειγμα προς μίμηση!



Ναι έχεις δίκιο και εγώ έχω κολλήσει με το http://www.locoradio.gr
Αν και στο προηγούμενο app δεν τον είχατε,τώρα που τον καταχωρήσατε ένα παραπάνω για να το αγοράσω.

Τελευταία επεξεργασία από: emil, 07/01/2010 - 01:18


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   kouros1

kouros1

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2010 - 19:07

Επειδή Ειμαι μάλλον ο πιο άτυχος διότι αγόρασα το προηγούμενο πρόγραμμα μερικές ώρες πριν βγει το καινούργιο, έχω να πω τα εξής: είχα σκοπό σαν νέος χρήστης iPhone να στηρίξω τους Έλληνες developers αλλά το μετάνιωσα! Αγαπητοί bluradio όταν αγοράζω αυτοκίνητο ξέρω ότι για το επόμενο 6μηνο θα έχω το καινούργιο μοντέλο γιατί αν θες να είσαι σωστός ενημερωνεις πρώτα. Το ότι βγάλετε μια καινούργια εφαρμογή (η οποία είναι καλή αποτι λένε) είτε είναι ίδια είτε όχι, δικαίωμα σας. Δεν έχετε ομως κανένΑ δικαίωμα να αφαιρειτε features από ένα προγραμμα που έχω ήδη αγοράσει.πριν το αγοράσω είδα ότι είχατε την εφαρμογή multitask.ισχυει;περιμένω μια επίσημη απάντηση από εσάς. Ευχαριστώ

#48 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 07/01/2010 - 19:47

Επειδή Ειμαι μάλλον ο πιο άτυχος διότι αγόρασα το προηγούμενο πρόγραμμα μερικές ώρες πριν βγει το καινούργιο, έχω να πω τα εξής: είχα σκοπό σαν νέος χρήστης iPhone να στηρίξω τους Έλληνες developers αλλά το μετάνιωσα! Αγαπητοί bluradio όταν αγοράζω αυτοκίνητο ξέρω ότι για το επόμενο 6μηνο θα έχω το καινούργιο μοντέλο γιατί αν θες να είσαι σωστός ενημερωνεις πρώτα. Το ότι βγάλετε μια καινούργια εφαρμογή (η οποία είναι καλή αποτι λένε) είτε είναι ίδια είτε όχι, δικαίωμα σας. Δεν έχετε ομως κανένΑ δικαίωμα να αφαιρειτε features από ένα προγραμμα που έχω ήδη αγοράσει.πριν το αγοράσω είδα ότι είχατε την εφαρμογή multitask.ισχυει;περιμένω μια επίσημη απάντηση από εσάς. Ευχαριστώ

Κατ αρχήν δεν αφαιρέσαμε κανένα feature απο το iRadio GR, αντιθέτως προσθέτουμε συνεχώς νέα ραδιόφωνα!
Η πρόθεσή μας ήταν να κάνουμε ένα topic ειδοποίησης αλλά ενώ συνήθως η Apple κρατάει για review τις εφαρμογές τουλάχιστον 15 εργάσιμες ημέρες,
κι ενώ κάναμε upload στις 29-12-2009 μας ανέβασε στο App.Store στις 03-01-2010.
Δεν είχαμε ποτέ καμμία εφαρμογή multitask!
Θα γίνει διαγωνισμός κι ελπίζω να είστε τυχερός να πάρετε τη νέα εφαρμογή μας δωρεάν!
Σας ευχαριστόύμε που αποκτήσατε το iRadio GR, ευχόμαστε να το απολαύσετε!

Καλή Χρονιά με υγεία!

#49   DarpaChief

DarpaChief

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2010 - 19:54

Όταν οι έλληνες developers σοβαρευτούν και δεν κοιτανε την τσέπη τους αλλά τους πελάτες τους τότε να τους στηρίξουμε αλλιώς μαύρο δαγκωτό.

Έπρεπε να ονομαστεί Milking the Greeks και όχι ραδιόφωνο!

#50   STRATIS66

STRATIS66

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 20:23

Καλή προσπάθεια αν και λίγο τσιμπημένη η τιμή της , να ρωτήσω κάτι που με ενδιαφέρη προσωπικά και το θεωρό σημαντικό , τους κρατικούς ραδιοσταθμούς τους έχει ?

#51 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 07/01/2010 - 20:28

Όταν οι έλληνες developers σοβαρευτούν και δεν κοιτανε την τσέπη τους αλλά τους πελάτες τους τότε να τους στηρίξουμε αλλιώς μαύρο δαγκωτό.

Έπρεπε να ονομαστεί Milking the Greeks και όχι ραδιόφωνο!


"H απάντηση είναι απο άλλο μέλος της ομάδας που δημιούργησε μαζί με μένα κι άλους 5 Έλληνες το "Ραδιόφωνο".


Αγαπητέ μας φίλε σε ευχαριστούμε που μπήκες στον κόπο να εκφράσεις τη γνώμη σου δημόσια, έστω και αυτό που είπες δεν είναι καθόλου τιμητικό - ως η άποψή σου για εμάς.
Η απάντησή μας είναι τα 12.000+ δωρεάν downloads της πρώτης μας εφαρμογής που κάναμε το iRadio, όπου κανείς δεν είχε το θάρος να δώσει δωρεάν κάτι το οποίο είχε κοστίσει πολύ σε κόπο και χρόνο και το ήθελαν τόσοι πολλοί άνθρωποι.
Ακόμα μια απάντηση είναι το θάρος μας να βγούμε με τα ίδια ονόματα, ενώ ήταν πολύ εύκολο και φτηνό σε κόστος να κρυφτούμε, και να φέρουμε στον κόσμο μια εφρμογή που ενώ ξεκίνησε σαν συνέχεια της πρώτης προσπάθειας μετεξελίχθηκε σε κάτι το τόσο διαφορετικό και πλήρες που όμοιό τους δεν υπάρχει στον κόσμο!
Δεν θα σου αναφέρω το τι πληρώνει κάποιος για τα νέα μοντέλα αυτοκινήτων ή τα νέα ρούχα όταν περνάει η μόδα και πετάει τα παλιά που ακόμα αντέχουν αλλά δεν φοριούνται.. στην πιάτσα.. ούτε για τα νέα μοντέλα κινητών που τα αλλάζουν σε κάθε φεγγάρι...
[8:14:11 μμ] panos.milis: Θα σου πω μόνο αυτό " " γιατί μόνο αυτό " " αξίζει να σου πει κάποιος...
Καλή χρονιά να έχεις και το επόμενο κρασί που θα πιώ θα το πιώ στην υγειά σου!

Η δική μου απάντηση είναι αυτο το screenshot απο reviews που το έγραψαν Έλληνες για Έλληνες developers!

Υ.Γ. Άν αυτή η εφαρμογή γινόταν στα Αγγλικά με αγγλικό όνομα και την ανεβάζαμε απο το Αμερικάνικο App.Store
θα τη χειροκροτούσατε και θα λέγατε πόσο μάγκες είναι οι Αμερικάνοι κι οτι κανένας Έλληνας δεν θα κατάφερνε κάτι τέτοιο!
Φταίμε εμείς μάλλον που θέλαμε να τιμήσουμε τη γλώσσα μας και την πατρίδα μας...
και να αποδείξουμε σε όλο τον κόσμο πως οι Έλληνες το κάνουν πάντα καλύτερα!

#52 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 07/01/2010 - 20:28

"H απάντηση είναι απο άλλο μέλος της ομάδας που δημιούργησε μαζί με μένα κι άλους 5 Έλληνες το "Ραδιόφωνο".


Αγαπητέ μας φίλε σε ευχαριστούμε που μπήκες στον κόπο να εκφράσεις τη γνώμη σου δημόσια, έστω και αυτό που είπες δεν είναι καθόλου τιμητικό - ως η άποψή σου για εμάς.
Η απάντησή μας είναι τα 12.000+ δωρεάν downloads της πρώτης μας εφαρμογής που κάναμε το iRadio, όπου κανείς δεν είχε το θάρος να δώσει δωρεάν κάτι το οποίο είχε κοστίσει πολύ σε κόπο και χρόνο και το ήθελαν τόσοι πολλοί άνθρωποι.
Ακόμα μια απάντηση είναι το θάρος μας να βγούμε με τα ίδια ονόματα, ενώ ήταν πολύ εύκολο και φτηνό σε κόστος να κρυφτούμε, και να φέρουμε στον κόσμο μια εφρμογή που ενώ ξεκίνησε σαν συνέχεια της πρώτης προσπάθειας μετεξελίχθηκε σε κάτι το τόσο διαφορετικό και πλήρες που όμοιό τους δεν υπάρχει στον κόσμο!
Δεν θα σου αναφέρω το τι πληρώνει κάποιος για τα νέα μοντέλα αυτοκινήτων ή τα νέα ρούχα όταν περνάει η μόδα και πετάει τα παλιά που ακόμα αντέχουν αλλά δεν φοριούνται.. στην πιάτσα.. ούτε για τα νέα μοντέλα κινητών που τα αλλάζουν σε κάθε φεγγάρι...
[8:14:11 μμ] panos.milis: Θα σου πω μόνο αυτό " " γιατί μόνο αυτό " " αξίζει να σου πει κάποιος...
Καλή χρονιά να έχεις και το επόμενο κρασί που θα πιώ θα το πιώ στην υγειά σου!

Η δική μου απάντηση είναι αυτο το screenshot απο reviews που το έγραψαν Έλληνες για Έλληνες developers!

Υ.Γ. Άν αυτή η εφαρμογή γινόταν στα Αγγλικά με αγγλικό όνομα και την ανεβάζαμε απο το Αμερικάνικο App.Store
θα τη χειροκροτούσατε και θα λέγατε πόσο μάγκες είναι οι Αμερικάνοι κι οτι κανένας Έλληνας δεν θα κατάφερνε κάτι τέτοιο!
Φταίμε εμείς μάλλον που θέλαμε να τιμήσουμε τη γλώσσα μας και την πατρίδα μας...
και να αποδείξουμε σε όλο τον κόσμο πως οι Έλληνες το κάνουν πάντα καλύτερα!

Συνημμένα αρχεία



#53 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 07/01/2010 - 20:30

Καλή προσπάθεια αν και λίγο τσιμπημένη η τιμή της , να ρωτήσω κάτι που με ενδιαφέρη προσωπικά και το θεωρό σημαντικό , τους κρατικούς ραδιοσταθμούς τους έχει ?

Έχει ΕΡΑ ΣΠΟΡ και Δεύτερο πρόγραμμα!!

#54   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 07/01/2010 - 21:14

Απατεωνες ψευτες υποκριτες αλιτες λαμογια ντροπι σας χαχαχαχχαχα lol :) ;) :P
ελεος βρε πονειροι ελληνες που πατε να βγαλετε την δευτερη εφαρμογη στα τσαμπα.. Τα παιδια φτιαξανε ενα iradio sta 1400cc .. Τωρα φτιαξανε ενα δευτερο ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ στα 2000ccturbo γιατι σας εχει φαει η αδικια φωναζετε;

#55   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 21:44

Δηλαδη δεν καταλαβα, η Apple πηρε ενα iPhone 3G ,του αλλαξε πλακετα και καμερα και μου το ξαναπουλα τωρα 600€;Στελνω τωρα E-Mail στον Steve να μου στειλει τα νεα εξαρτηματα στο σπιτι!!!!

Σοβαρα τωρα, η εφαρμογη σας φαινεται πολυ καλη!!Δυστυχως, δεν εχω πιστωτικη καρτα (Ειμαι ανηλικος!...) και ετσι δεν μπορω να την αγορασω!Σε οτι αφορα το θεμα που εχει προκυψει νομιζω οτι ειναι γελοιο!Το «Ραδιοφωνο» εχει ενα τελειως Layout απο το iRadio Gr και πολλες διαφιρετικες λειτουργιες!

#56   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 07/01/2010 - 22:12

Ακόμα μια απάντηση είναι το θάρος μας να βγούμε με τα ίδια ονόματα, ενώ ήταν πολύ εύκολο και φτηνό σε κόστος να κρυφτούμε, και να φέρουμε στον κόσμο μια εφρμογή που ενώ ξεκίνησε σαν συνέχεια της πρώτης προσπάθειας μετεξελίχθηκε σε κάτι το τόσο διαφορετικό και πλήρες που όμοιό τους δεν υπάρχει στον κόσμο!


Εδώ νομίζω είναι και το ζουμί της όλης αντιπαράθεσης.

Όσον αφορά το "θάρος μας να βγούμε με τα ίδια ονόματα": μα δε νομίζω να σας ξέρει κανείς με τα ονόματα σας. Όλη η επικοινωνία γίνεται απο το συγκεκριμένο account το οποίο φέρει το όνομα Blueradio, το οποίο απ΄ ότι αντιλαμβάνομαι χρησιμοποιείται απο όλα τα μέλη της developing team, και το οποίο δεν περιέχει καμία πληροφορία για το ποιοί είστε, πέραν απο το link του site σας. Και το site σας δεν περιέχει καμία απολύτως πληροφορία για την προγραμματιστική ομάδα. Υποθέτω λοιπόν ότι όταν αναφέρεστε στο "θάρος μας να βγούμε με τα ίδια ονόματα" εννοείτε απλά το ότι κυκλοφορήσατε την νέα εφαρμογή με το ίδιο brand, κάτι το οποίο είναι αρκετά λογικό (το brand name είναι επένδυση, δεν το εγκαταλείπει κανείς τόσο εύκολα). Όσον αφορά την ανωνυμία σας, και αυτή ακόμα τη θεωρώ λογική: άλλωστε δεν νομίζω πως χρειάζεται να ξέρει κανείς τίποτε άλλο για εσάς πέραν του brand σας και των προϊόντων σας (δεν σκοπεύουμε δηλαδή να σας κάνουμε και γαμπρούς μας για να θέλουμε βιογραφικά!)...

Όσον αφορά τώρα το προϊόν: το λέτε και οι ίδιοι, το ξεκινήσατε σαν ένα μεγάλο update της αρχικής σας εφαρμογής. Προφανώς στην πορεία αντιληφθήκατε ότι ήταν αρκετά καλό, τόσο καλό μάλιστα ώστε να σας βάλει σε σκέψεις για το αν θα το διαθέσετε δωρεάν (όπως γίνεται με τα updates) ή αν θα πρέπει να εκμεταλευτείτε την περίσταση και να το βγάλετε σαν νέο προϊόν. Προφανώς επιλέξατε το δεύτερο. Το αν πράξατε σωστά ή όχι (το ηθικό μέρος του ζητήματος) είναι κάτι που δεν με απασχολεί, είναι δικό σας θέμα, όπως άλλωστε δική σας ήταν και η επιλογή. Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορείτε να παραβλέψετε το γεγονός ότι με την επιλογή σας αυτή, έχετε δημιουργήσει μια κατάσταση: Απο τη μια είναι οι χρήστες που έχουν αγοράσει την αρχική εφαρμογή και περίμεναν ένα ουσιαστικό update (καθώς ήταν γνωστά τα σημεία στα οποία "έπασχε" η εφαρμογή), και απο την άλλη είναι η κυκλοφορία μιας νέας εφαρμογής η οποία ξεκίνησε σαν το ουσιαστικό update της προηγούμενης για να καταλήξει καινούργιο προϊόν. Είναι πολύ λογικο οι χρήστες που αγόρασαν την αρχική εφαρμογή να αισθάνονται "ριγμένοι", ανεξάρτητα απο το πόσες δωρεάν κόπιες της εφαρμογής έχετε μοιράσει, και να αναρωτιούνται, "που είναι το update μας; δεν θέλουμε επιπλέον σταθμούς, θέλουμε τα βελτιωμένα χαρακτηριστικά που περιμέναμε στην εφαρμογή που αγοράσαμε. Δεν μπορείτε να τα φτιάχνετε, να τα βάζετε σε ένα καινούργιο bundle, και να μας τα πουλάτε απο την αρχή σαν κάτι καινούργιο".

Φυσικά έχουν δίκιο όλοι αυτοί οι χρήστες - πελάτες που στήριξαν την προσπάθεια σας. Κατά την ταπεινή μου γνώμη, αν θέλατε ΚΑΙ να βγάλετε μια καινούργια εφαρμογή για να πουλήσετε, ΚΑΙ να μην έχετε τέτοιες αντιδράσεις (που είμαι σίγουρος ότι τις περιμένατε, γιατί προφανώς και εσείς σε κάποιο σημείο θα πρέπει να αντιληφθήκατε ότι κάτι δεν κολάει στην όλη κατάσταση), θα έπρεπε αντί για το "Ραδιόφωνο" να κυκλοφορήσετε το "iRadioGR ver. 2.0". Είναι κοινή πρακτική σε όλο τον κόσμο (και φυσικά ΚΑΙ στο AppStore), οι δωρεάν αναβαθμίσεις να αφορούν ΜΟΝΟ τα minor updates (απο την έκδοση 1.0 στην έκδοση 1.1, 1.2, 1.3, 1.3.1 κλπ), ενώ τα major updates (απο την έκδοση 1.0 στην έκδοση 2.0) να χρεώνονται κανονικά ως νέες εφαρμογές, και μάλιστα με μειωμένη τιμή για τους κατόχους της προηγούμενης έκδοσης. Εσείς όχι μόνο δεν κάνατε κάτι τέτοιο, αλλά επιπλέον χρεώνετε την νέα σας εφαρμογή 3 φορές περισσότερο απο την αρχική! Οπότε νομίζω ότι όχι μόνο είναι αναμενόμενες οι αντιδράσεις για την τακτική σας, αλλά δεν θα πρέπει να σχολιάζετε κιόλας. Δικαίωμα σας να θέλετε να πουλήσετε την εφαρμογή σας, αλλά μην τα θέλετε και όλα δικά σας, στο κάτω - κάτω όπως είπα και παραπάνω, το ηθικό μέρος του ζητήματος είναι τουλάχιστον αμφιλεγόμενο...

#57   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 07/01/2010 - 22:24

Δηλαδη δεν καταλαβα, η Apple πηρε ενα iPhone 3G ,του αλλαξε πλακετα και καμερα και μου το ξαναπουλα τωρα 600€;Στελνω τωρα E-Mail στον Steve να μου στειλει τα νεα εξαρτηματα στο σπιτι!!!!


Ουσιαστικά ναι. Πήρε το iPhone 3G, του άλλαξε επεξεργαστή, κάμερα και 2-3 ακόμα hardware κομμάτια, του έβαλε βελτιωμένο software (το οποίο επιπλέον δίνει δωρεάν στους κατόχους 3G), και βγήκε να στο πουλήσει ως iPhone 3GS, αφού πρώτα σου παρουσίασε τις διαφορές ανάμεσα στο νέο και το παλιό μοντέλο. Και φυσικά στο πουλάει στην ίδια πάνω - κάτω τιμή που είχε και το αντίστοιχο 3G όταν κυκλοφόρησε...

Απο την άλλη βέβαια, σκέψου να έπαιρνε το iPhone 3G, να του άλλαζε επεξεργαστή, κάμερα και 2-3 ακόμα hardware κομμάτια, και να έβγαινε να στο πουλήσει ως NewSuperWowDevice 1xx, να σου έλεγε ότι είναι τελείως διαφορετικό απο το iPhone 3G, και να σου το πουλούσε 3 φορές ακριβότερα*...

*Για να καταλάβεις την παρομοίωση, διάβασε την τελευταία παράγραφο του προηγούμενου μου post παραπάνω...

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 07/01/2010 - 22:25


#58   DarpaChief

DarpaChief

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2010 - 22:29

Σε πολλά έχω διαφωνήσει με τον tilter αλλά εδώ τα είπε ΑΨΟΓΑ!!!! και προφανώς και είμαι ένας από αυτούς που αγοράσανε την πρώτη εφαρμογή και αισθάνομαι ριγμένος. Tilter respect!!

Και τα comments από τους φίλους σου δεν μετράνε (οι χρήστες είναι οι ίδιοι και στις 2 εφαρμογές)

Τελευταία επεξεργασία από: DarpaChief, 07/01/2010 - 22:31


#59 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 07/01/2010 - 22:32

Για να μην κουράζεσαι άδικα σου λέμε ότι τα ονόματα μας βρίσκονται στο about της πρώτης μας εφαρμογής iRadio Gr!
Αλλά αμφιβάλλω αν έχεις δώσει ένα cent να αγοράσεις κάποια από αυτές που πάντα κατακρίνεις!
Εσύ είσαι ανώνυμος εδώ και παπαρολογείς σε όλα τα topic όλων των εφαρμογών κάνοντας τον ειδικό σε όλα!
Μας έπρηξες πιά!
Άσε μας να απολαύσουμε την επιτυχία μας! Έλεος!!!!
Μια πολύ καλή δουλειά κάναμε και την πουλάμε όπως όλοι δεν κάναμε έγκλημα!
Έλεος πιά! Έλεος!
Δεν θυμάμαι να παρακάλεσαμε ή να υποχρεώσαμε κανένας να την αγοράσει!
Και για να καταλάβεις το ζημιά κάνεις, δεν χαρίζουμε κανέναν promo code σε κανένας όπως είχαμε κανονίσει
με του ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας iphonehellas.Gr
Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά μας τα ζάλισε πια ο τύπος!!!!
Αμάν πια!
Έλεος!!!!

#60   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 07/01/2010 - 23:09

Για να μην κουράζεσαι άδικα σου λέμε ότι τα ονόματα μας βρίσκονται στο about της πρώτης μας εφαρμογής iRadio Gr!
Αλλά αμφιβάλλω αν έχεις δώσει ένα cent να αγοράσεις κάποια από αυτές που πάντα κατακρίνεις!
Εσύ είσαι ανώνυμος εδώ και παπαρολογείς σε όλα τα topic όλων των εφαρμογών κάνοντας τον ειδικό σε όλα!
Μας έπρηξες πιά!
Άσε μας να απολαύσουμε την επιτυχία μας! Έλεος!!!!
Μια πολύ καλή δουλειά κάναμε και την πουλάμε όπως όλοι δεν κάναμε έγκλημα!
Έλεος πιά! Έλεος!
Δεν θυμάμαι να παρακάλεσαμε ή να υποχρεώσαμε κανένας να την αγοράσει!
Και για να καταλάβεις το ζημιά κάνεις, δεν χαρίζουμε κανέναν promo code σε κανένας όπως είχαμε κανονίσει
με του ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας iphonehellas.Gr
Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά μας τα ζάλισε πια ο τύπος!!!!
Αμάν πια!
Έλεος!!!!


Καταρχάς ο τρόπος σου είναι απαράδεκτος. Σου απαντώ μόνο και μόνο για να συνηδειτοποιήσεις πόσο λάθος είσαι (χλωμό το κόβω, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία).

1.
Ποτέ δεν κατέκρινα ούτε το iRadio GR, ούτε το Ραδιόφωνο. Δεν έχω κάνει ΟΥΤΕ ΕΝΑ αρνητικό σχόλιο για αυτές τις εφαρμογές. Και τόνισα σε προηγούμενο post πως ο μόνος λόγος για τον οποίο συμμετέχω στο παρόν thread είναι επειδή η συμπεριφορά σου προς τους χρήστες που ασκούν αρνητική κριτική είναι Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΗ. Δυστηχώς, εξακολουθείς στο ίδιο μοτίβο. Πέραν τουτου, ο λόγος για τον οποίο "δεν έχω δώσει ούτε ένα σέντ" για τις εφαρμογές σας, είναι επειδή πολύ απλά έχω αγοράσει άλλη εφαρμογή ραδιοφώνου, η οποία με υπερκαλύπτει, οπότε δεν βλέπω τον λόγο να ασχοληθώ με τις δικές σας, καθώς δεν μου προσφέρουν κάτι που μου λείπει...

2.
Θα σε παρακαλέσω πολύ να μην αναφερθείς ξανά στο θέμα της ανωνυμίας. Εσύ αυτή τη στιγμή ποστάρεις απο ένα account που όπως έχεις πει χρησιμοποιείται και απο άλλα άτομα της προγραμματιστικής σου ομάδας. Αυτή τη στιγμή είσαι το ίδιο ανώνυμος όπως και εγώ, και το να είσαι ανώνυμος και να κατηγορείς κάποιον άλλο για ανωνυμία, υποδηλώνει είτε θράσος, είτε άγνοια της κατάστασης.

3.
Όσον αφορά τις "παπαρολογίες" και τα "πρηξίδια" και το "ζάλισμα", δεν θα σχολιάσω. Μπορείς απλά να κοιτάξεις το Reputation στην σελίδα μου για να διαπιστώσεις κατά πόσο στέκει η άποψη σου και κατά πόσο συμφωνούν και οι άλλοι χρήστες με αυτή. Απο εκεί και πέρα, αν το καταφεύγεις στην χυδαιότητα είναι ο μόνος τρόπος που μπορείς να σκεφτείς για να με αντιμετωπίσεις, τότε το μόνο που έχω να πω είναι πως με τη συμπεριφορά σου καταστρέφεις την εικόνα και την υπόληψη της ομάδας σου. Επίσης, όσον αφορά το ότι "κάνω τον ειδικό σε όλα", απλά επέτρεψε μου να σου θυμίσω τι ακριβώς έγραψες λίγα post πιο πάνω: "Έχεις δίκιο Tittler ( όπως πάντα εξάλλου)!"...

4.
Επειδή λοιπόν δεν σου αρέσουν αυτά που γράφω, αποφάσισες να με "τιμωρήσεις" με τον καλύτερο τρόπο που σκέφτηκες: δεν θα δώσεις promo codes της εφαρμογής σου στο iPhoneHellas.gr για να τα διαθέσει στους χρήστες του!!! Προσπαθώ να καταλάβω την λογική που διέπει αυτή την αποφαση, και μπορώ να σκεφτώ μόνο δυο πιθανές εξηγήσεις: α) έχεις χάσει το έλεγχο και αντιδράς ενστικτωδώς, β) προσπαθείς να "πετάξεις τη μπάλλα έξω απο την μικρή σου περιοχή" και ουσιαστικά λές στους υπόλοιπους χρήστες των fora ότι "κοιτάξτε να δείτε, αυτόν τον χρήστη δεν τον γουστάρω, οπότε φροντίστε να τον απομονώσετε γιατί αλλιώς δεν θα σας δώσω promo codes της εφαρμογής μου". Ειλικρινά δεν ξέρω τι είναι χειρότερο...

Τέλος, να συμπληρώσω ότι προσπάθησα να είμαι όσο πιο κόσμιος γίνεται. Ούτε χυδαίος έγινα, ούτε σε έβρισα, ούτε σε χαρακτήρισα αρνητικά. Αντίθετα, προσπάθησα να είμαι συνεπής και εποικοδομητικός. Όπως είπα και παραπάνω σε προηγούμενο post, η αντιπαράθεση αυτή οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στον τρόπο με τον οποίο επιλέγεις να απαντάς στους χρήστες που αντιμετωπίζουν με αρνητική κριτική σκέψη την κυκλοφορία της νέας σου εφαρμογής. Θα μπορούσες να το έχεις αποφύγει απο την αρχή, παραμένοντας αμέτοχος. Επέλεξες να απαντήσεις, και μάλιστα με εριστικό τρόπο....

Ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη απο τους διαχειριστές του site που συνεχίζω αυτή τη κουβέντα, αλλά είναι πεποίθηση μου ότι σε επιθέσεις απέναντι στο πρόσωπο μου οφείλω να βάζω τα πράγματα στη θέση τους...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες