Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Unlock iphone 5s AT&T


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
46 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/07/2014 - 21:19

Καλά έκανες. Εννοείται πως το ιδανικό θα ήταν κατευθείαν απο την AT&T. Δε το συζητάμε..

 

Απο την άλλη οι χαμηλές τιμές απο ebay σε κάνουν να μη το σκέφτεσαι.. Μια και έξω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   sirplatanight

sirplatanight

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 14/08/2014 - 08:32

Επανερχομαι στο θεμα μου αφου αυτος απο το ebay δεν το ξεκλειδωσε.Που αλλου μπορω να απευθυνθω?



#18   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/08/2014 - 11:04

Βρές κάποιον άλλο Seller.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#19   sirplatanight

sirplatanight

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 14/08/2014 - 11:46

αυτος μου προτεινε το http://hotunlockiphone.com/ ειναι πιο ακριβο μεν αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο.εχεις να μου προτεινεις κατι?



#20   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/08/2014 - 11:53

http://www.ebay.com/...=item3393784800

 

Διαφορετικά μίλησε με τον Chronic.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#21   domitrisd

domitrisd

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 03/12/2014 - 16:49

Καλησπέρα!!
Μόλις έλαβα απο eBay ενα iPhone 5c. Ο πωλητής έλεγε ότι ειναι factory unlock. Οταν το παρέλαβα είχε ήδη μια sim της att και λειτουργούσε κανονικα. Οταν έβαλα ελληνική sim δεν δούλεψε. Μπορει να με βοηθήσει καποιος;; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/12/2014 - 17:32

Αν το έδινε για ξεκλέιδωτο απλά το στέλνεις πίσω.

 

Παρόλα αυτά ξεκλειδώνει φθηνά η ΑΤ&Τ.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 03/12/2014 - 17:46

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   domitrisd

domitrisd

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 03/12/2014 - 17:40

Οταν λες φθηνά;; Έχεις να προτείνεις κάτι;;

#24   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/12/2014 - 17:50

http://www.ebay.com/...=item19f6eafc7c

 

Προυπόθεση να είναι καθαρό απο Checkmend.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#25   akaliptos150

akaliptos150

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2015 - 01:25

Αν σε αυτό το τηλέφωνο δεν έχουν περάσει 15-16 μήνες από την μέρα από αγοράστηκε από την  AT&T είναι λίγο δύσκολο να ξεκλειδωθεί επίσημα από την εταιρία...

 

Εκτός και αν έσπασε το συμβόλαιο και δεν ισχύει πια, τότε γίνεται επιτόπου επίσημο ξεκλείδωμα.. Και το κάνει ο κάτοχος (Αν υπάρχει) δωρεάν με τηλέφωνο στην AT&T. 

 

Τουλάχιστον έτσι δουλεύει εδώ πια (USA)

 

 

Ξεκλείδωσα ένα iPhone με αυτόν τρόπο προ ημερών μετά από σπάσιμο συμβολαίου.

Το μόνο που χρειάζεται μετά από το τηλεφώνημα Restore και Setup as New και σου βγάζει το μήνυμα πως είναι ξεκλειδωμένο.

να ρωτησω κατι γιατι εχω ενα τετοιου ειδους προβλημα αν δεις εχω ανοιξει και θεμα χρειαζετε να εχω και την καρτουλα ατ&τ σε αυτη που ηταν τον συμβολαιο η οχι ?γιατι εμενα η κοπελα που μου το πουλησε και πηρε ειπε τηλ στην ατ&τ ετσι της ειπαν οτι ειναι ξεκλειδωτο αλλα θελει την original καρτα και τον original itunes λογαριαμο 



#26   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/02/2015 - 11:47

να ρωτησω κατι γιατι εχω ενα τετοιου ειδους προβλημα αν δεις εχω ανοιξει και θεμα χρειαζετε να εχω και την καρτουλα ατ&τ σε αυτη που ηταν τον συμβολαιο η οχι ?γιατι εμενα η κοπελα που μου το πουλησε και πηρε ειπε τηλ στην ατ&τ ετσι της ειπαν οτι ειναι ξεκλειδωτο αλλα θελει την original καρτα και τον original itunes λογαριαμο

σου είπα και στο δικό σου ποστ ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται στην ΑΤ&Τ

#27   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/02/2015 - 10:06

σου είπα και στο δικό σου ποστ ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται στην ΑΤ&Τ

οπως τα λέει ο Πέτρος αν δεν ξερεις εςυ από μονο σου κάποια πράγματα με δαύτους ξεχνάς και αυτά που ξερεις.. Το μόνο που χρειάστηκε απο αυτούς ήταν να μου το ξεκλειδώσουν γιατι δεν δεχόταν την ελληνική κάρτα..

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 11/02/2015 - 10:07

@CaLi@


#28   akaliptos150

akaliptos150

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2015 - 22:05

οπως τα λέει ο Πέτρος αν δεν ξερεις εςυ από μονο σου κάποια πράγματα με δαύτους ξεχνάς και αυτά που ξερεις.. Το μόνο που χρειάστηκε απο αυτούς ήταν να μου το ξεκλειδώσουν γιατι δεν δεχόταν την ελληνική κάρτα..

τι πρεπει να κανω δλδ τι να πω στον πωλητη απο το ebay να τους πει καθως και το δευτερο unlock που πληρωσα μου το αρνηθηκαν γιατι μου εγγαψαν οτι η ατ&τ αρνηθηκε γιατι ειναι active σε αλλο αccount τι να ζητησω λοιπον εσυ που ξερεις τα κατατοπια εκει .ευχαριστω



#29   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/02/2015 - 22:42

τι πρεπει να κανω δλδ τι να πω στον πωλητη απο το ebay να τους πει καθως και το δευτερο unlock που πληρωσα μου το αρνηθηκαν γιατι μου εγγαψαν οτι η ατ&τ αρνηθηκε γιατι ειναι active σε αλλο αccount τι να ζητησω λοιπον εσυ που ξερεις τα κατατοπια εκει .ευχαριστω

Φίλε μου αν είναι ενεργό ακόμα το συμβόλαιο σε κάποιο φυσικό πρόσωπο θα πρέπει αυτός να πάρει την AT&T και να ζητήσει ξεκλείδωμα, αλλά και πάλι θα πρέπει να έχει περάσει κάποιος καιρός αν είναι ακόμα ενεργό το συμβόλαιο αλλιώς αυτοί δεν το ξεκλειδώνουν, τώρα για άλλους τρόπους ξεκλειδώματος δεν γνωρίζω γιατί δεν χρειάστηκε ποτέ από την στιγμή που το λύνω με την ίδια την εταιρία όποτε έχει χρειαστεί...


@CaLi@


#30   akaliptos150

akaliptos150

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2015 - 22:56

Φίλε μου αν είναι ενεργό ακόμα το συμβόλαιο σε κάποιο φυσικό πρόσωπο θα πρέπει αυτός να πάρει την AT&T και να ζητήσει ξεκλείδωμα, αλλά και πάλι θα πρέπει να έχει περάσει κάποιος καιρός αν είναι ακόμα ενεργό το συμβόλαιο αλλιώς αυτοί δεν το ξεκλειδώνουν, τώρα για άλλους τρόπους ξεκλειδώματος δεν γνωρίζω γιατί δεν χρειάστηκε ποτέ από την στιγμή που το λύνω με την ίδια την εταιρία όποτε έχει χρειαστεί...

αυτη μας ειπε οτι εφυγε απο την εταιρεια εσπασε το συμβολαιο της και πληρωσε τα παντα δεν εχει αφησει κατι απληρωτο και πηγε σε αλλη εταρεια εχει κανει καποιες ενεργειες αλλα μηπως δεν ζηταει το σωστο πραγμα που θελουμε ??δες τι μου εγραψε:

 

Hello dimitri!
The phone is unlocked, there is the email from ATT. As i said before the unfortunate part is it needs to be connected to iTunes with teh sim card:(
Unlock request number: 2012143428

Thank you for contacting AT&T about unlocking your mobile device.

Congratulations! Here are your unlock instructions:

1. Open iTunes on your Mac or PC and verify that you have Internet connectivity.

2. Ensure the original SIM card that came with this device is inserted in your iPhone.

3. Connect your iPhone using the dock connector to USB cable that came with your iPhone.

4. Backup and restore your iPhone using iTunes. For information on backup and restore, please visit http://support.apple.com/kb/HT1414.

5. After restoring, your iPhone will be unlocked.

Additional information on unlocking can be found at http://support.apple.com/kb/HT5014.

Questions? Please call 800.331.0500, or dial 611 from your AT&T wireless phone.


Sincerely,
AT&T Customer Care Team

 

αν γνωριζεις η μπορεις να με βοηθησεις με καποιο τροπο σε παρακαλω βοηθησε με γιατι εχω ερθει σε απογνωση γιατι τα αγγλικα μου δεν ειναι και πολυ καλα και δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα εκει οποτε εχω στεναχωρηθει πολυ γιατι εχω ενα μηνα το κινητο στα χερια μου περιπου και δεν ξερω τι να κανω

 

 

εφοσον της ειπα οτι παλι δεν ξεκλειδωθηκε μου πε αυτο :

Hi Dimitri
Ok....they verified that it can be any ATT SIM card to unlock. She couldn't figure out why it wasn't working, so she suggested you call the ATT international technical support number. She said it is free of charge to you since you are in Greece. The number is 800-335-4685, it might be easier since you know exactly the steps you have taken and what the computer is telling you.
 I hope they are able to resolve this quickly for you!
Ellen

 

και μετα παλι της ειπα οτι δεν ξεκλειδωθηκε μου πε αυτο :

 

I'm on the phone with ATT, he said two things.....1.  double check on the Apple website to make sure you are doing it correctly. in the search bar type in unlock and it will take you through the steps. Secondly he is going to resubmit an emergency unlock request to make sure it was done accurately in the system. I will contact you as soon as they get back to me, he said because it is an urgent request it will take 1-2 days instead of 6-8. or please let me know if it ends up working on your end. He was stumped.
Thank you,
Ellen

 

μετα απο αυτο αγορασα ενα unlock service απο το ebay και δεν πετυχε γιατι μου ειπε το εξης:

 

Unfortunately, your unlock request was denied because:

Your device is currently active on another AT&T customer’s account.

 

πραγμα που δεν ξερω τι σημαινει ειναι σε συμβολαιο δεν ειναι τι να πιστεψω αυτην τον ανθρωπο που δεν μπορεσε να το ξεκλειδωσει εχω τρελαθει


Τελευταία επεξεργασία από: akaliptos150, 11/02/2015 - 23:02


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες