Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

κολαει λιγη ram ελευθερη!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   asdfbnb

asdfbnb

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/07/2014 - 21:26

καλησπερα!εχω ενα macbook pro retina 13" late 2013 i5 8GB ram 2 εβδομαδες τωρα και εχει αρχισει να μου κολαει πολυ!τι πρεπει να κανω ενω οταν ανοιγα τα ιδια ακριβως πραγματα τις πρωτες μερες ετρεχε ρολοι!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/07/2014 - 23:14

καλησπερα!εχω ενα macbook pro retina 13" late 2013 i5 8GB ram 2 εβδομαδες τωρα και εχει αρχισει να μου κολαει πολυ!τι πρεπει να κανω ενω οταν ανοιγα τα ιδια ακριβως πραγματα τις πρωτες μερες ετρεχε ρολοι!

Μετά από reboot σου κολλάει κατευθείαν? Τρέχεις κάποιον download manager?


Once You Go Mac You Never Go Back

#3   asdfbnb

asdfbnb

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/07/2014 - 01:00

π.χ φορτωνο το football manager που παιζω και βαζω youtube να δω κατι και ψιλοκολαει το pc ανεξητητα ενω μου ετρεχε μια χαρα κ εχω 1GB ram ελευθερη!υπαρχει καποιο app που κανει πρεπει να λειτουργω για να καθαριζω το pc και να βλεπω τις επιδοσεις του ωστε να λειτοργει καλυτερα?οπως στα  windows εκαθαριση δισκου και ανασυκροτιση?



#4   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/07/2014 - 07:00

Καλημέρα

 

Για αντιμετώπιση του θέματος θα βοηθούσε η κοινοποίηση μερικών τεχνικών πληροφοριών του μηχανήματος σου. Αν θέλεις κατέβασε το free, ασφαλές EtreCheck, μια μικρή διαγνωστική εφαρμογή που ταξινομεί σε ένα snapshot το Mac hard & software. 
 
Το τρέχεις λοιπόν, click το μπουτόν “Copy report to clipboard” και στην συνέχεια με cmd-V ποστάρησε το στο νήμα. Πρακτικά δηλαδή θα δούμε τι “παίζει” στο μηχάνημα.

vires acquirit eundo





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες